Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość globus

KOBIETY DOJRZAŁE - WSZYSTKO O ŻYCIU.

Polecane posty

Gość globus
JEDYNECZKO! witaj. Za kawusię dziękuję. Kogut dzisiaj się napracował , robił co mógł, a ja nie mogłam otworzyć oka. Ciężko mi się wstawało. ZNOWU PONIEDZIAŁEK!!! Dobrego dnia hej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
nie lubię poniedziałku ;) Poniedziałku co szarością dnia przychodzisz po niedzieli i wyrywasz nas brutalnie z ciepłych pościeli co porywasz wszystkie weekendowe wspomnienia i zamykasz w czeluściach barwne marzenia Poniedziałku co zgrozą do pracy i szkoły nas wiedziesz by zmęczeniem owinąć nasze smutne cienie by nam w głowach zawrócić i zdołować nie chcemy Ciebie dłużej tolerować. Więc racz ustąpić w pierwszej kolejności niech wtorek w kalendarzach naszych zagości do piątku prędzej niech nas prowadzi z tego my wszyscy będziemy radzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry. Początek tyg bez poniedziałku,fajnie by było. 123 wymęczyła cię niedziela,czasem tak jest,że w niedzielę człowiek bardziej się zmęczy jak w tygodniu. Globusiku u ciebie natomiast niedziela pełna wrażeń,moja również. Byliśmy w naszym ukochanym starym miasteczku,piesa kąpała się w Renie,nurkowała za kamykami ,które jej rzucaliśmy. Ubaw miała,my też.Potem poszliśmy na duże lody z bitą śmietaną. Marylko ,Livciu co u was,jak minęła wam niedziela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane koleżanki. Luna pospałaś troszkę??? Z tego co piszesz nareszcie jest ciepło u was. U mnie dzisiaj zapowiada się ciepły dzionek. Globusiku,wierszyk o poniedziałku,sama prawda:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Witaj LUNKA! W końcu w niedzielę dopisała pogoda, z przyjaciółmi wyruszyliśmy w plener do ..Osady Karbówko.... Hotel z restauracją, chaty pod strzechą z noclegami , mini ZOO, Leśniczówka, namiot na bardzo duże przyjęcia, konie i instruktorzy do nauki jazdy...długo można by wymieniać i wszystko to w lesie. Byliśmy pierwszy raz ale nie ostatni. Odpoczynek murowany. Ale niedziela za nami , zbieram siły i czekam na gości. MARYLKO! Jeżeli po spotkaniu towarzyskim boli głowa to znaczy ,że wieczór był udany:) LIVIO! dołączaj na kawę:) 1 2 3! Od rana zmobilizowana działasz w pracy. Za Twoim przykładem zbieram się również..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
1 2 3! :) u mnie również słoneczko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Hej Dziewczyny. W ostatniej chwili sobie przypomniałam,że miałam wizytę u lekarza. Na w pół biegiem ale zdążyłam:) Popijam herbatkę i gadam do Was:) Do zobaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) U mnie też słoneczko, wreszcie ładny dzień. Starsze dzieci się rozjechały w plener. Wnuki też. Dobrze, że jest Kaja:) Trochę popieliłam w ogrodzie , czytałam książkę i nudzę się. Chyba czas szukać pracy. Miłego wieczoru dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dzisiaj wieczorkiem. Rano cuś mój laptop słabo działał,nie mogłAM pozdrowień przesłać. Czekam na przyjazd C. wpadnie tylko na niecałą dobę,a jutro ma do załatwienia sprawy w urzędach - .Potowarzyszę jej,a potem prosto do pociągu.Urlop się skończył. nic to -cieszę się na te godziny. dobrej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bajeczka na dobrąnocke. Po piaszczystej drodze szła niziutka staruszka. Chociaż była już bardzo stara, to jednak szła tanecznym krokiem, a uśmiech na jej twarzy był tak promienny, jak uśmiech młodej, szczęśliwej dziewczyny. Nagle dostrzegła przed sobą jakąś postać. Na drodze ktoś siedział, ale był tak skulony, że prawie zlewał się z piaskiem. Staruszka zatrzymała się , nachyliła nad niemal bezcielesną istotą i zapytał: Kim jesteś?. Ciężkie powieki z trudem odsłoniły zmęczone oczy, a blade wargi wyszeptały :Ja?. .Nazywają mnie smutkiem. Ach smutek , zawołała staruszka z taką radością, jakby spotkała dobrego znajomego. Znasz mnie?, zapytał smutek niedowierzająco. Oczywiście , przecież nie jeden raz towarzyszyłeś mi w mojej wędrówce. Tak sądzisz.., zdziwił się smutek ,to dlaczego nie uciekasz przede mną. Nie boisz się?. A dlaczego miałbym przed Tobą uciekać, mój miły?. Przecież dobrze wiesz, że potrafisz dogonić każdego , kto przed Tobą ucieka. Ale powiedz proszę , dlaczego jesteś taki markotny?. Ja .jestem smutny, odpowiedział smutek łamiącym głosem. Staruszka usiadła obok niego . Smutny jesteś.., powiedział i ze zrozumieniem pokiwała głową . A co Cię tak bardzo zasmuciło?. Smutek westchnął głęboko . Czy rzeczywiście spotkał kogoś , kto będzie chciał go wysłuchać? >Ileż razy już o tym marzył. Ach , ..wiesz., zaczął powoli z namysłem, najgorsze jest to ,że nikt mnie nie lubi. Jestem stworzony po to , by spotykać się z ludźmi towarzyszyć im przez pewien czas. Ale gdy tylko do nich przyjdę , oni wzdrygają się z obrzydzeniem. Boją się mnie jak morowej zarazy . I znowu westchnął. Wiesz.., ludzie wynaleźli tyle sposobów , żeby mnie odpędzić. Mówią : tralalala, życie jest wesołe, trzeba się śmiać. A ich fałszywy śmiech jest przyczyną wrzodów żołądka i duszności. Mówią :co nie zabije , to wzmocni. I dostają zawału. Mówią : trzeba tylko umieć się rozerwać. I rozrywają to , co nigdy nie powinno być rozerwane. Mówią :tylko słabi płaczą. I zalewają się potokami łez. Albo odurzają się alkoholem i narkotykami , byle by tylko nie czuć mojej obecności. Masz rację , potwierdziła staruszka, ja też często widuję takich ludzi. Smutek jeszcze bardziej się skurczył. Przecież ja tylko chcę pomóc każdemu człowiekowi. Wtedy gdy jestem przy nim, może spotkać się sam ze sobą. Ja jedynie pomagam zbudować gniazdko, w którym może leczyć swoje rany. Smutny człowiek jest bardzo wrażliwy . Niejedno jego cierpienie podobne jest do źle zagojonej rany która co pewien czas się otwiera. jak to boli! . Przecież wiesz, że dopiero wtedy , gdy człowiek pogodzi się ze smutkiem i wypłacze wszystkie wstrzymywane łzy, może naprawdę wyleczyć swoje rany. Ale ludzie nie chcą, żebym im pomagał. Wolą zasłaniać blizny fałszywym uśmiechem. Albo zakładać gruby pancerz zgorzknienia. Smutek zamilkł. Po jego smutnej twarzy popłynęły łzy: najpierw pojedyncze , potem zaczęło ich przybywać , aż wreszcie zaniósł się nieutulonym płaczem. Staruszka serdecznie go objęła i przytuliła do siebie. Płacz , płacz smutku, wyszeptała czule. Musisz teraz odpocząć, żeby potem znowu nabrać sił. Ale nie powinieneś już dalej wędrować sam. Będę Ci zawsze towarzyszyć, a w moim towarzystwie zniechęcenie już Cię nie pokona. Smutek przestał płakać. Wyprostował się i ze zdumieniem spojrzał na swoją towarzyszkę, ale kim Ty właściwie jesteś?. Ja? , zapytała figlarnie staruszka uśmiechając się przy tym tak beztrosko, jak małe dziecko. Ja jestem nadzieja !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Witam raniutko. Na spragnionych kawa czeka. Dzień mam zajęty więc poranne ...ble ble .. jest króciutkie:) LIVIO! Bajka jest piękna. Dobrego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:-) Globusiku piłam z Tobą rano kawkę i czytałam bajkę od Livci. Pan smutek towarzyszy mi na co dzień:-( Ale pani Nadzieja skutecznie go przegania:-) Dobrego dnia kobietki. Mam nadzieję,że wieczorkiem uda mi się z Wami porozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry. Kawa dobra. Dzięki Globus:) Livio bajka na dobranoc dobra, już ją kiedyś słyszałam. 123 pracujesz? A w ogóle kiedy zrobisz sobie urlop? Luna pewnie jeszcze Spisz po pracy? Na dworze piękna pogoda. Pozdrawiam wszystkie babki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim! Od rana dobry humor mnie nie opuszcza. Jakoś wszystko zaczyna się układać. Popijam kawkę. Pogoda super,słoneczko i cieplutko. Miałam dziś piękny sen,byłam na zamku,widziałam błękitne niebo i domki z góry,dookoła soczysta zieleń a w tle wijąca się rzeka, koloru niebieskiego. Livciu bajka śliczna.Morał,czasem nie warto odganiać smutku,jest częścią naszego życia i jak pisałaś pomaga nam być samemu ze sobą i zajrzeć w głąb naszej duszy. Globusiku czekasz na gości,moi już w niedzielę wyjeżdżają. 123 zapracowana pszczółko,zapewne masz urwanie głowy,koniec m/ca. Marylko jaką czytasz książkę? Ja czytam ,,Od Jana Pawła do Benedykta,, bardzo interesująca książka. Napisał ją reporetr ,który towarzyszył naszemu Papieżowi. Pozdrawiam was i życzę miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciąg dalszy pielenia w ogrodzie. No ale na dziś koniec, słońce za mocno grzeje w głowę. Zrobiłam sobie na deser budyń czekoladowy. Luna na pewno książka , którą czytasz jest świetna. Czytam Danielle Steel :"Światła Południa." Lubię tą autorkę.Pisze ksiązki obyczajowe . Zawsze się dobrze kończą w przeciwieństwie do rzeczywistości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koleżanki kochane, zapraszam na szklaneczkę zimnej coli z plasterkiem cytryny. Żar leje się z nieba,nie narzekam,dość zimna i deszczu było. Żniwa się zaczęły,praca wre. Marylko znam autorkę.Lubię czytać jej książki. Livciu co słychać w wielkim mieście? Globusiku ,123 co porabiacie? Miłego wieczoru wam życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Cześć Babki. Nie wiem czy jest coś z pogoda ale dokuczają mi stawy.Wzięłam leki i jestem ...bedka. Dziewczyny do jutra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
:) OOOO NIE!!!! co to ma znaczyć , jakiś ból stawów ma mi przeszkodzić w rozmowie z Wami??? mówię nie:) Babki w nawiązaniu do bajki na dobranoc : tak jak większości ludziom smutek również mnie nawiedza. raz uda mi się go przepędzić drugi raz nie , tak jak w życiu. Staram się nie wypuszczać Nadziei z reki , kurczowa ja trzymam. Tak jak w życiu bywa. Teraz żyję przyjazdem rodziny. Będą w piątek po południu. Sobotę spędzimy razem , a w niedzielę po śniadaniu pojada dalej. Nie ukrywam, jest nam fajnie,że z młodymi ludźmi potrafimy znaleźć wspólny język. Tym chętniej na nich czekamy. Dwa dni środę i czwartek mam na przygotowanie się.Jutro zacznę od zakupów:) LUNKA! u mnie również ciepły i słoneczny dzień. Wyczuwam,że zregenerowałaś siły , jesteś w dobrym nastroju. Nasza JEDYNECZKA skutecznie zasypała dołki. Dzięki jej za to. cdn..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
MARYLKO! Mało teraz czytam. Odkładam na jesienne wieczory. Zbliżają się milowymi krokami.Słyszałam,że o całe pół godziny już jest krótszy dzień. Dzieci , wnuki Ci się porozjeżdżały więc zatapiasz się w ogrodzie:) wyobrażam sobie jak go wypieściłaś. Denerwujesz się na Kaję , czy ona w ogóle psoci i niszczy to co zrobiłaś??? Ale co tam nawet jeśli coś spsoci to tylko z radości:) LIVIO! Życzę przyjemnych rozmów z C. 1 2 3! Jedyneczko! Ponieważ cieplutko wieczór zapewne spędzisz na huśtawce i na rodzinnych rozmowach. To również dobry odpoczynek:) Przyjemnego wieczoru i spokojnej nocy dla wszystkich Pań. 👄 paaaa i do zobaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Aaa jeszcze o czymś zapomniałam. LUNKA wspomniałaś o rozpoczętych żniwach. Nie byłam tego świadoma. Jadąc w niedzielę zauważyłam,że nadszedł ten czas. W obecnym świecie może ludziom jest łatwiej , ale ja żniwa wspominam jako bardzo ciężką pracę dla rolników. Teraz już wszystko dobrej nocy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam na kawie u kuzynki. Teraz słucham dzieci na placu zabaw. Jeszcze grają w piłkę. W końcu przyszło lato... Globus cieszysz się na gości..fajnie a w ogóle rozmowa z młodymi odmładza nas, nie? Przyjemnego wieczoru. Dziewczyny 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to na dobrą nockę jeszcze ja:-) Tyle się u mnie dzieje kochane koleżanki:-( .Spać się nie chce!!! Cieszę się,że Wy chociaż macie dobry chumor!!! Marysiu urlop jeszcze nie zaplanowany!! Może zimą będę miała mniej pracy? Teraz i tak nie mogę nigdzie wyjechać,nie zostawię mamy!! Mama ma tylko mnie. Czuje się niby lepiej,ale wczoraj znowu poleciała w sklepie na drzwi:-( dobrze,że były!!! Wydaje mi się.że zaopatruję ją we wszystko co potrzeba na cały dzień,jednak czegoś jej tam zabrakło:-( Po pracy pędzę,spędzamy ze sobą popołudnie,ale to za mało!!! Śpijcie spokojnie kochane koleżanki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Witaj Jedyneczko. Dziękują za kawę i spotkanie. Będzie gorący dzień, podobnie jak Lunka nie narzekam, tyle czasu było zimno. MARYLKO! Oj tak w towarzystwie młodych wstępuje w nas inne życie. LIVIO! własnie masz młodą osobę w domu wiesz jak to jest. LUNKA! jak minęła nocka??? 1 2 3! Na szczęście MAMA ma Ciebie❤️ Spokojnego dnia wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie moje drogie! Od rana cieplutko,słoneczko,aż żyć się chce. Na drogach i polach rolnicy ,w swoich ciężkich maszynach. Nocka dziś z przerwami,nie narzekam,rozumiem i jestem pełna współczucia tej kobiecie. Globusiku moje kości narazie ok,kręgosłup pomalutku dobrzeje,przestałam brać tabsy bo żołądek mi strajkował. Czekasz z niecierpliwością na gości,ja bym chciała,żeby ktoś mnie odwiedził.Niestety nie ma takiej opcji.Tęsknię bardzo. Marylko ,Livciu,Jedyneczko,Globusiku pozdrawiam was i życzę miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry Budziłam się kilka razy w nocy. Dopiero piję kawę a Wy już w pracy. Pogoda piękna ale nastrój byle jaki. E tam głowa do góry! Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
im jestem starsza ...wiem, że nic nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Witaj LUNKA witaj MARYLKO! Masz rację głowa do góry. Dołki zasypane , nowych nie kopiemy:) LUNKA Tobie też miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×