Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość asasasaas

Mam problem z wiarą...

Polecane posty

Gość VIVA CRISTO REY
pupa1977 i tu się sie mylisz ze maryja miała dzieci ta teoria dawno została obalona a czemu nie kzycza o tym w telewizji czemu nie mówią o prawdziwosci całunu turyńskiego W roku 2005 dr. Ray Rogers, były uznany naukowiec, chemik ze słynnego „Los Alamos Scientific Labratory (Laboratorium Naukowego) w U.S.A. udowodnił ostatecznie i wykazał poprzez swoje badania fakt, iż badania przeprowadzone poprzez C-14 były dokonane na niewłaściwym kawałku materiału tego płótna z Całunu, który to był wcześniej utkany („dotkany) przez siostry zakonne do całości w okresie średniowiecza po ówczesnym, znanym i odnotowanym historycznie pożarze w miejscu przechowywania Całunu w roku 1534 i zniszczeniu przez ogień jego brzegów. Tego typu rodzaj dotkanego płótna określony jest nazwą „Holland Cloth. Badanie to zostało dokonane przez dr. Rogersa z wykorzystaniem specjalnej metody spektrometrycznej „Pyrolysis-mass-spectrometry oraz obserwację mikroskopową i mikrochemiczną kawałków włókien i cząsteczek wcześniej testowanych oraz próbek z innej, oryginalnej części Całunu. Również, jak wykazał to naukowo dr. Ray Rogers, płótna z okresu średniowiecza wykazują zawsze wskaźnik dodatni na obecność w nich Vanilliny. Tym samym płótno średniowieczne w okresie badań C-14 tudzież czasie obecnym powinno posiadać jeszcze ok. 37% substancji zwanej Vanilliną, a obecną w Ligninie płótna. Zawartość taka jest oczywiście obecna w owych błędnie testowanych wówczas „doszywkach z Całunu jak i we wszelkich innych tego rodzaju płótnach średniowiecznych, lecz nie jest w ogóle już obecna w oryginalnej części płótna Całunu Turyńskiego, jak również w innych płótnach antycznych jak np. typu „Dead Sea scrolls, po tysiącach lat jej redukcji poprzez znane nauce ulatnianie się jej z biegiem czasu. Tak, więc badanie to zasadniczo zaprzecza i dyskredytuje wskazanie C-14 jakoby na okres średniowieczny z przyczyny błędnych próbek wziętych do badania z tzw. fachowo wykonanych doróbek średniowiecznych. Innym wskaźnikiem jest też substancja farbiarska (zaprawa do utrwalania barwnika) wykryta w kawałkach z „doszywek, obecna tam z powodu farbowania tkaniny w celu dopasowania jej koloru do oryginału, a znów nie obecna w oryginalnym płótnie na Całunie. Tego typu zaprawa farbiarska nie była nigdy stosowana w Europie przed rokiem ok. 1291. http://wiara.us/prawda_o_ca%C5%82unie_tury%C5%84skim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pogoriiaaa
pupa1977 dokładnie - kiedy ludzie zrozumieć nie mogą wtedy odpowiedź przynosi zabobon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niemenelzmeliny
Może się nawet nawróciła przed smiercią,żeby dziecko znaleźć, ale z zawodu nie odeszła. Nie wiadomo. Może nawet też się ochrzciła? Nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asasasaas
Tak, mam dwóch tatusiów xD Ale mi humor ta pani dzisiaj poprawia :D Masz rację, jestem niedojrzała. Ale po prostu nie uważam, by seks oralny ze stałym partnerem miał komukolwiek szkodzić. Tak samo jak używanie prezerwatyw w małżeństwie. Przyznaję, na mój światopogląd ogromny wpływ mają media, które często otępiają. Wszędzie mówi się, że masturbacja jest normalną sprawą w wieku dojrzewania, a kościół sądzi, że to zło śmiertelne. Niezwykle ciężko jest w dzisiejszych czasach być katolikiem, ale takim z prawdziwego zdarzenia. Z jednej strony podziwiam ich silną wolę, a z drugiej mam wrażenie, że jednak coś tracą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahg11
pogoriiaaa - skąd ta agresja i nazywanie światopoglądu większości ludzi na całym świecie zabobonem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VIVA CRISTO REY
nie znacie hinduizmu u nich reinkarnacja to kara bo musisz odpracować grzechy a człowiek z natury jest grzeszny to nigdy nie wydostanie sie z tego kręgu tylko u katolików bóg jest miłosierny i dał spowiedź która oczyszcza z grzechów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i tu się sie mylisz ze maryja miała dzieci ta teoria dawno została obalona niby przez kogo???? kosiół katolicki tak wypaczył pojęcie seksu że każde zbliżenie traktuje jako cos be.... Maryja- miała do końca zostac niepokalaną dziewica.... Niepokalaną.... Czyli seks=skalanie, brud, zło... Dlatego nie chclei dopościc myśli że Maryja mogła uprawiac seks chocby małżeński, bo matce Bożej nie przystoi.... Buachachachachachachacha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pogoriiaaa
ahg11 bo to ludzie wymyślili religię, kiedyś wierzono, ze bogiem było słońce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahg11
tak chyba pisali w marksistowskich podręcznikach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja studiowałam hisotrię, i czytałam m. in. kronikę Janka z Czarnkowa, były to czasy - 14 wieku w Polsce. Po prosto zwąpilibyście, jakbyście to poczytali. Było wtedy prawie norma, że np. biskup poznański gwałcił dziewczyny z okolicznych wsi! i wszyscy o tym wiedzieli. W kronice są takie wpisy oficjalnego kronikarza królewskiego. Np. o smierci bpa Zawiszy z Kurozwęk, który spadł z drabiny goniąc jakąś dziewkę, ona ukryła sie w stodole z ojcem, on za nią po drabinie, załamała sie i parędni pózniej zmarł... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niemenelzmeliny
Poniżej spis treści jednej z wielu ksiązeczek zawierających egzrocyzmy - co to za modlitwy są? ---------------------------------------------------------- Módlmy się o uzdrowienie ludzkich zranień MODLITWA O UZDROWIENIE: -relacji w rodzinie -osób dręczonych złymi myślami -zranień wynikających z przekraczania bariery czystości -po utracie daru dziewiczości -z lęków obaw odrzucenia -z masturbacji -ze skutków kontaktu z pornografią -z cudzołożnego współżycia płciowego -z molestowania seksualnego -z wulgarności - z nałogów: nikotyny, narkotyków, alkoholu, dopalaczy, leków MODLITWY ZAWIERZENIA: -powierzenie swej przyszlości Panu Jezusowi -powierzenie się Panu Jezusowi i Matce bożej przez dziesiątkę różańca -modlitwa za niezaangażowanych w sprawy sercowe -modlitwa o ukazanie drogi powołania -modlitwa o uwolnienie od skutków okultyzmu MODLITWA O UZDROWIENIE WSPOMNIEN: -Panie , uzdrów moje wspomnienia -modlitwa I o uzdrowienie wspomnień -modlitwa II o uzdrowienie wspomnień -modlitwa III o uzdrowienie wewnętrzne -Powierzenie przyszłości Panu Jezusowi -Modlitwa przyjecia Chrystusa jako Pana i Zbawiciela -Do Jezusa Zbawiciela -Modlitwa o uwolnienie od zła -Modlitwa do zbawiciela -Akt oddania się Matce Bożej -Modlitwa do św. Michała Archanioła -Modlitwa za rodzinę -Litania do Ducha świętego http://www.wydawnictwojut.pl/ ===================================== Inne znajdziecie na stronie www.egzorcyzmy.katolik. pl MOIM ZDANIEM jeśli czytając/modląc je odczuwacie rodzaj ULGI na duszy to już jesteście nieźle OSACZENI przez diabła. Opętani to nie, ale OSACZENI czy nękani to na pewno. Bo NORMALNY chrześcijanin nie powinien na nie w ogóle reagować - taki że spowiedz, komunia, msza na tydzien, NORMALNY chrzest i tak dalej. MOJE ZDANIE. I tyle. Pozdrawiam. Ja osobiście uważam, że matka autorki wątku dowiedziała sie, że dziecko jest w Polsce - katolicy , a to się będzie dobrze miało, przed śmiercią się ochrzciła i... dalej nie dała rady. Wzięła sznur i koniec ze sobą zrobiła bo doszła do wniosku, ze nigdy córki nie znajdzie, nikt jej nie odda. Jakaś KATOLICKA rodzina jej chyba powiedzieli. I umarła żyjąc tym, ze je kiedyś znajdzie. Może matka jej się przyśni? Bez matki nigdy nie ułoży sobie życia. Jak i ja. Przez to jej to piszę. Może dziecko sobie urodzi i będzie miała normalną rodzinę? Kto wie. Bez odejścia do protestantów bo jednak Maryja jest najażniejsza. Jeszcze w Polsce... wiecie - taka chyba jest prawda bo to pasuje, jest logiczne, normalne, a reszta? PSYCHIATRYK. I tyle :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pogoriiaaa
ahg11 Ty nawet nie masz pojęcia, że cała Twoja wiara opiera się na astronomii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahg11
Ewentualne grzech członków Kościoła niczego nie dowodzą. Nie wszyscy ochrzczeni są święci (niestety).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahg11
Wiara nie opiera się na wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pogoriiaaa
źle się wyraziłam nie wiara tylko religia chrześcijańska (nawet trzech króli możesz zobaczyć na niebie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewentualne grzech członków Kościoła niczego nie dowodzą. Nie wszyscy ochrzczeni są święci (niestety). Wiadomo że niczego nie dowodzą... ale problem jest inny: nikt nie zauwazył w praktyce, żeby osoby wierzące, przymujące komunię i sakramenty byłby lepsze, tzn. żeby były lepszymi ludzmi. Ja tego nie widzę np. w rodzinie.... Każdy człowiek ma moralnosc, i nie trzeba żadnej wiary żeby byc dobrą osobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahg11
Przeczytaj sobie w Biblii (w Liście do Koryntian). "Tak więc, gdy Żydzi żądają znaków, a Grecy szukają mądrości, my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan, dla tych zaś, którzy są powołani, tak spośród Żydów, jak i spośród Greków, Chrystusem, mocą Bożą i mądrością Bożą."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmm może nie na temat
do tej pory myślałam naiwna że seks z moim mężem może być urozmaicony , ale oświecono mnie że nie !!!!! muszę w pozycji tradycyjnej i myśleć tylko o prokreacji bo inaczej mam grzech no kurde , wszystko grzech jeszcze sprawa antykoncepcji , dlaczego można stosować kalendarzyk małzeński ? skoro każdy stosunek ma byc w celu prokreacji , a kozystanie z kalendarzyka to wyklucza czyli świadomie omijasz dzień płodny i seksisz się w dni nie płodne za pobiegajac owej prokreacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VIVA CRISTO REY
poczytaj http://www.empik.com/oszustwo-kodu-leonarda-da-vinci-miesel-sandra-olson-carl-e,2292850,ksiazka-p cud eucharystyczny http://www.youtube.com/watch?v=M2Xh4d5nrTc&feature=related „Jakub syn Józefa, brat Jezusa Inskrypcja wyryta na znalezisku, o ile można tak nazwać artefakt ze sklepu z antykami, wzmiankuje Jakuba. Znany jest dotychczas tylko jeden przypadek napisu na ossuarium znalezionym w Qumran, gdzie wymieniony jest brat zmarłego. W innych przypadkach obok zmarłego wymieniony jest najwyżej jego ojciec. Podpis na ossuarium Jakuba dowodzi, że jego brat był uważany za osobę przynajmniej tak ważną, jak jego ojciec. Według tradycji, Jakub uwierzył w Jezusa dopiero wtedy, gdy Ten ukazał mu się po zmartwychwstaniu. Ze względu na niezwykłą prawość charakteru i wierność żydowskiemu Prawu, nadano Jakubowi przydomek „Cadyk, „Sprawiedliwy. Został zabity z rozkazu arcykapłana Annasza. Miał zostać zepchnięty z południowo-wschodniego narożnika świątyni, a jego ciało znalazło się najpierw w Dolinie Cedronu, a następnie pochowano je w Silwan. W V wieku na miejscu pochówku Jakuba postawiono armeńską świątynię. Została ona zburzona trzy wieki później, jednak apsydę wykutą w skale podziwiać można do dziś dnia. A. Lemaire datuje znalezione ossuarium z bardzo dużym prawdopodobieństwem na 63 rok po Chrystusie i sugeruje, że w inskrypcji chodzi o Jakuba, „brata Jezusowego, przewodzącego gminie jerozolimskiej. Rachunki statystyczne, które przyjmują ówczesną populację Jerozolimy na osiemdziesiąt tysięcy mieszkańców pozwalają na wyliczenia, że w owym czasie mogło istnieć w Jerozolimie około 20 osób o koligacjach imion wymienionych na osuuarium. Biorąc jednak pod uwagę fakt niezwykle rzadkiego występowania w inskrypcjach tego typu imion brata i ojca, prawdopodobieństwo, iż chodzi o biblijnego Jakub zwiększa się znacznie. Tak bynajmniej twierdzi Lemaire. Kim był Jakub? Po raz pierwszy imię Jakuba zwanego Mniejszym pojawia się w Nowym Testamencie u Marka, w relacji o wydarzeniach pod krzyżem Jezusa. Ewangelista stwierdza tam obecność matki Jakuba: „Były tam również niewiasty, które przypatrywały się z daleka, między nimi Maria Magdalena, Maria, matka Jakuba Mniejszego i Józefa, i Salome (Mk 15,40). W niedługim czasie po zesłaniu Ducha Świętego, Jakub był już znaną postacią w rodzącym się Kościele jerozolimskim. Kiedy Piotr dzięki Bożej interwencji zostaje uwolniony z więzienia, udaje się do domu Marii, matki Jana Marka (z pewnością ewangelisty). Gdy w pierwotnym Kościele doszło do sporów co do statusu nawróconych z pogaństwa, Jakub zabiera autorytatywnie głos na zgromadzeniu, zwanym niekiedy „synodem jerozolimskim w 49 roku (Dz 15,13-21). Do spisu pism kanonicznych Nowego Testamentu włączono List św. Jakuba. Jego pierwotnymi adresatami są chrześcijanie pochodzenia żydowskiego, żyjący na terenach palestyńskich. Śmierć Jakuba opisuje Józef Flawiusz w swym dziele Antiquitates judaicae: „Otóż Ananos, będąc człowiekiem takiego charakteru i sądząc, że nadarzyła się dogodna sposobność ponieważ zmarł Festus, a Albinos był jeszcze w drodze, zwołał sędziów Sanhedrynu i stawił przed nimi Jakuba, brata Jezusa zwanego Chrystusem, oraz kilku innych. Oskarżył ich o przekroczenie Prawa i wydał ich na ukamienowanie. Lecz obywatele miasta uchodzący za najzacniejszych gorliwie przestrzegających Prawa oburzyli się tym postępkiem. Przeto wysłali potajemnie poselstwo do króla z prośbą o przykazanie Ananosowi, aby nie dopuszczał się takich czynów w przyszłości, gdyż on nie po raz pierwszy postąpił niesprawiedliwie. Niektórzy z nich nawet wyszli na spotkanie Albina, który właśnie przebywał w Aleksandrii, i przedstawili mu, że Ananos nie miał prawa bez jego wiedzy zwołać Sanhedrynu. Albinos przychylił się do ich zdania i napisał w gniewnym tonie list do Ananasa, grożąc mu ukaraniem. Z tej przyczyny król Agrypa pozbawił go godności arcykapłańskiej, którą piastował przez trzy miesiące, a na jego miejsce powołał Jezusa, syna Damnajosa (Ant. 20,200-203). Historyk żydowski sytuuje śmierć Jakuba na rok 62. Autentyk czy falsyfikat T. Oszubski w grudniu 2005 roku pisał o losach ossuarium: „W listopadzie 2002 r., w trakcie transportowania urny z Tel Awiwu do Toronto, gdzie planowano ją wystawić w muzeum, doszło do uszkodzenia trumny. Rysa przecinająca napis poszerzyła się, a całą urnę pocięła siatka pęknięć. Rozpadające się naczynie poddano konserwacji, a wtedy odkryto na nim znak wcześniejszy od inskrypcji: gwiazdę wpisaną w okrąg. Specjaliści, w tym dr Ed Keall, główny konserwator muzeum w Toronto, poddali odkrycie wnikliwej analizie. Ustalili, że symbol powstał przed inskrypcją. Urnę w czasach Jezusa wykonano dla nieznanej dziś osoby, a dopiero później umieszczono tam napis upamiętniający Jakuba. Zdzisław Kapera nie ma wątpliwości, że przynajmniej druga część inskrypcji jest sfałszowana. Również badania Yuvala Gorena, "pogromcy fałszerzy", wykazały, że napis sfabrykowano przy użyciu sproszkowanej kredy zmieszanej z wodą. „Taka patyna nigdy nie mogłaby się uformować w naturalnych warunkach twierdzi. Problem w tym, że przy badaniach usunięto patynę z ossuarium i dziś już niemożliwe staje się przywrócenie poprzedniego stanu. Sytuacja jest więc poniekąd patowa: z jednej strony nie można udowodnić fałszerstwa, z drugiej zaś niewiele danych wskazuje na autentyczność tezy, iż ossuarium rzeczywiście zawierało doczesne szczątki przywódcy Kościoła jerozolimskiego. nawet w bibli pisze ze jezus terz miał grób w kturym zmartwychstał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do niemenelzmeliny
ty to nie czasem sławna owieczkaboża ? no dobra modlitwy dobre zapodałaś , ale co ty pieprzysz o tej matce i dziecku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pogoriiaaa
dla mnie biblia nie jest żadna wyrocznią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VIVA CRISTO REY
kalendarzyk małzeński ? nic nie wiesz o kosciele juz nie stosuje sie kalendazyka małzenskiego jest NPR http://wiara.us/%E2%80%9Ematematyczny_dow%C3%B3d_na_istnienie_inteligentnego_stw%C3%B3rcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VIVA CRISTO REY- nie wiem o jakiej inskrypcji piszesz, ale w wiadomościah podawali, że naleziono trumnę z ciałem brata Jezusa, w miejscu gdzie wg pism, miała byc pochowana. Badania weglem aktywowanym potwierdziło wiek znaleziska, a sznas że tro zupełnie inna osoba to podobno mniej niz 1 do miliona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahg11
To nie chodzi o to, czy jest dla Ciebie wyrocznią. Tu chodzi o wyjaśnienie na czym polega chrześcijaństwo. Źródłem wiary nie jest wiedza (np. astronomia) ani dowody empiryczne (znaki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmm może nie na temat
no to chyba jestem za stara że jestem nie w temacie :) co to ten NPR bo link mi się nie otwiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kościół powinien co do antykoncepsji wysłuchac jakże mądrych słów Jezusa :"Oddajcie Bogu co boskie, cesarzowi- co cesarksie". I zostawic problem ginekologom, a nie duchownym, bo ci drudzy sie zwyczajnie nie znają.... :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VIVA CRISTO REY
musisz sie dokształcić telewizja nie wszystko mówi a zwłaszcza prawdy tylko mówi co jest wygodne dla niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musisz sie dokształcić i to mówi ktoś co pisze " który" przez "u"??? bauchachhachachachachachachachachacha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×