Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

W razie pytań walcie śmiało:P elzuniaw1- strasznie mi przykro, co do tego wózka, ale nie daj się i walcz! Aguniek0121-poproszę przepis na serniczek- uwielbiam pod każdą postacią:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj dziewczynki ale rozpętałam wojnę ciastową :D bombardujecie przepisami aż miło :D już się ustosunkowuję do waszych propozycji: kika, twoja szarlotkę znam :) a karpatka odpada, bo krówkę robię podobną do tego przepisu tylko jeszcze z masą krówkową :) ale się wykorzysta w przyszłości ;) bl dzieki za kokosowe cudo, zastanowię sie nad nim, choć to byłoby drugie ciasto z wykorzystaniem krakersów sandra przepis z kaszą znam i też szczerze polecam :) a na roladę z bananem bym się skusiła :) za galaretki dziękuję, bo u nas nie schodzą, ale może teściowej podeślę - ona uwielbia :D aguniek serniczek na zimno odpada, bo teścowa przywozi zwykły serniczek. ale jeśli masz sprawdzony przepis to poprosze na "zaś", bo jak robiłam kiedyś z jakiejśc strony internetowej to mi nie smakował :( edzia dzięki za murzynka, ten będzie w niedzielę na stole na bank, zwłaszcza, ze napisałaś, ze jest wilgotny :D ok, teraz idę kopiować pzrepisy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale narobiłyście mi smaka tymi ciastami. A ja biedna mam zepsuty piekarnik:( Chyba zrobię sobie to ciasto z kaszą manną, bo nic innego nie dam rady. Tylko muszę wyjść z pracy i lecę je robić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też proszę o przepisik na tą roladę z bananami - moja mama ciągle mi je kupuje, mówi że w ciąży są bardzo zdrowe. W niedzielę do niej idę, więc pewnie wyjdę znów z pełną reklamówką:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale pyszności - smaka niezłego mi narobiłyście :). Właśnie jestem w trakcie robienia murzynka - stoję nad garnkiem i wyjadam łyżką masę czekoladową - pyyycha :) Ja tak na co dzień za słodyczami nie przepadam, ale poczytałam i przepadałm.... dam znać wieczorkiem czy murzynek się udał i jak smakował :) Miłego dzionka dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy znacie jakiś przepis na ciasto bez pieczenia? MIeszkam w wynajmowanym mieszkaniu gdzie w kuchence nie ma piekarnika :( A serniki na zimno już wychodzą mi bokiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini657- bez pieczenia mam przepis na ciasteczka z płatków owsianych:) bardzo szybkie i bardzo słodkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini ja tą krówkę robię bez pieczenia, jest pycha tylko zanim zaczniesz kroić to musi postać 1-2 dni w lodówce, by ciastka zmiękły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia nie pisz, ze liżesz już łyżkę z polewą bo mi ślina oblepiła klawiaturę :D:D:D ja dopiero jutro go zrobię :D edzia a lepiej jutro czy w niedzielę rano? jak on się zachowuje na drugi dzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Ciasteczka z płatków owsianych" 1/2 kostki margaryny--------------- 2 szkl. cukru---------------------------gotować 4 minuty 4 płaskie łyżeczki kakao------------ 8 łyżek mleka-------------------------- Po tym czasie wsypać 1 szkl. płatków owsianych, dobrze mieszając. Poczekaj aż trochę przestygnie i zacznij formować małe kulki:) (na gorąco jest przepyszne, ale zawsze język sobie poparzę:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniesiulka- na drugi dzień to rzadko jeszcze coś zostaje:P ale jest również pyszny, tylko trzeba go zamknąć w jakimś pojemniku, żeby boki nie wyschły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krówka napiszę warstwowo od dołu jak sie zaczyna na blaszce układać: 1. warstwa ciastek be-be (dużych - 2 opakowania) 2. pół masy kajmakowej (krówkowej, mleka skondensowanego słodzonego zagotowanego - trzeba gotować zamkniętą puszkę 2h, ale gotowa masa jest o 40 gr droższa, więc szkoda zachodu) 3. warstwa krakersów (kupuję dużą paczkę i wykłądam połowę) 4. krem budyniowy (2 budynie waniliowe ugotować w pół litra mleka, ostudzić, zmiksować z masłem lub margaryną) 5. warstwa krakersów (druga połowa paczki) 6. druga połowa masy kajmakowej 7. warstwa ciastek be-be (znów 2 opakowania) 8. bita śmietana (2 kremówki + 2 śmietanfixy + troszkę cukru pudru) 9. starta czekolada (najlepiej gorzka, bo ciasto jest mega słodkie, ale jak ktoś nie lubi to moze być mleczna) wstawić do lodówki na co najmniej 24h (moze stać nawet tydzień i każdego dnia jest smaczniejsza!) moja mam omija jedną warstwę z lenistwa i daje cały kajmak na pierwszy rzut, więc nie daje też ostatniej warstwy ciastek be-be tylko od razu na krakersy kładzie bitą śmietanę. ja wolę przełożyćmasą krówkową 2 razy, bo wtedy po przekrojeniu ładnie wygląda. jest pyszne, słodkie no i to co lubię najbardziej: mozna zrobić kilka dni przed imprezą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzia dzięx :D no u mnie musi doczekac niedzieli :D i tak myślę, ze muszę go zrobić w sobotę do południa, bo po południu idziemy na imieninki do brata :) muszę ustalić z mamą sałtki, zeby sie nie powtórzyły z dnia na dzień :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sparking jest przepyszna wierz mi na słowo :D jest mega pycha, mega słodka (choć każdego dnia coraz mniej słodka) i mega kaloryczna :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini ja na poprzedniej stronie podałam linka na kokosowe cudo ono jest bez pieczenia a jeszcze znam przepis na sernik bez pieczenia Składniki 1 kg twarogu (ja używam taki w wiaderku) 1 szklanka cukru 4 jajka 3/4 kostki margaryny 4 budynie waniliowe lub śmietankowe 1/2 szklanki mleka cukier waniliowy bakalie wg uznania (można bez) herbatniki do wyłożenia blachy Magaryne rozpuścić w garnku, dodać ser , cukier i cukier waniliowy. Zagotować. Jajka rozbełtać i dodać do garnka. Zagotować. Budynie rozpuścić w mleku. Wlać do garnka i chwilę gotować aż porządnie zgęstnieje. Cały czas mieszając.Na koniec dodać bakalie i dobrze wymieszać. Herbatniki wyłożyć na blachę.A następnie wylać masę serową. I na wierzch znowu wyłożyć herbatniki. Można zrobić dwie albo trzy warstwy wtedy wwięcej herbatników. Polać polewą albo galaretką. Po przestygnięciu włożyć do lodówki. Podawać schłodzone. a link do tego poniżej, jest tam zdjęcie ciasta. http://www.wielkiezarcie.com/recipe20064.html Robiłam je już kilka razy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniesiulka- w takim razie nie krój go wogóle, tylko przykryj szczelnie folią aluminiową, albo pokrywką na blaszkę jeśli masz... Kurczę, sama sobie smaka zrobiłam - dziś jadę na zakupy:)(po wizycie u gina)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też już mam chęć na ciasto i to chyba obojętnie jakie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahaha :D:D:D dziewczyny :D pieczemy, wygląda na to, ze byle co upieczemy z tych przepisów to będzie cudne :D edzia mam pojemnik na caisto więc tam je "zamknę" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, nareszcie trochę luzu. Normalnie zasługujecie na manto...WSZYSTKIE... wy chyba chcecie zabić mnie tymi przepisami.... teraz przez was mam ślinotok z jęzorem do samej podłogi... Ja od początku preferuje tylko słodkości. Moja mama się śmieje, że z tego mojego synka w brzuchu to jakiś łasuch będzie. Wasze przepisy kopiuje do worda, później wydrukuje i do książeczki z przepisami wepnę. Ja dziś upiekłam proste ciasto biszkoptowe przekładane ptasim mleczkiem, a na górę galaretka z owocami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donia przeciez to ty zawsze nas kusiłaś, teraz masz za swoje :P:D ja też kopiuję do worda. mam nawet specjalnie opisany plik "styczniówki 2012" :D:D:D inaczej już bym sie pogubiła i na pewno nie odnalazła tego co pisałyście i czym kusiłyscie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzia a na te cisteczka to gotujesz tylko margarynę i cukier, czy też mleko i kakao?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×