Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

A odnosnie tortow to my dostalismy z cukierni kupon na tort na chrzciny jak zamawialismy ciasta na wesele. Musze sie dowiedziec tylko jaki duzy bylby ten tort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Mamusie :) ale naskrobałyście będę nadrabiać wieczorem jak dziewczynki będą spać :) chciałam tylko napisać że dziś byłam z Julcią do szczepienia super zniosła za trzecim razem w rączkę dopiero lekko się rozpłakała Dzielna córunia :)teraz szaleje z Amelką na szczęście jak na razie nie jest marudna nic się nie dzieje odpukać w nie malowane :) pytałam mojej pediatry o podnoszenie głowy .Powiedziała że nie powinna jeszcze Julka podnosić głowę do góry trzymana za ręce ale jak podnosi to znaczy że jest silna Dziecko nie zawsze podnosi jak się chce mamie tylko musi się dziecku chcieć Powiedziała że jak by skończyła 5 miesięcy i w ogóle nie chciała podnosić to można się martwić Mówiła że na brzuszku to już musi podnosić i podnosi bardzo ładnie wysoko:) moja pediatra jest naprawdę dobrym specjalistą z długim doświadczeniem ja jej ufam bardzo . Nie wiem czy was chodź troszkę uspokoiłam ale jeśli tak to bardzo się cieszę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam za błędy i za składnie ale mama nadzieję że zrozumiecie o co mi chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no, słuchajcie, czy Wasze Dzieciaczki naprawdę też AŻ TAK ciamkają piąchy? Ja już z tym moim Obiglem nie mogę! Przed usypianiem do drzemki ogryza sobie łapki jakby to najpyszniejszy smakołyk był! A ja za każdym razem się zastanawiam "a może On głodny" i tylko zdrowy rozsądek mnie powstrzymuje, żeby Mu nie pchać cyca do buzi! Smoka wypluwa. Piąchy pyszniejsze. A jakie odgłosy przy tym wydaje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natala spi w wózku tak jej spacer dobrze zrobił po siedziała bym dużej bo zamiast grabić i robić małe porządki wokół domu to gadałam z sąsiadkami bo jedna z pracy wracała, druga na sama była na spacerku z dzieckiem krótko mówiąc było fajnie :):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Ewa, moja Mloda ciagle ma piesci w buzi. Wszystkie palce wymymlane, slina scieka z palcy i brody i tez przy tym cmoka i ciamka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa moja też uwielbia piąch mało tego ostatnio nawet samego paluszka mi wsadziła a to mnie już zaniepokoiło bo wolała bym od smoka odzwyczajać niż od paluszków :O Aga tort czarny las polecam jest pyszny :)bo jak dla mnie nie za słodki :) oraz wiśniowy z bitą śmietaną na ciemnym spodzie też pychota bo nie muli a ja chciałam tiramisu na chrzciny to teściowa mi zamówiła :P truskawkowy bo jest pyszny i dzieci zjedzą a dzieci oczywiście nie chciały a tort był mdły:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej My już po szczepieniu Mały nawet nie zauważył że wogóle było może dlatego że tata go trzymał a ja zabawiałam. No i wczoraj było o wadze i Mój Mały jest poniżej 3 centyla z wagą i od dzisjaj wprowadzamy już kaszki, kleik i jabłuszko itd a jak skończy 4 miesiące 12 kwietnia to już ma jeść zupki jarzynowe, a za 2tyg ważenie kontrolne mam nadzieje że przybierze więcej bo morfologię ma dobrą i wszystko inne tylko wstręt do mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania ciasto czarny las smakuje tak samo jak tort? :) kochana ja tiramisu mam na deser :P uwielbiam i sama robię ciekawe czy zrobią lepszy :P już się doczekać nie mogę na obiad mam krem z pieczarek z groszkiem ptysiowym ,1/2 roladki z kurczaka 1/2 schab z ziemniakami pure zestaw surówek (marchew,seler,czerwona kapusta) sos prowansalski.Ciepłe danie blankiet indyka i brokuł.Przyjęcie mamy tu http://www.gosciniec-branicki.pl/ wesele (jak dojdzie do niego:P)też tylko tam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Baska też tak namietnie ciumka piastki, aż do tego stopnia że na zgieciu (nadgarstek-przedramie) to ma czerwone tak jakby odparzone- no przeciez nie jestem w stanie przez 24h na dobe jej tych lapek wycierac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A propos kaszek. Bo u nas lekarz tak dziwnie kazal zaczac od warzyw i owocow a o kaszkach nic nie mowil. Ja sama dzis wsypalam do mleka 2 lyzeczki kaszku bananowej i strasznie lapczywie wypila 180 ml! A w tym tyg jeszcze mam zamiar wprowadzic mieso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wlasnie ja się zastanawialam jak to z ta kaszka na mm. Olcik do normalnej porcji mleka dodalas ta kaszke? Czy to jeszcze jakoś gotowac trzeba? Jeszcze to przede mna ale tak z ciekawosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie ja nie wiem czy dobrze zrobilam. Bo dalam jej do mleka kaszke mleczno-ryzowa o smaku bananA ktora normalnie sie przygotowuje na wodzie. Normalnie na 200 ml sypie sie az 50 gram tej kaszku i wtedy wychodzi taka gesta papa. A ja tylko chcialam troche mleko zagescic. Sek w tym ze chyba powinnam jej wsypac jedna lyzeczke mniej mm bo w kaszce tez niby jest mm. Mam jeszcze kleik kukurydziany ktory jest bez mm. Bo lna opakowaniach sa tylko oroporcje jak przygotowac taka papke. Nigdzie nie pisza jaka iloscia zageszczac mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie a ja się zastanawialam i też szukalam w necie ale nadal nie wiem jak zagescic takie mleko. Ale w piatek mam wizyte to podpytam pediatre z ciekawosci, bo mloda dobrze przybiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcik mały waży 5500g, co do kaszek ja kupiłam taką bez mleczną z jabłkiem i sypie się na 150 ml mm ok3 łyżek stołowych kaszki i mój mały już porcję taką wciągnął w 3minuty i zadowolony. Kupiłam kaszkę po 4 miesiącu bezglutenową i bezmleczną jej się nie gotuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcik , nie Ma sprawy;) Witam sie ;) I my po szcepieniu, nie bylo zle. Ostatnio mala mi znow placze kolkowo I sie prezy wiec nie mam tak czasu zagladac. EWCia mala tak ciumka piachy ze masakra, a przy TYM ciagle usliniona do pasa. Ja mialam dzis pobrana krew, rezultaty maja byc w piatek. Mam nadzieje,ze wszystko ok. Kaszki I jabluszko bede starala sie wprowadzac od 4 mca ale tylko wtedy gdy kolki beda BARDZO malutkie, bo inaczej boje sie reakcji brzuszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dolarka, mnie sie wydaje ze z ta waga to jest miedzy 3 a 10 centylem a nie ponizej 3-go. Tez musze takiej bezmlecznej kaszki poszukac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcik ja też sprawdzałam i mi tak wyszło ale doktorowa Małego traktuje jakby już był 4 miesiąc z przybliżeniem a on ma 3 miesiące i tydzień ale powiedziała żeby dmuchać na zimne i jak wcześniej były problemy że nie chce jeść to lepiej go troszkę podtłuczyć a za 2 tyg sprawdzić, jak narazie Małemu smakowało i pierwszy raz od 3tyg zjadł ze smakiem te 120ml kaszki i nie marudził, narazie dam mu jedną porcję dziennie a później będę mu zagęszczać zwykłym kleikiem ryżowym i wprowadzać jabłuszko i marchewkę oraz soczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dolarka na pewno sie uda. Moja odkad zaczela jesc zupki i deserki to przytyla w 2,5 tyg 550 gram;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dolarka na pewno sie uda. Moja odkad zaczela jesc zupki i deserki to przytyla w 2,5 tyg 550 gram;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co tam się wpisze Pytałaś o zielona kupę. Co prawda nigdy nie miałam takiego przypadku ale położna mówiła, że od ogórków może taka być. Generalnie nie jest to normalne. I może być biegunka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olcik-jakiej firmy podajesz Antosi zupki ? jak Amelka zaczynała jeść zupki podawałam jej z gerbera bobovity i hippa ale najbardziej podeszły mi z gerbera bo takie gładziutkie :) my mamy wprowadzać jedzonko za miesiąc jak Julka skończy 5 miesięcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z gerbera;-) deserki wszystkie sa ok ale zupki z gerbera maja fajnuejsza konsystencje i smak jarzynowej z bobovity mala nie chciala ruszyc a gerberem sir zajada;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko szkoda ze tych bezmiesnych jest niewielki wybor ale juz niedlugo wprowadzimy miesko to bedzie wiecej mozliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudyna tak brałam wlasnei tabletki ale ej przerwałam i podbno to był bład byłam wczoraj u lekarza jest juz lepiej dął mi leki i zobacyzmy nie nastraszył zbytnio teraz jade z moją Marysieńką do lekarza do kontroli a co do tych piąstek ponoć dzieci tak sie tez bawią traktują to jako zabawe moja tez tak zjada a szczególnie lubi kciuka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwuś wspołczuje Wam z tymi kolkami no ale cóz zawsze cos tam si emusi przyplątać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja ciamka piąchy najczęściej w wannie podczas kąpieli. Niestety upodobała sobie coś innego co mnie doprowadza do szału :) bawi się smoczkiem od butli przy jedzeniu :) Wczesniej jak dostawała butelkę to wciągała ją momentalnie a teraz potrafi 20 min memlać smoczek az mi mleko stygnie :) memla memla, gada, wypije dwa łyki i tak w kółko... w dzień jeszcze pól biedy ale w nocy tragednia :) Uwielbia też masowanie dziąseł palcem... możliwe że coś się dzieje w kwestii ząbkowania :) chociaż wolalabym żeby wyszły póżniej bo są wtedy lepiej zmineralizowane i tak się nie psują, no ale zobaczymy :) Sturback - co do kupy... jak karmiłam małą tylko mlekiem z cycka :) to kupa byla co 4/5/6 dni... róznie i wydawalo mi się że jest ogromna... gdy zachorowałam to przeszłam na mm i taka ogromna kupa była codziennie, teraz znowu jestem na cyckowym i znowu mamy kupę co kilka dni. Także pewnie nasz pokarm jest o wiele lepiej przyswajalny :) Ktos tu pisał o nakręcaniu się wagą dziecka... nie pamietam kto i nie chce mi sie szukać... wydawalo mi sie ze te forum jest po to wlasnie zeby rozwiewać wątpliwości i dzielic się spostrzeżeniami... dla jednych matek ważna jest waga, dla innych kupa a dla jeszcze innych ubranka do chrztu... więc takie "umniejszanie" problemów innych dziewczyn jest chyba trochę nie na miejscu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×