Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

chłop ma dzisiaj wolne, do pracy nie idze, prac ciężkich tez nie planuje więc niestety ale zje żurek z ziemniakami, bo nie chce go wylewać, a został mi cały litrowy słoik!za to kolacje zrobię pyszną :) może pizze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do pomarańczy, piekę w piekarniku piecowym. a ciasto? robię na oko: mąka, zioła prowansalskie, sól, oliwa, woda, drożdze rozrobione w wodzie. wyrabiam ciasto i gotowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margo, zapraszam :) pizza będzie duża więc wpadajcie :) no chyba ze mi się cos odwidzi i cos innego zrobię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do annorl
Dziękuję, ale co to jest piekarnik piecowy? Przepraszam, że tak się wcinam, ale nie wiem nigdy czy warto brać się za robienie własnoręcznie ciasta, żeby upiec w zwykłym elektrycznym piekarniku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutro wypłata, wiec przegladam szafki i robie liste zakupów, oj pokończyło się mi dużo rzeczy...ale we wrześniu nie było zakupów miesięcznych bo nie miałam potrzeby, wszystkiego był zapas, a teraz? kawa, herbata, mąka na chleb, makarony, kasze, ryby w puszcze, sery białe żółte, kakao...wszystko się pokończyło albo jest na wykończeniu, tak wiec pewnie wydam ze 3 stówy jak nic w sumie to spokojnie mogła bym nic nie kupowac oprócz kawy i mąki :) i zjadac zawartość zamrażarki, ale jakos lubie miec pełne szafki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piec chlebowy jest wbudowany w piec kaflowy, ale trzeba w nim napalic żeby upiec chleb, piekarnik piecowy, nagrzewa się przy każdym paleniu w piecu :) a w piekarniku elektrycznym spokojnie upieczesz, przeciez ludzie pieką a w większości korzystaja właśnie z piekarnika elektrycznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do annorl
Aha, ok, to już mam pojęcie w takim razie :) Dzięki, muszę na jutro coś wymyślić we włoskim klimacie dla znajomych na wieczór i może taka domowa pizza to będzie to :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Telepatia czy co / własnie wstawiam pizzę do pieca .Ja robię tak -ciasto ;2szklanki mąki ,łyżka oliwy ,szczypta soli i cukru,2,5 dag drożdzy,3/4 szklanki letniej wody .Wyrobić ciasto (bez zaczynu) i lekko podpiec .Sos -szklanka wody ,2-3 łyżki przecieru pomidorowego ,łyżka oliwy ,czosnek ,sól ,papryka ,pieprz,świeża papryka -zagotować .Na ciasto wyłożyć dodatki .Ja kładę np podsmażoną kiełbasę .cebulę ,podduszone pieczarki ,na to wylać sos i posypać startym serem .U mnie upału ciąg dalszy .Nogi mniej bolą ale i tak planuję kompleksowe badania .Jak już jestem przy przepisach to polecam Wam skrzydełka (lub pałki ) na ryżu .1kg skrzydełek (przyprawić jak zwykle ) ,3 torebki surowego ryżu ,2 duże cebule cienko pokrojone w plastry .Sos -1/2 litra wody ,1/4 kostki margaryny ,11/2 łyżki cukru,1/2 łyżeczki pieprzu mielonego ,1/2 łyżeczki papryki ostrej ,8 łyżek keczupu ostrego ,2 ząbki czosnku ,2 kostki rosołowe Gotować 3 minuty.Naczynie wysmarować margaryną ,wsypać ryż ,na ryż wyłożyć cebulę ,potem skrzydełka .Zalać sosem .Piec godzinę w 180 stopniach bez przykrycia .W połowie pieczenia przewrócić mięso na drugą stronę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! :) ja właśnie wróciłam z zakupów. Kupiłam sobie buty na jesień i dwie bluzki, jeszcze czatuje na adidasy jakieś, ale już mi się kasa skończyła :( może jutro Mąż mi kupi "na oko" :P Teraz zabieram się za obiadek. Jakby komuś brakło pomysłów to u nas dziś pierś z ziemniakami i surówka z kiszonej kapusty - zapraszam :) Pozdrawiam w ten piękny, słoneczny dzionek :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atrami, to może się zamienimy? ja Ci zrobie obiadek a Ty u mnie te cholerne okna umyjesz? nienawidze myć nowych okien! stare myłam czysta wodą i ściereczką z mikrofibry, nie było żadnych zacieków, a te myłam najpierw płynem do naczyń, bo nie uzywałam nigdy do okien, smugi jak cholera! potem wodą z octem dalej smugi, mam dość! a to dopiero jedno okno! firanki już schną, zasłony zaraz do pralki lądują Atrami, czyli zakupy prawie udane :) och, zawsze ten brak kasy jest najgorszy, kiedy człowiek się rozkreca a tu trzeba skończyć :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nio :( Oj Ann - ja też nie lubię myć okien :( mogę Ci ewentualnie firanki poprasować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ann- też nienawidzę myć okien,ledwo zmęczyłam 2 kolejne:( piernik siedzi w piekarniku,nie wiem z jakim skutkiem. joela ,spisałam Twój przepis na pizze,muszę wypróbować - na jaka blaszkę on jest,prostokątną? -atramek- zakupy widzę się udały.Mnie też by się buty przydały,ale jeszcze się nie rozglądałam,tak jak Ty mam z pieniążkami na pieńku:D Wyprawienie syna do szkoły nieźle pociągnęło po kieszeni.Poczekamy na październikową wypłatę:),choć tu zaraz też trzeba synusiowi kurtkę,buty na zimę i znów mama na szarym końcu:)Ale to nic,przeżyję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piernik już gotowy,polany czekoladą.Jak wystygnie kroimy i tylko na Qantulkową kawę i herbatę czekamy:)-i będzie podwieczorek , wyszedł pyszny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
margolko -zwykła ,prostokątna blaszka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uff, w końcu koniec! umyłam wszystkie okna skończyłam je myć dokładnie o godzinie 16.57 sekund 20 :) Margo to możemy już wpadac na piernik? widze że można wpadać:) ale tam się już kolejka zrobiła, to ja się szybciutko w niej ustawię, bo taka malutka blaszka... :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quan, co do tego eliksiru: czym przykrywasz słoik? nakretką czy ściereczką bawełnianą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musisz przepić wodą głód a potem do rana go przespać :) a do południa? życzę Ci powidzenia i wytrwałości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margolko, zgłoś do usunięcia, to pic na wodę, trzeba skopiować link do naszego tematu i wkleić w topiku "śmietnik" w dziale redakcyjnym, wtedy sprzątają najszybciej! pozdr. dla moderatorów! u nas chyba zaczynają się grzyby - mąż przyniósł kilka, a wcale do lasu nie wchodził ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margo, ja mam mały domek, wiec tylko 4 okna do mycia. dlatego mieszczę się z tym w jeden dzień :) idę już też spać, jeszcze pod prysznic i kolorowych snów życzę wszystkim Margo i z mężem dziekujemy za pierniczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margo, trudno się mówi i myje czym się ma :D Dobrej nocy, ja się położyłam na chwilę koło siódmej, no na momencik, przespałam półtorej godziny i teraz nie wiem, co dalej ? :D Chyba się przymuszę do tv .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anula: jak nocka? zasnęłaś w końcu? dziewczynki miłego dnia nam zyczę :) ja dzisiaj już od 5 na nogach, mąż ma dniówkę, więc trzeba było go do pracy wyprawić :) czekamy oczywiście na poranne pyszności Quan :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×