Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

guess82

Niemcy- ciazy, porod, macierzynstwo

Polecane posty

safari - ja tez bym w DE chodzila do gin. jak tu jestes. co innego jakbys byla w PL czesciej. gosia - to tez i lepiej jak bedziesz tu ubezpieczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość safari27
W takim razie do wszystkich dziewczyn które są w Frankfurtu: czy któras zna lekarzy z Hochstu: Zdebik Johannes 069 - 314180 (do tego mam 5 min) oraz Dr. med. Lenkiewicz Jan 069 - 313522 ?? Polenkkka do kogo chodzisz? jestes zadowolona? jak to wszysko u ciebie wygladało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia takie adresy w necie znalazlam Cecilien-Klinik Lindenstr. 26 in 33175 Bad Lippspringe Karl-Hansen-Klinik Antoniusstr. 19 in 33175 Bad Lippspringe porozmawiaj z gin. ktora klinike poleca, bo nie znalazlam zadnych opinii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polenkkka
safari27 - chodze wlasnie do Zdebika i jestem bardzo zadowolona a mam do niego dosc daleko bo mieszkam na drugim koncu miasta. Lenkiewicza nie znam, a jest jeszcze Borowicz na Zeilu, podobno tez dobry. Jak zrobilam test to odczekalam jeszcze tydzien i dopiero wtedy w 7 tygodniu poszlam do gina. Na pierwszej wizycie mialam usg i pobrano mi krew do badan i to wszystko. Na kolejnej dostalam juz mutterpass i od tej pory na kazdej wuzycie mierza mi cisnienie, badaja mocz, waza itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość safari27
Właśnie znalazłam na mapie adres tego Lenkiewicza i oni sa 2 minuty na nogach od siebie: Zdbeik i Lenkiewicz. Czyli do obu mam 5 minut na nogach, bo mieszkam od nich tylko przesc tunelem pod Sbahnem :) Na temat Zdebika pytalam tez na mypolacy i jakas dziewczyna go odradzala, na innym forum tez mnóstwo złychopini, że USG nie umie odczytac i cos tam... a Lenkiewicza nikt nie zna ... szkoda, mialabym porownanie jakies. W taki razie bardzo Cie prosze możesz mi napisać czy to Twoja pierwsza ciąża i czy długo sie czeka na wizyte u Zdebika na ubezpieczenie? trzeba znać język jak sie umawiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka 24.07.2012
MT-78 dziekuje ze poszukałaś mi tych adresów tak jak pisałam 19 maja wychodze za mąż i bede miała ubezpieczeniena męża typowo Niemieckie ale jak myślisz narazie moge isc do lekarza na ta karte z NFZ z polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polenkkka
safari27 - z tymi zlymi opiniami to jest tak, ze jedna osoba powie tak a 10 kolejnych za nia powtarza. Wszystko przez jedna plotke. Ja slyszalam zle opinie na temat Zdebika od dziewczyn, ktore nigdy u niego nie byly, wiec sama widzisz. Znajomej Zdebik prowadzil 2 ciaze i tez byla bardzo zadowolona. Na wizyte nawet nie musisz sie umawiac. Jesli przyjdziesz to napewno cie przyjma. Tylko musisz przyjsc wczesniej a nie godzine przed zamknieciem. W recepcji zazwyczaj jest jedna osoba, ktora mowi po polsku. Jesli robisz termin telefonicznie to tez mozesz poprosic o kogos kto mowi po polsku. To moja pierwsza ciaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość safari27
Dzieki polenkkka za odp. :) To ja sie jednak zastanowie nad tym, żeby iść do niego przed wyjazdem do PL i sie przebadac. Gosia staralismy od listopada, ale ja miałam tak bardzo nieregularne cykle, że raz 29 dni, raz nawet 39, więc bylo cięzko. Udało sie z testem owu za 1 razem jak pokazał dni płodne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka 24.07.2012
safari no to staraliście sie niedługo my 4 lata wypatrywaliśmy dwóch kresek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość safari27
To wielkie gratulacje :) po takim czasie to naprawde musi być coś wspaniałego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goska - nie wiem jak to funkcjonuje z NFZ. tylko czy to nie chodzi o leczenie w razie wypadku lub naglej potrzeby czy cos takiego. ja tez mam karte z AOK taka miedzynarodowa jak na urlop jade. ale to do korzystania w razie potrzeby. podejrzewam ze jak dasz lekarzowi karte z NFZ to on ta wizyte tak rozliczy, tylko czy ciebie pozniej NFZ nie bedzie pytal dlaczego bylas na wizycie w DE, chyba ze powiesz ze przebywalas za granica i zle sie poczulas. ale to by twoj gin musial jako Notfall odnotowac. to tylko moje spostrzezenia, bo nie bardzo sie znam na przepisach z NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka 24.07.2012
to niesamowite uczucie od pierwszego dnia a z dnia na dzien jest coraz lepiej a teraz jak nasz synek juz kopie bezcenne Pisz jak pójdziesz do gin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka 24.07.2012
MT-78 no właśnie i dlatego narazie musze sie dowiedzieć jak to bedzie wyglądało a 28 i tak jade do polski i wracam po ślubie ale chciałabym zeby moja ciąża była prowadzona juz tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdkskdiedio
Czesc Gosia ja mieszkam w bielefeldzie zycze wszystkim przyszlym mamusia duzo zrowka i szczescia ze swoimi pociechami ja juz mam jedna pocieche 20 maja skaczy roczek :D:D Jak ten czas przelecial nawet nie wiem kiedy ... Poczatki sa stresujace ale dawaja rade ja mam tylko tu sisotre ktora ma swoja dwojke 2 chlopcow wiec musialam sobie z wszystkim sama dawac rade ... Maz bardzo duzo pomagal mala od urodzenia miala kolki do 3msc cos okropnego ale polecam kropelki na kolki sab simplex mojej coreczce tylko to pomagalo :D:D jak macie jakies pytania to prosze pisac jestem juz w malym doswiadczeniu chetnie podziele sie z wami pozdrawiam wszystkie mamusie :*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka 24.07.2012
kdkskdiedio szkoda ze daleko mieszkamy od siebie:( bo warto by było mieć blisko kogoś doświadczonego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdkskdiedio
Gosiu no troszke daleko ale mozesz zawsze napisac jak cos bedziesz chciala wiedziec nie moge powiedziec nic o normalnym porodzie bo mialam w ostatniej chwili cesarskie ciecie :( ale szybko sie po nim po zbieralam coreczka tez byla zdrowa wazyla 3.455 i miala 51cm lezalam w szpitalu 4 dni potem do domku na 2 dzien zaraz przyszla polozna zwazyla mnie zbadala po rozmawiala i poszla tak potem przyjezdzala co 3 dzien :D:D .... Ale mala sie chowa dobrze nie karmilam piersia bo nie mialam wogole pokarmu kupujemy mleko modyfikowane daje jej dalej :D wszystko jada nie ma rzeczy zeby nie jadla ale ma bardzo slaby brzuszek bo tych kolkach ciezkich rzeczy ani tłustych jje nie podawam bo potem nocka nie przespana :( jedyny jaki ma problem to robienie stolca robi go raz na kilka dni z bardzo duzym wysilkiem i kaczy sie placzem i zatwardzeniem... Okej nie bede sie rozpisywac chcesz cos wiedziec to napisz chcetnie odpowiem ... wlasnie coreczka sobie spika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdkskdiedio
Do wszystkich mamusi ktore mieszkaja za granica ile jestescie lat tutaj i w jakim wieku jestescie :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka 24.07.2012
kdkskdiedio ja jetem w niemczech od niedawna bo dopiero od grudnia mam 26 lat to jest moja pierwsza ciąża i naprawde panicznie sie boje jak to bedzie wszystko wyglądało tak jak pisałam nie znam języka i dlatego mój strach jest podwóny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdkskdiedio
a ha ale pamietaj w szpiatalch jest bardzo duzo lekarzy i lekarek polakow wtedy nie ma problemu co do jezyka .. Dasz rade strach jest zawsze ja jak sobie przypomnie swoj porod to odrazu mnie zimne poty oblewaja :D wszystko bedzie dobrze nie martw sie ... Ja mam 23 lata jestem tu juz 3 rok do szkoly chodzilam 6msc bo zaszlam w ciaze ale jezyk bardzo dobrze mi wchodzil do glowy wiec teraz nie mam problemu z jezykiem a co do wyprawki to nie wiem jak jest bo twoj maz pracuje . Ja na poczatku ciazy dostalam 130 e na ciuchy ciazowe potem na rzeczy dla dziecka pierwszy raz 500e a po pordzie to samo 500 e potem sie staralam z mutter kind 400 e. Ale wlasnie nie mam pojecia jak to jest jak maz pracuje a elterngeld ci przysluguje bo maz pracuje jest to 300e na rok ale jak chcesz moga ci to rozlozyc na 24msc po 150e to tylko od ciebie zalezy :D A juz wiesz co bedziesz miaala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość safari27
To cos tak jak ja, też od tamtego roku jestem w Niemczech, ale troszke dłużej. Mam 27 lat i też sie obawiam, zwłaszcza że jestem w obcym kraju. Ale jak czytam opinie dziewczyn które tu rodziły, to mi lżej na duszy :) chce tu urodzić :) Dziewczyny a mam takie pytanie jak sobie radzicie z przeziebieniem i bólem głowy? Niestety w nocy z soboty na niedzielę prawie wogóle nie spałam, nie dlatego, że sie dowiedziałam o ciąży, a dlatego, że taki straszny miałam katar i kichałam. Pomagałam sobie domowymi sposobami: syrop z cebuli, kanapka z czosnkiem, gorące herbaty z miodem lub sok z malin..... wczoraj czułam sie już dobrze, niestety znowu przeziebienie daje o sobie znać, a nos mam cały w strupkach. Używałam wody morskiej do nosa. Pije własnie mleko z miodem gorące, ale nie wiem co jeszcze można. MAcie jakieś sprawdzone sposoby? I jeszcze pyt. jak sobie pomóc gdy głowa pęka? z tym, że to sie dzieje od kręgosłupa i karku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdkskdiedio
Do safari27 polecam przejscie sie do lekarza bo nie ma zartow tym bardizej ze jestes w caizy.. a gdzie mieszkasz mozna wiedziec ?? CHodzila ktoras z was na kurs jezyka niemieckiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka 24.07.2012
kdkskdiedio a gdzie starałaś sie o 2x po 500 euro? BEDZIEMY MIELI SYNKA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka 24.07.2012
kdkskdiedio Ja chciałam iśc na kurs języka znalazłam nawet taki sprachkurs ale niestety płatny po 200e na miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdkskdiedio
Do gosi ja jestem na socjalu i pisalam podania o kase i mi przyznali to tez jest inaczej jak ja jestem na socjalu ja chodzilam na kurs zadarmo ale wiem ze unas jest za jedna godzine 1e za caly masc wychodzi 100e wiec u was wiecej nie wiem czemu ... A mysllalas potem po porodzie jak wasz syneczke juz bedzie z wami to musisz sobie lekarza wybrac dla nie go masz juz jakiegos na oku ?Jak bys chciala rodzic cesarka czy normalny porod kto bedzie przy nim przy moim jak sie zaczol byla siostra i maz ale potem zrobili mi cesarke wiec maz sie wycofal ale siostra byla przy mnie ale zle podali mi znieczulenie i wszystko czulam na stole operacyjnym zamiast sie niczym nie przejmowac plakaalam z bolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka 24.07.2012
Do kdkskdiedio ja chciałabym rodzić naturalnie chciałabym zeby był przy mnie mój mąż a co do lekarza dla naszego syneczka to jeszcze nikogo nie wybrałam i nawet nie mam nikogo na oku a powiedz mi jak to jest jeżeli chce zeby przy porodzie ktoś ze mna był to musze to wcześniej zgłosić w szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdkskdiedio
Do gosi :D Gosiu jak bedziesz szla zapisac sie do szpitala do porodu to wtedy pani sama sie zapyta czy chcesz zeby ktos byl a jak nie to niech maz powie ... Ja tez bardzo chcialam rodzic sama termin mialam na 16maja . poszlam do szpitala bo miaalm problemy z oddawaniem moczu no wiec na drugi dzien zaczeli wywolywac porod tabletkami raz dziennie szlam polykalam tabletke podlanczali mnie do ctg ale nic nie bylo i tak dziennie w koncu po 3 dniach poszlam na ostatnie wywolywanie zjadlam cala tabletke lezalam pod ctg ale nic juz bylam zalamana przyszedl maz w odwiedziny kupil chipsy cole i poszlismy sobie sias do pokoju jadlam pilam cole nagle cos tak jak peklo wsatal wody odeszly maz wsta zaczol sie smiac i powiedzial na glos "ona sie zesikala" ha ha zawiozl mnie na wozku na porodowke zaczeli mnie badac mialam rozwarcie na 1cm zaczeli podawac kroplowki rozne na przyspieszeni boli i na rozwarcie nic nie dawalo potem w koncu lekarka zaczela masowac szyjke macicy nikomu tego nie zycze straszny bol po 5 godzinach mialam rozwarcie na 5cm lekarka mnie zbadala i powiedziala ze nie mozemy czekac dluzej bo malej juz sie robil stozek na glowce bo za dlugo lezala w kanale rodnym wiec mowi ze cesarka bo i tak sama nie urodze przyszla pani anystyzjolog kula mnie 2 razy i poddala znieczulenie ale nie cale tylko polowe zabrali mnie na sale operacyjna tam mi wszystko podlaczyli co potrzebnne posmarowali brzuch i zaczeli ale to co sie dzialo to byl wielki koszmar czulam kazdy ruch tego lekarza jak rozciagal tam wszsytko jak szukal dziecka wkocu znalazl ja juz w bolu krzycze ze chce znieczulenie bo ja wszystko czuje dostalam na sam koniec :( wyciagneli dziecko podzeszla polozna pokazala mi ja i mowi do mnie popatrZ ma wezel na pepowinie nie zaciagniety powiedzial mi ze to na szczescie ale kilka godzin dluzej i moglo juz byc po moim skarbie :( dobrze ze tak szybko zrobili ta cesarke nie dostalam jej na rece bo nei bylam wstanie ich podnies wiec siostra ja dostaala pokazywala mi ja plakalam z bolu ze szczescia jak przywitalam sie z coreczka to zaczela oczkammi szukac gdzie mamusia potem juz na krok od niej nie odchodzilam .. Rano lekarka przyszla wyciagnela cewnik umyla mnie i zaczelam sobie spacerowac z mala po szpitalu na nogi wstalam doklandie po 7 godzinach :D:D Ale wszystko sie dobrze goilo ... i potem szczesliwy dzien do domu zajmowanie sie malenstwem :D:Dpiekna sprawa miec dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka 24.07.2012
do kdkskdiedio no to faktycznie miałaś przejścia ale na szczęście wszystko dobrze sie skończyło życze dużo zdrówka dla ciebie i twojego szczęścia Pisałaś ze masz męża czyli oboje jesteście na socjalu tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka 24.07.2012
do kdkskdiedio przepraszam ze tak sie dopytuje ale ciekawi mnie czy mam jakieś szanse na tą wyprawke Mam nadzieje ze sie nie gniewasz jeżeli jestem za bardzo wścibska to przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polenkkka
safari27 - nie wiem czy wiesz, ale w tej przychodni pracuje tez zona pana Zdebika, ktora jest lekarzem ogolnym albo internista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×