Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

Gość jaki super film
juz sie sciaga;) a pisałaś wczoraj , że jedziesz do miasta bo dawno nie widzialas dzieciaczków? Masz dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, nie mam dzieci, byłam odwiedzic dzieci którymi kiedys się opiekowałam, byłam ich niania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaki super film
aaa, bo nie wiedziałam jak to odebrac :) co robisz dziś na obiad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obiad? dzisiaj jestem sama wiec pewnie zjem cos szybko, jakieś kluseczki z masłem albo syropwm klonowym. jak mąz wieczorem wróci to na kolacje planuję pizze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaki super film
prosze podaj mi przepis na pizze domowej roboty, juz nawet nie chodzi o składniki, bo te wg.upodobań, ale o ciasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepis na ciasto? trudne to bedzie na oko jakies 30-40 dg mąki, odrobina soli, dobre 2-3 łyżki oliwy z oliwek łyżka ziół prowansalskich i jakieś 3-4 dag drożdzy. dolać ciepłą wodę i zostawić do wyrośnięcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaki super film
i jak juz wyrośnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak wyrośnie to na blachę wysmarowaną olejem, ponakłuwać widelcem, podpiec w piekarniku, wyjąć na to sos i reszta składników, zapiec i gotowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaki super film
a sos jakiś specjalny? czy może być ketchup?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepier pomidorowy z czosnkiem posiekanym i ziołami prowansalskimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaki super film
dziekuje za cierpliwosc i już dalej nie męcze. Kochana jesteś 🖐️🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proszę bardzo, a teraz w ramach wdzięczności zapraszam na działkę do sadzenia truskawek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaki super film
oj w ziemi nie grzebie, mam uraz , bo wykopałam ropuche:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) ann, jakie spanie, od 7 ładowaliśmy gruz na przyczepę, juz pojechała za traktorkiem , kierowcą i czteropakami piwa :) Zjedliśmy śniadanie i zaraz znów na ogród. Piękna pogoda u nas, trzeba korzystać . Niech Ci się dobrze sadzi :) Do zobaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anula jeśli chodzi o zdrowotny barszczyk,to znajoma robi tak: Ma taki duży 3 litrowy słój,do niego daje buraczki pokrojone w plastry,do połowy objętości ,3-4 korzenie pietruszki pokrojone w plasterki,2 łyżki miodu i kromkę chleba razowego,nie zakrywa pokrywką tylko obwiązuje gazą i stawia w ciepłym miejscu kilka dni.A potem pije jak już pisałam porcjami ok.1 litra dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry. Wy jak zwykle takie pracowite, a ja niedawno wstałam. Coś w nocy spać nie mogłam. :( Nad ranem oczy mi się dopiero przymknęły i jakąś godzinkę temu dopiero otwarły. :P A tu tyle zajęć czeka... Obiad zrobię po najmniejszej linii oporu, czyli kalafior polany masłem z bułeczką, więc szybkościowo będzie. A teraz już za sprzątanie się zabieram. Ścierka, odkurzacz i mop w ruch idą. Tymczasem pa! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja witam się już chyba po raz trzeci dzisiaj, ale a to bateria mi padła w trakcie pisania, a to Mama płytę z wesela przywiozła, a to Dzieciom się naleśniczków zachciało i tak zaczynam te posty i skończyć nie mogę :D A u mnie dziś na obiadek zupa brokułowa. Mam sporo jabłek więc może szarlotkę jakąś zagniotę, a jak znów coś nie wyjdzie to się chyba pochlastam :( Tyle serca w to wkładam i zawsze coś nie tak :( Ale ciepło dzisiaj - chyba też po obiedzie wyjdziemy na dłuuugi spacerek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dziś rozsiadam się z synem nad produkcją hurtową pierogów.Zrobię do zjedzenia na bieżąco i do zamrożenia:).Przed chwilą skończyłam sprzątać ogródek.Wyrwałam przekwitłe i suche kwiaty ,wygrabiłam i nabrał wreszcie wyglądu:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atramuś nie chlastaj się.Zrób prostą nieskomplikowaną szarlotkę albo to ciasto z jabłkami,na które od Ciebie mam przepiss.Jest pyszne i nieskomplikowane.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja właśnie przyszłam coś szybko zjeść i uciekam kończyć sadzić truskawki, 100 już za mną jeszcze tylko 30...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wstawiłam właśnie do piekarnika "salceson", albo jak to woli "ciasto amerykańskie". Przepis wzięłam 2 godzinki od Babci, która sama go dzisiaj piekła i piecze zresztą od zawsze! Mam nadzieję, że wyjdzie. Jej wyszedł pyszny! :) Ann - widzę, że mamy podobną ilość truskaweczek :) Chętnie bym Ci pomogła, bo nawet to lubię a mi poszło to migusiem - godzinę to góra! :) Ale chce mi się dzisiaj spać-usypiam na stojąco :( no ale fakt - kawki nie piłam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DLA ZDROWIA
Ocet jabłowy 1kg jabłek umyj wydrąż środki i pokrój na listki zalej wrzątkiem tylko tyle aby przykrył jabłka---odstaw na 2 tygodnie po tym czasie dodaj znowu jabłka i zalej wrzątkiem--przykryj gazą i odstaw w ciepłe miejsce na 2-3 tygodnie teraz zlewamy ocet do butelek i pijemy; 3X DZIENNIE z niegazowaną wodą 1/2 szklanki woda 1 łyżka ocet jabłkowy przed każdym posiłkiem dieta 1200cal i sylwetka marzenie no i oczywiście pije 2 litry wody niegazowanej w ciągu dnia z listkiem cytryny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atrami, ja dopiero skończyłam z tymi truskawkami,. miałam jedna godzinna przerwę. ale ja sadziłam na agrowłókninie i musiałam ją nacinać, potem wykopać dołek przez tą dziurkę, a na kjoniec podlać, z domu mam ponad 100 metrów do pola, a byłam 4 razy po 2 wiadra... jestem padnięta, a w domu bałagan na maksa! zacznę od zapalenia w piecu, coby mieć wode ciepłą na gary i umycie całej reszty a w tym czasie posprzatam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry!!!!Po wczorajszym pracowitym dniu nikogo nie ma? Odpoczywajcie pracusie:)Ale potem odezwijcie się,co tam u Was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margo, witaj :) Ja wczoraj padłam nawet nie wiem kiedy, a dzisiaj od 6 nie śpimy, zaraz trzeba się zbierać i pewnie wrócimy koło wiieczora... ale zakwasy mam okropne po wczorańszym sadzeniu truskawek... milego dnia wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ann -witaj - zakwasy ,zakwasami ale warto było się pomęczyć !!! A w przyszłym roku truskaweczki pyszne zajadać:)Miłego dnia zatem życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry. Pięknej niedzieli Wszystkim życzę. Podobno od środy gwałtowna zmiana pogody. Nie siedźmy więc w domach! Na łono natury, na łono! Nacieszmy się słonkiem i ciepełkiem! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda gospocha
A co tu tak dziś cicho dziewczyny?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANGEL.P.
WITAM WSZYSTKICH CZYTAŁAM WASZE PORADY I PRZEPISY I W JEDNEJ Z WYPOWIEDZI PRZECZYTAŁAM O PORZECZKOAGREŚCIE . CHCIAŁA BYM WIEDZIEĆ CO TO TAKIEGO I JAK TO WYCHODOWAĆ . Z GÓRY DZIĘKI ZA ŻYCZLIWOŚĆ I BUZIACZKI DLA WSZYSTKICH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Porzeczkoagrest jest to krzew owocowy dorastający do wys ok.1,5-2 m tak wyglądają owoce: http://www.garnek.pl/ninka54/10336065/porzeczkoagrest-jest-pyszny Ma duże owoce ,wielkości agrestu w smaku przypomina trochę agrest,trochę czarną porzeczkę.Łatwo się go szczepi.Wystarczy na wiosnę odciąć młody pęd - lekko zdrewniały ale jeszcze zielony wsadzić go do ziemi i często podlewać i wyrośnie z niej nowy krzew.Można też kupić w sklepie ogrodniczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×