Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

No tak, faktycznie maluszki jeszcze... ale kółeczka potrafią i wspaniale...! Pranie może wstaw, jak prąd wyłączą w trakcie, to chyba nic się nie stanie, najwyżej dłużej się "namoczy". Albo nie wstawiaj, dłużej z nami tu posiedź... :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no już sama nie wiem - nie chcę, żeby mi się zmiętoliły za bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
się pierze - a niech mi spróbują teraz wyłączyć! :) Uciekam i ja Qantuś powolutku... Zmyje naczynia, ogarnę mieszkanie i idę na dwór, pobawimy się z naszym Szczeniaczkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucy (czyt. Lusi) - po mamusi :) przepraszam, że tak długo, ale zmywam naczynia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucy 👄 a no tak, tak na Garnku było. :) Śliczna mordusia! ❤️ Ty już pozmywałaś, a ja kawkę (druga dzisiaj, ale ta to już bez kofeiny) dokończę i hajda w las...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też piję - co prawda pierwsza, ale na pewno na niej się nie skończy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Allle mi się chce słodkiego :((( dostałam okresu i zjadłabym wszystko co ma ma tylko słodki smak - a w domu pustki :(( Macie może pomysł na jakieś szybkie ciastko "z niczego"?? Dodam tylko, że nie mam margaryny, więc coś na oleju proszę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, to pijemy razem... :D:D:D Wiesz, jestem nadciśnieniowcem i w zasadzie prawdziwej nie powinnam. Ale od wielu lat mam lekami jako tako ustabilizowane, a że kawę (z mlekiem, bez cukru) kocham, to jedną od rana wypijam. :P I dobrze jest. A ta druga, to już zawsze bazkofeinowa.... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wprawdzie nie jadamy słodyczy, ale jakiś przepis na oleju pewnie odnajdę w archiwum. Jeden moment... Zebrę też przed laty piekłam. Fajna! I smakowo i kolorystycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z olejem
Z olejem można upiec muffinki, część przepisów zawiera olej, a część stopione masło, więc może w tym kierunku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na razie z ciśnieniem nie mam problemów - "aby" z cholesterolem i trójglicerydami, ale w moim wieku to i tak sporo :( kawa bez kofeiny Qantuś - czyli jaka?? rozpuszczalna? nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to muffinek nie mam niestety foremek - zawsze szkoda mi na nie kasy (żydek ze mnie:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekam, czekam na przepisy :) przydadzą się "na zaś" :) a teraz biorę się chyba za tą zebrę, bo ja chcę ciasta JUŻ :)) matko, co ten okres ze mną robi :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Np. takie cóś... BISZKOPT Z JABŁKAMI Ciasto: 3 jajka 10 dkg cukru 15 dkg mąki 1 łyżeczka proszku do pieczenia Masa: 1 galaretka 1 kg jabłek Upiec biszkopt. W tym czasie jabłka obrać, pokroić i rozgotować. Do gorącej masy jabłecznej dodać galaretkę w proszku i energicznie wymieszać. Taką jeszcze gorącą posmarować biszkopt. Ciasto szybkie, proste do zrobienia i nawet niezłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atramuś - może babkę marmurkową? ona zawsze się udaje! I jest naprawdę pyszna! Babka 6 jajek 1 szklanka mąki pszennej 1 szklanka mąki ziemniaczanej 1 szklanka cukru 3/4 szklanki oleju kilka kropel aromatu cytrynowego (może być bez tego składnika) 1 cukier waniliowy 2 łyżeczki proszku do pieczenia 2 łyżki ciemnego kakao WYKONANIE: Białka ubić z cukrem i cukrem waniliowym na sztywną pianę,stopniowo dodawać po 1 żółtku,obie mąki i proszek do pieczenia -porcjami- przesiać do masy jajeczno - cukrowej.Wlać olej i aromat.Całość dokładnie,delikatnie wymieszać.1/3 masy wymieszać z kakao.Formę z kominkiem wysmarować tłuszczem lub formę o wym.12cm na 38 cm..Na spód wlać białe ciasto na to łyżką kłaść kropy ciemnego przykryć białym i znów kropy i tak to wyczerpania masy.Piec ok 55 min w 180 stopniach.Pod koniec sprawdzić wykałaczką czy się nie lepi,jak nie wyłączyć piekarnik i jeszcze na kilka minut pozostawić w nim babkę.Ostudzoną można polewać wzorami z czekolady białej i ciemnej.Lub zwyczajnie popudrować . Albo babkę jogurtową z lukrem cytrynowym: 4 duże jajka lub 5 mniejszych 45 dkg mąki pszennej 35 dkg cukru 300ml gęstego jogurtu 200 ml oleju 2 łyżeczki proszku do pieczenia 1 cukier waniliowy Jaja ubić z cukrem przez 10 minut na najwyższych obrotach.Zmniejszyć obroty,dodać jogurt,następnie olej a na końcu porcjami mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia oraz cukier waniliowy.Przełożyć do blaszki z kominkiem,wypełniając ją do 3/4 objętości.Blaszkę wysmarować tłuszczem(może być olej) i wysypać mąką krupczatką.Piec ok. 45 min. 180 stopni. Lukier cytrynowy: 1/2 szklanki cukru pudru sok z 1 cytryny Dokładnie wymieszać i polać jeszcze ciepłe ciast. Uczciwie zaznaczam,że tego ciasta jeszcze nie piekłam,a przepis dostałam niedawno od koleżanki. Zaraz zabieram się za zrobienie nalewki dyniowo- pomarańczowej z goździkami.Już od 2 miesięcy mam 0,75 l wódki weselnej,którą dostałam w prezencie i coś z nią trzeba zrobić.A przepis dostałam od matki pana młodego,to dziś spróbuję zrobić to cudo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atramko, tak - rozpuszczalna i bezkofeinowa. Taka trochę udawana. A na uregulowanie podwyższonego cholesterolu to właśnie dobra jest jagodowa nalewka Naszej Margo. Ta co w tym moim 5-cio litrowym baniaczku na swoją kolej czeka. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atramka: szybki i prosty placek z olejem mąka 1,5 szklanki cukier 1 szklanka olej 0,5 szklanki jaja 5 sztuk proszek do pieczenia 2 łyżeczki wszystko zmiksować na jednolita masę, wylać na keksówkę i piec ok. 50 min. mam ten przepis od sąsiadki i czasem go robię, bo jest dobry i szybki, mozna do niego dodać bakalie albo jakieś owoce jak lubisz, teraz to jabłka albo maliny bo jest sezon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Dziewczyny - kochane jesteście :*** A ja podła, bo zaczęłam już tą swoją zebrę - ale przepisy obiecuje zanotować i zrobić - wszystkie!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atramka: chyba nie wszystkie na raz :) swoją droga to ja przy okresie mam tak sama, tylko zazwyczaj staram sie mieć w domu zapas słodyczy, jakieś czekolady, batony, ciastka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciasto już dochodzi :) ogłaszam przerwę na kawę (tudzież herbatkę) za pół godzinki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzecznie i cierpliwie poczekam,te pół godzinki! Ale za to dla mnie największy kawałek ciasta! W czasie oczekiwania pójdę obierać jabłka do tarcia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atramka, ja tez poprosze o pożądny kawał Twojej zeberki :) w zamian moge zaoferować moje krokieciki, bo już są gotowe :) tylko jeszcze barszczyk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojjj, krokiety - biorę każdą ilość :)) uwielbiam po prostu!! Krokiety, naleśniki, kopytka, kluski śląskie, pierogi wszelkiego rodzaju - to jest moje jedzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×