Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

buysomethingtoeat.com

owoce w diecie 1.5 roczniaka, jak je podac?

Polecane posty

moj maly w ogole ich nie chce jesc, nawet nie spojrzy, ogolnie jest zdrowym dzieciaczkiem,warzywa ma w zupie,ale martwi mnie fakt,ze co do owocow to jest na nie. jakies porady poprosze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nigdy tego nie przerabiałam,
A słodycze dostaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nigdy tego nie przerabiałam,
Ano właśnie, tak myślałam. No to "masz babo placek" jak głosi stare porzekadło. Zamiast słodyczy wprowadź owoce i ogranicz cukier w posiłkach do minimum, do picia dawaj wodę i mleko, to dziecko polubi owoce. Tak to już jest u ludzi, że najłatwiej się przyzwyczajają do słodkiego i potem nie chcą już niczego innego, a lepsza fruktoza od sacharozy akurat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nigdy tego nie przerabiałam,
No to będziesz nadal borykała się z niejedzeniem owoców. Coś za coś. Słodkie soki też ogranicz, bo są dosładzane sacharozą. Lepiej zrobić samemu w sokowirówce. Na twoim miejscu zaprzestałabym dawania słodyczy do momentu, kiedy dziecko nie nauczy się samo sięgać i domagać owoców. Jak się nauczy je jeść i mu zasmakują, wtedy zacznij wprowadzać jakieś słodycze (ale nie w przesadnych ilościach). Inaczej plan spali na panewce. Chrupek i paluszków też nie dawaj, bo one pęcznieją w żołądku i zapychają, po czym dziecko nie czuje potrzeby zjedzenia czegokolwiek bo czuje sytość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nigdy tego nie przerabiałam,
Niektóre owoce możesz wrzucać do kasz i płatków śniadaniowych. Np. jak gotujesz płatki owsiane albo kaszę jaglaną, to dodajesz do niej po ugotowaniu pokrojonego (albo rozgniecionego) banana, albo truskawki, gruszki,jagody itp. To samo, jeśli robisz twaróg z białego sera (nie żaden sztuczny Danio) to możesz zmiksować go ze śmietanką/mlekiem i bananem albo innym owocem. Z cytrusów i marchwi można robić pyszne soki ze szczyptą cynamonu. Pomysłów jest naprawdę dużo. Nawet do dań głównych możesz dodawać owoców do warzyw, np. naturalnego ananasa (nie z puszki), jabłko, brzoskwinię itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna,po 30stce
nawet do zupy mozesz wrzucic potarte jablko czy sliwke.smaku zupy od razu nie zepsuje. tak samo marchewke czy ziemniaki z potartym owocem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nigdy tego nie przerabiałam,
Ale nie gotowanym, bo straci właściwości odżywcze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna,po 30stce
nie,nie gotowanym. na ziemniaki lub do zupy wetrzec owoc na samym koncu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×