Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Gość Mig_otka
venaa86 Ja o swojej ciąży dowiedziałam się w 4 tygodniu. Nic komplentni mi się nie działo jedynie ból brzucha i ból piersi.. narzekałam ciągle, że ja chce wymiotowac, chce czuc jakoś, że jestem w ciąży! Jednak przyszła sennośc, okropne lenistwo, ból piersi minął i pojawiły się delikatne mdłości. ale tylko delikatne dokładnie w 6 tc.. nic się nie martw ja teraz mam wstręd do różnych potraw, ale to zaczeło nasila mi się teraz jak jestem już (dopiero!) na początku 8tygodnia... a tak jak pisałam wyżej serduszko ładnie bije! :) Trzymam kciuki za Ciebie i wszystkie kobietki tutaj! Za siebie również ;) Uszy do góry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mig_otka
zremixowana Kochana ja też się boję aby nie zagrozic w niczym mojemu maleństwu.. ale na każdym forum pisze coś innego.. każdy mówi Ci coś innego... Dlatego pamiętaj (mimo, że sama dopiero zaczynam byc "ciężarówką") wszystko podpowie Ci intuicja! Jedz to na co masz ochote, ciąża to nie choroba :) a piękny czas! wiadomo używki na bok, ale w potrawach hulaj dusza (oczywiscie w granicach rozsądku) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj dziewczynki :) ale fixacja :D powtórzę tylko, ze ten stres, oby wszystko z dzidzią było ok zostanie juz wam do końca życia :D:D:D nie ważne, czy bedzie w brzuszku, czy juz poza nim - my zawsze będziemy sie o nie troszczyć i dbać, aby nic mu sie nie stało :D jeść moze nie koniecznie wszystko: unikać ryb wędzonych, surowego mięsa, także tylko "podwędzanych szyneczek", surowych lub niedogotowanych jaj, unikać grilla (chyba, że wcześniej kiełbaske się sparzyło w wodzie) oraz prawdziwych serów pleśniowych (pisze prawdziwych, bo te co można kupić w większości sklepów sa na pasteryzowanym mleku - wiec bezpieczne). ja w 1 ciąży jadłam dosłownie wszystko + tony czekolady :D utyłam 22 kg :D ale mam najwspanialszą córcię na świecie. zrzuciłam wszystko w przeciągu 4 m-cy, potem trochę nabrałam ;) więc w 2 ciąży chciałam sie kontrolować :D ale sie nie dało :D teraz też powiedziałam sobie: limit 15 kg :D ale już teraz wiem, że to niewykonalne :D:D:D odkąd opóściły mnie mdłosci, dodatkowo cały czas leżę, więc nawet te małe porcje idą w dupcię i brzusio :D eee, co tam, po porodzie będę mogła sie tylko obejrzeć za czekoladą czy korniszonkami, albo za śledzikami w occie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Ja tylko na momencik. W poniedzialek dostałam w pracy krwawienia, leżałam jeden dzień w szpitalu, teraz mam brązowe plamienia i biorę duphaston. Musze leżeć i dużo odpoczywać. Za tydzień do lekarza.Boję sie bo w pierwszej ciąży nie miałam takiego czegoś. Jak w poniedziałek zobaczyłam to krwawienie to byłam przerażona. Powiedziano mi, ze odkleiło się troszkę łożysko.Nie wiem co to znaczy, moze któraś z Was wie? pozdrawiam Was serdecznie. całuję 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniesiulka- masz całkowitą rację :) już całe życie będziemy się martwić o nasze skarby, zastanawiam się też jak to będzie mieć drugie dziecko , teraz cała miłość przelewa się na jedno i wydaje się nam że kocha się je najbardziej na świecie a tu pojawi się drugie :) Ale ponoć miłość się pomnaża a nie dzieli . Ja to już myślę jak to będzie jak pojadę do szpitala i zostawię w domu na kilka dni córkę, nigdy się nie rozstawałyśmy na tak długo:P KaSiA- ja też mam trzyletnią córkę Zuzię :):):) Obiecałam sobie że nie będę poruszać już tego tematu ale...bardzo mnie uraziła i zdenerwowała wypowiedź jednej z Was :( Myślałam że to forum jest po to by dzielić się swoimi radościami, smutkami, pomagać sobie i doradzać a tutaj ktoś ocenia mnie , mojego męża , moje małżeństwo . "Co to musiałoby być za małżeństwo ? " - otóż kochające się i szanujące się , ja napisałam jakie jest moje zdanie na ten temat , nie krytykuje decyzji dziewczyn które wzięły ojca dziecka na to USG, każdy robi jak czuje , więc nie wiem jakim prawem ktoś ocenia moje małżeństwo. Nie czułam potrzeby by zabierać męża na to USG, w 5 tygodniu i tak by nic nie zobaczył, a na każde następne na pewno pójdzie tak jak to było w pierwszej ciąży. Nie wstydzę się go , pisałam że przez cały poród był ze mną , widział różne rzeczy ale są sytuacje które są dla mnie krępujące, mam do tego prawo i on to szanuje... Nie mogę zrozumieć jak ktoś nie znając mnie i moje rodziny wystawia mi taką opinię :( Tyle w temacie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alaa 222
Zalamalam sie bo cos czuje ze jak lekarz jutro zobaczy te wyniki badan to mnie od razu do szpitala skieruje z tego co widze to mam anemie i jakies zakarzenie wewnetrzne jestem ciekawa czy ktoras z was ma juz wyniki krwi i jak wam wyszly? Hemoglobina i hematotryt nizsze niz norma Neutrofile za wysokie LImfocyty i Eozynofile za niskie i jak sie nie martwic przed tym usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vivanilli
Juz po badaniu 6tc GSd 6,3 Dzidzia jeszcze nie widać Następne badanie - 13.06 Zalecenia: Luteina dowcipnie i folik (nie-dowcipnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alaa 222
Chociaz beta mi wyszla 78 335 czyli chyba dobra jak na 8 tyg choc juz sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alaa- trochę niepokojące te wyniki, dobrze żeby szybko je zobaczył lekarz, ale to nie oznacza że musi byc źle , wszystko się wyjaśni i bedzie dobrze :) Vivanilli- ale się uśmiałam z tej luteiny dowcipnie :):):):) Od razu mi się humor poprawił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alaa 222
Kika uspokoje sie pewnie jak stwierdzi ze nie ma powodu do paniki ale to dopiero jutro po poludniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, pozwólcie, że do Was dołączę. Jestem z Wrocławia, od ponad dwóch tygodni wiem, że jestem w ciąży. Teraz jest 6tc. Wczoraj byłam na USG i słyszałam bicie serducha maleństwa. Czytam Was od początku, dopiero teraz zdecydowałam się coś napisać :) Z objawów to zmęczenie, ciągła senność i obolałe piersi to chyba te główne;) Mam nadzieję, żę wszystko pójdzie dobrze i będziemy tu kiedyś wracać rozmawiać o naszych bobasach! Pozdrawiam Wszystkie Was serdecznie! kizia__mizia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mig_otka
kika79 Ja absolutnie nie chciałam oceniac Ciebie, czy Twojego małżeństwa. Owszem napisałam "bo co ta za małżeństwo jeśli JA miałabym wstydzic się swojego męża".. Z podkreśleniem na ja.. Jeśli uraziłam Ciebie czy Twoją rodzinę tym komentarzem bardzo Cię przepraszam. Chciałam wyrazic SWOJĄ opinię na ten temat a nie obrazac nikogo, jeśli wyszło to w ten sposób przepraszam. Jest mi teraz bardzo przykro.. Masz rację nie znamy się tutaj wogóle, niewiem jak wyglądamy, jak wygląda Nasze życie dlatego nie mamy prawa się oceniac.. To forum jest po to abyśmy wspierały się nawzajem.. a chyba jedno możemy powiedziec, że łączy NAS to samo.. MIŁOŚĆ do NASZYCH maluszków. Pozdrawiam wszystkie mamuśki, i przepraszam jeśli uraziłam którąś :) Ps. naprawdę nie wolno wędzonych rybek? a ja tak lubię :( i jajka na miękko też.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mig_otka
Vivanilli Kochana 13 to moja szczęśliwa liczba! Moje drogie a ma któras z Was wizytę na 8 czerwca? i będzie się ze mną łączyła myślami? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ala222 ja też miałam kiepskie wyniki niska hemoglobine hematokryt icoś jeszcze ale gin przepisał mi Tardyferon Fol(żelazo z kwasem foliowym)o szpitalu nawet nie wspomniał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alaa 222
Inka dzieki za pocieszenie z tymi wynikami ja mam wizyte 7 czerwca a jutro ide na usg do innego lekarza wiec juz niech jeden sie skupi na interpretacji wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mig_otka
Agusssia2008 inka1989 To łączymy się myślami :) ja na 15 30 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migotka w wędzonych rybkach moze czaić sie listeria, a w pozostałych rzeczach, o których pisałam toksoplazmoza. wiem tyle, że toxo ginie podczas mrożenia, a listeria nie (potrzebuje bardzo wysokiej minusowej temperatury, której nie jesteśmy w stanie uzyskac w domowych zamrażalnikach). ja czasem jak miałam ochote na mięsko na grilla to właśnie mroziłam, a kiełbaskę zamiast mrożenia doprowadzałam do wrzenia w garnku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mig_otka
agniesiulka kurcze niedobrze.. w niedziele pozwoliłam sobie na grila.. :/ nic mi Pani gin. nie mówiła na ten temat.. Jedynie abym nie miała styczności z kotami, dokładnie myła owoce tp.. i ręce.. bo nie przechodziłam tej toxo.. :/ mam nadzieje, że nie dowojowałam nic przez to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mig_otka
Dziewczyny a co z parówkami? Ja już całkowiecie zgłupiałam.. bo niby ciąża to nie choroba można jeśc wszystko na co ma się ochote a z drugiej strony nie wszystko... :/ ja już nic niewiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migotka w pierwszej ciąży to ja wszystko mroziłam przezd zjedzeniem (kiełbaski, szynki)... a potem stwierdziłam, że chyba na mózg mi sie rzuciło :) teraz wystrzegam się surowych lub niedogotowanych mięs, jaj na miękko (choć uwielbiam, mniam), i rybek wędzonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość momia555
ja biore dupahston . gin [rzepisal mi go poniewaz poronilam 2 miesiace temu i dal mi go tak na zapas zeby nic sie nie stało. w tamtej ciazy plamilam teraz na szczescie nie ale non stop mam glupie obawy. oby wszystko bylo dobrze. dzis mamy 8 tydzien i 1 dzien. jutro o 7 rani wizyta u gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie bliźniaki potwierdzone :) biją dwa serduszka :) ciąża jest dwuowodniowa i dwukosmówkowa, więc rodząca najmniej komplikacji.. Pytałam o te bóle brzucha.. lekarz zobaczył na usg że "macica jest lekko odchylona do tyłu", raczej się nie "wyprostuje", bo jestem po porodzie, ale to może powodować te bóle. A poza tym brzuch boli bo się rozciąga wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rewelacyjna ta piosenka, a jak wnieśli to maleństwo to aż mi się łezka zakręciła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ira1
yousta moje gratulacje, pieknie teraz to odpoczywaj i naprawde dziewczyny przestancie tego nie wolno, tego niewolno ciaza to nie choroba pewne zeczy sa zakazane i tyle a niektore z nas na tym forum naprawde poskradaly zmysly ja ciaza ciesz sie bardzo jest to moj najpiekniejszy moment i nie mam zamiaru sie klopotac z glupotami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słucham tej piosenki już chyba 15 raz i dalej nie mogę się pozbierać... piękna rzecz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×