Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość magggggaaa

ZA KROTKA KOSC UDOWA U PLODU O 4TYG.

Polecane posty

Gość maggggaa
ja widze ze ma troszke krotsze nozki szczegolnie kosci udowe, ale jak ktos sie nioe zna to tego nie zobaczy, nawet pediatra ktory ogladal go pierwszego dnia nie zwrocil na to uwagi moze dlatego ze mial troche obrzeki. Na chwile obecna nie wiem czy to taka uroda czy faktycznie jest chory, jestesmy juz umowieni do genetyka i ortopedy, ja nie wierze ze jest chory, ale niestety dopoki nie bedziemy miec wynikow badan niepewnosc jest wielka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnie kochana mam nadzieję, ze wszystko jest ok najprawdopodobnije taka jego uroda, ale badania oczywiście, nawet dla samej siebie - będziesz wiedziała co w trawie piszczy, albo nie piszczy u mojego syna był inny problem i przebadali go na wylot, takze teraz wiem, co mu dolega (w tej chwili nic), a co nie, bo mało które dziecko jest tak gruntownie przebadane po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zpanikowana (ale juz mniej)
maggggaa Przedewszystkim gratulacje!:D I dobrze ze myslisz pozytywnie, nie ma co sie zamartwiac przed wynikami badan, sama to wiem najlepiej, chociaz wiem tez ze zamartwianie jest nieuniknione, chocby szansa na zle rezultaty byla nawet znikoma. Tak to juz jest, jestesmy skazane na stres. Alez Ci zazdroszcze ze masz swojego synka juz "na zewnatrz";) Ja nie moge sie doczekac zobaczyc w koncu mojego. Ale z drugiej strony piekielnie boje sie porodu;( GRATULACJE jeszcze raz! A kiedy okarze sie ze wszystko jest w porzadku bedziesz sie z niego podwojnie cieszyc:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pażdziernikowa przyszła mama
cześć, jestem w podobnej sytuacji, z tym, że kość udowa jest krótsza od reszty o 2 tyg i 3 dni, ale to dopiero 29 tydzień, nie wiadomo co będzie dalej. Następna wizyta dopiero za 3 tygodnie, chyba oszaleje, nie wiem czy iść gdzieś jeszcze na usg, czy dać sobie spokój i czekać. Daj znać co z Twoim dzieciątkiem. Trzymam za Was kciuki!!! od kilku dni zaglądam tu codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meggy29
Październikowa przyszła mamo, postaram się rozwiać nieco Twoje wątpliwości, ale musisz podać trochę więcej danych. Ważne jest przede wszystkim to czy FL Twojego maluszka spóźnia się o 2t 3d tylko względem pozostałych pomiarów, czy również względem wieku ciąży. Podaj jaki masz wyliczony wiek ciąży oraz jakie masz wyniki wszystkich parametrów, tj. BPD, HC, AC, FL. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość październikowa przyszła mama
Sprawa jest troszkę bardziej skomplikowana, ponieważ miałam bardzo nieregularne i długie cykle. Tuż przed zajściem w ciąże długość mojego cyklu wynosiła ok 40 dni. Dlatego też już od pierwszego usg moje dziecko było o 2 tygodnie mniejsze niż wskazywał wiek ciąży i te 2 tygodnie różnicy utrzymywały się cały czas na badaniu przezierności karku, usg kontrolnym, usg połówkowym. Ostatnia wizyta była według OM 30t4d czyli u mnie to 28t4d i takie były wymiary główki itd, a kość udowa 26t1d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meggy29
Październikowa przyszła mamo, Rozumiem o co chodzi. A czy masz na swoich wynikach napisane jaką długość w cm/mm ma FL maluszka? Sprawdzimy, który to percentyl dla 28t4d. Tak naprawdę dopiero długość poniżej 3 percentyla może budzić jakiś niepokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość październikowa przyszła mama
niestety nie mam, tylko tygodnie i dni. wszystko jest na 28t4d a kość udowa 26t1d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abwgdzl
U nas niestety wyniki połówkowego usg wskazujące na zbyt krótkie kości długie znajdują potwierdzenie w kolejnych badaniach kontrolnych. W 20tc kość udowa była o blisko 5 tyg. młodsza od wymiaru brzuszka/głowy, a kość ramienna o ok. 3 tyg. W 27tc obydwa wymiary są już o blisko 8 tyg. młodsze. Do tego mniejsza klatka piersiowa (żebra to również kości długie). Póki co (mimo świetnej opieki lekarskiej) nie ma 100% diagnozy i nikt takiej nie postawi. Na pewno jakiś rodzaj dysplazji kostnej, szanse na przeżycie maleństwa po urodzeniu 50/50 - może to być jakaś wariancja achondroplazji lub dysplazja śmiertelna - ciężko to określić. Na chwilę obecną doszło do tego wielowodzie, jeszcze nie w stopniu tragicznym ale to dopiero 27tc. Co nam pozostaje, czekać... Jeżeli pediatra nie stwierdził od razu po porodzie chondrodystrofii to są duże szanse, że dziecko jest malutkie. Objawy są bardzo charakterystyczne i ciężko je przeoczyć. Na pewno warto skonsultować się z dobrym genetykiem i być dobrej myśli. Gratulacje szczęśliwego rozwiązania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzymajcie_sie
maggaaa, gratulacje, strasznie się cieszę, że synek już z Tobą! A czy mierzył go antropolog? Mam nadzieję, że taka uroda dzieciątka i wszystko zakończy się dobrze. Zdrówka! U mnie w końcówce ciąży kość udowa była poniżej 3 percentyla, a głowa na 97 centylu. I choć trudno w to uwierzyć, to dziecko zdrowe! Genetycy się nie czepiają, antropolog zmierzył i mówi, że ten typ tak ma. Teraz młody urósł i dysproporcje się zmniejszyły. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggggaa
nie nie mierzyl go. Teraz martwi mnie jeszcze taka rzecz maly czasem gdy spi albo lezy z nienacka nie moze zlapac oddechu nie wiem czym jest to spowodowane boje sie go zostawiac samego zeby sie nie udusil, we wtorek zadzwonie do pediatry, myslalam ze mu to minie ale niestety nie;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggggaa
bylismy z nim u genetyka, ma miec kardiotyp robiony i badanie na toksoplazmoze i cytomegalia bo IgG wyszly dodatnie,no i jeszcze kilka innych badan. Ortopeda powiedzial nam ze nie widzi u niego nic niepokojacego jak narazie i ze po prostu pewenie bedzie niski.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggggaa
tak dzis bylismy na pobraniu krwi, wyniki beda jutro, a na kardiotyp czekac musimy kilkanascie tyg. mam nadzieje ze moj syneczek jest zdrow.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abwgdzl
maggggaa - kariotyp niczego nie przesądza, dysplazje kostne tego typu jak achondroplazja nie są wynikiem mutacji na poziomie chromosomalnym (a takie abberacje są możliwe do wykrycia na bazie badania kariotypu). Najlepiej zrobić badanie pod kątem achondroplazji (lub generalnie pod kątem mutacji w genie FGFR3) z pobranej na EDTA krwi. Przy typowej achondroplazji kariotyp wyjdzie zupełnie prawidłowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzyna30
nie jestem lekarzem ale sporo czytałam na temat ciąży tym bardziej ze mam już 4 dzieci ale krótka kość udowa, kość nosowa są wykrywane u dzieci z zespołem downa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brudzio
katarzyna, toś się wymądrzyła.... Dziecko autorki postu nie ma zespołu Downa, bo to już byłoby wiadomo. Cechy fenotypowe są widoczne od początku, no, chyba, że niewiadomo jaka mozaika. Tu jeśli już, w grę mogą wchodzić dysplazje kostne, ale miejmy nadzieję, że to tylko taka uroda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggggaa
Doklanie, moje dziecko nie ma zespolu Downa, chodzi o sprawdzenie cz ma jakas chorobe czy po prostu bedzie niski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaallllleeee jjjaaajjjjaaa
maggggaa, trzymam za Was kciuki:) Może na początku być malutki, ale potem dogonić, czy nawet przegonić rówieśników:) pewnie jakbyś w ciąży na innych lekarzy trafiła, to teraz być się w ogóle nie martwiła... 50 cm to taki ksiazkowy wzrost noworodka... mój się urodził 51 długi, a teraz jest ogromny:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaagggggaaaa
Hej, niestety jeszcze nic nie wiemy, nie mamy wszyztkich wynikow, jak narazie maly przybiera na wadze, ma juz dobre 4kg, rosnie, chociaz moim zdaniem nóźki słabo ja widze ze sa za krótkie nawet po śpiochach. Nic nam nie pozostaje jak narazie tylko czekać.:( Ps dziekuje ze jeszcze jest kotoś ze mna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cvfgbnhjmk,
Meggaaaa dopiero trafiłam na twój temat ! Trzymam z całych sił kciuki by wszystko było dobrze, by się unormowało, wyrównało ! Oby to tylko taka uroda synka ! Dużo dużo zdrówka dla małego !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieszę się, że malutki ma się świetnie trzymamy w dalszym ciągu kciuki i czekamy na wieści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o.s.z.i.n.k.a.
moj synek mial dysproporcje na usg, obwod brzuszka za maly o 4 tyg,slabo rosl,lekarze straszyli.teraz ma 4l. jest najwyzszy w grupie, okraglutki i zdrowy. jestem w 2.ciazy i teraz mniej sie przejmuje tymi pomiarami usg.to tylko maszyna.rzadko wychodza dzieci ktore wszystkie wymiary maja z tabeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzymajcie_sie
Maggaaa, a właściwie na jakie wyniki czekacie? Kariotypu?? trochę mnie dziwi, ze lekarze nie badaja małego pod kątem achondroplazji, czy innych dysplazji kostnych. Bo skoro nie ma ZD to kariotyp pewnie wyjdzie prawidłowy. Jesteście pod opieka poradni genetycznej, tak? Co powiedział genetyk, czy oprócz tych krótszych nóżek mały ma jakiekolwiek inne cechy dysmorficzne? Jak obwód główki? Porozmawiaj z dobrym genetykiem, a jak masz kasę, to sama zrób badania na achondroplazję prywatnie, na wyniki czeka się dużo krócej, a jak wyjda w porządku, to może w końcu odetchniesz. Mały rośnie, to super, a jak ma taką budowę ciała, to te nóżki zawsze będą trochę krótsze, ważne, by dysproporcja nie pogłębiała się. Mój do tej pory spodenki nosi o jeden, dwa rozmiary mniejsze niż górę ;) Trzymam kciuki, żeby młody okazał się zdrowy, a Ty mogła w końcu w pełni się cieszyć macierzyństwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zamartwaj sie,mi az do samego porodu lekarz wpajał,ze bardzo krotkie dziecko bedzie mialo nozki i raczki,ja cala bylam w strachu ze urodze karzełka.A synus wyskoczy o dł.54 cm.Moj lekarz odbiieral porod i sam byl w szoku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do izaaaaaaaaaa
wez debilko przeczytaj caly topik a potem sie medrkuj :O Kretynka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foklgtht
Bardzo ciekawy topik, przeczytałam go z zainteresowaniem.No i wnioski takie, że los kobiet - matek jest naprawdę marny.Ileż to trzeba się namartwić, często jeszcze zanim się urodzi.Ja to rozumiem, bo też miałam kłopoty z dzieckiem....miałam i nie.W każdym razem ciągła niepewność.Najpierw o słuch, bo na nim zepsuł sie przyrząd do pomiaru, a potem dlaczego długo sam nie siedzi.Przeszliśmy pielgrzymke po specjalistach, by się dowiedzieć, że dziecko jest leniwe, ostrożne i dość grube.Wszystkim więc niepokojącym się mamom życzę takiej diagnozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaagggggaaaa
Hej Tak jestesmy pod opieka genetyka, jezdzimy do niego prywatnie i badania tez robimy prywatnie, to ja uwazam ze maly nie ma zespolu downa poniewaz w szpitalu pediatrzy uspokajali mnie ze po dziecku to od razu widac a po nim nic takiego nie widac. ale genetyk moze mysli inaczej...Obwud brzuszka i glowy jest wporzadku, glownie kosci przedramion i ud sa krotsze co moze swiadczyc o achondroplazjii a no i jeszcze ma nasade noska splaszczona i krotka szyje co moze swiadczyc ze ma ta chorobe. Genetyk i otopeda ja go widzieli to powiedzieli ze ciezko cos powiedziec o tak malym dziecku, ze czas pokarze jak bedzie sie rozwijal. Dodam ze moje dziecko ma podwyzszone cytomegalia igg, mamy to badanie jeszcze powtorzyc, ja nie robilam badania tego w ciazy i nie wiadomo na ktorym etapie ciazy moglabym byc"chora":(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzymam kciuki za zdrowie
magggaa-------> jestem z Tobą całym sercem:) najważniejsze, że mały jest z Tobą:) a powiedz jak on się zachowuje? jak rozwija? masz już starsze dziecko więc masz porównanie czy Twoim zdaniem wszystko jest prawidłowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×