Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Paulisiaaaa

Panny Młode 2012 jak przygotowania? :)

Polecane posty

Gość Paulisiaaaa
170 to tanio? w moim mieście najdroższa sala kosztuje coś ok 180-200/os. My w cenie 170 mamy wliczone dania gorące, przekąski zimne, ciasta, tort, lody, owoce, napoje typu fanta, coca-cola, sprite, soki kilka smaków... zapłacić dodatkowo trzeba za stół wiejski, oczywiście alkohol we własnym zakresie poprawiny 65/os. w tym jest zupa + danie gorące i to co zostało z wesela Jeśli chodzi o mieszkanie to my zamierzamy mieszkać u teściów, mają duży dom i praktycznie 2 piętra są wolne, mamy zamiar na razie zająć ostatnie - 3 pokoje + kuchnia + łazienka, niedługo zabieramy się do remontu. No ale już jest ustalone że jak będą jakiekolwiek problemy z teściami to uciekamy stamtąd :D A właśnie, jakie są wasze stosunki z przyszłymi teściami? i czy wasi rodzice się znają już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaxyz
cena pewnie w dużej mierze zależy od miejscowości. My w łodzi płacimy niby 200zł za osobę (cena może wzrosnąć o 10%) i z tego co się orientuję większość cen tutaj na następny rok kształtuje się podobnie. W cenie mamy wliczony tort i ciasta, napoje typu soki, woda, natomiast sami musimy kupić ew napoje gazowane i dopłacić za stół wiejsko- rybny. Dodatkowo zapewniamy jeszcze przyjezdnym pokoje w hotelach i następnego dnia zrobimy na terenie restauracji ew imprezę typu grill. Poprawin jako takich nie robimy, bo jakoś nie przepadamy za tą tradycją. Co do teściów to ja moich lubię, nawet przez jakiś czas mieszkałam z nimi i było naprawdę ok, chociaż oczywiście samodzielne mieszkanie jest dużo lepsze :) A nasi rodzice się jeszcze nie znają bo jakoś brakuje czasu na spotkanie integracyjne heh, no ale w wakacje trzeba będzie się zebrać i takowe zrobić wreszcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziamadziamadzia
28 kwietnia :D sala - jest fotograf -jest kamera - nie chcemy dj - jest obrączki - pomysł jest sukienka - pomysł jest kwiaty - pomysł jest samochód - jest włosy - pomysłu brak :-p nasze przyszłe gniazdko - pracujemy nad nim, remont w pełni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mychamała
Ja mam termin 1 września 2012 bo 25 sierpnia był już zajęty. a tak mamy sale, kamerzyste i zespół a reszta później. A tak szczerze to nie chcialam wesela tylko narzeczony bardzo tego chciał, więc się zgodziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z natury 165/48
ja tez mam w kwietniu 2012 ;) chcieliśmy 28 bo pozniej jest długi łikend :) ale juz mieliśmy zajęta sąlę. mamy więc 21.04.2012 załatwiona sala, kucharki nad orkiestra się zastanawiamy Co do mieszkania to będziemy myslec dopiero jak się załatwi już grajków i kościół. Chcemy kupić M3 ale boje się,że nie zdażymy ze wszystkim, jeszcze tylko 11 miesięcy. teraz jestem na etapie wymyślania zaproszeń, winietek i księgi gości bo chce zrobić sama ale zobaczyny co z tego wyjdzie ;) Lubię takie robótki ale też nie chcę żeby wyszło mi drożej niż kupione w sklepie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z natury 165/48
ja tez nie chciałam wesela, marzył mi się skromny ślub, najskromniejsza w świecie suknia, delikatny welon albo nawet tylko sam kwiat i kolczyki na wkręt :P minimalistycznie ale mam wesele z poprawinami na 120 osób w OSP z kucharami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mychamała
ja na szczęście mam jednodniowe wesele, na poprawiny się już nie zgodziłam, mam wesele na 150 osób i koszty mnie przerażaja. 170 zł za osobe, bez ciasta, wodki, do tego sie ubrac, opłaty w urzedach, dojazd na sale, kierowcy zeby odwieść gości, nocleg dla tych co są z bardzo daleka. A przyszła teściowa wymyśla jeszcze nie wiadomo co, bo chce żeby jej syn miał najcudowniejsze wesele, a koszty idą po połowie. I jeszcze jak słysze że krótkiej sukienki nie wypada mieć pani młodej to mi sie odechciewa wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mychamała
i jeszcze ubzdurali sobie jakiegoś grajka grającego na akordeonie przy wyjściu z domu........:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z natury 165/48
ja też chciałam jednodniowe(jeśli już w ogóle wesele) ale wszyscy na mnie wsiedli,ze jak to bez poprawin? a co z przyjednymi goścmi? :o a co z tym jedzeniem itd itp, słuchać nie chcieli :o Ja sie akurat nie ciesze, bo dochodzi 2 garnitur, 2 kiecka, buty, znów fryzjer (o ile pojde). W ogóle chciałbym to bardziej na luzie zrobić, ominąć np. powitanie chlebem i solą ale jak tylko powiedziałam to :o 'jak to bez chleba i soli?' :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odstąpię termin wesela 30.06.2012 (sobota) Leśniczówka w Wodzisławiu Śląskim. Zainteresowane osoby proszę o kontakt telefoniczny 793018773 lub mailowy aparatka86@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roletka
Hmm a my placimy 150 zl od osoby za wesele ( bez poprawin, to bedziemy dodatkowo placili) ... to jakos taniej niz wy... i w tym wszystko jest, zimna plyta, cieple dania, ciasta i tort, owoce... jedynie musimy zalatwic napoje gazowane i alkohol...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierpniiowka
My tylko wesele, bez poprawin a nastęonego dnia planujemy.... Malediwy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mynia :)
Dziewczyny u nas w mazowieckim płacimy 170 od osoby i w tej cenie mamy tak naprawdę wszystko. Ciasto, napoje, soki (sami musimy kupić tylko wódkę i to wszystko). Resztą zajmuje się sala weselna. A jakie koszta ponosicie za: * fotografa (my płacimy 2000 zł) * kamerzystę (1400 zł) * zespół (4500 zł) Nasz ślub 7 lipca 2012 roku. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia24-87
Witam :) Nasz ślub będzie 4 sierpnia 2012 na godzine 16. Na razie załatwiliśmy salę, hotel, kamerzyste, fotografa i kościół. Został na razie zespół. Pod koniec roku reszta trzeba się zająć :) Sukienkę miałam szyć, ale stwierdziłam, że nie będę się z tym bawić, po prostu pójdę i kupię. :) Wesele będzie kosztować do 150 za os. Ile konkretnie dowiemy się jak ułożymy menu. Wesele na ok 120os.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaxyz
u nas oprócz sali za ok 200 - 210 zł od osoby pozostałe wydatki to: - kościół (ok 1000 za ślub) - zespół - 4000 - kamerzysta - 1800 - hotel dla gości spoza miasta - ok. 3000 reszty jeszcze nie mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakochana Ania :]
Cześć kochane Panny Młode 2012 roku ;) Nasze wesele jest 8 września 2012 :] Wesele + poprawiny. Załatwione mamy: salę, dj-a i kamerzystę z fotografem. Za salę płacimy 140zł od osoby (cena może wzrosnąc do 150) za dwa dni. Kupujemy alkohol i napoje. Mamy 6 dań gorących, przystawki, ciasta, tort i inne ;) Za stół wiejski 800zł trzeba dopłacić. Hotel można wynająć cały - 1000zł, albo ile się chce pokoi, coś koło 40zł chyba za pokój. Apartament małżeński gratis ;) Planujemy na 120 osób, ale nie wiem, czy się nie zmniejszy ta liczba ;) Dj + harmoniusz (:D) + saksofonista (full opcja ;) wszystkie przyśpiewki, oczepiny itd robią tak jak zespół) - 2000zł za 2 dni. kamerzysta + fotograf - 4płyty z filmem, zdjęcia w plenerze (120 na płycie, z 30 duży album i portet gratis) - 2600zł. No i tyle :) Reszta po Nowym Roku :) A co do mieszkania, to na razie u mnie z rodzicami... Mamy duży 3 poziomowy dom, więc jest gdzie się ganiać ;) A po weselu planujemy swoją budowę ;) Ale to tylko marzenia na tą chwilę :) O jakich sukniach myślicie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mynia :)
Do "zakochanej Ani"... Jak patrzę i czytam to wcale nie płacicie dużo. Można wiedzieć z jakiej miejscowości jesteś?? A jesli chodzi o suknie to mi się podobają z tego "Szarpanego tiulu" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakochana Ania :]
Nom, właśnie nie tak dużo :) A ja z łódzkiego jestem, jakby ktoś bardziej zainteresowany był, to mogę przybliżyć ;) Muszę zobaczyć, co to ten szarpany tiul ;) Mnie się podobają takie z falbankami, ale nie takimi falbankami falbaniastymi sztywnymi i sterczącymi, tylko takimi fajnymi mięciutkimi :D Nie wiem, jak to wytłumaczyć ;) I góra taka gipiurowa, zdobiona :) jak znajdę jakiś model fajny, to wstawię linka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam drogie panny młode :). A ja wesele mam na 25 sierpnia 2012 :). Tak jak już kilka dziewczyn pisało ;p My jak narazie załatwiliśmy tylko i wyłącznie salę (tzn termin zajęliśmy). 140 zł od osoby ale może sie do przyszłego roku trochę cena podnieść. W przyszłym tyg zamierzamy udać sie do DJ-a i fotografa oraz kamerzysty.. A co do kościoła to najbardziej sie tej wizyty boimy z mężem. Że tak powiem ksiądz z mojej parafii jest mało przychylny do różnego rodzaju "wymysłów" młodych ;p. I te nauki przedmałżeńskie. A co do kosztów wesele to całość pokrywa pan młody. Wiem być moze kiedys mi to wypomnii..i będzie jazda..na dodatek zamierzamy mieszkac u niego.. z teściami, ale ogólnei są mili, wiec ok :) Bardzo mnie lubią i ja ich równeiż :) Pomysłu na sukienkę ani nic nie mam ..;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość incognito_87
Witam Was :) Nasz ślub odbędzie się 1 Września 2012. Zależało nam na odpowiedniej godzinie więc już zrobiliśmy rezerwację u księdza. Mamy też salę, dj-a i fotografa. Myślę, że na razie nam wystarczy. Resztę będziemy przygotowywać za parę miesięcy, a tymczasem będziemy upajać się narzeczeństwem :) Wesele planujemy na ok 80 osób. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolkaka
ja tez mam slub 1 wrzesnia 2012, tylko ksiądz mimo że zalezy nam na odpowiedniej godzinie kazał przyjśc po 1 wrzesnia tego roku bo bedzie miec kalendarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mynia :)
Tak mówią księża ale akurat nasz zapisuje sobie w notatniku a potem nanosi na kalendarz. My także mamy już zarezerwowaną godzinę w kościele, ślub mamy 7.07.2012 więc jak na lipiec przystało mamy na 18.00 godzina odpowiednia jak dla nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaxyz
o ja też 7.7.2012 o 18, chociaz chcielismy 17, ale byla juz zajeta !!! (termin ustalalismy w kwietniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mynia :)
No to fajnie. A z jakiej miejscowości jesteście? U nas było podobnie - godzina 17 była zajęta więc wzieliśmy 18 bo jak na lato to godzina 16 jest za wcześnie. I termin także zamawialiśmy w kwietniu (długo się nie mogliśmy zabrać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakochana Ania :]
Witam dziewczynki :) Jestem zaskoczona, że tak szybko zamawiacie u księdza ślub. My nawet nie myśleliśmy o tym jeszcze ;) Dopiero po Nowym Roku myśleliśmy, żeby się zgłosić. Ale u nas maluteńka parafia, więc pewnie pośpiechu nie ma :) I te nauki też mnie stresują... Niby mam świadectwo religii (nie pamiętam dokładnie, jak to się nazywa;) ), a mój Narzeczony zaświadczenie o naukach, więc mamy nadzieję, że nas ominie to... "Nasz" ksiądz fajny i wyrozumiały, to może jakoś będzie :) Nie wiem jak Wy, ale ja już żyję weekendem ;) Siedzę w pracy, ale jeszcze godzinka i idę do domku :] Napiszcie coś o sobie kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulisiaaaa
Ja już nauki mam odbyte :) Z 15 spotkań zaliczyliśmy na ok. 20 i mamy dyplomy :) ale muszę przyznać że niektóre rzeczy na tych naukach ciekawe były...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaxyz
---> Mynia :) jesteśmy z Łodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to i ja sie dołącze, ślub mamy zaplanowany na 28.07.2012 (wybieralismy sale w kwietniu tamtego roku i na 2012 zostały tylko 3 terminy, dwa w maju i nasz ostatni lipcowy) narzeczony jest :) kościół na 18 jest sala jest zespół jest fotograf jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja już DJ załatwiłam i jeszcze fotograf został. I powiem Wam dziewczyny, ze dało mi do myślenia, ze znacie juz godzine ślubu itd, więc i ja poszłam do ksiedza. A ten nieuwierzycie.;oo Otwiera drzwi i pyta czego chcieliście? Dosłowie czego!!!??? No więc mówię, ze chciałam spytac o ślub w przyszłym roku, ze kiedy przyjść itd. A on po nowym roku przyjdźcie i zamknął drzwi nam przed nosem. Powiem Wam, ze takiego chamstwa jeszcze nie widziałam! Teraz sie zastanawiamy z moim ukochanym czy przypadkiem nie zabrac od niego papierków i zrobić w parafii mojego narzeczonego..bo ten to tragedia jakaś...;/;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×