Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

Cześć kobietki :) Widzę, że na forum mamy dużo "nowych" mamusiek oraz sporo "starych" powróciło :D No i oczywiście doczytałam się nawet tatusia :):):) Super!!! Witam wszystkich serdecznie! Gratuluję rozpakowanym mamusią :) Niespodzianka, to miałaś niespodziankę!!! Mam nadzieję, że u Was wszystko dobrze! Kochane, ze mną było tak jak piszecie. Strasznie się bałam, chyba jeszcze nigdy w życiu nie przezywałam takiego strachu. najgorsza była droga do szpitala, bo mała się nie ruszała, a ja cały czas ja szturchałam...i nic, w brzuszku cisza. Dopiero jak mnie podpięli pod KTG i usłyszałam jej serduszko, to się uspokoiłam. Co do porodów - przez 2 doby byłam na porodówce, kolejne 3 na sali przedporodowej więc naprawdę dużo widziałam i słyszałam. Powiem Wam, że wiele zależy od nastawienia. Jak się kobieta nastawi na wielki ból, to taki będzie czuć. Lewatywę polecam z własnego doświadczenia, po czopkach glicerynowych nie ma takich efektów i czopki bardziej drażnią. Moim zdaniem są do d... ;) Po lewatywie poród się rozkręca, no i jest luz psychiczny, że nie wypcha się kupki w czasie parcia dzidziusia. Wiola100 - co do szczepionek. Starszą córeczkę najpierw zaszczepiłam na MENINGOKOKI - bo one wg mojej lekarki, są groźniejsze od pneumokoków i to one wywołują tę piorunującą postać sepsy. Szczepiłam po 1 roku życia - Neis-vac C - 1 dawka. Gdy córka miała 2 latka szczepiłam na Pneumokoki - Prevenarem - też 1 dawka. Moja córka nie chodziła do żłobka, więc mogłam sobie pozwolić na takie tańsze rozwiązanie. Bo im wcześniej szczepisz dziecko, tym więcej dawek potrzebujesz. A co do skuteczności - kiedyś w przedszkolu córki wybuchła panika, bo jedna dziewczynka miała pneumokoki, okazało się potem, że pół przedszkola je ma - u mojej dzięki szczepionce nic nie wykryto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
tez tak mysle :) ale slyszalam ze jesli kobieta zaczyna rodzic to tez sama zaczyna sie oczyszczac a ja mam tak ze jak sie denerwuje to wlasnie kope mi sie chce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja tak miałam przy poprzednim porodzie :) Odchodził mi czop śluzowy, leciały wody i kupka sama szła. Myślałam, że to wszystko, ale po lewatywie dopiero mi tego wyszło :) Hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
No dobra poslucham madrzejszej :) No u mnie w koncu jakies milimetry sniegu i przyznam ze az na spacer dzis mam ochote wyjsc :) musze meza pogonic bo on to by ciagle w domu siedzial i tyłek grzal:P a teraz siedzi na zwolnieniu po jelitowce to nic mu sie nie stanie jak w koncu wyjdzie z domu :P wczoraj mialam chwilowy kryzys i przyznam ze nawet odechcialo mi sie rodzic:D i bylo powiedziane"dzis nie rodze pierdziele to ":D tylko szkoda ze mam najmniej dopowiedzenia w tej kwestii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"dzis nie rodze pierdziele to " haha dobre :) ;) Pewnie wyciąg chłopa na spacer, dobrze mu to zrobi! Ech zazdroszczę, ja muszę leżeć w łóżeczku...no ale na szczęście już w domku :) U nas też trochę napadało śniegu - pięknie jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do tabelki dopisuję mamusie rozpakowane i ich terminy porodu z OM :) .................aktualizacja z dnia 14.01.2012.............. NICK............TERMIN PORODU........DNI DO PORODU?? nina_86...............26.01.2012..............12 monia_aa..............28.01.2012.............14 caroosia.............29.01.2012...............15 Niecierpliwa1989....01.02.2012..............18 masajka1983.......02.02.2012................19 ksenia26............03.02.2012................20 Marcia21............04.02.2012................21 syll19................04.02.2012................21 beattriks...........04.02.2011................21 daguska007........04.02.2012................21 Bubik................04.02.2012................21 barbara_varvara..05.02.2012...............22 mała_agatka......06.02.2012.................23 Birka87................06.02.2012..............23 katjusza81........07.02.2012.................24 Endlessly............08.02.2012................25 Pietrunia22.........08.02.2012................25 Kimizi..................09.02.2012..............26 margerita3310......10.02.2012...............27 jagnajagna..........10.02.2012..............27 m.flora................10.02.2012...............28 bibisi..................12.02.2012..............29 esga89...............12.02.2012..............29 kwiatuszek@.......13.02.2012..... ........30 Małpiatkaaaaa......13.02.2012............30 dziewczatko........13.02.2012.............30 werka_bmw.........13.02.2012.............30 kropka693..........14.02.2012..............31 mamakaterina.....14.02.2012..............31 rajlax...............14.02.2012...............31 oluskaaa1..........14.02.2012...............31 Lena0...............15.02.2012...............32 Wiola100...........16.02.2012...............33 szczesliwa86......17.02.2012...............34 Wanda87............17.02.2012..............34 motylek89..........17.02.2012...............34 Edyyta ..............18.02.2012..............35 kassiiulla............19.02.2012...............36 cayn ................20.02.2012...............37 mamadzieci.........21.02.2012..............38 jusial.................21.02.2012..............38 julias..................21.02.2012.............38 Załamana 1..........22.02.2012.............39 mbborowka ..........22.02.2012............39 Izabell1982............22.02.2012...........39 Moja żona Kasia......24,02,2012........... 41 fika81..................26.02.2012...........43 dolores181 ...........26.02.2012............43 andzia1910............27.02.2012...........44 Twoja_królewna......28.02.2012...........45 lady_margarett.......28.02.2012...........45 Mamusie już rozpakowane: NICK......................TPzOM...........imię.........data porodu(CC/SN)....waga/cm 1. niespo_dzianka.....02.02.2012......córka............??? 2. tika27................27.01.2012......Piotruś........12.01.12.....????< br />

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbara_vara >> to nie do końca tak jest z tymi wodami płodowymi. Mi wody wcale same nie odeszły, dopiero już podczas porodu w szpitalu sami mi je przebijali, ale to już było podczas akcji porodowej, kiedy leżałam rodząc na łóżku i tylko usłyszałam jak po przebiciu wody lecą do miski pod łóżkiem. Tak więc, mimo jednego porodu za sobą, nie wiem jak to jest jak wody odchodzą. A mi się przypomniało, że nie wyprałam jeszcze wózka. Dzisiaj mam mieć gości, ale jutro muszę się za to zabrać i chyba będzie już wszystko. Co do porodu, to z dnia na dzień mam coraz większego stracha ... chyba tez przez to, że muszę jechać do szpitala ok. 30 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, wczoraj miałam niespodziankę - mama kupiła wózek dla mojego Synka (ja miałam w planach używany), świetny wielofunkcyjny, gondola, spacerówka i fotelik, tylko nie zauważyła, że ma on śliczne, różowe akcenty... no prawie się popłakałam... zobaczcie http://www.babyactive.pl/index.php?wozek=jet&show=kolory#start Od razu sobie wyobraziłam jak wszyscy znajomi mówią "jaka fajna dziewczynka..." na szczęście udało mi się wymienić na taki: http://www.babyactive.pl/index.php?wozek=jet&show=kolory#start co o nim sądzicie? rajlax - ale miałaś przeżycie... ale teraz to już będzie wszystko dobrze :) A ja dziś zaczynam 38 tc, pojutrze mam wizytę :D nareszcie! W nocy nie śpię' bo albo nie mogę sobie znaleźć miejsca, albo sikam co godzinkę.. albo coś mnie boli, albo Mały szaleje :) Poza tym OK, przyzwyczaiłam się do zdrętwiałych rąk i spuchniętych stóp oczywiście licząc, ze to wszystko minie po porodzie... Pozdrowienia dla wszystkich Mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach, złe linki wkleiłam, ten róż to "Jet neo" kolor n5, a zmieniłam na "Jet classic" kolor j10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
a ja chyba musze sie wygadac.... tak patrze na wszystkie babcie one sa szczesliwe ze bedą wnuki....kupują prezenty,pytaja swoje corki jak sie czują itp a u mnie tesciowa przyznam pyta o wszystko,kupuje mi ulubione owoce, soki bo mam za malo wody w moczu.... ale moja matka to ma chyba to gdzies od samego poczatku wytyka znajomym ze jak by miala wnuka to by mu kupila wszystko co najdrozsze itp. a tu pierwszy wnuk w drodze i nic nawet kaftanika nie dostalam,wozek tez miala kupic itp a wszystko sama kupilam.... ostatnio byla u mnie znajoma co rodzi w kwietniu i chciala zobaczyc co mam dla malego przyznam ze mam malo rzeczy nowych bo wyprawke sama musialam z mezem skompletowac i jedynie uratowal mnie slub ktory byl w lipcu(cywilny)i udalo sie cos odlozyc kasy a po drugie przegladam allegro,gazetki supermarketow i udalo mi sie skompletowac wszystko oszczednie ale w calosci. No i ta znajoma z tekstem "no moja mama ostatnio zaszalała bo byla w smyku i kupila PIERWSZEMU wnukowi butelki awenta i takie tam" moje dziecko tez bedzie mialo butelki dobre bo znalazlam fajnego uzytkownika na allegro i przy zakupie wiecej rzeczy naprawde zaoszczedzilam:) Wozek tez udało mi sie kupic na wyprzedaży GRACO boallegrowicz pozbywał sie starych modeli:) No ale mniejsza z tym chodzi mi o to ze tak troche dziwnie mi jest.... Nawet na slub moja wlasna matka nie przyszla bo doszla do wniosku ze nie ma pieniedzy i woli moim bracia cos kupic niz wydawac zbednie pieniadze.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) mam pytanko czy zdarzają Wam się pod koniec bóle głowy? U mnie pojawiły się od jakiegoś tygodnia i nie wiem czy mam się tym martwić. Mierzę ciśnienie (nigdy z nim nie miałam problemu). Mam ciśnieniomierz na nadgarstek ale jak robiłam pomiar jeden po drugim to za każdym razem wychodziło co innego... Teściowa pożyczyła mi też elektryczny ale taki co się zakłada na ramię i jest to samo :( nie wiem czy mam im wierzyć. Wczoraj wieczorem jak mnie rozbolała głowa mierzyłam na jednym i miałam 148/92! a po chwili na drugim 130/86 i za chwilkę 120/79.... nie wiem co mam o tym myśleć i czy iść wcześniej do lekarza :( wizytę planową mam na 25.01.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barbara_varvara - u mnie też tak, jak u Ciebie - tak to przynajmniej odczuwaliśmy z mężem, bo moja mama nic nie kupiła dla wnuka i nagle wyskoczyła z tym wózkiem... mąż mówi, ze lepiej późno niż wcale, ja już powiedziałam babci, ze będę Ją zabierać na spacerki z Wnusiem. W ogóle to Ona chciała wnuczkę, bo jednego wnuka już ma i była przekonana, ze teraz będę miała dziewczynkę... a tu drugi chłopczyk - ja się cieszę z tego małego nocnego rozrabiaki, mąż też :D babcia chyba już też...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.flora
barbara_varvara tak zgodzę się z Tobą, smutno gdy tak się dzieje, wiem że samemu zawsze trzeba dać radę, ale jakby nawet drobiazg się dostało to juz jest inaczej. Ta ciąża jest moją II i sporo rzeczy mam po Hani a że teraz też będzie dziewczynka to mnie sie udało. co prawda troche trzeba było kupić, ale na pewno mniej. Teściowa stara sie jak może (miło), a Mamy nie mam (zmarła gdy miałam 20 lat), to nawet nie mam komu sie wyżalić czasami a teściowa to nie to samo. A wogóle to chciałm Cie zapytać bo wczoraj trochę czytałam wcześniejszych stron tego forum i nie wiem czy to Ty pisałaś ze zamierzasz kupić takie pieluchy tetrowe z nadrukiem(6szt.) i termometr w soczku.I czy kupiłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
moja to tez 2 tylko pierwsza poronilam i tez zrobila z tego wielką afere bo mieszkalam jeszcze w domu rodzinnym i wielkie żale byly ze jak to teraz bedzie itp. Tylko ja juz wtedy ze swoim chlopakiem bylam 4 lata i nie wiem co jej w glowie siedzialo ale przyznam ze jak poronilam to bylo widac z jej stronu ulge ze tak sie stało.... rodziny sie nie wybiera..... kupilam smoczek z termometrem i mierzyłam na nim sobie temperature i jest tak samo dokladny jak ten zwykly elektryczny ale ma jeden minus tzn wolno pracuje tzn mierzy temperatute i zastanawiam sie jak to bedzie z dzieckiem gdy mi sie rozplacze. Ogolnie planuje nie przyzwyczajac wogole do smoczka to mam nadzieje ze załapa Maluch o co chodzi :) a co do tych pieluszek z nadrukiem to ich nie zamawialam bo juz uzytkownik nie mial ich na allegro ale widzialam u innych ze mają ale znow u nich nie znajdziesz smoczka z termometrem :P ja w koncu zdecydowalam sie na pieluszki flanelowe z nadrukiem przyznam ze sa mniejsze ale bardziej beda mi one potrzebne do usypiania wiec rozmiar nie az tak duzego znaczenia :) tu masz linka do smoczka : http://allegro.pl/termometr-w-smoczku-100-bezpieczny-najtaniej-i2029959549.html Uzytkownik wysłał paczke w poniedzialek popoludniu a w we wtorek o 12 juz byla i wybralam kuriera(firma UPS) :) u Niego tez znajdziesz butelke antykolkowa i podkłady i takie tam :) poriwnywalam cene butelki w supermarkecie i przyznam ze zaoszczedzilam sporo bo w sklepie prawie 40 zl a u niego nie całe 20 zl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.flora
barbara_varvara dzięki, ja te pieluchy już kupiła ale powiem Ci że są duże ale po pierwszym wypraniu trochę się już zaczęły szczępić no i wyciągnełam maszynę i je podszyłam dookoła żeby się dalej nie pruły. a właśnie nad tym smoczkiem z termimetrem się zastanawiam, bo dla córki miałm taki zwykły elektroniczny i też długo to trwało a ona się niecierpliwiła i wyciągała. a jesli chodzi otaki ze smoczkiem to znowu może sie tak zdazyc ze jak smoczka dzidzia nie będzie chcieć to i temperatury nie zmierzy się. A powiem ci że czasem to dobrze jest jak dziecko chce tego smoka bo są też takie dzieciaczki co tylko przy cycu wisiałyby i nic mama nie jest wstanie zrobić a nawet do tego dochodzi że śpi przy piersi ale jak ze wszystkim są plusy i minusy każdej sytuacji. A butelki już kupiłam taki pakiet startowy z Aventu (4szt. smoczek uspokajasz i szczotka do mycia) bo najlepiej mnie się tych używało dla córki i od innych smoczków(uspokajających)miała uczulenie wokół ust

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beattriks boskie te wózki! I zamiana korzystna :) A ma regulowaną rączkę? julias zmierz się takim zwykłym, nie elektronicznym, jest dokładniejszy. barbara_varvara - wiem co czujesz. My z mężem zawsze musimy liczyć na siebie - tak było ze ślubem i tak będzie z dzieckiem - nikt z rodziny finansowo nam nie pomaga, już nawet nie mówię o kupnie czegoś tak drogiego jak wózek... wtracę się jeszcze w temat pieluch z nadrukiem (tetrowych) ja kupiłam ale są takie sobie, strasznie szajskie, jakość słaba. Za to flanelowe super. Kupiłam tez flanelowe z ceratką od spodu ale jak je dziś prasowałam ta ceratka się rozciagała :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rajlax przeraziłaś mnie tym linkiem o lewatywie, nigdy mi tego nie robiono. Czy przed cc też to robią? OMG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jakie koła są lepsze do wózka? pompowane czy piankowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez jestem ciekawa , z tego co slyszalam podobno pompowane ale sama doswiadczenia z zadnym wozkiem nie mam bo to moje pierwsze malenstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakiej firmy kosmetykow do pielegnacji maluszka macie w planach uzywac?? co myslicie o nivea baby??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
ja kupilam do szpitala bambino i zapewne w domu wykorzystam wszystko do konca :) ale czekaja na mnie tez nivea baby a pozniej pewnie przejde na rosmanowskie bo slyszalam o nich dobre opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie mam zamiar kupic te nivea baby , tez slyszalam o tych rosmanowskich ze sa dobre , duzo pozytywnych opini czytalam tez o pampersach "dada" z biedronki. Na poczatek bede uzywac pampers sensitive ale napewno wyprobuje tez tych "dady"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Jeśli już o kosmetykach to co myślicie o Johnson's baby? Ja kupiłam cały zestaw ale później znajoma powiedziała mi ze te kosmetyki często uczulają... No ja wyspałam się do południa, zjadłam śniadanko, posprzątałam trochę a teraz byczę się...:D Później skończę pakowac moje torby do szpitala:) Strasznie dużo tych rzeczy się uzbierało:) Mam osobną torbę dla mnie i osobna dla małej:) A myślałyście już coś nad imionami..??:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki rajlax dobrze że wszytko skończyło się tylko na strachu, ale wyobrażam sobie że ten strach i lęk o maleństwo musiał być nie do wyobrażenia. Uważaj teraz na siebie i oszczędzaj się:) beattriks super ten wózeczek. Mama ma gust:). A zmiana jak najbardziej korzystna. Ja mam wózek koloru bezowego tak na wszelki wypadek, gdyby druga okazała się dziewczynka, ale twój też śliczny:) barbara_varvara kurczę współczuję ci takiej sytuacji:/ Ja mam rodziców cudownych. Mój ojciec był nawet sponsorem wózka a teściowa łóżeczka także praktycznie całą pomoc przy wyprawce mieliśmy od nich. No ale jak to mówisz rodziny się nie wybiera. Choć powiem że ja mam tak z teściem, wydawało nam się że jako że to jego pierwszy wnuk w wieku 70 lat to będzie skakał z radości, a tym czasem jak na razie zlewa całą sprawę, a jak mówię coś o małym to on zaraz zmienia temat. Jak poinformowaliśmy go że zostanie dziadkiem, to nie powiedział ani słowa na ten temat, ani gratuluję ani fajnie tylko zmienił temat na "przyziemny". Mój mąż też nigdy nie miał od niego miłości także sadzę że z wnukiem będzie tak samo, choć zobaczymy jak maleństwo się urodzi:) Julias z tym ciśnieniem to wiem (od położnej) że za każdym razem jak byś nie mierzyła to wyjdzie co innego, tylko że faktycznie u ciebie to dość spora różnica, ciężko powiedzieć:/ A z bólami głowy to faktycznie teraz mi się zdarzają częściej niż zwykle, ale jest to ból do wytrzymania i nawet znośny Lena lepsze są koła pompowane, szczególnie jeżeli zamierzasz spacerować po jakiś nierównościach, czy po śniegu, natomiast wózki z kołami piankowymi są dużo lżejsze i jeżeli masz taszczyć wózek na 4 piętro to trzeba i na to patrzeć werka_bmw ja kupiłam kosmetyki rossmanowskie tak od razu, czytałam o nich bardzo dobre opinie, a no i cena też niewielka. Dodatkowo kupiłam sudocrem i oilatum płyn do kąpieli. Jeżeli małemu te kosmetyki nie podpasują to nie będzie ich szkoda wyrzucić, czy "wyciapać" na sobie:) Pampersy mam na początek oryginalne, ale też na pewno zmienię po pewnym czasie na coś tańszego pozdrowionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula ja też słyszałam że J&J uczulają bo mają sporo chemicznych składników, ale w sumie to też zależy od dziecka jedne uczula to drugich co innego, a twoje może nic nie uczulać...Ja bym nie kupowała jak na razie innych tylko spróbowała te, jak będzie miał uczulenie to dopiero zmienisz, a J&J wykorzystasz na sobie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
a i tak sobie pomysłam ze za nim kupi sie cala wyprawke kosmetykow rosmanowskich to najpierw mozna sprobowac na tych malych probkach co oni sprzedaja :) tez planuje po pampersie przejsc na dade ale tez i slyszalam pozytyw o pieluszkach z lidla z zieloną herbatą tak wiec mamy kupe rzeczy do przetestowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×