Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

Gość sfsgh
Drogie przyszłe mamy, zapraszam do przeczytania raportów http://linkbaby.pl/raporty/ są naprawdę fajne ;) rodziłam kilka miesięcy temu i informacje bardzo mi się przydały. Wiedziałam jak wybrać szpital, byłam już przygotowana na patronaż i dowiedziałam się trochę o szczepieniach. Przydaje się :) polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcik! To idziemy "łeb w łeb" - żeby nie powiedzieć "brzusio w brzusio"! Ja dzisiaj zaczynam 13 tydzień. W sensie jestem w ciąży 12 tygodni i 1 dzień. :) Z paleniem to powiem szczerze - nie wiem, jak będzie po ciąży i po zakończeniu karmienia. Na nic się nie nastawiam. Mam w pracy koleżanki z palarni, które rzuciły w ciąży i na karmienie... myślałam, że nigdy już ich nie spotkam w palarni, ale... Jednak wracają. Póki co - nie mogę się nacieszyć uwolnieniem od nałogu. Telepało mnie z tydzień albo dwa, ale teraz naprawdę fizycznie odczuwam same korzyści z odtrucia organizmu. U nas na stołówce też część jest przywożona gotowców z "centrali", a część robią na miejscu, ale jest naprawdę smaczne. Chodzę już parę dni po kolei i nigdy się nie nacięłam. Wiadomo, to nigdy nie będzie "domowe", ale jak mam do wyboru obiad o 17:00, który sama muszę w biegu zrobić... To godzę się na kompromis w postaci stołówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda Nawet nie wiesz, jak Ci zazdroszczę tego USG. Ja mam dokładnie za tydzień. Nie wiem, czy to nie za późno na USG prenatalne - będzie 13 tydzień i 1 dzień. Ale wszędzie piszą, że do 13 i 6 dnia można robić i jest to miarodajne badanie. Chodzi o mierzenie przezierności karkowej... Powiedz, to było USG przez brzuch, czy "dowcipne"? Był Małżonek z Tobą? Dostałaś jakieś zdjęcia albo wyniki na papierze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda A z tym bekaniem, to ja poważnie mówię, że dobrze... To kompletnie naturalny odruch obronny organizmu przed nadmiernym gromadzeniem gazów. W ciąży hormony zmniejszają napięcie mięśniowe, rozluźniają mięśnie - również te przewodu pokarmowego... Dlatego mamy problemy z zaparciami, wzdęciami, itd. Bo jelita nie pracują tak prężnie jak wcześniej. Dużo lepiej jak się beka i puszcza bąki niż by to wszystko miało prowadzić do wzdęć. A z siusianiem, to mi nawet nic nie mów! Cały dzień jest normalnie, raz na parę godzin pójdę... a wieczorem - zaczyna się jazda! Co pół godziny bym mogła latać! Co się położę i już mi się błogo zrobi, to znowu siku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia to badanie przez brzuch był lekarz cąłkiem konkretny stwierdził ze jestem jego 1 pierwszym przypadkiem że po czyszczeniu jestem w ciązy całkiem dokładnie obejrzał i ja z nim dzieciątko neistey maz nie mógł byc ze mna to znaczy z innych przyczyn nie mógł a nie dlatego ze lakarz go nie wpuscił dostałam wydruk i wiesz same wykresy miarki nie mam pojecia mnóstwo tego ale lekarz mwóiż ż ejgeo zdaniem ejst wszystko dobrze ta grubość norma jest do 3 czegostam a moj maluszek ma 1,2 myslałm ze za mało ale lekarz mówił ze im mniej tym lepiej Może nie za u Ciebei ten 13 i 1 dzien bo mi lekarka mówiła ze to badanie robi sie miedzy 12 a 14 tygodniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewa no własnie nie wiem czego na wieczór bo ja tez wciagu dnia to nomalnie ide 1-2 do łazienki natomiast wieczorem i nocą to kilka razy musze isc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze pomiedzy 18 a 20 tyg mam miec badanie na wady serca u dzieciątka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa, USG już będzie przez brzuch na pewno:) Ja mam we wtorek:) Ajajaj już nie mogę się doczekać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda Jak słowo daję, że chyba bym znalazła dobrego prawnika i do sądu tamten szpital podała o odszkodowanie za szkody moralne! Nie mogę! Za każdym razem, jak sobie przypomnę, co pisałaś... to mnie roznosi! I weź tu ufaj lekarzom, oddaj się pod opiekę polskiej służby zdrowia! W USA wygrałabyś na tej sprawie milionowe odszkodowanie! Grrrrrrrrrr! Najważniejsze, że z Młodym/Młodą wszystko w porządku. Faktycznie się spryciula musiała schować w jajowodzie, bo inaczej, to ja nie wiem, jak przetrwała!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
n jakis spryciarz z niego niezły tylko leniwy troche bo sie mało ruszał przy badaniu i lekarz musiał go to znaczy mj brzuch roszać żeby go obejrzeć z każdej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do odszkodowania ewa moze w USA rzecyziwiscie ale w Polsce szkoda nerwów mam tylko nadzieje ze wszystko do końca będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda Jak Mama w nocy lata do kibla i Dziecku spać nie daje, to Maniunie se musiało w dzień odespać... I pewnie dlatego mu się ruszać nie chciało! Na pewno wszystko będzie dobrze! Dbaj o siebie. Odżywiaj się zdrowo. Odpoczywaj i będzie gitarra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dzisiaj urwanie głowy w robocie. Nie nadążam. Ale za chwilę robię sobie przerwę i idę na obiad, bo już mnie ssie konkretnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe, gdzie się podziewa Eliza i Monika... Monika pewnie walczy z porządkami poremontowymi, a Eliza... Dziewczyny? Co z Wami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja właśnie wciągłam 10 pyz polanych cebulką;) Ania mi kiedyś ochoty narobiła hehe i musiałam sobie zrobić:D ja na ten dzisiejszy dzień matki czuje się wspaniale:D od niedzieli mnie nie mdli, czyżby mdłości mnie opuszczały na dobre:)oj marzę o tym:D smacznych obiadków dziewczyny!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mnie wolalas no ale przyszlam:D zjadlam moje pyszne pyzy na lunch i sie czuje znakomicie:D kurcze wiecie co?od wczoraj mnie jakas nerwa trzyma:(nie wiem czemu-normalnie bym kogos walnela (hehe jakbym nawet taka waleczna byla..:P) ale naprawde no jestem wsciekla!!!warcze:Oludzie dzwonia a ja tylko yes albo no bo jak zaczne gadac zdaniami to im cos powiem- dzwonia i gledza!!!ehhhhhhhhhhhhhh ja juz jutro poprawie tabelke na 10 tydz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłam po prezent dla mamuśki i teściowej i przy okazji kupiłam krem przeciw rozstępom;) czas najwyższy zacząc czymś się smarować;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe Natalia ja juz kilka tyg temu kupilam krem i sie smaruje:D:Dhehe, nie wiem czy rosne czy nie ale sie smaruje:) ja wlasnie mam zadzwonic do mamy zlozyc zyczenia:) do tesciowej mezus wlasnie dzwoni:)w tym roku sie nie popislam i zapomnialam wyslac kartki-tzn kupilam juz w marcu bo wtedy mieli tutaj dzien matki i ladne kartki no i w tamtyjm tyg codziennie zapominalam a w tym w pon jak zapomniama no to juz stawierdzilam,z e nie bede wysylac bo i tak juz na czas nie dojda;(ehhh za co roku wysylam!!zawsze pamietam a w tym...brzydko zrobilam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania. zadzwonisz, złożysz szczere życzenia i też będzie ok. Najważniejsza jest przecież pamięć i to się liczy:) ach pyszne były te pyzy, chyba będe częsciej sobie takie serwować;) dzięki za inspirację;) a ja krem kupiłam dopiero dzisiaj, mam nadzieje ze nie za pozno.. hm rozstępy jak będą się miały zrobić to i tak się zrobią;/ tylko oby ich nie było za dużo;/ moje ciało się tak zmienia że nie nadążam, odkąd pamiętam miałam płaski jak deska brzuch a teraz już jest dośc pokaźna oponka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O! Witajcie Dziołchy! Ja właśnie wróciłam ze stołówki. Zjadłam szynkę pieczoną w sosie własnym, ziemniaki i zieloną sałatę ze śmietanką, ale.... To nie było TO. Niby dobre, niby dietetyczne, niby świeżutkie - ale najwyraźniej nie na to miałam smaka... Jak któraś pisała, że ma odrzut od mięsiwa, to ja sobie właśnie uświadomiłam, że mam potworny odrzut od ryby. Niedobrze, bo powinnyśmy przynajmniej 2 razy w tygodniu zjeść rybkę. Ja na samą myśl źle się czuję... Dziwne. Kiedyś bardzo lubiłam... Ciekawe, co będzie jutro jak dadzą na stołówce jakiegoś rybiszona?! A jakich kremów używacie przeciw rozstępom? Ja się dzisiaj muszę udać do apteki. Planuję taki silny przeciw rozstępom i jakiś osobno do biustu, bo bardzo mi zależy, żeby go utrzymać w dobrej formie... Babki sobie bardzo chwalą MUSTELA kosmetyki, ale to drogie jak cholera i jakoś tak nie do końca mnie przekonuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mój Brzucholek to już nie pozostawia najmniejszych złudzeń.. Po prostu widać, że to nie jest zwykłe "przytycie". Wydaje mi się, że albo się lekarz pomylił w obliczeniach, albo mam wyjątkowo duży brzuch jak na 13 tydzień... Powiedziałabym raczej 17...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemandero! Ja dzisiaj cały dzień na szkoleniu... od 8:15 do 14:30. Dopiero potem z godzinkę się pojawię. Miłego dnia Wam wszystkim! Napiszcie, co u Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Ewcia u mnie nic nowego poza tym ze znowu wstałam w nocy siku juz mnie to złości budzę sie o 4 nie moge usnąć a potem o 6 chce mi sie spac jak trzeba do pracy wstawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) na to badanie prenatalne lekarz mnie wysłał bo w grupie krwi wyszły mi przeciwciała i wogóle mój gin stwierdził ze jak jest możliwość zrobienia za darmo to dlaczego nie:) A co do stresu to ja zawsze trak wszystko przeżywam i wogóle a później jest wszystko ok:) Już taki mój urok niestety;) A co do pracy to jestem skrzypaczką i organistką :) do tego pracuje jeszcze w służbie zdrowia i wiecie jak to jest urwanie głowy ale jakoś daje rade:) nudności już mi powoli przechodzą tylko ta senność jeszcze została:/ mam nadzieje ze tez niedługo zniknie;) Pozdrawiam Was kochane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apropo wzdęć to odkryłam super herbatke po której przechodzą:) Nazywa się Złote Runo i można ją kupić na wagę w herbaciarni:) Polecana kobietom w ciazy z jakimiś tam witaminami rewelacja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia261985............26........Wojnicz...........13.. ..........02-12-2011 Onk3(Magda).............36........Osiek..............13.. ...........02-12-2011 Ewa1311..................31........Puławy.............13 .............07-12-2011 olcik777...................26........Kraków............1 3 ............11-12-2011 mamazuzki76(Monika)..34.........Świecie..........10..... ........15-12-2011 elizka_84.................27........Gdańsk............10 ............16-12-2011 nutkaaa86(Paulina).....24........Dąbr.Górnicz.....9.... ..........21-12-2011 a co tam(Ania)...........28........D-ca................9......... .....31-12-2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny,ja odebrałam dziś grupę krwi, wyszła na szczęście plus, dodatkowo jest napisane na osobnej kartce ze przeciwciał nie wykryto. nie wiem jak mam to rozumieć. Ugotowałam właśnie barszczyk z botwinki i już kończę drugi talerz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia261985............26........Wojnicz...........13.. ..........02-12-2011 Onk3(Magda).............36........Osiek..............13.. ...........02-12-2011 Ewa1311..................31........Puławy.............13 .............07-12-2011 olcik777...................26........Kraków............1 3 ............11-12-2011 mamazuzki76(Monika)..34.........Świecie..........10..... ........15-12-2011 elizka_84.................27........Gdańsk............10 ............16-12-2011 nutkaaa86(Paulina).....24........Dąbr.Górnicz.....9.... ..........21-12-2011 a co tam(Ania)...........28........D-ca................10......... .....31-12-2011 Czesc!!!:-)ja jutro ide do lekarza!!!jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe nie wazne, ze dzis 9 tydz i 1 dzien no ale 10 tydz zaczety:) lepiej brzmi:D:D:D ide jesc- w kuchni jakis tort jest bo kolezanka ma urodziny:D:D przedtem czulam truskawki wiec mam nadzieje, ze cos smacznego:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×