Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

Qanta- bardzo ciekawe... Gdy ciasto będzie się piekło to poczytam troszkę :) Kaciaa, nie mówię, że zaniedba, tylko, że On może też wpadł na ten pomysł, żeby wyjechać na weekend i zobaczyć Twoją relację a koty są same! Swoją drogą dziwne, że się nie odzywa... Nawet nie dzwonił, nie martwi się, że coś mogło Ci się przydarzyć?? Czy wie, że wyjechałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciasto gotowe, czekam aby aż się piekarnik rozgrzeje i niech się piecze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj - ale mi pojechałaś... :o A gdzie ja napisałam, że ma wracać albo zadzwonić?? Chyba, że ktoś tu potrafi czytać między wierszami i lepiej wie co mam na myśli :D Chodzi mi tylko o koty, bo nie wiadomo, że Mąż Kacii jest teraz w domu... Jeśli ma możliwość to niech się jakoś delikatnie dowie (wspominała coś o koleżance...). I tyle w temacie P.S. I dziękuję za komplement - bo się doczytałam na końcu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha - i jeszcze jedno - zamilczeć to ja tylko mogę na życzenie Margolki - gdyż to Ona jest "właścicielką" topiku. I oczywiście na życzenie Kaci, gdy powie, żebym się nie wtrącała... Ale myślę, że tego nie zrobi, bo wie, że życzę Jej jak najlepiej (i Jej związkowi również, mimo wszystko!) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nareszcie mam trochę wolnego czasu!!!!Ganiam dziś jak opętana.Musiałam trochę pomóc przy stypie.Poproszono mnie o pomoc w pieczeniu udek faszerowanych i kilku ciast,bo gospodyni sama nie dała rady.Potem musiałam uprzątnąć kurnik i mała kajutkę,za kilka dni będą się lęgły kurczaczki,więc szykuje dala nich miejsce.Na obiad ugotowałam zupę szczawiową z jajkami.Bo ta dużo czasu nie zabiera.W planach miałam łazanki, ale będą na jutro. JOELA - te roladki szpinakowo - łososiowe są takie właśnie lekko wilgotne,wszystko zrobiłaś ok , jak nie lubisz łososia to zastąpgo dobrą szynką konserwową.Ja też poproszę o przepis na danie z kotletów mielonych:D -PANI POMARAŃCZOWA "DO ATRAMKI" musisz czytać bardziej wnikliwie to co pisze atramka do kaci - tam nie było nic o burzeniu małżeństwa kaciulki - tylko i wyłącznie troska o kociaki,które kacia tak bardzo kocha.Bardzo Cię proszę nie tym tonem do moich koleżanek:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i bardzo się cieszę, że właśnie takie mam problemy :) Margo - to teraz siadaj, herbata do ręki a ja zapraszam na pyszne ciasto - jeszcze ciepłe :) i odpocznij wreszcie chwilę! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panie pomarańczowe"fcyhgjkl;pl,/we ""do atramki" jest tyle innych tematów dla niezadowolonych i wykształconych,wszystkowiedzących mądralińskich damulek ,idźcie tam może mącić.Nie jesteście zorientowane w naszych pogaduchach,wpadacie tu ,żeby wszystkim ubliżać,taką wam to sprawia frajdę??????? Ten temat jak już kiedyś pisałam założony po to,by wypowiadały sie na nim osoby sympatyczne i mądre i GRZECZNE.Niech tak więc pozostanie.Mamy swoje stałe grono,w którym milo nam się "rozmawia" - cieszymy się jak dołączy do nas ktoś sympatyczny i miły, ale tylko i wyłącznie taki,mąciciele tu nie są potrzebni.pa pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atramuś - dziękuję za troskę 😘 Już dobrze.Teraz nadrabia wczorajsze choróbsko.Taki ma apetyt,że nie mogę nadążyć z gotowaniem.Rano trochę przebiedził na diecie,ale w obiad zupa była w ruchu!!! Zjadł dwa talerze.A teraz zlecił mi upieczenie babki łaciatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to najważniejsze - cieszę się, że już jest dobrze :) a nie szkoda mu wycieczki...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a teraz bedzie dobrze???
👄🌻❤️🌻👄🌻❤️🌻👄🌻❤️🌻👄🌻❤️🌻👄🌻❤️🌻👄🌻❤️🌻👄🌻❤️🌻👄🌻❤️🌻👄🌻❤️🌻👄🌻❤️🌻👄🌻❤️🌻👄🌻❤️🌻👄🌻❤️🌻👄🌻❤️🌻👄🌻❤️🌻👄🌻❤️🌻👄🌻❤️🌻👄🌻❤️🌻👄🌻❤️🌻👄🌻❤️🌻 :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to czekam na przepis wolną chwilą :) mi zebry nawet wychodzą - w sumie takie zwykłe ciasto a do herbaty czy kawy bardzo dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do atramki
łojezu tworzycie tu kółko wzajemnej adoracji zdrabniając swoje niki, dzieląc się swoimi przepisikami .tak tu słodko, że można puścić pawia od tej słodyczy margo piszesz że tylko mądre osoby tu piszą, atramke zatem powinnaś wypierniczyć na wstępie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość będe wdzięczna za pomoc
czy możecie mi podać jak robicie zupe fasolową, taką no wiecie z grochem jaśkiem, majerankiem , marchewką i ziemniakami, nie wiem co jeszcze i w jakiej kolejności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj to musisz poczekać na Margolkę (znowu gdzieś ją pognało!:) ) albo Kacię - ja nie pomogę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko na chwile z kotkami ok moj maz zadzwonil zero przeprosin ani czegokolwiek kij z tym leve zrobic pyszna jajecznice i zobacze film Uspieni rewelacyjny dramat Kochane jestescie moje zabki dziekuje za wsparcie pomoc podnoszenie na duchu buziakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość będe wdzięczna za pomoc
dobrze poczekam, tzn bede zagladac. wiem ,że jest google i rozne strony z przepisami, ale tutaj macie zawsze jakieś własne i sprawdzone przepisy wiec co mi szkodzi zapytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien bry
oho :D zupa fasolowa z grochem, to dopiero musi byc oksymoron :o ps zupy fasolowej nie gotuje sie z bujnego jaska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu nie pomoge fasolowej nie cierrrpie brrr ale inne dziewczyny pomoga z pewnoscia :) sa niezrownane :) margus ja wciaz czekam na relacje wiesz z czego :) i pochwale sie zakupilam do chalupy dzis takie prawdziwe maselko swieze babulenka mi tez dala 10 jaj pieniazkow nie chciala nie wiem czemu i chce jeszcze kupic prawdziwy wiejski twarog :) zrobie ze szczypiorkiem i pomidorkiem :) i lubianka truskawek mi tez wpadla a wielkie a soczyste a slodziutenkie :) chyba bete wracac na ten wygwizdow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepraszam, że na pomara
No ja od wczoraj proszę o przepis na cielęcinę i nie mogę się doprosić :), zrobiłam sama jakąś improwizację, ale liczyłam na jakieś właśnie sprawdzone przepisy :( Zwłaszcza, że podobno cielęcina ma na stałe zagościć w moim mięsnym - do tej pory nie było, więc nie miałam okazji wypracować swoich przepisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babka łaciatka. 6 jajek 1 szklanka mąki pszennej 1 szklanka mąki ziemniaczanej 1 szklanka cukru 3/4 szklanki oleju kilka kropel aromatu cytrynowego 1 cukier waniliowy 2 łyżeczki proszku do pieczenia 2 łyżki ciemnego kakao WYKONANIE: Białka ubić z cukrem i cukrem waniliowym na sztywną pianę,stopniowo dodawać po 1 żółtku,obie mąki i proszek do pieczenia -porcjami- przesiać do masy jajeczno - cukrowej.Wlać olej i aromat.Całość dokładnie,delikatnie wymieszać.1/3 masy wymieszać z kakao.Formę z kominkiem wysmarować tłuszczem.Na spód wlać białe ciast na to łyżką kłaść kropy ciemnego przykryć białym i znów kropy i tak to wyczerpania masy.Piec ok 55 min w 180 stopniach.Pod koniec sprawdzić wykałaczką czy się nie lepi,jak nie wyłączyć piekarnik i jeszcze na kilka minut pozostawić w nim babkę.Ostudzoną można polewać wzorami z czekolady białej i ciemnej.Lub zwyczajnie popudrować.Ostatnio piekę ją w nowym nabytku,kupiłam sobie w Tesco blaszkę o wym 38 cm x 12 cm.W niej wychodzi idealna bo w tej z kominkiem za wysoka mi wyrasta i lubi pęknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepraszam, że na pomara
Aha, w takim razie zajrzę w poniedziałek, w razie czego się upomnę :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość będe wdzięczna za pomoc
no faktycznie nie chodzi mi o fasolowa tylko grochową zupe:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Margo 🌻 gdy tylko skończą się owoce wypróbuję na pewno, bo lubię takie babki :) ale teraz sezon w pełni, więc trzeba to wykorzystać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja sobie przepis na Bakę Łaciatkę skopiowałam i może jutro zrobię. Widzę, że znowu jakiś pomarańczowy atak na nas był. Szczęśliwie chyba już wykasowane paskudne posty. Jak się komu nie podoba, to niech do naszego kącika nie zagląda. I już!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×