Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

Kropelko, Margo, Joelo witam :) Kropelko ciasteczka dyniowe pyszne! Joela, pączki bęą jak co roku :) zazwyczaj smażę też dla mojej zapracowanej rodzicielki i dla kilku znajomych, bo jakoś zawsze wychodzi mi ich bardzo dużo :) chociaż nie wiem jak to się dzieje... Margo, wiatry są i to okropne! u nas zimno, deszczowo i wietrznie... miłego dnia dziewczynki, ja dzisiaj jestem u mamy, wrócę wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnnOrl a dlaczego
Ty nie pracujesz zawodowo? Nie musisz czy nie chcesz czy chora jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsza porcja jaglanego krupniku zaliczona. Nie wiem, czy już wspominałam, że wprowadziłam małą zmianę do przepisu. Najlepiej mi ta zupa smakuje jeśli włoszczyznę nie kroję, a ucieram na tarce z dużymi otworami. Według mnie krupnik jest wtedy o wiele smaczniejszy. Od momentu zagotowania (woda, włoszczyzna, kasza, sól morska, pieprz ziołowy) pyrkocze się na sporym ogniu ok. 20-25 minut. Po tym czasie gaz wyłączam, garnuszek przykrywam, odczekuję chwilkę, żeby zupa doszła. I voil, żarełko na cały dzień przygotowane. A dzisiaj ciekawa jestem opinii o mojej zupce, bo jeszcze jedna gębulka będzie ze mną ją jadła. Naszykowałam więc nie garnuszek, a kociołek jaglanki. Wyobrażacie sobie? Z 4 litrów wody, kopiastej szklany kaszy i kilograma włoszczyzny! :D Joela, nie masz za co mnie podziwiać. :) Marchwiankę uwielbiam i świetnie się na niej czuję. Mogłabym tak długo jechać, ale jak wspominam, trochę obawiam się spustoszenia w kwestiach hematologicznych. Podziwić to Ciebie trzeba! Nienawidzę prasowania! :(:( Ann, wracaj od mamy szczęśliwie! ❤️ A ja lecę na spacer. Wieje jakby mniej. Cześć! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ann,joelu Wiesz kropelko,że narobiłaś mi ochoty na tę zupkę,dajesz jakieś mięsko? Mam znów zapasik "cycków" z kaczki,to mogłaby na nich sobie taką zrobić,bo moje chłopaki to nie - kaszę co prawda uwielbiają ale włoszczyzna to mogła by ich"zjeść" albo co tak się jej boją. Joelu smażyć nie będę,bo u mnie nie przepadają ani za pączkami,ani za faworkami to mam spokój:) - wiatrzysko u mnie znów się rozhulało ale jest dość ciepło.Na obiad dziś pyzy z ruskim farszem,bo syn ma na nie wielką ochotę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda gospocha
Hejka kobietki!!!!Podzielcie się sprawdzonym przepisem na faworki,skoro o nich mowa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Ja dalej przy żelazku.Przeniosłam się z pralni do pokoju z telewizorem,bo tam chyba bym umarła z nudów.Normalnie to staram się prasować na bieżąco ale teraz to sporo uzbierało się po świętach no i pogoda taka,że prałam co mozliwe i suszyłam w ogrodzie.Jutro planuję zawieżć dywan do czyszczenia.To gruby włochacz.I powiem Wam,że to świetny pomysł prać po a nie przed wizytami gości.Choinka stoi nadal piękna i nawet nie gubi igieł.Po ścięciu leżała przez tydzień zanurzona w oczku i widocznie napiła się na zapas.Po niedzieli chyba ją rozbiorę,żeby uniknąć sytuacji z zeszłego roku,kiedy to wynieślismy samego drapaka a całe igliwie zostało w pokoju.A chrusty czyli faworki robię z pierwszego,lepszego przepisu z netu -większość jest podobna.Kropelko gotowałaś zupę z kaszą jaglaną i mieszanką warzyw (mrożoną) taką np 7-o składnikową? mi bardzo smakuje.Koniec przerwy,koszule czekają :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joelu - współczuję !!!!Nienawidzę prasować,mogę robić najcięższe prace,byle nie prasowanie!!!!Na faworki mam taki przepis od koleżanki: 25 dkg mąki 1/4 szklanki śmietany 18% 4 żółtka 1 cukier waniliowy mały 2 łyżki alkoholu 2 dkg masła szczypta soli 2 łyżki cukru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam dział allegro "kolekcje" dalej "pamiątki PRL" jeszcze dalej "urządzenia" i można różne cuda typu 'gniotsa nie łamiotsa' kupić :) ostatnio nabyłam nieśmiganą maszynkę do siekania mięsa/mielenia kawy, radziecką - moja mama takiej używała dwadzieścia parę lat temu, niestety kiedyś półka spadła i maszynka odmówiła współpracy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marguś, ta moja zupa jaglana bez mięsa jest. Tylko warzywa, kasza, woda sól i pieprz. Gosposiu, przepisu na pączki czy faworki nie znam, bo nie robię. Moja mama i teściowa świetne śmigały. Ja nie zdążyłam się od nich nauczyć. Joela, jak już muszę :P:P prasować to właśnie przy TV. Jakoś lepiej jest. Mąż głodny wrócił. On nie będzie jadł jaglanki, o nie....! :D Lecę obiad mu podać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annorl to odpowiesz na
moje pytanie dot. pracy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojioiji
a mnie odpowiesz gdzieś sie taka chamska zółciutka moja uchowała? znów zamieszac chcesz na topiku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annorl to odpowiesz na
no to odpowiedz bo większośc jest ciekawa, chyba może powiedzieć co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annorl to odpowiesz na
i nie mieszaj mnie w jakieś swoje chore historyjki z zamieszaniem na topiku chora babo:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak szybko skończyłam poprzedni post, że nie zdążyłam wszystkiego co chciałam napisać. Teraz nadrabiam. Misiu, słuchałam dzisiaj audycji radiowej o sprzęcie AGD. Dzwonili ludzie, których pralki, odkurzacze, lodówki zakupione były w latach 50-tych i do tej pory bezawaryjnie działają. Masz więc rację z obserwowaniem tych aukcji na allegro. Czasem można na jakiś skarb trafić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zapożyczyłam przepis z topiku
Paczcie jakie fajne ciacho znalazłam na garnku: Sernik szachownica ciasto ciemne 1 kostka margaryny palma 3/4 szklanki cukru 3 jajka 1 łyżeczka proszku do pieczenia 1 szklanka mąki tortowej 2 łyżki kakao Margarynę utrzeć z cukrem,dodać żółtka, kakao,mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia i pianę z białek. Ciasto wyłożyć na blaszkę(40x25) i piec około 35 minut aż brzegi ciasta zaczną odstawać od formy.Ciasto zostawić na godzinę do całkowitego wystygnięcia.Po czym pokroić w paski wyjąć co 2 pasek ciemnego ciasta i w wolne miejsca uzupełnić masą serową.Na masę serową wyłożyć wyjęte paski ciasta i wolne miejsca uzupełnić masą serową wyrównać powierzchnię i wstawić do piekarnika na 45 minut Masa serowa 3/4 kostki margaryny Kasia 1,1 kg mielonego sera białego tłustego (2xzmielony) 1 1/2 szklanki cukru 5 jajek 1 budyń śmietankowy Kasię utrzeć z cukrem dodać żółtka,zmielony ser ,budyń. Białka ubić połączyć delikatnie mieszając z masą serową Upieczone ciast polać polewą czekoladową 1/4 kostki Kasi 1/2 szklanki cukru pudru 1 łyżka mąki ziemniaczanej 2 łyżki kakao 3 łyżki mleka Wszystkie składniki włożyć do garneczka i mieszając podgrzać do połączenia się składników .Polać ciasto Kroić na ukos. Smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda gospocha
Dzięki dziewczyny!!!!Dobranoc:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Widzę że tu ktoś
o Annorl1 książkę pisze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przecież jak annarol
nie bedzie chciala napisac, to nie napisze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hahan
Kurwa no groch z kapusta juz tutaj .A tak było miło dawniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny:):):):) Cześć kropelko:) - u mnie też silne wietrzysko i leje deszcz,styczniowa aura szaleje,żeby nie popaść w depresyjny nastrój,znalazłam sobie zajęcie i czyszczę meble i ich zawartości,choć niedawno to robiłam,znalazłam dawno odłożone pudełko z drutami i wełną i może w takie dni wrócić do robótek ręcznych,kiedyś całą rodzinę stroiłam w takie wyroby.Rano kupiłam swojski twaróg,jest przepyszny i tak się zastanawiam jak go do obiadu wykorzystać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margo, Kropelko, Pomarańczki :) witam u nas też bardzo wietrznie, ale na szczęście bez deszczu, za to wczoraj cały dzień padało. chyba dzisiaj jakies niskie ciśnienie, bo od samego rana strasznie boli mnie głowa, tak bardzo że już 2 tabletki zjadłam mimo iż normalnie ich nie jem. ale to nic nie pomogło... co do przepisu na faworki to nie mam, bo ich nie piekę, ale jak by ktoś był zainteresowany mam świetny przepis na pączki, wychodzą przepyszne i zawsze się udają :) od lat stosuję ten przepis. już nawet nie pamiętam skąd go mam, czy z książki kucharskiej czy z neta, ale stawiam na książkę :) Margo, serek na obiad...to może leniwe zrobisz? a ja nie mam dzisiaj pomysłu na obiad przez ten ból głowy, a zaraz idę ciasto chlebowe robić, tylko czekam aż mąż w kuchni kolejną nową szafkę przymocuje :) wczoraj moim psiaczkom przyszła karma i muszę pochwalić firmę, bo ekspresowo przyszło do tego dużo prezentów, a do tego jeszcze jedna karma miałą 20% gratis nic nie pisało na allegro o tym więc jak przyszło zamiast 15, 18 kg. to miła niespodzianka :) czarny od samego rana bawi się gratisową zabawką bo super piszczy czyli jego ulubiona :) a biały? biały chyba nigdy nie miał zabawe piszczących, bo chce z nią walczyć :) śmiesznie to wygląda. no i białemu smakuje nowa karma, bo zjadł pół miski rano, więc w końcu mogę być o niego spokojna... co do pytania Pani Pomarańczowej, to gdybyś czytała uważniej topki to byś wiedziała czy pracuję czy nie. a jeśli nie to dlaczego, albo jeśli tak to dlaczego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margo, Kropelko, Pomarańczki :) witam u nas też bardzo wietrznie, ale na szczęście bez deszczu, za to wczoraj cały dzień padało. chyba dzisiaj jakies niskie ciśnienie, bo od samego rana strasznie boli mnie głowa, tak bardzo że już 2 tabletki zjadłam mimo iż normalnie ich nie jem. ale to nic nie pomogło... co do przepisu na faworki to nie mam, bo ich nie piekę, ale jak by ktoś był zainteresowany mam świetny przepis na pączki, wychodzą przepyszne i zawsze się udają :) od lat stosuję ten przepis. już nawet nie pamiętam skąd go mam, czy z książki kucharskiej czy z neta, ale stawiam na książkę :) Margo, serek na obiad...to może leniwe zrobisz? a ja nie mam dzisiaj pomysłu na obiad przez ten ból głowy, a zaraz idę ciasto chlebowe robić, tylko czekam aż mąż w kuchni kolejną nową szafkę przymocuje :) wczoraj moim psiaczkom przyszła karma i muszę pochwalić firmę, bo ekspresowo przyszło do tego dużo prezentów, a do tego jeszcze jedna karma miałą 20% gratis nic nie pisało na allegro o tym więc jak przyszło zamiast 15, 18 kg. to miła niespodzianka :) czarny od samego rana bawi się gratisową zabawką bo super piszczy czyli jego ulubiona :) a biały? biały chyba nigdy nie miał zabawe piszczących, bo chce z nią walczyć :) śmiesznie to wygląda. no i białemu smakuje nowa karma, bo zjadł pół miski rano, więc w końcu mogę być o niego spokojna... co do pytania Pani Pomarańczowej, to gdybyś czytała uważniej topki to byś wiedziała czy pracuję czy nie. a jeśli nie to dlaczego, albo jeśli tak to dlaczego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margo, Kropelko, Pomarańczki :) witam u nas też bardzo wietrznie, ale na szczęście bez deszczu, za to wczoraj cały dzień padało. chyba dzisiaj jakies niskie ciśnienie, bo od samego rana strasznie boli mnie głowa, tak bardzo że już 2 tabletki zjadłam mimo iż normalnie ich nie jem. ale to nic nie pomogło... co do przepisu na faworki to nie mam, bo ich nie piekę, ale jak by ktoś był zainteresowany mam świetny przepis na pączki, wychodzą przepyszne i zawsze się udają :) od lat stosuję ten przepis. już nawet nie pamiętam skąd go mam, czy z książki kucharskiej czy z neta, ale stawiam na książkę :) Margo, serek na obiad...to może leniwe zrobisz? a ja nie mam dzisiaj pomysłu na obiad przez ten ból głowy, a zaraz idę ciasto chlebowe robić, tylko czekam aż mąż w kuchni kolejną nową szafkę przymocuje :) wczoraj moim psiaczkom przyszła karma i muszę pochwalić firmę, bo ekspresowo przyszło do tego dużo prezentów, a do tego jeszcze jedna karma miałą 20% gratis nic nie pisało na allegro o tym więc jak przyszło zamiast 15, 18 kg. to miła niespodzianka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margol, dawniej uwielbiałam kluski łyżką kładzione posypane takim twarogiem, cynamonem i cukrem a na koniec przetopionym masłem polane. To było pyszne! :D Wersja skromniejsza, to zamiast kładzionych jakiś grubszy makaron. Hmm... Fajnie, że przypomniałaś, trzeba będzie czym takim rodzinę ucieszyć. Joela, do jaglanki nie wykorzystuję mrożonek. Wolę świeżą marchew, pietruszkę i seler. A te 5-cio czy 7-mio składnikowe albo "Warzywa na patelnię" bardzo lubię na parze. Kawałek kurczak lub indyka i jedzonko jak się patrzy. Annorl, wróciłaś już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margo, Kropelko, Pomarańczki :) witam u nas też bardzo wietrznie, ale na szczęście bez deszczu, za to wczoraj cały dzień padało. chyba dzisiaj jakies niskie ciśnienie, bo od samego rana strasznie boli mnie głowa, tak bardzo że już 2 tabletki zjadłam mimo iż normalnie ich nie jem. ale to nic nie pomogło... co do przepisu na faworki to nie mam, bo ich nie piekę, ale jak by ktoś był zainteresowany mam świetny przepis na pączki, wychodzą przepyszne i zawsze się udają :) od lat stosuję ten przepis. już nawet nie pamiętam skąd go mam, czy z książki kucharskiej czy z neta, ale stawiam na książkę :) Margo, serek na obiad...to może leniwe zrobisz? a ja nie mam dzisiaj pomysłu na obiad przez ten ból głowy, a zaraz idę ciasto chlebowe robić, tylko czekam aż mąż w kuchni kolejną nową szafkę przymocuje :) wczoraj moim psiaczkom przyszła karma i muszę pochwalić firmę, bo ekspresowo przyszło do tego dużo prezentów, a do tego jeszcze jedna karma miałą 20% gratis nic nie pisało na allegro o tym więc jak przyszło zamiast 15, 18 kg. to miła niespodzianka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×