Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

Kto ma na kawę ochotę? :):):) 🌼 (_)>(_)>(_)>(_)>(_)>(_)> 🌼 Polak potrafi! W telewizji taką historię właśnie opowiadali. Hiszpania, Barcelona. Od jakiegoś czasu okradano bagaże turystów. Policja nie miała pojęcia jak to się dzieje. No i wreszcie wszystko się wyjaśniło. Okazało się, że pewien Polak systematycznie podróżował autobusami na jednej i tej samej trasie. Do luku bagażowego wkładał swoja walizkę. Autobus ruszał i zatrzymywał się w Barcelonie po półtoragodzinnej jeździe. W tym czasie z walizki wychodził wspólnik z lampką górniczą na głowie i otwierał sąsiednie bagaże. W ten sposób laptopy, telefony komórkowe i inne co cenniejsze rzeczy zmieniały właściciela. Pod koniec podróży nasz rodak chował się znowu w walizie, a jego wspólnik spokojnie wynosił go i ich łupy. Nie wiem, czy śmiać się czy płakać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A spokojnie dziekuje przytulilam sie do brzozy posiedzialam pod debem ;) Tylko zle spalam plecy mnie lupia w okolicach lopatek az zal stad wyjedzdzac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musza wyboru nie maja :D Szeryfek kladzie mi sie albo na chorej rece albo naplecach wl;asnie i to pomaga :) W koncu za to je karmie :D Niech sie na cos futrzaki przydadza zmykam zaraz na spacerek i chyba do domu czas wracac :( Mialam jutro z samego rana ale chyba zly pomysl :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do cieleciny moze takie cosik??? 750 g białych szparagów sól 1 łyżeczka masła 1 szczypta cukru 1 pęczek szczypiorku 400 g cielęciny 1 łyżka oleju 150 ml śmietany 1 żółtko jaja pieprz Sposób wykonania: Szparagi oczyścić, odciąć czubki i ugotować w osolonej wodzie z dodatkiem masła i cukru. W między czasie mięso pokroić na kawałki, które przesmażyć na rozgrzanym oleju. Następnie śmietanę ubić na sztywną pianę, wówczas dodać szparagi oraz szczypiorek. Na sam koniec wrzucić kawałki cielęciny. Doprawić do smaku solą oraz pieprzem. Postawić na chwile na małym ogień aby sos się podgrzał. Makaron ugotować według opisu na opakowaniu po czym wymieszać z sosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 kg cielęciny 2 łyżki oleju 2 łyżki masła 1 cytryny 2 łyżeczki zmielonej gałki muszkatołowej sól pieprz Sposób wykonania: Mięso pokroić na kotlety, które lekko zbić tłuczkiem i oprószyć solą oraz gałką muszkatołową. Następnie posmarować kotlety masłem oraz olejem i piec na ruszcie około 15 minut. W trakcie pieczenia smarować masłem i olejem aby kotlety były soczyste. Przed podaniem udekorować plasterkami cytryny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 dag pieczarek 50 dag cielęciny 2 łyżki mąki 1 cebula 1 łyżka masła 1/8 l białego wina 1/8 l śmietany łyżeczka soli szczypta pieprzu 1 łyżka posiekanej natki pietruszki Sposób wykonania: Mięso pokroić w dość cienkie plasterki, które oprószyć mąką a pieczarki pokroić w plasterki. Następnie cebulę posiekać i zeszklić na rozgrzanym maśle, wówczas dodać do niej pieczarki oraz mięso. Całość podsmażyć, wówczas wlać wino oraz śmietanę i jeszcze przez chwile gotować. Na koniec doprawić do smaku solą oraz pieprzem. Przed podaniem pospać posiekaną natką pietruszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
40 dag cielęciny 1 cebula 4 marchewki 2/3 szklanki rosołu drobiowego z kostki 5 łyżek oleju 1 łyżka masła 2 łyżki gęstej śmietany 2 łyżki białego octu winnego 2 łyżki miodu 1 łyżka ziaren pieprzu rozmaryn, sól, pieprz Sposób przyrządzenia: Cebulę posiekać, marchewkę pokroić w słupki. Masło roztopić na patelni, wrzucić cebulę, zrumienić. Dodać marchewkę, miód, wymieszać, oprószyć rozmarynem, solą i pieprzem. Dusić 5 minut. Łyżkę oleju rozgrzać w rondlu. Wsypać ziarna pieprzu, smażyć 1 minutę. Wlać rosół, ocet winny i śmietanę, wymieszać. Gotować około 10 minut, aż sos zgęstnieje. Cielęcinę pokroić na małe kawałki, posypać rozmarynem, solą i pieprzem. Resztę oleju rozgrzać na patelni. Włożyć mięso, smażyć 8 minut, mieszając. Mięso dodać do sosu, wymieszać. Podawać z marchewką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te nie sa moje ale 2 z neta a dwa przepisy mojej psiapsioly moze cos Ci podpasuje oczywiscie w tym gdzie bulion z kostki polecam uzyc wywar bez tych swinstw cielecina lubi ziola np prowansalskie estragon lubczyk czaber tymianek mozna ja grillowac smazyc piec opiekac itd Podobno juz sie kurki pojawiaja moja rada taka zrob sos kurkowy :) cielecinke rozbioj zamarynuj z winem sosem sojowym i przyprawami na cala noc usmaz na oatelni podawaj z sosem kurkowym albo opiekanymi pieczarkami zaraz podam przepis na takowe i mlode ziemniaczki z koperkiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potrzebujesz cebule dymke niewielkie pieczarki ok 1/3 kieliszka bialego ytrawnego wina sol pieprz rozmaryn szczypiorek i pietruszke pieczarki dokladnie myjesz osuszasz na maslo ( swiezutkie dajesz drobniutko posiekana dymke i pieczarki ( w calosci ) smazysz ok 4 minut a duzy ogien nastepnie dodajesz wino a zajakies 7-9 minut prxyprawy i reszte posiekanych ziol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do tych pieczarek cieleciny kilka mlodych szparagow albo kus kus albo ryz :) albo podsmaz na patelni cebule czosnek i papryczke chilli ( wszystko drobno posiekane z papryczi usun nasiona dodaj kilka kropel bialego wina cielecine pokroj cienkio rozbij i obsmaz w tym do garnka aj maslo rozpusc i daj do niego ta cielecine razem z papryczka sosem i cebulka dus na wolnym ogniu na koniec podbij smietana a cielecine przypraw papryka slodka sola morska czabrem estragonem tymiankiem mozesz tez do sosu dac troszke pomidora max 1/2 drobno pokrojonego do tego piree ziemniaczane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I nikogo nie ma pisze sobie a muzom :( spadam moje kochane niebawem sie odezwe menu dla kumpeli z pracy gotowe mam nadzieje ze sie jej spodoba na 2 tyg przyszykowalam sa tam takie zupy jak poczciwy rosol barszcz czerwony z pasztetem lub krokietem cebulowa czosnkowa kilka odmian pomidorowki 5 rodzajow ponmyslu na schabowe modyfikacje grzanek i zapiekanek makaronowych 4 sosy itd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiedziałam,że kacia nie zawiedzie.Ty kaciulku to nie przepisy dla koleżanek tylko powinnaś tworzyć.Pomyśl ty bardziej o książce kulinarnej.Przy tak ogromnej wiedzy!!!!Powinnaś nad tym zastanowić.Pomyśl ilu ludzi mogłoby z tego skorzystać.A nie mówiłam,że jesteś skarbem,perełką.Rzadko spotyka się osobę o takiej wiedzy kulinarnej.Czystą przyjemnością jest mieć z Tobą do czynienia na tym temacie - to dla Ciebie 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepraszam, że na pomara
Kacia :) Dzięki za przepisy :) Kurek jeszcze nie widziałam, ale uwielbiam i może właśnie następnym razem? Sznycle też uwielbiam, ale z tego kawałka, który miałam raczej by się nie wykroiło, bo nadawał się tylko do pokrojenia w kostkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To pokroj w kostke i zrob moze z ktoryms z tych sosikow albo z tym pieczarkami z dymka i ziolami dziewczyny jestescie swietne zmykam sie pakowaci wracam do domu :( 3majcie kciuki za mnie ciesze sie ze pomoglam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atramka? a gdzieś ty przepadła - ładnie to tak do koleżanek w niedzielę się nie odzywać? Ani kawy ,ani herbaty a tym-bardziej wczorajszego ciasta nie proponujesz,nu nu trzeba Ci palcem chyba pogrozić.Moje babeczki już upieczone , zaraz zrobię masę i je wypełnię, tylko niech sobie wystygną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margolus odezwe sie jak tylko bede mogla dziekuje za slowa uznania z akomplementy ale do Ramsaya mi daleko :) Ja tylko modze udziwniam wielu rzeczy nie jem gotuje pod siebie ale niemniej dziekuje bardzo 🌻 🌻, 🌻 to dla Was moje zlote uciekam i jeszcze raz dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miłego popołudnia :) My dla odmiany przedpołudnie spędziliśmy w towarzystwie autka ;) Jedliśmy na mieście i jestem prze- żarta :P A resztę dnia się lenie... chyba zaraz pójdę w ślady męża i jakąś drzemkę sobie utnę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kociak w porzadku :) uciszyly sie ze wrocilam :) miseczki pelne czajnk cieply czyli wyszedl niedawno :( coz co ma byc to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i dobrze ci tak to co zyczysz zle komus wraca do Ciebie ze zdwojona maca......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anonimkowo
kaciulku napisz jak wroci do domu czy wyjasnilo sie wszystko. pewnie teraz on jest wielce obrażony, że go zostawiłas:O głupie te facety że masakra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
On wlasnie w kuchni siedzi obiad robi :D ja na kompie grasuje Obrazony dalej przed Nami chyba dluga droga on baran ja ryby on ogien ja woda dwa przeciwienstwa :D mam nadzieje ze sie ulozy kochamy sie ale oboje mamy ciezkie charaktery :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×