Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

majka89

Ślub rok -2013

Polecane posty

Gość KArolajnaAATT.
monitqa - a co cie interesuje co kto robi ze swoimi pieniedzmi?! mysmy wydali ponad 50 tyś na wesele i co mi zrobisz? powiesz ze jestem nierobem? jesli ktos chce niech wyda nawe 100 tyś. co cie to intresuje? pewnie cie boli to ze musialas oszczedzac i nie moglas sobie na nic pozwolic :P i nie chdzi tu o kase, niech kazdy robi za ile chce i nikogo to nie powinno obchdzic, skad w was tyle zazdrosci? zamiast sie wspierac to wrzucacie, wypominacie, wyzywacie, tylko pamietajcie o tym ze to co mowicie swiadczy o was i o waszym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monitqa "Ty idiotko , wesele można dużo taniej zrobić....." Sądzę, że nie powinnaś obrażać Majki tylko dlatego, że jej rodzice robią wesele a Ty musiałaś odkładać kase i odmawiać sobie czegoś tam. Bo ja gdybym myślała tak jak Ty to też mogłabym obrażać tych którym rodzice robią wesele bo mi mama nie robi, bo jej na to nie stać i ja sama powiedziałam, że to jest oczywiste, ze nie będzie brać kredytu żeby mi zrobić wesele bo nie ma kasy bo to ja często pomagam mamie finansowo. Mojego chłopaka rodzice mają duże oszczędności i sami powiedzieli jeszcze przed faktem że bierzemy ślub że dla nich oczywiste jest zrobić dziecku wesele bo oni mają na to kase. Więc jego połowę dostaniemy od jego rodziców a moją odłożymy i będziemy mieć super wesele. Wole odkładać 2 lata a mieć super imprezę oi nie żałować że miałam cichy tani ślub tylko super imprezę z super sukienką, chociaż nie mówię że wszystko najdroższe bo liczę się z tym, że lepiej zaoszczędzić jak najwięcej na czym się da ale i tak musimu mieć 22 tysiące a rodzice chłopaka dają 16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Amelka :) spoko, nie przejmuj się takimi tekstami, bo to tutaj normalne :P a tak swoją drogą, gdyby rodzice mieli się zaporzyczać, po to by mi wyprawić wesele bo mi się tak podoba, to nigdy w życiu bym ich o to nie prosiła. Poprostu tak jak w założeniu rodziców Twojego narzeczonego, moi mają na to pieniądze odłożone i zawsze byli zdania, żeby swoim dzieciom wyprawić wesele. oczywiście na spółkę z nami. a jak tam przygotowania Amelka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżoannnna
krytyka w formie obrażania to norma na kafe, nikomu nic do tego kto komu i za co płaci, moi rodzice dołożą nam część kasy ale niewiele bo ich na to nie stać, ojciec mojego faceta nie ma takiej możliwości, wiec wesele głównie robimy sami,gdyby moich rodziców było stac zrobiliby nam wesele w całości i tyle..... ale widać niektórzy zazdroszczą ja już wpłaciłam zaliczke na sale, orkiestra tez zamówiona, moj brat miał wesele 2 lata temu na sali nie w restauracji i wyszło 90 zł za osobe ze wszystkim tzn jedzenie, wodka, orkiestra, fotograf, kamerzysta, ubrania itp. wiec to duza róznica bo u nas w restauracji wychodzi ok 200 zł za talerzyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Majka może napisz coś o sobie bo piszemy a nie wiemy o sobie nic po za tym, że obie bierzemy ślub w 2013:) skąd jesteś, ile masz lat, gdzie pracujesz? U mnie przygotowania stanęły w miejscu bo nie mam czasu albo praca albo uczelnia i na nic innego nie mam czasu ale zwalniam się nie długo więc będę miała czas i nadrobię wszystko:) Ja mam załatwioną tą firmę cateringową, rozmawiałam z kierownikiem i zarezerwował mi termin muszę tylko podjechać, podpisać umowę i wpłacić 500 zł zaliczki ale to w listopadzie na pewno podpiszę umowę. Myślę, że dostałam bardzo dobrą ofertę bo w tej cenie 140 zł za osobę mam 2 dni (weselę z poprawinami) mam w tym jedzenie, napoje, ciasta i owoce a gratis dostałam dekorację sali a robią to super także się cieszę:) Zaoszczędzę chociaż na dekoratorce:) Mam zarezerwowany termin na sali muszę jechać podpisać umowę zaliczki się tam nie płaci ale nie ma gwarancji ceny więc za dwa lata pewnie będzie drożej ale trudno. No i ten zespół muzyczny w sumie mamy wybrany ten którego wysyłałam link ale jeszcze się zastanowimy chciałabym do końca grudnia mieć podpisaną umowę z zespołem także jeszcze chwilę mam. A jak przygotowania u Ciebie Majka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) mamy zarezerwowaną restaurację oraz fotografa. do końca roku chcemy tez załatwić zespół. ślub mamy w czerwcu, lista gości mieści 120 osób. zawsze chciałam mieć ślub we wrześniu, ale na przyszły rok wszystko było już pozajmowane, a jakie było moje zdziwienie kiedy okazało się, że na 2013 też. mieliśmy do wyboru tylko 1 termin w czerwcu i 1 w sierpniu:) 2 zespoły, które nas zainteresowały również były zajęte, więc to chyba nie szaleństwo, że ktoś może planować wesele na 2013 rok. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjka89
hej :) Amelka- ja pracuje i studiuje zaocznie. jestem z woj. pomorskiego, okolice Gdańska. U nas też póki co stanęło, bo nie mamy czasu :) jeszcze fotografa i kamerzayste chcemy załatwić i póki co spokój. tylko jakoś się z tym nie możemy zebrać hehe :) 140 zł za osobę to niewiele za dwa dni, super oferta właściwie. i jeszcze z napojami, owocami, ciastami - extra! :) Mnie szczerze mówiąc jeszcze tak nie kręci to wesele, tzn. jeszcze chyba nie biorę tego aż tak do siebie bo jest jeszcze trochę czasu. w sumie w maju zaczeliśmy się oglądać i myśleć o weselu, a teraz mamy listopad a my mamy załatwione właściwie tylko salę i zespół. jak mówiłam do końca roku chciałabym jeszcze kamerzystę i fotografa i wtedy już dać sobie spokój i z czasem małymi kroczkami coś tam robić. babka śląska - myśmy w lipcu podpisali umowę na naszą salę, chciałam w maju 2012, byłam pewna, że w maju nikt nie będzie miał wesela, że spokojnie dostaniemy termin. no ewentualnie mógł być wrzesień. a tu ku naszemu zdziwieniu cały 2012 był zajęty a na 2013 były dwa wolne terminy w lipcu i wtedy miesiąse zimowe i jesienne też były wolne. całe lato i wiosna były zajęte już. więc jednak to nie szaleństwo dwa lata szybciej organiozować wesle jak to co niektórzy twierdzą. tymbardziej uważam, że organizując wesele szybciej, można porozglądać się za różnymi ofertami, znaleźdź niektóre rzeczy taniej itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Amelka- ja pracuje i studiuje zaocznie. jestem z woj. pomorskiego, okolice Gdańska. U nas też póki co stanęło, bo nie mamy czasu jeszcze fotografa i kamerzayste chcemy załatwić i póki co spokój. tylko jakoś się z tym nie możemy zebrać hehe 140 zł za osobę to niewiele za dwa dni, super oferta właściwie. i jeszcze z napojami, owocami, ciastami - extra! Mnie szczerze mówiąc jeszcze tak nie kręci to wesele, tzn. jeszcze chyba nie biorę tego aż tak do siebie bo jest jeszcze trochę czasu. w sumie w maju zaczeliśmy się oglądać i myśleć o weselu, a teraz mamy listopad a my mamy załatwione właściwie tylko salę i zespół. jak mówiłam do końca roku chciałabym jeszcze kamerzystę i fotografa i wtedy już dać sobie spokój i z czasem małymi kroczkami coś tam robić. babka śląska - myśmy w lipcu podpisali umowę na naszą salę, chciałam w maju 2012, byłam pewna, że w maju nikt nie będzie miał wesela, że spokojnie dostaniemy termin. no ewentualnie mógł być wrzesień. a tu ku naszemu zdziwieniu cały 2012 był zajęty a na 2013 były dwa wolne terminy w lipcu i wtedy miesiąse zimowe i jesienne też były wolne. całe lato i wiosna były zajęte już. więc jednak to nie szaleństwo dwa lata szybciej organiozować wesle jak to co niektórzy twierdzą. tymbardziej uważam, że organizując wesele szybciej, można porozglądać się za różnymi ofertami, znaleźdź niektóre rzeczy taniej itd. to wyżej to ja tylko się machnęłam w nicku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Majka masz salę i zespół a do końca roku chcesz załatwić kamerzystę i fotografa no i chyba jeszcze kucharki albo firmę cateringową:)? No ja tak jak pisałam mam salę i firmę cateringową bo rezerwację mam tylko muszę jeszcze umowy podpisać. A kamerzystę mam wybranego ale mówił mi żebym w okolicach kwietnia przyszła bo teraz jest za wcześnie. Ja chyba się zdecyduję na ten zespół o którym Ci pisałam ale jeszcze koleżanka ma mi przynieść płytkę z wesela na którym grali bo chcę zobaczyć jak zrobili oczepiny i w ogóle. Także ten zespół bym chciała do grudnia i muszę się umówić z fotografem bo mam wybranego ale obawiam się ceny bo on robi zdjęcia "gwiazdą" np. Korze, na Top Trendy i na takich imprezach także obawiam się ceny. Zadzwonię do niego w tym tyg i zapytam jak cenowo. Ja też studiuję właściwie w czerwcu mam obronę, mam 21 lat a Ty, aha i jestem z dolnośląskiego? Oglądałam ostatnio zaproszenia na allegro i za 1 zł można kupić ładne zaproszenia nawet z personalizacją:) - mi się nie uśmiecha wypisywać także na pewno skorzystam z tej opcji:) A Ty Majka oglądałaś jakieś mniej istotne rzeczy na które jest jeszcze czas? Bo ja te zaproszenia, za suknią się rozglądam na razie czysto teoretycznie bo wiem że mnóstwo jeszcze tego będzie. My zaczęliśmy myśleć o ślubie w sierpniu po tym jak mój chłopak mi się oświadczył. Od razu zadzwoniłam na salę bo już wcześniej byłam na tą zdecydowana i okazało się że równe 2 lata przed ślubem na sierpień zostały wolne 3 terminy na 5 weekendów jak to usłyszeliśmy to zaczęliśmy trochę się sprężać żeby nam coś zostało i tak mamy ślub 10.08.2013:) Ja też na razie się nie stresuje bo to tyle czasu na razie na spokojnie załatwiam ale wiem że na miesiąc przed ślubem to będę miała panikę - ja ogólnie to panikara jestem:) A mieszkasz razem z chłopakiem czy z rodzicami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No więc to nie szaleństwo załatwiać dwa lata szybciej :P my mieszkamy osobno, tylko weekendy razem jak mamy wolne :) ale ogólnie to nie zamierzamy razem zamieszkać przed ślubem. a Wy mieszkacie razem? ile jesteście ze sobą? my jesteśmy 3,5 roku. my zaręczyny mieliśmy dopiero we wrześniu tego roku, więc po załatwieniu wszystkiego :) ale to temu, ze nie było czasu, a we wrześniu mieliśmu urlop i wyjechaliśmy i jakoś tak się ułożyło :P zerkam czasem przez szybę w sklepach na suknie i zaproszenia tez ogladalam na allegro ale mysle ze przez rok to sie jeszczde kupa zmieni wiec narazie nic nie zamawiam, bo moze beda ładniejsze : ) ja lece na uczelnie! niestety. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majkaaa89
posralam się ze szczęścia jak zalatwialam wszystko a zareczyn jeszcze nie bylo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a te jak zwylke,:s
a wy kur.wa macie problem z tym co one robia? wy tu takie niedoruchane pizdy jestescie ze wszystkim zazdroscicie! bo was nik nie chce zagrzybiałe szmaty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My jesteśmy razem półtora roku a mieszkamy razem od stycznia, a zaręczyliśmy się w sierpniu w rocznicę. Ja też jeżdżę na uczelnie, na którym roku jesteś? Bo ja jestem na 3 i w czerwcu mam obronę a pracy w sumie nic. I teraz siedzę i próbuję napisać coś bo za tydzień muszę oddać pierwszy rozdział. Masakra. Co do sukienek to ja też mam wybrane 3 modele które znalazłam kiedyś jeszcze jak nie planowałam ślubu na forum dziewczyny wklejały linki i tam mi się spodobały i od tamtej pory nie znalazłam ładniejszych więc myślę że wybiorę którąś z tych trzech. Muszę się zdecydować w końcu na zespół ale koleżanka musi mi przynieść tą płytkę z wesela na którym grali i wtedy jak będzie ok to ich weźmiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka pisałaś ze nie mieszkacie razem i niebędziecie mieszkać razem przed ślubem jeśli mogę zapytać to dlaczego podjęliście taką decyzję? Ja w chwilach gdy koszta wesela mnie przytłaczają zastanawiam się czy nie lepiej byłoby zrobić małą imprezę dla najbliższych: rodzeństwo, rodzicę, chrzestni, dziadkowie. Wyszło by dużo taniej a to co by zostało to w moim przypadku na działkę mogłabym odłożyć. Ale z drugiej strony zawsze chciałam mieć duże wesele. A Ty co o tym myślisz Majka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominika2013
Dopisuję się:) 21 września 2013 to data mojego ślubu. Mam uaptrzone już wszystko i jestem po wstępnych rozmowach.. ale nic nie zaklepane tzn umowy nie podpisane. Nie wiem kiedy zacząć już rezerwować termin. W sali, którą wybrałam wiem, że wrzesień akurat mają jeszcze cały wolny i nawet trochę terminów na 2012 więc póki co jestem spokojna. Ale.. chyba po Nowym Roku czas będzie już za to się zabierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Nie będziemy razem mieszkać, ponieważ przede wszystkich musimy sobie najpierw zrobić, wyremontować mieszkanko, a to jak wiadomo kosztuje. no a poza tym jakoś tak uważam, że niechciałabym mieszkać razem przed ślubem. :) chociaż jak czasem tak sobiee "pomieszkujemy" gdzieś to jest fajnie ale... jednak nie :) ja też czasem myśle o małej imprezie ale nas by zakrakali w rodzinie. każdy u nas robił wesele i gdybyśmy my się odwócili to by była obraza :P choć mimo wszystko chyba chce mieć jednak wesele :P ślub ma się raz w życiu więc wiesz, chyba warto zrobić jakąś imprezę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My wynajmujemy mieszkanie i naprawde jest super. Oglądałam płytkę z wesela z tą orkiestrą o której Ci pisałam (tej 6-osobowej za 4 tyś) fajnie grają ale szału nie robią i teraz jestem w kropce bo nie wiem jaką orkeistrę mam wziąć dlatego stwierdziliśmy, że poszukamy wśród znajomych i rodziny jakieś płytki z wesela bo wiadomo, że najlepiej z polecenia. Tak do końca roku chciałabym znaleść zespół zeby najpóźniej w styczniu zarezerwować. jak mnie rodzina pyta czy załatwiamy coś i w ogóle to ja jeszcze się śmieje, że nie czuje presjii że biorę ślub ze stresy i w ogóle chociaż kilka lat temu wyobrażałam sobie, że jak już będę planować ślub to będę taka przejęta i cała w skowronkach a teraz po prostu sobie żyjemy w międzyczasie szukamy czegoś ale myślę, że tak z miesiąc przed ślubem jak będę jeździć na przymiarki sukni i takie tam ostatnie sprawy dopinać to myślę że wtedy się będę stresować a na razie to na luzie. A jak u Ciebie przygotowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepsze są sprawdzone zespoły, kamerzyści itp. bo przynajmniej wiadomo na czym się stoi i na co można liczyć. chociaż czasem może i warto odkryć coś nowego. :) my cały czas stoimy w miejscu, jak było tak i jest :P musimy się w końcu wybrać do naszego kamerzysty coś ustalić :P szczerze mówiąc u nas w rodzinie nikt jeszcze niewie że coś załatwiamy :P moja przyjaciółka tylko wie i nikt poza tym ;) rodzicom jeszcze nie mówiliśby bo stwierdziliśmy, że to za wcześnie a potem jakoś wogóle o tym zapomnielismy :) ale niedługo im powiemy, w końcu muszą wiedzieć jako pierwsi heh :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sphoto
Szukacie fotografa który zrobi Wam reportaż i plener inny niż wszystkie ? cały dzień zabawy, fotoalbum klasyczny lub fotoksiążka, płyty DVD ze zdjęciami, prezentacja ze zdjęć plus drobne video oraz dużo wiecej ! www.sphoto.pl ! Woj. łódzkie ale i cała Polska ! na rok 2012 jescze oraz 2013 ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bride
Jesli szukacie sukni slubnej to zagladnijcie tutaj www.thebridalgalleryuk.com. piekne suknie, super ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bride
Jesli szukacie sukni slubnej to zagladnijcie tutaj www.thebridalgalleryuk.com. piekne suknie, super ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość djraff
szukasz dj na wesele zapraszam na moją stronę www.djraff.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bride
A czy Pan DJ gra w Polsce czy w innej czesci SWIATA? Ja pracuje w Polskim Salonie Slubnym w Londynie - The Bridal Gallery na SOUTH EALING, i poniewaz niektore Polskie pary decyduja sie na slub tutaj, poszukuja czasen DJ- ja. :0)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Majka:) Długo się nie odzywałam ale piszę pracę licencjacką i biegam po bibliotekach. Z przygotowaniami stoję w tym samym miejscu co miesiąc temu. Pisałam ostatnio, że szukam jednak innego zespołu bo tamten jest całkiem fajny ale bierze 4 tys za jeden dzień a po obliczeniu całych kosztów wesela wyszło nam 39 tyś więc próbuję obniżyć koszty i szukam zespołu który bierze mniej niż 4 tyś. Wkleję linki 2 zespołów jak to nie problem to posłuchaj jak śpiewają i powiedz mi co myślisz. Jeden bierze 3 500 a drugi 3 200 oczywiście za jeden dzień, nieby niewiele ale 500 zł to już zawsze mniej. http://www.one-love.pl/ http://newimage.com.pl/audio_video.htm Ostatnio seidziałam pół dnia i słuchałam nagrań różnych zespołó na youtube i wybrałam te 2 których linki są powyżej i jeśli mogę to prosiłabym Cię o opinię:) Ja rozmawiałam z kamerzystą to mówił żebym podeszła wiosną. Także teraz muszę znaleść jakąś orkiestrę i w końcu podpisać umowę. A Ty Majka masz już wybraną orkiestrę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Lniana laleczka i baba sląska. Napiszcie coś o sobie, ile macie lat i na jakim etapie przygotowań jesteście, co już macie zarezerwowane. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×