Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytajaca_po_raz_pierwszy

mam pomysl na wlasna firme

Polecane posty

Gość pytajaca_po_raz_pierwszy

Witam wszystkich mam pomysl na wlasna firme zwracam sie z pytaniem od czego powinnam zaczac? firma tak naprawde bedzie w wiekszosci w internecie, opierala sie na posrednictwie.. jak mam zaczac, gdzie sie udac? kto moze pomoc w sprawie prawnej, przygotowanie umowy, odpowiedniego programu itd bardzo prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeefgg
ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajaca_po_raz_pierwszy
dziekuje i zamieniam sie w sluch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajaca_po_raz_pierwszy
nikt zupelnie nikt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jchhjjcl[
Za doradztwo się płaci. Dlaczego mamy to robić gratis? Jak zamierzasz prowadzić tę firmę jeśli nie potrafisz znaleźć w necie dostępnych informacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajaca_po_raz_pierwszy
ale ja nie prosilam zeby ktos odwalil za mnie wszystko pytam od czego mam zaczac od programu od strony interod prawnika od czego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A o jaką umowę Ci chodzi? Sklep możesz za darmo założyć na friko.pl. To jest hosting ósemki. Jeśli chodzi o założenie firmy, to idziesz do urzęu gminy, gdzie jesteś zameldowana. Tam dostajesz formularz do wypełnienia. Musisz do niego wpisać rodzaj działanlości oznaczony kodem PKWiU. Tak więc wcześniej znajdź w necie PKWiU i sprawdź kod. Uprzedzam, że nie jest to dla zwykłych ludzi. Z Urzędu Gminy sami urzędnicy wyślą papiery do GUS. Tam z Gus dostaniesz nr REGON. Możesz też go wcześniej odebrać w oddziale GUS. Potem musisz zarejestrować działalność w ZUS (zgłoszenie działalności) i w Urzędzie skarbowym. W US musisz określić, czy będziesz na ryczałcie, czy na karcie, czy na księdze przychodów i rozchodów. Zapoznaj się w necie czym się różnią. Na ryczałcie płacisz 3,5% podatku od sprzedaży, ale od całek kwoty za jakąsprzedaż. Na księdze płacisz 18%, ale tylko od zysku. Musisz jeszcze założyć konto firmowe. Np w mBanku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajaca_po_raz_pierwszy
Dziekuje dziekuje dziekuje W koncu ktos inteligentny A mam pytanie gdzie mam sie udac w sprawie programu jaki chyba potrzebuje :) czy zna ktos informatykow ktorzy moga taki program przygotowac lub ewentualnie jak ich znalesc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taki gotowy program masz na friko.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajaca_po_raz_pierwszy
ponawiam :) i dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia_samosia
Najpierw zastanów się czy taka firma ma szansę wypalić i czy przyniesie sensowne pieniądze. Z tego co się orientuję to w dzisiejszych czasach opłaci się otwierać domy weselne. Przejrzyj projekty http://www.kbprojekt.pl/projekty_domow_weselnych.php może któryś zainspiruje cię do działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123456764
żeby otworzyć dom weselny trzeba mieć kupe kasy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×