Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

molla :)

-----------CESARKA ze wskazań lekarza, gdzie najlepiej w KRAKOWIE---------------

Polecane posty

witam chce zapytac mamy ktore w ostatnim czasie miały CC ze skierowaniem od lekarzy, który szpital w krakowie wybrałyście i dlaczego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam cc na Ujazdku, o tam mój ginekolog pracuje, a ja innemu nie ufam :) sam zabieg- super, opieka dobe po zabiegu - super, pobyt 2 doby na poporodowym- koszmar, więc nie wiem czy Ci polecać, zalezy na czym CI zależy:) CC na pewno zrobią tu profesjonalnie, mąż może siedziećpod drzwiami sali operacyjnej i iść z neonatologiem ubierac dzidziusia, potem moze z dzieckiem przyjsc do CIebie na IOIM (po 15-tej) ALe baby na poporodowym są tak koszmarnie wredne, że nigdy w żadnym szpitalu (a spedziłam w szpitalach jakies 2 lata ) takich nie spotkałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaheira1 mam wskazania od psychiatry, moj lekarz pracuje i in. miescie a krakow wybieram dlatego iz niektore szp. mają oddziały neatologii z tego co czytała ujastek tez. tez zastanawiam sie nad ujastkiem dlatego chce cie zapytac o kilka rzeczy 1... co musi byc napisane na skierowaniu do CC ? 2... jak załatwiałaś formalnosci zwiazane z cc w ujastku, czy byłas tam wczesniej zeby ustalic termin CCi porozmawiać z anestezjologiem ? 3... ile godzin lezałas po cc ? ( nie mogłas sie podnosić) ? 4...czy mogłas karmić maluszka piersią po cc ( mnie bardzo na tym zalezy zeby pierszy pokarm dostał odemnie, i nikt mi go nie dokarmiał). dzieki wielkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamam26
ja tez miałam na ujastku i podpisuje sie pod tym wyzej - opieka na sali matki z dzieckiem to jakaś masakra a co do pytań to musisz tam iść na wizyte - chyba we czwartki mają taki dzień i tam lekarz cie zapisuje na cc leży się różńie - ja miałam cc o 14:30 - wstałam na drugi dzień koło południa ale od rana próbowałam - ale nie jest to łatwe.. a co do karmienia to jest masakra - dziecka niemasz dobe więc nie karmisz - zresztą pokarmu też niemasz - potem karmisz ale dalej niemasz czym i niewiesz jak a doradca laktacyjny to jakaś mega masakra jak ci zalezy na lepszej opiece nad maluszkiem i karmieniem zaraz po to idź na kopernika- moja bratowa zaraz po cc karmiła i miała małego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam cc w żeromskim i polecam , po ok 8 godzinach musisz isc pod prysznic, a dziecko przystawiają do piersi odrazu po przewiezieniu Cię na sale.Urodziłam w sobote ,a we wtorek byłam juz w domku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ćma ćme goni a jak z ustaleniem daty cc ? 1... co musi byc napisane na skierowaniu do CC ? 2... jak załatwiałaś formalnosci zwiazane z cc w ujastku, czy byłas tam wczesniej zeby ustalic termin CCi porozmawiać z anestezjologiem ? 3... ile godzin lezałas po cc ? ( nie mogłas sie podnosić) ? 4...czy mogłas karmić maluszka piersią po cc ( mnie bardzo na tym zalezy zeby pierszy pokarm dostał odemnie, i nikt mi go nie dokarmiał). mozesz odp na moje pozysze pytania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mogę ci odpowiedzieć cc na ujastku miałam w grudniu 1. na skierowaniu do cc miałam napisane standardowo -rozejście spojenia łonowego :) 2. Nie ma potrzeby żebyś szła tam przed wyznaczonym terminem , poprostu idziesz w ten dzień rano i wszystko załatwiasz poproś tylko swojego lekarza żeby dał ci wcześniej ankiety do wypełnienia i weż je ze sobą, bo jest tego masa a ciężko się skupić jak jesteś zdenerwowana przed cesarką. 3.W drugiej dobie każa iść pod prysznic ale nie jest to niestety łatwe :/ 4.Nie karmiłam piersią więc nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do ustalenia daty to już zależy od lekarza ja miałam termin na 31.12 ale chciałam być w domu na święta więc cesarkę miałam 16.12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakie ankiety mam wziąć ze soba ? co do karmienia, to mnie bardzo na tym zalezy, więc chce zapytac czy w ujastku ktos mi pomoze przystawic malutką do piersi ? jest doradca laktacyjny ( i szczerze mam w nosie humorzaste baby ktore nie maja ochoty na pokazanie jak karmić - a doradca laktacyjny jest przeciez napewno ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj nie nastawiaj sie zbytnio..
mi tez zalealo na karmieniu cycem,nie chcualam kupowac butelki w wyprawce bo niby po co jak bede karmic piersia.... okazalo sie to takim koszmarem ze mama w niedziele w nocy jezdzila z moim mezem po sklepach aby mi do szpitala butelke i mleko przyniesc masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie straszcie mnie z tym Ujaskiem :O Ja mam lekarze stamtąd i tam mam mieć cc... Nie mam wyboru... A co się dzieje na tej sali poporodowej, że jest tak niefajnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamam26
no zostajesz sama z dzieckiem, nikt ci niepomaga, jak kogoś prosisz to przychodzi po godzinie i to jeszcze nie zawsze - nieuczą cię jak się zajmowac małym, jak go przebrać, ubrać, wykąpać - nic dosłownie - a od pani od laktacji usłyszałam że mały jest w końcu ssakiem i wie co ma robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miała nie planowana cesarkę ale polecam szpital żeromski ! Położne cudowne kobiety,przystawiają dziecko od razu do piersi ( ja miałam małą dopiero w drugiej dobie by były komplikacje ) Po ok 8 godzinach wstawałam pod prysznic,mąż mógł siedzieć z nami nawet cały dzień.Jeśli nic się nie dzieje wypisują na trzecią dobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panie od laktacji są super pomocne prócz takiej jednej starszej :/ Ale pomagają jak mogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej 1. nie pamietam co miałam na skierowaniu napisane, ale nic istotnego w sumie.... 2. idziesz w jakikolwiek czwartek z tym skierowaniem i umawiają CIę na termin cc, dają CI ankiety do wypełnienia i opisy badań, z którymi musisz przyjść do szpitala 3. ja miałąm cc o 10 rano, wstałam o 5 rano następnego dnia, a głowe mogłam podnosic wczesniej 4 dziecko miałąm na druga dobę i miałam w cholere pokarmu, niestety miałam problem z przystawianiem i nikt mi nie chciał pokazać neonatologie rzeczywiscie mają bardzo dobrą teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli jeśli ma sie planowana cesarke ( ze wskazań med) mówicie ze najlepiej albo ujastek lub żeromski ? tez sie nad tym zastanawiam a czy szp. zeromskiego ma oddział neonatologii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość desjkansj123
Hej dziewczyny, Podbijam watek. Ze względów medycznych mam mieć cc i zdecydowałam sie na szpital Rydygiera. Jeżeli ktoś zna odpowiedzi na moje pytania to bardzo proszę o pomoc 1.Jak ustalają termin cesarki? Tzn jeżeli termin mam na 31 lipca to np 2 tyg wcześniej czy zgłosić się trzeba dopiero w dniu porodu? A moze dopiero jak akcja porodowa sie zaczyna to wykonują cc? Co szpital to inne zasady dlatego pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość desjkansj123
Wizyte mam za 3tyg dopiero.Pomocy drogie Mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość desjkansj123
:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wreszcie znalazłam wątek o Rydygierze :) Też chciałabym wiedzieć kiedy wykonują planowane cc bo ze względów zdrowotnych chyba nie będę miała wyboru :( Jeżeli ktoś wie to niech da znać proszę bo trochę się denerwuje ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamabumpa
podbijam!!! Pomożcie podjąc decyzje dziewczyny!! ze wzgledow ortopedycznych jestem zmuszona urodzić poprzez cesarskie i okropnie żałuję, że tata nie będzie obecny przy porodzie, że nie będą mogła być blisko z maluszkiem od razu po, a chciałabym móc karmić i go wycałować... proszę o wasze opinie! dzieki :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_3
Rydygier jest jak najbardziej ok, też polecam. Miałam tam dwie cc ze względów zdrowotnych. Za pierwszym razem była szybka akcja-bardzo złe KTG-i cięcie w nocy o północy-cała ekipa przygotowana-a druga ustalona po rutynowym KTG i konsultacji z lekarzem. A że miałam humor chodzić popołudniami bo był świety spokój od tłumu pacjentów, więc mnie tylko zapytali czy wolę wieczorem tzn. od razu czy rano. Życzliwie, profesjonalnie. Warunki po porodzie super, sale dwuosobowe z łazienką. Cisza, spokój, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam wskazania lekarskie i zastanawiam się nad cesarką w Narutowiczu. Czy któraś z Was miała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałam w tym roku na Kopernika i naprawdę polecam, opieka super, kobitki super, synka karmiłam od razu, dostałam go zaraz po narodzinach, a potem tez mi go przynieśli na chwile, noc spędził z pielęgniarkami a potem 2 dni cały czas przy mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kobietki!! Ja do porodu mam niecałe 3 miesiące i wciaz sie waham z decyzją wybrania szpitala..w pierwszym planie była klinika Kopernika...decyzja padła po poczytaniu opini na roznych forach ( na Kopernika robiłam Badania prenatarne i wydawało mi się ze personel jest tam ok)....natomiast mój wujek namawia mnie na Narutowicza ,o ma pracującą tam sąsiadkę przełożoną połoznych ..zastanawiam się czy "znajomosci" cos wskurają...niestety zdania na forach co do szpitali są podzielone......Tym bardziej boję się bo po pierwsze to napewno bedzie cesarka (miałam złąmany kregosłup lędzwiowy no i ze względu na wiek (37-pierwsza ciąża) Czy któraś z Was rodziła niedawno w Narutowiczu i mogłaby się podzielić opinią?? Z góry bardzo dziękuję.....:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnka
A gdzie ładnie szyją? Mam piękna bliznę, praktycznie grubości włosa po dwóch cesarza. Niestety mój ginekolog zmarł i pilnie szukam profesjonalisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×