Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aneczka86

sprawdzony przepis na sernik pieczony pilnie potrzebuje

Polecane posty

Gość Liselotte
100 % pewniak ciasto na spód: 1/2 kostki masła, 1,5 szklanki mąki, pół szklanki cukru 2 lalka i cukier waniliowy masło (ew, margarynę) posiekać z mąką i cukrem oraz cukrem waniliowym dodać jajka, krótko zagnieść i wylepić blachę 1 kg dobrego twarogu tłustego , pół kostki masła i 1 szklankę cukru zmiksować (albo utrzeć) dodać 4 jajka, ucierać, następnie dodać 2 budynie śmietankowe i 1,5 szklanki mleka masę wyłożyć na blachę wyłożoną ciastem, piec 1 godzinę w temp. 180 stopni ( ma się zrumienić) do masy serowej można dodać rodzynki (przed wsypaniem do sera obsyp je mąką ziemniaczaną) i po upieczeniu można polać czekoladą albo polewą.Jest pyszny. Na dużą blachę "piernikową"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podam Ci przepis na jeden z moich ulubionych - sprawdzonych serników!!! MASA SEROWA: 1 kg sera takiego swojskiego , a jak takiego nie mam to kupuję śmietankowy 1/2 kg i "Mój ulubiony"1/2 kg. 2 budynie waniliowe lub śmietankowe 2 cukry waniliowe, 4 żółtka i 2 całe jaja, 1 szklanka mleka, 1 szklanka cukru, 1/2 szklanki oleju, 10 dkg wiórek kokosowych CIASTO: 2 szklanki mąki krupczatki 1 kostka margaryny, 2 łyżeczki proszku do pieczenia 1/2 szklanki gęstej śmietany, 10 łyżek cukru, 1 jajo. Ciasto zagnieść z wszystkich składników.Wyłożyć na natłuszczoną blaszkę ponakłuwać widelcem. Masę serowa: do dość głębokiego naczynia dać wszystkie składniki, miksować( ja miksuję blenderem lub przystawką do miksera z nożem.Miksuję ok. 20 minut aż masa będzie puszysta i bez grudek. Masę wykładam na ciasto i po całości posypuję wiórki kokosowe. Piec ok. 45- 50 minut 180 st.C. Polecam jest pyszny!!! Jeśli ser mam z kostki to 2 x go mielę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 kg sera mielonego 1,5 szklanki cukru 1 kostka masła 1 budyń waniliowy 8 jajek rodzynki, skórka pomarańczowa cukier waniliowy żółtka utrzeć z cukrem ,połączyć z serem , dodać budyń ,dobrze wymieszać masę, wlać roztopione masło.Białka ubić na sztywno ,wymieszać z serem.Piec 1h/180 st.Po ostudzeniu polać stopioną czekoladą lub gotową polewą. przepis pochodzi z Poradnika domowego,wypróbowałam go.Sernik robi się szybko.Ciasto niebo w gębie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 kg sera 1 szklanka cukru 2 cukry waniliowe 2 budynie śmietankowe 10 jajek 2 łyżeczki proszku do pieczenia 1 margaryna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margarynę zmiksować z żółtkami dodać cukier zwykły i cukry waniliowe zmiksować dodać ser zmiksować dodać budynie zmiksować białka zmiksować osobno i dodać do sera wymieszać delikatnie łyżką piec w temp 150 160 stopni 60 minut bez otwierania piekarnika po wyłączeniu piekarnika nie wyjmować jeszcze godzine smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×