Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

guess82

Niemcy- ciazy, porod, macierzynstwo

Polecane posty

Gość safari27
tak wiem :) jak jutro nadal będzie to samo to ja odwiedzę. A jak chce sie do gin. zarejestrować np. na 26 lub 30 kwietnia to musze już czy z dnia na dzien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polenkkka
safari 27 - Mozesz juz sie zarejestrowac. Nie wiem dokladnie jak to jest, bo ja sie jeszcze nigdy nie rejestrowalam. Zawsze jak przychodze to jestem przyjeta. Mam pytanie do kobiet, ktore juz sa mamami. Czy w Niemczech tez jest taka nagonka w szpitalach na matki, ktore nie chca karmic piersia? Ja napewno nie bede karmic a nie wiem jak to wyglada od strony szpitala i polzonej. Czy beda mnie do tego namawiac? Wiem, ze pewnie wiekszosc z was karmila ale moze slyszalyscie cos na ten temat? I ile przed porodem trzeba zalatwic sobie hebamme? Kolezanka mnie straszy, ze jest juz za pozno bo jestem w 5 miesiacu, ale chyba przesadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdkskdiedio
Do gosi Tak oboje jestesmy na socjalu :D:D moj maz skaczyl robic sprachkurs teraz normlanie robi szkole z zawodem :D nie nie gniewam sie pytaj o co zechcesz :D my dla malej mamy lekarza polaka . masz moze nk albo Fb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdkskdiedio
Polennka ja ci powiem tak polozona sobie zalatwilam jak poszlam sie zapisac do porodu dala mi liste z poloznymi zadzwonilam zapytalam i mialam nie jest za pozno bo dopiero 5 msc gdzie tam rozwiazanie a co do karmienia piersia to po porodzie mnie sie polozna zapytaala czy bede karmic powiedzialam ze jak bede miala pokarm to tak po kilku dniach okazalo sie ze nie mam go sciagalam pokarm mala lezala 2 godziny przy piersiach przyszla polozna powiedzialam jej to nie chciala mi wiezyc przywiozla swoj elektryczny laktator i widziala sama jak jest wiec odrazu kazala zadzwonic do ginekologa po tabletki wiec nie robia problemu zalezy jaka polozna bo kolezanka rodzila w tym samym szpitalu co ja i miala inna polozna tez nie miala pokarmu a ta jej przepisala krople na pokarm i odrazu miala ze mogla by wykarmic nie jedno dziecko wiec to tylko i wylacznie zalezy od ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam 34 lata, od 10 lat w DE. dwie corki-12lat i 8 miesiecy:) nie kazdy porod musi byc taki jak wyzej opisany. mi tez wywolywali i tak w pierwszy dzien dostalam "koktajl" do wypicia. czyli szklanke duza soku brzoskwiniowego+alkohol(nie wiem jaki)+ olej rycynowy. gdyby nie pomoglo to tabletki a na koniec kroplowka. i takie wywolwanie moze trwac 3 dni. u mnie w klinice wywoluja do tygodnia po terminie. dluzej sie nie czeka.mi koktalj pomogl. pierwsze bole kolo 23, o 1.30 urodzilam. trzy dni i do domu. nikt mnie nie zmuszal do karmienia, namawiali oowszem bo to najlepsze dla maluszka. ale to nasz wybor. polozna wybralam po porodzie, spytalam ta co byla przy mnie czy przyjdzie i przyszla kilka razy. wiecej nie potrzebowalam.pomogla z pepkiem i przy pierwszej kapieli. dziewczyny bez paniki dacie wszystkie rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka 24.07.2012
do kdkskdiedio tak mam nk Małgorzata Wielonek a ty jak masz na imie i na nazwisko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdkskdiedio
Gosia wejdz na swoja nk i podaj mi linka bo nie umiem cie znalesc tam bedziesz mogla sobie zobaczyc moja coreczke :D:D wiec czekam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka 24.07.2012
kdkskdiedio musisz podać mi swoje imie i nazwisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdkskdiedio
MT-78 Mam pytanie jak sie wychowuje dzieci w takiej roznucy wiekowej nie jest starsza zazdrosna o mala ? raczkuje juz twoja mala ile ma zabkow jada juz wszystko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdkskdiedio
Gosiu tak mam napisane Kamilaaa . .Ża .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka 24.07.2012
do kdkskdiedio niestety nie moge cie poszukać spróbuj ty wpisać w wyszukiwarke Małgorzata Wielonek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka 24.07.2012
kdkskdiedio MAM:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdkskdiedio
gosia ja ciebie tez nie moge znales nie wiem dlaczego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdkskdiedio
Gosia super zdjecia :D:D a gdzie masz meza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka 24.07.2012
kdkskdiedio ESZCZE NIE MĄŻ BO ŚLUB MAMY 19 MAJA ALE ON NIE UZNAJE TAKICH PORTALI JAK NK LUB FC:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdkskdiedio
Do gosi aha :D:D Widzialas moja mala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdkskdiedio
Gosia mialam sie ciebie pytac gdzie bierzecie slub ? Koscielny czy cywilny w kotrym tygodniu jestes ciazy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka 24.07.2012
Do kdkskdiedio mała jest cudowna ślub bierzemy konkordatowy w Polsce a konkretnie w Katowicach wczoraj zaczął sie 27 tydzień:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdkskdiedio
gosia to zycze powodzenia napewno bedziemy w kontakcie :D :D prosze podeslac potem fotki z slubu :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kdkskdiedo - no powiem szczerze ze dla nas to bylo jakbysmy pierwsze dziecko mieli miec, bo po tylu latach wszystko od nowa. ale dwie rozne ciaze, calkiem inne podejscie bardzo przezywalam tym razem, paniczny strach zeby wszystko bylo dobrze. za mlodu jednak lepiej, mniej stresu, nie mialam wtedy internetu i mniej wiedzialam i zdrowsza bylam przez to:) starsza corka od zawsze chciala rodzenstwo, pomaga mi duzo. nie jest zazdrosna absolutnie. zreszta jak mala dostaje cokolwiek to duza tez. jak kupowalismy wyprawke dla malej, to ze starsza tez robilysmy wypad na zakupy tylko dla niej. wlasnie nie chcialam zeby jakas pokrzywdzona sie czula. ja tu tez nie mam nikogo z rodziny, takze pomoc corki duzo mi daje, bo nawet wysle ja na spacer, a ja cos w domu porobie. a mala ma juz dwa zabki, siedzi sama od tygodnia i teraz zaczyna raczkowac. zjada fajnie wszystko co dam zupki juz tylko gniecione widelcem zadne papki. spi praktycznie od 20 do 8 rano, ale pierwsze miesiace byly ciezkie bo karmilam i praktycznie co 3 godz, na cycku. do 4 miesiaca karmilam ale koncowke to juz na noc mm dawalam z kleikiem zeby pospala troche dluzej. dziewczyny cieszcie sie bo najpiekniejsze chwile przed wami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdkskdiedio
MT-78 he he moja ma 11 msc ma 4 zabki nie raczkuje wcale cos tam chce robic ale jej nie wychodzi czesto chodzi za jedna raczke albo dwie wstajue juz wszedzie saama miala 5 msc zaczela sama siedziec ... Moze sie kiedys zgodze na nastepne dziecko jakos mam uraz po porodzie i sie panicznie wszystkiego boje ... Ale miec dziecko to jest cos pieknego :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej safari-jestes z ffm?ja tez:) zaliczylam juz i zdebika i lenkiewicza i borowicza. teraz chodze do ginki,do niemki. do zadnego juz z nich nie pojde. niestety opinie w necie sie zgadzaja z moim doswiadczeniem i moich znajomych. jesli chcesz sie czegos wiecej dowiedziec to pytaj a co praxis panstwa zdebik to jest wiele do zyczenia.Wchodzi sie po znajomosci(jesli chodzi o pania zdebik),sprzety maja do dupy i wiecej jest gadaniny u dupie maryjnej niz o faktach. ale po zwolnienia zeby chodzic sa akurat. na wizyte czeka sie nawet po 4h,bo najpierw znajomi personelu wchodza(d ogolnego) polenka co do borowicza on nawet nie jest doktorem:)mimo,ze taki tytul sobie stawia.od jego znajomych slyszalam nieciekawe rzeczy o nim. zdziera kase tez za kazde badania,niektore totalnie niepotrzebne jakby co to pytac dziewczyny,mieszkam tu juz kilka lat i dosyc sie nasluchalam od znajomych i sama przezylam.ale tak publicznie bym nie chciala pisac,bo tam numery odchodzily z lenkiewiczem i borowiczem,ze hej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabi s.
o nasz topik odzył troszkę w kwesti kart NFZ to niesttey nie bedziesz mogła korzystac z regularnej opieki, powiem, ze to dosc ryzykowne, ze jestes w ciązy i nie masz stałego ubezpieczenia. karta EKUZ jest tylko do nagłych wypadków, nie daj boze urodzisz wczesniej i w PL bedziesz zwracała kupę pieniedzy bo tu poród kosztuje tysiące euro. EKUZ nie pokrywa niektórych wizyt tez w całosci, wiec lepiej z tego nie kozrystac, bo sie okaże, ze zapłacą Ci 80% a reszte dopłacasz. Jesli pracowałas W pl i jestes teraz na zwolnieniue to polecam Ci to rozwiązanie co miałam ja tutaj. Ja jestem na formularzu e-104 co znaczy,ze korzystam z pełnej opieki a płaci za to Polska. ale najpierw napisz czy ty jestes ubezpieczona w ogóle w PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polenkkka
mamrocia - chodze do Zdebika juz od dluzszego czasu i jakos nie zauwazylam, by przyjmowali w pierwszej kolejnosci znajomych. Ile oni musieliby ich miec by codziennie ich chorych przyjmowac. Do pani Zdebik nie chodze bo lekarza ogolnego mam Niemca ale ginekolog Zdebik jest jak najbardziej ok. Kazdy mowi, ze "odchodza numery" a nikt nie potrafi podac konkretnej przyczyny. I skad wiesz, ze maja do dupy sprzety? O Borowiczy piszesz "od jego znajomych slyszalam". Ja bym w plotki nie wierzyla i nie sadze, ze w panstwie takim jak Niemcy moglby praktykowac jakis oszust bez tytulu. Poza tym jak ktos jest ubezpieczony to jak moze gin zdzierac kase za badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Safari27
tak z FFM Teraz to juz sama nie wiem, ale na pewno nie chce jeździć po ginekologach na drugi koniec Frankfurtu, jak dwóch mam kilka minut pieszo od siebie. Wiem, że bardzo chwalony jest Andreas Garde czy jakos tak, ale ja chcialam kogos w poblizu. Nie wiem do kogo isc. Mysle, że spróbuje do tego Zdebika. Narazie zajadam sie cebula surową z pomidorem na kanapkach i pije herbatki i wodę z cytryną, z miodem, z soczkiem z malin. Chwilowo katar mi zelżył, więc piszę. Poleżałam troche w łóżku :) Nie znam sie, ale myślę, że skoro nie mam jakiejś gorączki i kaszlu czy bólu gardła to nie mam co latac po lekarzach po leki, najpierw chce wypróbować to co bezpieczne, domowe... mam katar i kichawke, mam nadzieje, że jak nie dopuszcze do pogorszenia sie tego to powinno byc dobrze i sama sobie z tym poradzę :) Mam jeszcze pytanie, do kiedy utrzymywała sie Wam podwyższona temperaturka? bo ja mam tak ciągle 36,7 albo 36,9 pod pacha, pisze ze ma byc 36,2 i zawsze tak miałam, a od jakiegoś czasu, tydzien czy 2 mam wlasnie wyzsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Safari27
Mamrocia, a moglabys dokladniej napisac co Ci sie w dwoch pierwszych nie spodobalo? co robili nie tak? To moja pierwsza ciąża więc taka sytuacja dla mnie nowa i chcialabym poznac opinie :) wiadomo, że ostatecznie i tak zrobie co będę uważała, prawda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Safari27
Cześc dziewczyny, nie bylo nikogo sod wczoraj? Ja wczoraj się faszerowałam cudami do wieczora, jeszcze robilam infalacje z rumianku i mięty i herbatke imbirowa wypilam, dzis jest o niebo lepiej :) Do uslyszenia :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny!Pisałam kiedys tutaj na forum,teraz brakuje mi czasu. chciałąm sie wypowiedzieć w kwestii polskich lekarzy w niemczech.Niestety prawda jest taka,ze na ogół sa do banii.Ja chodziłam do pl dentystki,pl ginekologa i ortopedy.wszyscy do kitu. Wole chodzic do niemieckich,co nie znaczy,ze wsród tych drugich tez beznadziejnych nie brakuje. co do jezyka -jak ktos zna chociaz podstway angielskiego,to wszedzie sie dogada.wiec nie ma paniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×