Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

Dzień dobry wszystkim,u mnie wieje silny wiatr,ale jest ciepło.Ugotowałam już dwie wersje zupy pomidorowej,na II zrobię mielone z kapustą tzw.gołąbki po cygańsku.Potem przykry obowiązek - idę na pogrzeb znajomego,starszego pana:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to za dwiewersje
pomidorowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprawdzilamto
hejka, witam po krotkiej przerwie.... a ja znowu choruje :/ i leze w lozku, wiec jest chwila, zeby tutaj wpasc. pozdrowienia dla wszystkich! -- http://www.sprawdzilamto.blogspot.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda gospocha
Dobrej nocy dziewczyny:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was wszystkie,jestem tu nowa ale zafascynował mnie wasz temat... I mam do was na poczatek jedno pytanko,gdyz nie moge nigdzie znalezc konkretnej odpowiedzi ,chodzi mi o storczyki...moze wiecie jak z nimi sie postepuje jak juz przekwitną ? pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no tak tak
wiem tyle ,że kwitną wiele razy jak je się odpowiednio pielęgnuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i włsanie o to mi chodzi,słyszałam ze po przekwitnieniu powinno sie ta łodygę obciac tylko nie wiem jak bo to chyba jest jakas zasada któres tam oczko i właśnie nie wiem które bardzo prosze o pomoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anonimowa kafeterianka ;)
Witam :) wcisnę parę groszy na temat storczyków, jeśli pozwolicie. Mam ich kilka i moich nie obcinam. Czekam na ich reakcję. Niektóre usychają, a niektóre niekoniecznie, tylko po jakimś czasie wypuszczają nowe kwiatki na starym pędzie. Jeśli jesteś początkująca w temacie storczyków, to daj swojemu trochę czasu i zobaczysz, co zrobi. Nieodmiennie polecam stronę http://www.storczyki.org.pl/ Tam jest mnóstwo informacji na temat uprawy, pielęgnacji itp. Wejdź sobie na forum, wpisz w wyszukiwarkę, co Cię interesuje i na pewno znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co tu dziś tak cichutko?? Dziewczyny a ja wreszcie mam sesję za sobą :)) tzn. został jeszcze jeden egzamin, ale to dopiero za dwa tygodnie, także jest sporo czasu na naukę. Jaki przyjemny będzie wieczór bez sterty książek i notatek :D pozdrawiam Was serdecznie i miłego popołudnia Wam życzę :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miłego dnia życzę wszystkim 🌻 Czas u mnie gna z prędkością ponad dźwiękową więc straciłam rachubę, który rok mam storczyki... niedługo... drugi rok idzie... trzeci? Ale kwitną mi ciągle... Ktoś dał mi radę, aby robić przy nich jak najmniej i chyba ta porada im służy najbardziej. Kiedy przekwitną to czekam aż badyl uschnie, bo roślina potrawi znów wypuścić pąki, potem znów... moje na tej zasadzie kwitły coś koło roku? A więc dopiero jak łodyga uschnie, ucina się ją tak mniej wiecej na 3-5 cm od ziemi i zostawia, ona sama odpadnie. Kluczową sprawą przy storczykach jest ich podlewanie ( zanurzam w osłonce z wodą/może być jakieś nieduże wiaderko, czy wyniesione do miski; i czekam aż się korzenie zrobią zielone, moczę gdy korzenie robią się białawe) i wymiana ziemi (specjalna do storczyków) pomiędzy kwitnieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda gospocha
Znów dziś spać nie mogę,o mateńko jakie to męczące,sączę sobie kakao - wg rady annorl i liczę na to,że w końcu mnie sen zmoże:)Wam życzę dziewczyny spokojnego snu :) - do jutra:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystkim:):):):) atrako - to super ,że już masz z sesjami spokój 🌻 Gospocho męczysz się biedulko:( Mnie też po niedzielnym pogrzebie przeziębienie dopadło,ale powoli jest już lepiej:) Miłego dnia życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda gospocha
Cześć Margo🌻 - dziewczyny co porabiacie,że tak was tu mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj,witaj znalazłam sobie zajęcie i na obiad dużą ilość pyz produkuję i na zamrożenie będzie,więc roboty huk;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprawdzilamto
Mloda Gospocho... jeszcze nie dawno tez bylam nocnym markiem i nie moglam zasypiac. Rano mailam mnostwo klopotow ze wstawaniem. Od poczatku grudnia korzystam z maski do spania i strasznie zaluje, ze odkrylam ja dopiero teraz. Pisze o tym sposobie i dlaczego dziala troche wiecej na swoim blogu. Byc moze Tobie tez pomoze. Rozne sa przyczyny bezsennosci, ale warto sprobowac... --- http://www.sprawdzilamto.blogspot.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda gospocha
Dzień dobry dziewczyny,bardzo jestem ciekawa gdzie się podziewacie? i co u was słychać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda gospocha
Pogniewałyście się na mnie,czy co? A tak na serio,kropelko jak zajrzysz tu,to podaj swój przepis na śledzie w śmietanie,mam na nie ochotę,to jutro bym zrobiła.Pozdrawiam was wszystkie kobitki i dobrej nocy życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno nikt się na Ciebie nie pogniewał,na pewno nie ja:):):) Trochę się przeziębiłam i źle się czuję,choć jest już dużo lepiej - do jutra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystkim:) Sprawdziłam to - witaj U mnie biało i zimno,jednak zima panuje i nie popuszcza i rządzi na całego:(:(:( Młoda gospocho na przepis musisz poczekać na kropelkę,ona ma sprawdzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda gospocha
Dobranoc - dziewczyny:):):D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znalazłam przepis
Śledzie moczę jedną godzinę i wylewam wodę. Moczę kolejną godzinę i woda do zlewu. I jeszcze jedną i ostatni raz wodę wylewam. Potem śledzie kroję na mniejsze kawałki. Skrapiam cytryną, posypuję odrobiną cukru brązowego. Dodaję pokrojoną i zblanszowaną cebulę. Zalewam śmietaną wymieszaną z odrobiną majonezu i świeżo zmielonym pieprzem. Próbuję po chwili i jeśli trzeba to lekko solę. Czasem dodaję też groszek z puszki, albo kukurydzę czy szczypiorek. Można też pokrojone jabłko, albo grzybki z octu, lub paprykę marynowaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znalazłam przepis
to przepis podany przez kropelkę - sama chętnie z niego skorzystam,wersja ze szczypiorkiem mi się podoba - dzięki kropelko:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia63
Czesc dziewczyny,dawno mnie nie bylo.Duzo nowych kolezanek,ale malo wpisow.Byla awaria komputera oraz choroba staruszka.Umnie mroz ale sniegu brak a przebisniegi kwitna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystkim Witaj Babciu63 - faktycznie długo Cię nie było,to przykre że mąż zaniemógł,mam nadzieję że już lepiej się ma:) U mnie też zimno się zrobiło w tej chwili 7 stopni mrozu,a już odwykłam od mrozów,no ale trzeba to jakoś przeżyć.Śniegu jest nie wiele,więc przynajmniej z łopatą latać nie muszę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia63
Slonce pieknie swieci a ja pieke chleb z maki orkiszowej.Dzieciaki chca jeszcze amerykanow.Moze je zrobie zanim przyjda ze szkoly aby amoniak wywietrzal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też od niedawna piekę chleby i bułki,bo moja rodzinka sklepowego już tknąć nie chce,to tak na zmianę raz chleb raz duża buła pszenna do masełka,babciu podaj swój przepis na chleb z mąki orkiszowej wypróbuję chętnie czegoś nowego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×