Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

Cześć dziewczyny. Ale mam dzisiaj ciężki dzień. Od wczoraj mam potworny ból głowy. Do tego zawroty. A kolana tak mnie bolą, że aż w nocy się budzę. Przy Mai brak nawet chwilowego odpoczynku i już padam na twarz. Jutro chyba jadę do Polski i zostaję aż do wtorku. Ciekawe czy na USG będzie już widać płeć. Fajnie by było, ale jak coś to poczekamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagnajagna
cześć dziewczyny, usg prenatalne miałam robione na brzuszku, doktor powiedział, że nie będzie mnie dopochwowym męczył. niestety wymiotuję nadal, a to juz 4-ty miesiąc, nic mi nie smakuje, waga nie drgnie. pozdrawiam Was z pracy :) spokojnego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to chyba wszedzie podobne ceny sa.ja wogole nie mam zadnych objawow ciazowych nomoze za wyjatkiem bolacych piersi.jakos tak wyjatkowo spokojnie przechodze no obym nie zapeszyla bo roznie to bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj znam ten bol mialam przez 2 dni migrene i myslalam ze oszaleje.a cisnienie masz dobre? moze masz za niskie ? mi lekarz pozwolil wziasc przeciwbolowa powiedzial ze juz na tym etapie jedna tabletka dziecku nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja za usg genetyczne płaciłam 200 + 130 za test PAPA. Właśnie czekam na męża i córcię i jedziemy do mojej gin. - nie lubię tych wizyt, może i dlatego, że muszę na nie jeździć 50 km:o Przed chwilą chwyciły mnie takie mdłości, że aż nad toaletą wylądowałam. Skojarzyłam, że to z głodu, mimo, że w ciąży głodu właściwie nie czuję, tylko co 2,5-3h zaczyna mnie jeszcze mocniej mdlić i jak coś zjem to lekko sie uspokaja. Birka >> mamy terminy na ten sam dzień i dzisiaj zaczyna się nam 15 tydzień;) Miłego piątku Dziewczyny, u nas słonecznie i ciepło:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny... a myślicie, że ibuprom zatoki można wziąć? Bo mi nic innego nie pomoże więc żadnych apapów czy paracetamolów nawet nie biorę;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) jagnajagna - ja w poprzedniej ciąży robiłam prenatalne i połówkowe u Rutkowskiego. Też byłam zadowolona, ale koleżanki córce nie wykrył zespołu downa i wodogłowia...więc teraz postanowiłam poszukać innego lekarza. Pojechałam do Żor do Sonomedu i zapłaciłam 220zł. - opis oceny płodu na 2 strony, a oprócz tego mnóstwo cudownych zdjęć. Ogólnie jestem zadowolona, ale niestety dzidzia tak się wierciła, że nie widać był płci. Aha! Usg było przez brzuch. Endlessly - mi lekarz zabronił brać czegokolwiek z ibupromem! Tylko leki na bazie paracetamolu. A na zatoki pomogła mi CORYZALIA - lek homeopatyczny, a także okłady z liści kapusty białej - serio, śmierdziałam po tym okropnie kapuchą, ale było warto ;) Dziewczyny, nie wiem jak Wy, ale ja nie mogę jeść witamin. Normalnie ani 5 minut, a już ściskam kibelek...feee :( Pozdrawiam i życzę miłego popołudnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rajlax>> Jeśli chodzi o witaminy to ja miałam taką samą reakcję na Prenatal complex, do 5 minut go zwracałam. Potem zmieniłam na Fembion czyli dawny Feminatal i jet w porądku, jedyny minus to to, że jest droższy, ale posiada i kwas folioty i bardzo ważny jod prócz podstawowych witamin. Mój gin powiedział, że wiele pacjentek skarży sie właśnie na Prenatal. Kurcze dziewczyny widzę, że robicie te szczegółowe badania prenatalne, a ja ani o tym nawet nie pomyślałam, ani mój lekarz nie zaproponował. Czy te badania robi się w szczególnych okolicznościach? Ja byłam tydzień temu na wizycie czyli w 12 tyg i miałam zwykłe badanie gin. i drugi raz usg dowcipne, próbował coś dojrzeć przez jamę brzuszną, ale było jeszcze gorzej widać. Dowiedziałam się tylko, żę dzidzia ma 5cm i że ta przeziorność w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to teraz wszystko jasna, bo ja właśnie mam ten Prenatal - czyli muszę go koniecznie zmienić! Dziękuję za szybką i dobrą radę :) A jeśli chodzi o badania prenatalne, to mnie lekarz też na nie nie wysyłał, ale dla własnego spokoju je zrobiłam. Ważne że lekarz zmierzył przezierność - jeżeli jest w porządku, to z tego co wiem, nie ma wad rozwojowych. A patrzył na kość nosową? To też ważne, bo np. u dzieci z zespołem downa jest ona niewidoczna między 11 a 14 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! ja sie tylko witam. dziś o 12 wróciliśmy z Łodzi, właśnie się rozpakowuję, a raczej przepakowuję. w planie jest wyjazd o 3 do Niemiec. może się uda! nic nie czytałam. doczytam za jakiś tydzień, jak już na nowym mieszkanku neta bede miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny co poradzicie na bolące piersi a raczej brodawki?? zwłaszcza w pawej piersi boli nie moge się dotknąć nawet bo zaraz boli :( dodatkowo strasznie skórka na brodawkach mi się łuszczy, moze to przez to też boli niewiem. nie znacie jakiejś maści którą można by stosować co by złagodziła ten ból?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagnajagna
rajlax, a jak u Ciebie był o zusg genetycznym? do Żor nie mam nawet jak dojechać, bo pracuje w Bielsku i w domu w Cieszynie jestem dopiero koło 18.00. teraz wydaje mi się nie będę powtarzać badania, dopiero w 20 tygodniu ponowię, ale nie wiem gdzie? przeziernosć karkowa była w porządku, wynosiła 14. trochę mnie teraz poschizowałaś tym Rutkowskim, ale po prostu został mi polecony. jak znacie kogos dobrego do kogo można wybrać się na usg w 20 tygodniu dajcie znać i pozdrawiam :) albo Ty rajlax kogos dobrego z Cieszyna, bo jak pisała muszę zmienić lekarza, moja doktorka idzie na operację :( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagnajagna
acha dziewczyny za usg płaciłam 100 zł, ale opis faktycznie niewielki choć dużo zdjęć. pytałam o normy przezierności do 25 powiedział, że nie ma co się martwić. z kolei moja koleżanka miała przezierność 34, a urodziła zdrową córkę, która niedawno skończyła 2 latka. przyjemnego długiego wekendu dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja za prenatalne płąciłam 250 zł a Wy po 100-120zł tylko gdzie?? tak mało az szok:) mnie dzisiaj cały dzień głowa boli że nie da się wytrzymac, nie wiem czemu ale jestem tak zdenerwowana na wszytsko!! dziewczyny mam pytanie dostałam na twarzy jakies liszaje, przynajmniej tak mi mamuśki powiedziały że to liszaje, ale nic z tym nie da się zrobic ponoć, co to może oznaczac?? takie bzdury że to na dziewczynke to nie wierze, ale bardziej mnie martwi czy to nie jakies zmiany watrobowe, bo moja kumpela w ciąży miała plamy na dekoldzi ei jak sie okaząło to trzustka jej padła z przeciążenia:(i tak se mysle czy ktoras tak miała??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli jak przeziorność jest w porządku to nie ma co robic dlaszych usg genetycznych Spojrzałam na opis od mojego gina i mam tak "Anatomia płodu prawidłowa, nt(czyli ta przeziorność 2,2 w 11 tyg, 6dniu (11,1 OM) kość nosowa widoczna fhr+ Płyta kosmówkowa na ścianie tylniej" Czy może ktoś mniej więcej zinerpretowaćMamusie pewnie bedą coś wiedziały Gin powiedził że wszystko w porządku i on nie wiedzi konieczności dalszych badań Jeśli chce usg 4d to moge ale powiedział że to taka mada, bo jak wszystko ok to nie ma potzreby Doradził żebym sie nie wybierała wczesnie niz przed 20 tyg jeśli chce konkretnie malutkiego obejrzeć a ja jaestem panikara i nie wiem co myśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kimizi a gdzie ty jezdzisz do gina? Rozumiem, że 50km od Wrocławia tak? Ja też jestem z okolic Wrocka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja gin powiedziała mi tak, jak przezierność ok to wady typu porażenie, paraliż, niedowład kończyn (głównie)dolnych, wyeliminowane w 99% a więc praktycznie szans zero że coś jeszcze mogło by wyskoczyć, kąt nosowy , chyba tak powiedziała moja mała ma 85 stopni a powyżej 45 stopni jest ok, dzieci z zespołem downa, zespołem jakiegoś pareksa czy patersa, przepraszam ale nie wiem dokładnie bo nie słyszałam o tej chorobie też wykluczone w 99% a do tego główka musi jak na tym etapie byc wymiarowo podobna do obwodu klatki piersiowej, bo dziecku główka bedzi eteraz wolniej rosła i do 3 m-cy się wyrówna, jeszcze mózg powinien byc podzielony juz na dwie półkule, a serce powinno być czterodziałaniowe a wymiary od 5,5 cm moja mała ma 5,95 cm i już spanikowałam ale lekark apowiedziała że dla dziewczynek to typowe, a wiec jak wasze małe panienki sa małe:)to beda drobniutkie i tyle bez paniki:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masajka1983
Wszystkie piszecie o płatnych badaniach prenatalnych, ja ze względu na moją przeszłość dostałam na nie skierowanie i nic nie płaciłam. Maleństwo prezentowało się ze wszystkich stron więc wszystkie pomiary udało się wykonać. Początkowo umówili mnie na to badanie w 12 tygodniu i strasznie się zestresowałam kiedy lekarka powiedziała, że człowieczek jest za mały aby wykonać badanie. Miałam przyjść w 14 tygodniu, maluszek urósł z 4 cm do 7 :-) Ależ mi wtedy ulżyło. Obecnie 15 tydz i 3 dzień, zachcianki na chipsy. Mój kolejny nałóg colę już chyba zwalczyłam. Waga nie poszła na razie w górę, a brzuszek już zdecydowanie widoczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) ja dzisiaj traciłam przytomność, spadało mi ciśnienie, a puls ot tak do 120 skoczył :( masakra, przez ciążę serducho mi fiksuje :) co do wad typu paraliż poprzez przezierność karkową może lekarz ocenić jedynie brak wady wrodzonej(zespoły wywołane mutacjami chromosomalnymi lub występującymi z zespołem Downa, wodogłowiem czy rozszczepem podniebienia - stąd badanie również kości nosowej) , niestety, przezierność karkowa nic nam nie powie o rozszczepie kręgosłupa, czy przepuklinach rdzeniowych, te przypadki można ocenić jedynie przy dokładnym badaniu całego kręgosłupa i ruchliwości dziecka. jednakże zwykle są one dobrze widoczne, a zatem jest przygotowanie do zabiegu - właśnie z powodu występowania tych chorób ważny jest kwas foliowy - zamknięcie cewy nerwowej - tym samym rdzenia kręgowego we właściwym miejscu i momencie powoduje, że rdzeń kręgowy dziecka jest prawidłowo ukształtowany. Ibuprom i ketoprofen zabroniony, absolutnie nie wolno kwasu salicylowego-aspiryny, pozostaje paracetamol i domowe sposoby Masajka u mnie też piłka rośnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, mnie głowa codziennie nieznośnie boli ale obchodzę się bez leków. Biorę Femibion, miałam kupic sobie Pharmaton Matruelle bo zawiera dodatkowo omega3 ale takie wielkie kapsuły były że zrezygnowałam. Kupiłam omega3 osobno - nie wiecie czy tak mozna je brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my jednak dziś w nocy wyjazd odpuszczamy. ja padam na pyszczek i kolejna zarwana noc mnie zabije normalnie. brzuszek ciągnie niemiłosiernie, więc czas się położyć i nieco odpocząć. podczas pobytu w Łodzi sie przeziębiliśmy i ledwo dycham. ja jeszcze jakoś to przeszłam, tzn lekki kaszel i katar, zatoki zapchane na maxa. R kaszle i też ma katar, tylko jak to facet - umiera przez to. jeszcze teściowa niewidząca tego że ja też chora jestem, biegam za Frankiem i w ogóle, a ta jeszcze mi tu morały prawi jaki to R jest biedny i jak to mam lepiej o niego dbać bo on taki chory, wstawać z łózka nie może, a ty kobito biegaj z glutem do pasa za dzieciakiem, wykopuj ziemniaki na obiad i co jeszcze? ciąży zdawała się nie zauważyć, choć ja uważam że nie zauważyć jej nie idzie! nawet w pon w urzędzie stałam po paszport dla synka to ludzie w kolejce chcieli mnie przepuścić!!! tak widoczny mam już brzuszek! a ta nie zauważyła :( ale dziś jej powiedziałam, to miała minę jakbym jej coś pod nos podłożyła. ehhhh. no to ponarzekałam sobie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Wyjechałam do rodziców i moje mdłości cudem ustały :) Chyba będę tu siedzieć do końca 4 miesiąca :) jagnajagna - niepotrzebnie się zestresowałaś, tak jak Ci napisałam, ja w pierwszej ciązy też robiłam u niego badania i córeczka zdrowa :) Przypuszczam, że przypadek mojej koleżanki był wyjątkiem, bo o niczym innym nie słyszałam,a poza tym gdyby częściej się mylił to na pewno nie zostałby ordynatorem w cieszyńskim szpitalu. A co lekarza, to słyszałam, że świetna jest Pani GIBIEC. Ja chodzę do Bochenka, bo jest na NFZ, no i oprócz tego prywatnie jeżdże na badania szczegółowe do Żor. Pozdrawiam i życzę miłego dnija :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i po badaniu:) z jednej strony spokojna jestem bo z malutka wszytko ok ( powiedzial ze na 90 procent dziewczynka)a z drugiej myslalam ze to usg to bedzie inaczej wygladalo.mialam wrazenie ze ten lekarz robi to tak na szybko byle odwalic swoje.nie dostalam plytki tylko 2 zwykle zdjecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×