Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość magggggaaa

ZA KROTKA KOSC UDOWA U PLODU O 4TYG.

Polecane posty

Gość piszcie konkretnie
ale przeciez amniopunkcja nie wykaze ze dziecko bedzie niskorosle czyli potocznie mowiac karlem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magggga
masz racje, i tak do konca to nic niewiadomo az sie dziecko urodzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko i jak po usg?
czego sie dowiedziałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie czytałam wszystkich wypowiedzi,ale ja napiszę że to nic dziwnego,pomyłka może być 2 tyg,usg to tylko usg jak krótka kość udowa to małe dziecko ;) mój syn w 28tc miał ponad 1,5kg i wiekiem był do przodu w późniejszych tygodniach przybierał coraz więcej więc znowu wiek był wyższy,tym sposobem zamiast terminu usg jak mi ustalono na 7.11.2009 to mi przesunął się na 24.10 :D a urodziłam 7 ;) dziecko które na ostatnim usg wyglądało jak przenoszone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seleminka usg ma prawo
się mylić o 2 tyg. do przodu lub do tyłu, a nie o 4 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzeba wziąć pod uwagę fakt, że gdy lekarz zaznaczy 1mm źle na usg to już wynik jest niewiarygodny. czekamy na autorke, mam nadzieje, ze wszystko jest dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaagggaaa
hej, na usg wyszla dalej roznica ok 4 tyg ......niestety, ale pocieszam sie ze nie wiecej, dodam ze to juz trzecie usg z ktorego wynika ze konczyny sa o 4 tyg do tylu, pozostaje mi tylko czekac w niepewnosci:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nie możesz pojechać
na usg do specjalisty? taki zwykły ginekolog to nic sensownego Ci nie powie lepiej jedź do specjalisty, bo przecież ta niepewność zeżre Cię od środka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nie możesz pojechać
autorko, jedź do Dudarewicza w Łodzi albo do Roszkowskiego w Warszawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaagggaaa
zastanawiam sie wlasnie nad tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nie możesz pojechać
nie ma co się zastanawiać tylko jedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzena o ile ta kość udowa
u Twojego dziecka była za długa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klusiaki
U mnie pod koniec ciąży tez kości były o 4 tyg młodsze, a głowa za duża. Wcześniej różnice rzędu 2, 3 tygodni. Szalałam z niepokoju, straszyli zespołem downa, a mały urodził się zdrowy. Miał krótsze nóżki i rączki niż przeciętne dziecko, ale widzę że rosną i dysproporcja zmniejsza się. Zreszta tatus ma taką budowę. Nic nie jest przesądzone, nie załamuj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poszszssz
Mojej znajomej syn miał rok kiedy udała się do lekarza i ten na oko stwierdził że dziecko ma za wielka głowę,z coś jest nie tak.Wybrała się do innego lekarza a ten skwitował to tak: proszę pani proszę popatrzeć na swoje zdjecia z dzieciństaw jaką pani miała głowę,fakt dziecko miał tak jak i matka większą głowę od przeciętnej .Lekarze potrafią czasem nieźle nastraszyć, a przecież każdy jest inny dane z usg to tylko statystyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko napisz co u Ciebie
czy dowiedziałaś sie czegoś nowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamachichi
temat trochę nieaktualny ale napiszę, moje dziecko w 9 miesiącu miało prawie 2 miesiące do tyłu jeśli chodzi o nóżki, urodziła się 61cm, proporcjonalna i zdrowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak nieaktualny
?:O to chyba jakiś niedorobieniec robił Ci usg skoro kość udowa Twojego dziecka była za krótka o 2 miesiące:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaaaggggaaa
Czesc dziewczyny, bylam umowiona na usg w wawie ale w ostatniej chwili zrezygnowalam, bedzie co bedzie i tak nic nie zmienie. Nastawiam sie ze dziecko bedzie zdrowe, wiadomo moze byc rowniez chore ale jak narazie nie dopuszczam tej mysli, juz niecale 2mies i wszystko bedzie jasne,w poniedzialek mam wizyte kontrolna i usg zobaczymy co tym razem powiedza....a i dziekuje za wasze wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzymam kciuki za zdrowie
Twojego dziecka:):):) pisz na bieżąco:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaagggaaa
Dawno juz mnie tu nie bylo, poniewaz troche lezalam w szpitalu. Obecnie z usg wychodzi ze konczyny sa o 6tyg za krotkie:( a brzuszek o 3tyg. za maly. w szpitalu porobili mi badania iugr, teraz pozostaje czekac na urodzenie dziecka, niestety jeszcze zostaje mi miesiac w niepewnosci i zamartwianiu sie........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mama ****
trzymam za Ciebie kciuki - będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzymam kciuki za zdrowie
a co lekarze mówią? cały czas jestem z Tobą myślami:) pozdrawiam ciepło i trzymam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magggggaaa
lekarze karza czekac do rozwiazania, wtedy bedzie wszystko wiadomo, czy dolega cos dziecku i ewentualnie jakie badania beda musieli wykonac . Po ostatnim usg widac ze dziecko przybiera na wadze, ale niestety dalej jest bardzo malutkie no i kosci dlugie jak poprzednia sa skrocone o 6 tyg.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzymam kciuki za zdrowie
a wszystkie narządy są ok? powiedz mi kiedy pojawiły się pierwsze nieprawidłowości na usg? i jak ostatnie usg oszacowało wagę maluszka? teraz jesteś w 36 tc, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magggggaaa
w tej chwili jestem w 35 prawie 36tyg. narzady wewnetrzne sa wporzadku, a dzieciatko teraz wazy 1897g, przez ostatnie 2tyg. przbralo 400g, oby tak dalej.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzymam kciuki za zdrowie
to najważniejsze, że rośnie i że narządy wewnętrzne są prawidłowe:) cieszę się i czekam na dobre wieści:) jestem z Tobą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzymam kciuki za zdrowie
hej:) jak się czujecie? co u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magggggaaa
Hej ostatnio bylam na ktg bo mialam jeakies dziwne bole brzucha, wygladalo to na skurcze bo co 10min mialam bardzo napiety brzuch, no i dziecko slabiej sie ruszalo, w pierwszej ciazy nie mialam zadnych skurczy wiec niestety nie mam porownania. Na ktg wyszlo wszystko wporzadku i wyslali mnie do domu. w ciagu 3tyg. przytylam 5kg, w poniedz. mam nastepne usg no i mam nadzieje ze dzieciatko przybralo rowniez na wadze. Niepokoi mnie to ze dziecko sie mniej ruszalo przez jakis czas, nie wiem czym to bylo spowodowane, bo w zasadzie jak podpieli mnie do ktg to juz kopalo calkiem niezle.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mama Ania
To chyba normalne, że pod koniec ciąży mniej ruchów czujesz... Dziecko ma już malutko miejsca w brzuchu... A co do wagi to może się całkiem duze urodzić... ja miałam w 33 tyg ciąży USG- mały ważył 2500, potem w 37/38 myślałam, że4 juz grubo ponad 3 kg, a lekarz mnie strasznie nastraszył bo wyszło mu z pomiarów 2300-2500, dziecko urodziło się na poczatku 40 tyg i ważyło 3 kg... Ja wiem, że to jest różnica, bo u Was chodzi o długośc kości... ale może nie będzie tak źle?? koniecznie napisz co i jak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama jestem ciekawa jak to wszystko się ułoży. Od początku śledzę temat. Ja ciąże miałam rozwiązaną w 38tc. A przez ostatnie 2-3tygodnie również słabo czułam ruchy. Więc tym nie ma co się przejmować. W 33tc Synek ważył 2100, w 35tc już 2700 w 36tc robili mi USG z wymiarów był to niby 41tc (to też była różnica 5tygodni!!), mały ważył ponad 4kg nastawiałam się na cesarkę. Suma sumarum wyszło tak, że urodził się z wagą 3540 SN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×