Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

A tak w ogóle, Dziewczyny, to dzięki za słowa współczucia... Naprawdę już nie mogę znieść tej sytuacji "zawieszenia w próżni". Wam nie muszę tłumaczyć, co to znaczy, że zostało 45 dni do terminu. Wydaje mi się, że nikt oprócz Was tego nie rozumie... Coraz częściej łapią mnie skurcze. Wydaje mi się, że to te Braxtony całe, bo same przechodzą. Najczęściej dopadają mnie na usypianiu i to coś takiego jak miesiączkowe bóle, albo jak... parcie na kupę? Aż mnie czasem tyłek boli i uda. Muszę to zameldować ginowi w najbliższym czasie, żeby powiedział, czy trzeba coś z tym robić (Buscopan? więcej magnezu?), czy po prostu olać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dolarka5
Wiem że to może się zmienić jeszcze ze 100 razy ale mały jest dużu ma 2360g i te 49cm a na kontrolę idę prywatnie w 36 i lekarz powiedział żeby się nie martwić ale powiedzieć w szpitalu bo np mojej kolerzance przed porodem nie robili usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dolarka No to nieładnie z tym brakiem USG przed porodem... Ja bym się wkur... To jak określili, czy nie ma niewspółmierności porodowej? Bałwanki! Ale jestem ciekawa teraz, ile nasz Łobuz waży!!! Przez Ciebie się teraz będę jeszcze intensywniej zastanawiać! ;))) Wydaje mi się, że jest duży, bo jak już wcześniej pisałam, "czuję", gdzie się chłopaczek zaczyna, a gdzie kończy... No i wydaje mi się, że to dużo... Zobaczymy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj moje mamuśki w poprzednią niedziele ja płakałam ze to mnie przerasta ale DZIEWCZYNY DAMY RADE hormony dają popalić to prawda i już masa ciało też daje swoje wydaje mi sie jednak ze najbardziej to strach nas paraliżuje przed nie znanym bo zostanie mamą to odpowiedzialność a my jesteśmy odpowiedzialne, i chcemy ze by nasza dzidzia miała wszystko. i bedzie miała SPANIAŁYCH RODZICÓW a resztę sie kupi i do kończy nawet po narodzinach. Sylwia nie daj sie tym za bakterią musisz z nimi wygrać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelepetka Kochana jesteś... :))) Tyle Ci powiem! Ja od wczoraj jestem w totalnej rozsypce. Tak jakoś mi się to wszystko skumulowało w tej ciąży. Wszystko na opak i pod górkę. Ale tak to pewnie jest... Musi być równowaga w przyrodzie! Sama ciąża nie dała mi do tej pory jakoś szczególnie popalić i przebiega naturalnie bez komplikacji, to życie musi wyrównać innymi atrakcjami... Bardzo się boję, żeby przez te moje wszystkie stresy, nerwy i przejścia, nasz Synuś nie miał jakichś kłopotów nerwowych. Boję się, żeby mu to nie zaszkodziło. :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia jesteśmy taką małą grupą wsparcia która sie lubi a nie krytykuje ja to sie śmieje ze moja będzie miała ADHD BO MAMCIA CIĄGLE ŚWIRUJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pelepecia.....dokladnie!!!! I tak jak pisalam na poprzedniej stronie....nic nam nie dadza...gdybania , gdyrania I placze co MA byc I tak bedzie ...wiec lepiej glowy do gory I nie pozwolic dzidzi by SIE stresowala......Ja po wczorajszych szlochach...mam postanowienie ! Chocby nie Wiem co nie dam SIE! Tak jak Ewcia pisala ...siedze w szalu wysmarowana wicwakiem ( tak jak kamfora) I czekam na efekty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tummy
kupując wyprawkę dla noworodka warto zaopatrzyć się w wiaderko do kąpieli Tummy Tub. To nowatorskie rozwiązanie dla rodziców, którzy zadają sobie pytanie, czy poradzą sobie z kapaniem małego dziecka. To wiaderko ułatwia sprawę, czyniąc chwilą prawdziwego relaksu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja:) po wczorajszej wizycie u lekarza wszytsko dobrze:) Syncio wazy 1800, lekarz pow, ze jest duzy:) stoi juz na glowie ktora uciska mi na pecherz i stad ten bol, moja szyjka dl i ogolnie wszystko tak jak byc powinno na tym etapie ciazy:) wod duzo:) pow, ze nie ma sie czym stresowac i doszukiwac sie problemow tam gdzie nie ma;) MAlutki spal sobie smacznie z raczka przy buzi,dr chcial na buzie zerknac ale nie dalo sie mimo potrzasania brzuchem i kilku innych sztuczek, w koncu sie maluszek chyba wkurzylbo i druga raczke polozyl na buzi i tyle bylo dobrego;) dr pow jeszcze, ze synciu ma wloski- i juz wiem skad ta zgaga;) jutro do pracy, a tutaj leje, wieje, zimno!!!cos strasznego!!!ostatnia kurtka ktora mam jest na mnie za waska:(buuuuuuuuuuuuuuuuu kolezanka poratowala mnie ponczem, jakos ten tydz przechodze a na weekendzie musze juz cos kupic, ten w sumie jakos szybko mi uplynal, wczoraj gin a dzis caly dzien przelezalambo szaro, buro i ponuro za oknem:( Nic to milego wieczoru i do jutra🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siema! Ale dzisiaj markotny poranek! Nawet mój Małzonek zaspał do pracy. Wczoraj nastawił sobie budzik na 7:40 zamiast na 5:40. Nie spóźnił się, ale dosłownie prosto z łóżka wypadł z domu. Mam nadzieję, że bielizny nie zapomniał, bo będzie wstyd jak się będzie w mundur przebierał. ;)))) Maniuńki w nocy wlazł mi totalnie z nogami pod prawe żebra. Teraz gra na nich piętkami albo kolankami jak na cymbałkach. Komiczne odczucie! Dziś już trochę spokojniejsza jestem. Optymizmem nie tryskam, ale staram się nie nakręcać, żeby Malutkiemu nie szkodzić. Można powiedzieć, że oklapłam i "co będzie, to będzie". :/ A jak tam u Was? Sylwia, co z Twoimi radarami? Nagrzewanie pomogło? Mam nadzieję, że chociaż pomału Ci już odpuszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia261985..............26......Wojnicz........34(M)..... ..02-12-2011 Onk3(Magda)...............36......Osiek............34(K). ......02-12-2011 Asia GB.......................29......Opole...........34(K)...... ..02-12-2011 Starbuck80.................31......Warszawa......34(K)... .....04-12-2011 Ewelina_83..................27.......Oświęcim......34(M ).......06-12-2011 Ewa1311....................31.......Puławy..........34(M ).......07-12-2011 olcik777.....................26.......Kraków..........27 (K).......09-12-2011 klaudyna213................25.......Poznań..........32(K ).......11-12-2011 Mama FILIPKA(Wiola)....19.......Norwegia........27(M).......11-12 -2011 Dolarka5(Martyna).......23........Łódź.............27(M). .....12.12.2011 TakaBasienka87..........24........śląsk.............27( M)......12.12.2011 Niunia855(Paulina)......26.......Tarnów............34(K) .......12-12-2011 mamazuzki76(Monika)...34.......Świecie...........30(M) ....15-12-2011 elizka_84...................27......Gdańsk............31 (M)........16-12-2011 HASANANA(Sylwia).........32......UK................33(K) ........17-12-2011 pelepetka123(Ania)......28.......Kraków...........33(K). ......18-12-2011 ollakoziol(Olka)............24......Częstochowa....30(K) .......24.12.2011 a co tam(Ania).............28......D-ca...............30(M)...... 29-12-2011 sylwestrowe(Ania)......28........opole...............30(M )......31-12-2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki :* witam w brzydki poniedziałek grunt to się moje nie denerwować a wszystko się jakoś ułoży :) na pewno będzie dobrze po urodzeniu Naszych szczęść będziemy się śmiać z wszystkiego czym się teraz wkurzamy i będą znów inne zmartwienia niestety takie jest życie Głowa do góry jesteśmy silne babki :* Sylwuś mama i teściowa mówią że ten kwiatek nazywa się anginka wygląda dokładnie tak http://www.szperaczek.pl/?p=productsMore&iProduct=335 naprawdę jest bardzo dobry Ja 3 lata temu mieszkałam w irlandii północnej przez rok i też go zabrałam ze sobą bo kolegę bolało ucho jak mu dałam to jak ręką odjął :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelepetka To prawda! On ma bardzo specyficzny zapach! I oprócz tego, że leczniczy, to odstrasza komary i inne owady! :))) Tak przynajmniej u nas twierdzą w tych stronach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DOBRY!!!! NIUNIA DZIEKI..!!!! Nie mam go ale zaraz poszperaj czy gdzies moge kupic.... Dzis w nocy pierwszy raz totalnie unikalam spania na tym uchu...I nie bolalo....ale nie moge tak wiecznie bo to co mocniej boli to lewe.....a na lewym boku trzeba spac.... Teraz od samego rana swedza mnie uszy I swedzi gardlo...jak zwykle! Zastanawiam SIE czy ONI poprostu nie. Powinni wziac wymazu z jamy ustnej...??? Moze to jakas alergia!? Albo grzyb ???? Jutro SCAN NA LOZYSKO......POSTANOWILAM, ZE BEDE KLAMAC JAK Z NUT! powiem ze doctor kazal sprawdzic prawy jajnik bo Kluje mnie ostatnio jak diabli( a na poczatku byla na nim torbiel iten Sam Bol cholerka) I zeby dokladnie popatrzyi na niunke.....A jak beda chcieli dzwonic do lekarza I pytac...niech dzwonia...nie wadze aby pamietali jedna z tysiecy klijentek w szpitalu!!!!! Tak mam plan...co prawda KLAMAC za bardzo nie umiem...ale jutro bede cholera najlepsza aktorka na swiecie!!!! Postanowienie jest I wsparcie meza tez! Idzie ze mna...I potwierdzi moje slowa!!! EWCIA NO I JA Z TAKIM NASTAWIENIEM DZIS WSTALAM...CO MA BYC TO BEDZIE...! Andzia...CIESZE SIE ,ZE WSZYSTKO OK... ! zmykaj jakas kurtke kupic...abys SIE nie zalatwila tak jak Ja!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj kochane u mnie spanie jak u niedźwiedzia w zimie :) po czwartkowej wizycie śpii śpie śpie ! maleństwo waży 2470 i u niego wszystko dobrze :) siedzi sobie na pupci i nie ma zamiaru sie obracać 😍 doktorkowi nie podobały sie moje wyniki moczu w kórym zauwazył aceton :( piłqam antybiotyk i jutro mam zrobić jeszcze raz badanie i zadz. jeśli nadal będzie coś nie tak to chce mnie położyć na 3 dni do szpitala :( Sylwia współczuje !trzymam kciuki aby wszystko było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aśka No nie takie znowu "maleństwo", ta Twoja Panienka! Prawie 2,5 kg to już "kawał obywatelki"! :))) Acetonem w moczu nie ma się co aż tak bardzo mocno martwić. Może po prostu byłaś odwodniona poprzedniego dnia? Na pewno kolejne wyniki wyjdą wzorowo. Mnie też wyszły ketony ostatnio i mój gin nie powiedział na to. Ale wizyta za 2 tygodnie, a nie za 4 - więc "zwiększył czujność". Na następną też kazał siuśki zbadać i próby wątrobowe. No i jakieś 3 badania do porodu potrzebne, ale te mogą być "na później".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa mi powiedział że jeśli do następnej wizyty maleństwo się nie ulozy główką w dół tj. do 9.11 to prawdopodobinie ostatnia wizyta bo na niej umowimy sie na ciecie , na tej wizycie też pobierze wymaz a Ty jakie jeszcze masz badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam poniedziałkowo :) weekend szybko zlecial - sobota rano jakies zakupki dla malucha, pozniej pojechalismy do moich rodzicow na wiec - pogoda super wiec dlugi spacer zaliczony - nawet jeszcze jakies grzybki znalezlismy a niedziela w domku juz tylko we dwoje (a nawet troje :-) ) Mała tez przez caly weekend , zwlaszcza wieczorami o sobie mocno przypominala, caly czas sie wiercila - caly brzuch jej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia Ja teraz będę miała wizyty co 2 tygodnie (3.11, a potem 17.11). Badania mam na następną mocz i ALAT, a do porodu jakieś PTA (test Coombsa), HBS i HCV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa ja pierwszy raz słysze o badaniu ALAT ! kurcze zastanawiam się dlaczego wcześniej mój gin nie skierował mnie na to badanie ? chyba że można go jakoś inaczej jeszcze nazwać ? jutro ide na badania to poprosze o zrobienie tego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia ASPAT, ALAT i bilirubina to tzw. próby wątrobowe. Prawdopodobnie zlecił mi dlatego, że mam skoki ciśnienia i chce wykluczyć gestozę, czyli zatrucie ciążowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny. Jestem i ja. Troche się martwilam, bo mala jakas taka spokojna byla i już mialal dzwonic do lekarza, ale akurat się obudzila i takiego daje czadu że chyba nadrabia:) W piatek ide do lekarza i też już bede miala wizyty co 2 tygodnie. Dowiem się ile mala przybrala na wadze i czy już przygotowala się do wyjscia. Ciesze się bo tu 33 tydzien ciazy i się czlowiek z kazdym dniem coraz bardziej martwi czy aby na pewno wszystko w porzadku i nic się nie dzieje. A tu praktycznie miesiac zostal, bo pozniej to praktycznie kazdego dnia moze się zaczac akcja porodowa. A macie już wybrana polozna srodowiskowa? Bo to podobno trzeba wybrac ok 26 tyg i pozniej jak już wraca się do domu, to dzwoni się żeby przyszla na wizyte patronazowa. Ja w sobote bylam zobaczyc gdzie tu w poblizu jest i znalazlam ale, w sobote zamkniete. Wiec w srode pojde jak pojde na badania. A i w szpitalu bylam zapytac jak to pokolei wyglada przyjecie na oddzial i mi pielegniarka dala liste rzeczy ktore trzeba miec i jest tam tego niewiele. Praktycznie to co potrzebne do przyjecia na porodowke, dokumenty,woda mineralna, przybory toaletowe, kapcie, reczniki i tyle, a reszte to po porodzie donosi rodzina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja:) Sylwek- no wlasnie tego sie boje, zeby sie nie zalatwic tak jak Ty:( biedna Ty!! Niunia- Ty wiesz, ze ja nie wiedzialam, ze pelargonia ma jakies wlasciwosci poza smierdzacymi;) u mojej babci na oknie mnostwo tego bylo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ostrzeżeń | 0 Napisane | 2007-07-20, 13:53 Dziewczyny, może Wam się przyda - waga płodu w centylach w poszczególnych tygodniach ciąży (ze strony Mediweb). Zrobiłam od 22 tc, ale jeśli któraś chce wcześniejszą wagę, to niech napisze, spojrzę. Dla dziewczyn, które nie mają jeszcze dzieci i doświadczenia w siatkach centylowych - 10 centyl oznacza, że 10% dzieci waży tyle samo lub mniej, 50 centyl, że 50% dzieci waży tyle samo lub mniej, a 90 centyl, że 90% dzieci waży tyle samo lub mniej. A więc 10 centyl to chudziaczek, 50 centyl to absolutny średniak, a 90 centyl to duże dziecko. Mozna w sumie założyć, że jeśli na usg w 2 tygodniu dziecko było na 90 centylu, to podczas dalszych również będzie wysoko - można sobie oszacować mniej więcej wagę w następnych tygodniach. To oczywiście taka bardziej zabawa, a nie wytyczne... 22 tc 374 gram (10 centyl) 575 gram (50 centyl) 754 gram (90 centyl) 23 tc 351 gram (10 centyl) 588 gram (50 centyl) 839 gram (90 centyl) 24 tc 364 gram (10 centyl) 640 gram (50 centyl) 958 gram (90 centyl) 25 tc 409 gram (10 centyl) 726 gram (50 centyl) 1106 gram (90 centyl) 26 tc 483 gram (10 centyl) 841 gram (50 centyl) 1280 gram (90 centyl) 27 tc 584 gram (10 centyl) 983 gram (50 centyl) 1476 gram (90 centyl) 28 tc 708 gram (10 centyl) 1148 gram (50 centyl) 1689 gram (90 centyl) 29 tc 852 gram (10 centyl) 1331 gram (50 centyl) 1915 gram (90 centyl) 30 tc 1014 gram (10 centyl) 1529 gram (50 centyl) 2151 gram (90 centyl) 31 tc 1189 gram (10 centyl) 1738 gram (50 centyl) 2392 gram (90 centyl) 32 tc 1377 gram (10 centyl) 1955 gram (50 centyl) 2634 gram (90 centyl) 33 tc 1572 gram (10 centyl) 2175 gram (50 centyl) 2873 gram (90 centyl) 34 tc 1772 gram (10 centyl) 2395 gram (50 centyl) 3105 gram (90 centyl) 35 tc 1975 gram (10 centyl) 2611 gram (50 centyl) 3326 gram (90 centyl) 36 tc 2177 gram (10 centyl) 2819 gram (50 centyl) 3531 gram (90 centyl) 37 tc 2374 gram (10 centyl) 3015 gram (50 centyl) 3718 gram (90 centyl) 38 tc 2565 gram (10 centyl) 3196 gram (50 centyl) 3880 gram (90 centyl) 39 tc 2746 gram (10 centyl) 3358 gram (50 centyl) 4015 gram (90 centyl) 40 tc 2914 gram (10 centyl) 3496 gram (50 centyl) 4119 gram (90 centyl) DZIEWCZYNY ZOBACZCIE JAKA FAJNA TABELKA W CENTYLACH...SUPER...WKLEJAM Z INNEGO FORUM....POCZYTAJCIE JESLI KTORAS PRZEJMUJE SIE WAGA MALUSZKA;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANDZIA...TO DLA Was TA Tabeleczka...wiesz , ze Ja to znam wage z 20 tyg. ..reszte moge sobie tylko gdybac.....w brzusiu 110 cm.....ale to nic nie mowi...sporo tluszczyku tam jest;) choc BRZUSIO sliczny ;) okragly;) w dalszym ciagu bez nowych rozstepow;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×