Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Asaraja

Pomysł na ..opinie

Polecane posty

Gość Asaraja

Robiła któraś pomysł na chrupiące kąski z winiary?jak efekty?smak? Proszę o odpowiedź,bo mało gotuję i zastanawiam się czy robić to danie teraz czy jak już się podszkolę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ogarniam zupelnie
jak mozna jesc taki syf z torebki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asaraja
Jak widać można;)na codzien nie jemy takich rzeczy więc raz na jakiś czas można.Wszystko jest dla ludzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie z torebki brrr podawalm przepis na kuraka po japonsku pyyyycha :) sprobuj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asaraja
No ale pomysł na już kupiłam i na prawdę mnie korci więc...Próbowała któraś? I,wiecie może jak bez blendera zrobić zupe krem? Mogę to rozgnieść np łyżką a potem mikserem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nie masz w mikserze
końcówki z nożem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asaraja
no mam raczej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nie masz w mikserze
to miksuj ta końcówką,działa tak jak blender!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie polecam knura "pomysł na gołąbki" czy jakoś tak moi zjedli, ale z miną: never ever :P lepiej samemu coś upichcić, ale skoro już kupiłaś to zjedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lepsze takie zrobione samodzielnie: podwójna (nieduża) pierś z kurczaka, pokrojona w paski gr.3 cm dł.6-8 cm,doprawić solą i pieprzem oraz odrobiną słodkiej papryki - dla odważnych ociupinką chili .Otoczyć w jajku.Płatki kukurydziane pokruszyć na miałko dodać do nich trochę bułki tartej i otoczyć kąski.Ułożyć na ruszcie - w kuchence gazowej ,piec 20-25 minut w 200 st.C. Druga wersja to mięso tak samo pokroić lekko posolić i doprawić pieprzem. Kilka łyżek majonezu + 1 łyżeczka musztardy sarepskiej + 2 ząbki czosnku przepuszczone przez praskę wymieszać razem w tym otoczyć dokładnie mięso i pozostawić na pół godziny następnie otoczyć w panierce z bułki tartej i płatków kukurydzianych j.w. otoczyć i również piec jak powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja znajoma zachwycała się sosem pieczarkowym z torebki. Taki pyszny wystarczy do tego tylko makaron ugotować. Owszem, zrobiłam ale był tak ohydny, ze tego nie dało się jeść. Nigdy więcej dań z torebki! Sama możesz zrobić jakiś sos. Poczytaj tylko na torebce jaki skład, sama zrobisz i o niebo będzie lepsze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asaraja
Dziękuję za przepis!Może jednak spróbuję tego!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×