Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość SnackDrinkowa

Emigruje na stale do USA - Prosze o cenne porady

Polecane posty

Gość mahmet mustafa opalony wloch
Sama powiedz, ze po ostatnim razie jak cie zapinalem na lawce w parku to krzyczalas tak z rozkoszy, ze sie golebie posraly ze strachu! Nikt nie dorowna moim umiejetnosciom a moj sprzet w majtach jest znany na cala dzielnice! Juz Ci wybaczylem to ze mnie wystawilas wtedy pod teskaczemi gdzie zostalem zgwalcony przez bande napalonych pedalow. Doszedlem do siebie jak tylko ojebalem dwie puszeczki cajdera za jedyne 0.99 pensow z lokalnego oflajsensa. Mam teraz ochote umoczyc mego pytona wiec zakladaj najlepsze majty jakie masz w swych zbiorach. Pokaze, ze mam gest i tym razem ci zafunduje minikaba, zebys szybciej do mnei dotarla bo strasznie swedzi mnie pala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubu22
SnackDrinkowa , a gdzie dokladnie do IL? moze moge ci pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mahmet mustafa opalony wloch
Zesralem sie z podniecenia..bedzie dzis niezle ruchanko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie jaa
Ja tez wyjechalam do Stanow dla mojego narzeczonego (teraz juz meza). Zycie jest duzo latwiejsze niz w Polsce, tzn pod wzgledem materialnym. Ale z tym sprzataniem i trzymaniem sie z daleka od Polakow to kaliforniagirl15 ma racje. W dupie bym miala przyjezdzac do Stnow zeby domki sprzatac, jesli sie jest wyksztalconym to mozna znalezc lepsza prace. W Polsce nie musialam po kims kibli czyscic, to niby dlaczego mialabym to tu robic, predzej zostalabym w Polsce i w dupie miala taki dobrbyt. Jesli twoj chlopak szybko sie z toba ozeni i wszystko jest legalne to warto tu przyjechac. Ja nie zaluje, ale na starosc maz mi przyzekl, ze wyjedziemy do Europy, brakuje mi tej kultury i atmosfery jaka jest w Europie. Tu jest wszystko takie na pokaz, ale na razie jestem mloda wiec latwo sie przyzwyczaic i pieniadze tez robia swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2316$
za jakies 50lat moze wkoncu zniosa wizy dla polakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2316$
taka sobie jaa....Co ty tu ludziom bedziesz farmazony zenic!!Spierdalajjj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaliforniagirl15
wizy sa zniesione dla polakow do kanady - nie oznacza to jednak ze mozesz sie przez ten przywilej starac o [pbyt staly. zniesienie wiz oznacza mozliwosc podrozowania turystycznego, nie emigracji. jednak od urzednika na lotnisku i tak zalezy na ile tak naprawde wjedziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie jaa
Jakie farmazony. Skoro sie kochaja i jedzie do niego to dlaczego nie maja sie pobrac, to wszystko ulatwia. Nie mowie jej przeciez zeby wychodzila ficyjne za maz, bo to glupota kupowac sobie meza. A ty jak nie masz nic madrego do powiedzenia to sie nie wypowiadaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w USa latwiej sie zyje,
latwiej zarobic, latwiej zrobic karierę, ludzie sa mili ( choc to powierzchowne, ale przyjemne), jest wiecej tolerancji. Z drugiej strony jest nudniej, mniej ludzie gadaja, bardziej zapracowani, perfekcjonisci w jednym temacie , np naukowcy), malo wszechstronni - no, ew do wszystkiego dodaja sport,ale tez bez sensu - najpierw wpieprzaja te hamburgeru ze slodka cola,zeby potem joggingowac przez godzine. Na kible bym sie nie pisala nigdzie, chyba,zebym nie miala zadnego wyksztalcenia. A ze to iles tam dolarow - na zarobki polskie ok, ale nie na tamte, a w koncu zyje sie tam. Bardzoo wazna jest dzielnica, w jakiej sie mieszka, szkoly, do ktorej posylasz dzieci - co sie potem wiaze z ich uczelniami i kariera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bert Power
jak tam juz bedziesz to koniecznie kup sobie bron do własnej samoobrony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość galenail
Chyba pierwsza rzecza to bedzie zrobienie prawa jazdy i kupno jakiegos samochodu.Jesli bedziecie mieszkac w suburbs.Jesli w miescie to inna sprawa.Szoku kulturowego to chyba nie powinnas miec zbyt wielkiego.To nie lata osiemdziesiate.A jak z twoim angielskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie, ze dobre duszyczki ;) udzielaja sie na topicku. Wielkie dzieki :) Jezeli chodzi o prawko to chyba moge jezdzic na polskim + miedzynarodowe. Oczywiscie przez jakis czas :( Bedziemy mieszkac na przedmiesciach ale do downtown jest 20 min. samochodem, wykluczajac korki :D Do loop'a metrem jedzie sie okolo 40 min. Wiec to chyba nie jest daleko? Prawko jak prawko ale co z praktyczna jazda po drogach amerykanskich!? Mimo, ze w PL jestem praktykujacym kierowca to bedac tam ogarnia mnie strach. Chyba najbardziej przeraza mnie taka codziennosc, typu: wyjsc do mall'a i robic zakupy, zadzwonic gdzies lub isc do urzedu czy lekarza :-O A jezeli chodzi o znajomosc anglika, to ja uwazam, ze jestem na niskim poziomie i jeszcze dluga droga do perfekcji. Natomiast moj chlopak caly czas mi "wmawia", ze jest okay :) Ciagle slysze tylko "C'mon babe your english is good" Musze przyznac, ze takie slowa dodaja otuchy ale ciagle jest ta bariera w konwersacji z obcymi :( Hah, pamietam jak bylam pierwszy raz w USA i przyjaciele mojego faceta, widzac moja bariere w prowadzonym dialogu, zwalniali tempo i mowili jak zacinajaca sie plyta :D :D i ja bylam w wielkim szoku , ze oni sie nie denerwuja :)Trzeba przyznac, ze sa bardzo cierpliwi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnosnie sluby, to tak, planujemy jeszcze w tym roku :) Oczywiscie nie wiem co jest mi potrzebna, jakie dokumenty itd. Na szczescie mam tubylca, ktory sie tym zajmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do taka sobie jaa ----- widze, ze Ty juz przerobilas ten temat, wyjazdu i zaklimatyzowania sie na obcej ziemi :) Jezeli to nie jest tajemnica i masz ochote odpowiadac to prosze napisz jak to wyglada z tym slubem bo czytalam, ze najpierw sie jakies zezwolenie zalatwia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivia duhnam
bele spadaj podszywie. Prawdziwa Belle ma dwa l w nicku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubu22
SnakDrinkowa, ja bralam slub w usa. moge ci powiedziec co potrzeba. musisz zalatwic najpierw licencje na slub.mozesz ten slib pozniej zalegalizowac w polsce. jesli chodzi o jazde, jestem doswidczonym kierowca w Polsce i usa. W USa jezdzi sie latwiej, ludzie sa na drodze bardziej uprzejmi, w Warszawie np dostaje zaraz nerwicy drogowej a tu nie mam. Prawko mozna zrobic bardzo szybko i latwo. Egzamin jest duzo prostrzy niz w PL. Samochod tez polecam, tak jest bezpieczniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do SnackDrinkowa
nie sluchaj tutaj rad emigracyjnych: wejdz na forum: http://www.forum.usa.info.pl/ tam masz pelno watkow o papierach jakie sa potrzebne do wziecia slubu w usa, jesli wjezdzasz na turystycznej, ani slowa na lotnisku ze zamioerzasz wziasc slub bo inaczej odesla cie z kwitkiem w tej samej sekuindzie (powinnas wjechac na wizie K1). Jesli wjezdzasz na turystycznej, to [po twoim przyjezdzie bierzecie slub, potem wypelniacie papiery do USCIS (lub wynajmujecie prawnika ktory je wypelni+ dowody na prawdziwosc malzenstwa) i bedziecie musieli udowodnic ze slub byl spontaniczny (nie planowany) dlatego nie wystapiliscie o wize narzeczenska. wjazd na turystycznej + slub w usa to najszybsza droga. zreszta wszystko znajdziesz na forum wyzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiecie co mysle..
obie BELLE z jednym 'L' czy dwa 'LL" w nicku reprezentuja soba ten sam poziom intelektualny.. ja nigdy nie wiem czy pisze podszyw czy prawdziwa belle. obie tak samo glupie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie jaa
do SnackDrinkowa - ma racje z tymi papierami. Poznalam meza, gdy bylam tam na wakacjach. Ale zeby byc w Stanach na stale maz zalatwial mi wize narzeczenska (ja czekalam na nia w Polsce kilka miesiecy), bo stwierdzil, ze tylko wtedy mozna slub bez komplikacji wziasc, a na turystycznej INS moze sie czepiac. I na wizie narzeczenskiej trzeba sie pobrac w ciagu 3 miesiecy. Co do innych dokumentow potrzebnych do slubu, to moj maz wszystko zalatwial. On mieszka tu odkad byl dzieckiem, wiec jest oblatany i wiedzial gdzie co i jak, poza tym na internecie mozna latwo nalezc co jest potrzebne. Nie mam teraz czasu pisac. napisze cos wiecej pozniej. Czesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko jedź do usa i baw
sie dobrze. cholernie ci zazdroszcze. mieszkanie w stanach chocby przez 2-3 lata od zawsze bylo moim wielkim marzeniem ale nie dalo rady. powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mahmet mustafa opalony wloch
Belle de jour jak Ci sie podobala wczorajsza noc? Niezly ze mnie ogier nie ma co! Zaden bezowy pakol by Ci takiej minetki nie zrobil, tylko moglabyc troche trawnik przystrzyc bo mi sie wlosy lonowe miedzy zeby wkrecaly. Poza tym pogryzlas mnie tak w wacka, ze nie moge sie dzis nawet na recznym jechac. Nastepnym razem cie zaknebluje i przywiaze do lozka. I pamietaj zeby wziasc jakis lubrykat bo mi sie maszyna zatarla w twojej suchej pieczarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieku Dziewczyny za wypowiedzi :D 🌻 wiosenny dla Was :) A tak na marginesie, to co za bezsens z tym udowadnianiem intencji slubu :-O Moze jestem z kosmosu ale dla mnie slub to tylko z milosci bo w koncu na cale zycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do autorko jedź do usa i baw ----- skoro tak bardzo chcesz wyjechac do USA to moze warto spelnic swoje marzenia :) W dzisiejszych czasach jest duzo opcji wyjazdow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mahmet mustafa opalony wloch ----- czy tobie czlowieku sie jeszcze nie znudzily te sexitowskie wypowiedzi :( Erotomanie jeden :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubu22
W moim przypadku, choc mialo to miejsce w US, nie bralam slubu z obywatelem US wiec nikt sie nie czepial o wizy. Ale jak to jest, jak sie bieze slub z obywatelem US, to nie wiem czy wiza turystyczna wystarcza. Podejrzewam ze zaraz po tym bedziesz sie starala o pobyt staly.Ktos tu wspomnial o tym. Moze lepiej sie dowiedz. Tak czy inaczej, powodzenia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×