Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mam dość takiego kraju

KLUB POPARCIA Janusza Korwina Mikke

Polecane posty

Ja nie gadam, a jeśli Młoda gada - jej topik, jej prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO ZWOLENNICZKI JKM
Dobroć ludzi, jasne. W jednostkowych przypadkach tak,ale jeśli dany kataklizm obejmuje znaczne tereny i poszkodowanych jest wielu, to liczysz, że wiara tak wszystkim pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale chyba za ktoryms razem,gdyby wybory nie doszly do skutku,trza by bylo zmienic konstytucje?az chyba sprawdze zapis,co sie dzieje,gdy wybory ktorys raz z rzedu mają frekwencje ponizej dopuszczalnej. --> ja mam inna teze... trzeba byloby ich wszystkich spakowac do wora, i wyrzucic w kosmos. ZMienic ludziom myslenie. Jak mowi korwin- bogactwo nie bierze sie z zasilkow, tylko z pracy. Ludzie maja inna mentalnosc, musi nadejsc nastepne pokolenie... i tyle. Orange- o shatyni w przeciagu ost 2 stron byla jedna tylko wzmianka. I chyba wszystkim rozmawialo sie przyjemnie. Robilo sie nieprzyjemnie- na innnym temacie. Dlatego tez wyglada to tak, jak wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młoda z prywatna służba zdrowia to nie jest tak, jak to sobie wyobrażasz. Wszędzie jest państwowa, która gwarantuje Ci pakiet usług podstawowych np zabezpieczenie w wypadku epidemii. Pakiet rozszerzony opłaca Twój ubezpieczyciel. W Polsce już tak jest, że niektóre prywatne szpitale świadczą usługi w ramach kontraktu z NFZetem. No ale te kontrakty nie gwarantują powiększenia tzytzków lub odessania tłuszczu. Nigdzie na świecie nie gwarantują. Mamy złą organizację systemu zdrowotnego i w tym tkwi problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alvaro z telenoweli
ZMienic ludziom myslenie. Jak mowi korwin- bogactwo nie bierze sie z zasilkow, tylko z pracy. Ludzie maja inna mentalnosc, musi nadejsc nastepne pokolenie... i tyle. a kto ludziom obiecuje,ze zasilki beda wieksze itp?tu jest pies pogrzebany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W jednostkowych przypadkach tak,ale jeśli dany kataklizm obejmuje znaczne tereny i poszkodowanych jest wielu, to liczysz, że wiara tak wszystkim pomoże? ---> w panstwie z minimalnymi podatkami ludzie maja kase. Jak w irlandii kilka lat temu (tylko nie wiem po co rozwineli tak socjal na tak potena skale). I jak przyjdzie choroba kazdy wyciagnie kase i bedzie sie leczyl. Poza tym te rozwazania sa idiotyczne- myslisz, ze jezeli szpitale, ktore sa panstwowe wezma pieniadze z nieba na likwidacj skutkow kataklizmow? Przeciez panstwo NIE WYTWARZA zadnych dobr. Jest tym, co uda sie zebrac w podatkach. I tak w kapitalizmie i kraju mikkego zaplacisz za leczenie siebie i swoich najblizszych, a w "demokracji tuska" placisz za kazdego- im wiecej zarabiasz, tym wiecej osobom musisz oplacic leczenie- niezaleznie od tego, czy na to w ogole zasluguja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ifka* Młoda z prywatna służba zdrowia to nie jest tak, jak to sobie wyobrażasz. Wszędzie jest państwowa, która gwarantuje Ci pakiet usług podstawowych np zabezpieczenie w wypadku epidemii. Pakiet rozszerzony opłaca Twój ubezpieczyciel. ---> tez wlasnie. Dlatego moj post z 13:27 i "przeciez JKM nie zamierza rezygnowac ZE WSZYSTKICH ministerstw. Najwazniejsze zostana. Nadto na police, czy jednostki majace na celu ratowanie zycia i zdrowia ludzi beda oplacane z podatkow." a kto ludziom obiecuje,ze zasilki beda wieksze itp?tu jest pies pogrzebany ---> problem w tym, ze zasilkow W OGOLE nie powinno byc. Wtedy albo bierzesz sie do roboty, albo giniesz. Amen. Oczywiscie trzeba pomagac- od tego sa fundacje, na to powinien isc ten 1% czy ile w podatkach (korwin chce chyba calkowitej dowolnosci w tym wzgledzie; to wedlug uznania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO ZWOLENNICZKI JKM
Wiem, że z podatków wielkie dzięki. "niezaleznie od tego, czy na to w ogole zasluguja." Jasne, jak są biedni niech zdychają, będzie więcej przestrzeni dla bogatych. A upośledzonych to zaraz po porodzie ze skały zrzucać. Ten 1% dla Korwina to na szczęście max, chcecie Sparty to może do amazońskiej dżungli wyjedźcie i tam sobie państwo stwórzcie. Dobra, szkoda gadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alvaro z telenoweli
mam dość takiego kraju 3m sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alvaro z telenoweli
wpadne na bank.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I'm a real girl
Ja nie wiem jak to jest. Niby niektórzy wolnościowcy przechodzą do PO czy PiS. Dostają się do parlamentu. Jednak potem głosują za zbrodniczą ustawą (chodzi mi o ustawę o przymusowych szczepieniach) :O Chodzi mi o Wiplera, który wywodzi się ze środowiska wolnościowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stary zacny topic
Aż się łezka w oku kręci :). Cóż napisać - masz rację, podatki w Polsce są zdecydowanie za wysokie i zdecydowanie źle wydawane. Jednak po cichu wierzę, że da się to naprawić innymi sposobami niż wprowadzając na tron elokwentnego szajbusa bez wyobraźni. Ja go nawet lubię, dobrze że w demokracji ;) są takie jednostki, pobudza nas wszystkich do refleksji, ale to i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Oj, tez mam sentyment do chwil tu spedzonych, niestety teraz czas nie pozwala na siedzenie na kafe :O Ale za to robie inne fajne rzeczy ;) Co do Mikkego- no nie jest to moj ideal, ale jest zdecydowanie najlepszy z tej calej bandy nieudacznikow i nierobow zwanych powszechnie poslami i senatorami :O Podnoszenie podatkow powoduje tylko jedno- kombinowanie jak sie uchylic przed ich placeniem, poszerzenie szarej strefy albo decyzje na miare niedawno podjetej przez genialnego aktora Gerarda Depardieu (czyli zrzeczenie sie obywatelstwa kraju, ktory kaze mu placic 75% podatki ze wzgledu na duze przychody, ktore generuje jego osoba). Pozdrawiam ! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stary zacny topic
Ale JKM proponuje tez podatki, może niższe w cyfrach niż te które płacimy dzisiaj, ale baaardzo wysokie jeśli wziąć pod uwagę co otrzymamy w zamian. Dlaczego mam płacić choćby złotówkę, choćby 0,001% moich dochodów, jeśli nie zostanie to zainwestowane w nic, co mi posłuży (w drogi, szpitale, szkoły). Wojsko, policja i sądy to są narzędzia służące państwu tj. władzom do wymuszania na obywatelach pewnych zachowań. Skąd mam wiedzieć do czego JKM zechce wykorzystać silne wojsko zbudowane za moje podatki? Bo na pewno mnie o zdanie nie zapyta - w końcu nie lubi demokracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde nie mam czasu na wizyty :O zabiegana jestem ostatnio, do tego chce kupic telewizor i nikt mi na kafe nie chce doradzic jaki :O :O Znowu blokada?? :D kogo tym razem objechal? Maja z nim modzi :O wesolo :D Kurde jestem glodna jak wilk :O Zezarlam juz prawie cala papryke, na ktora przepis dala mi muszti. Kurde dobre wyszla :D nawet swiat nie doczeka..... Orange, ale powiedz tak szczerze ile mamy do stracenia/?? Bo mnie sie wydaje ze absolutnie nic. ZUS upadnie za kilka lat, to pewne. Panstwowa sluzba zdrowia nie funkcjonuje. Posluchaj prof Rybinskiego- jako ekonomista powiedzial, ze gdyby rzadzilo Korwin najpierw bylby burdel przez pol roku, a potem 15% wzrosts gospodarczy. Nie warto zaryzykowac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stary zacny topic
Ja np. bałabym się ryzykować jurysdykcji trybunału jewropejskiego, do którego mogę się zwrócić o pomoc jeśli państwowa policja skopie mi dupę bezpodstawnie. JKM zdaje się nie przewiduje takiej ewentualności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego mam płacić choćby złotówkę, choćby 0,001% moich dochodów, jeśli nie zostanie to zainwestowane w nic, co mi posłuży (w drogi, szpitale, szkoły). Wojsko, policja i sądy to są narzędzia służące państwu tj. władzom do wymuszania na obywatelach pewnych zachowań. ---> ale to sa przedsiewziecia gwarantujace Tobie bezpieczenstwo. Gdyby sadow policji nie bylo, bylby chaos i wszedzie musialbys chodzic z gorylem, by Cie nie zadzgano na ulicy dla 20złotych... Skąd mam wiedzieć do czego JKM zechce wykorzystać silne wojsko zbudowane za moje podatki? ---> to tego, czemu wojsko sluzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak jak mowie- tez nie popieram jego wszystkich pomyslow, ale teraz jestesmy w czarnej dupie, i kierujemy sie coraz glebiej :O Ci idioci z rzadu chca ratowac panstwo przez podniesienie podatkow, no przeciez to debilizm ograbic do konca i tak "bidny" narod. Z tego nic nie wyjdzie- ja wychodze z zalozenia ze sama wiem co dla mnie najlepsze, jestem dorosla i nie uwaza, ze panstwo powinno ze mn ie decydowac w kwestii wydawania MOICH pieniedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stary zacny topic
Policja służy do egzekwowania prawa: np. nie pozwala mi palić trawki i bić po mordzie innych obywateli. Ale równie dobrze może mnie zacząć ścigać za noszenie czapki tył na przód i za głoszenie lewackich haseł - jaką mam gwarancję oprócz słów że JKM tak nie zrobi? Przecież to on będzie stanowił prawo - nie obywatele za jego pośrednictwem a on sam (wszak nie lubi demokracji). A co do wojska to sorry, ale nie pokłóciłam się z żadnym światowym przywódcą ani generałem, nikt nie ma powodu żeby na mnie napadać. Jeśli ktoś napadnie to po pierwsze na parlament/stolicę/siedzibę władzy a nie na moją chatkę, a po drugie nie na skutek moich działań tylko na skutek polityki zagranicznej władzy - Janusza Korwina Mikke we własnej osobie. Czy to na pewno zgodne z wolnościową ideologią, żebym płaciła za zapewnienie bezpieczeństwa JEMU i ochronę przed konsekwencjami JEGO polityki zagranicznej? To już wolę kupić se parę skrętów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stary zacny topic
No ale on też na dobrą sprawę nie ma żadnych pomysłów poza "obniżmy podatki" - super pomysł, i zlikwidujmy prawie wszystko co z podatków trzeba utrzymywać (akurat to jest trochę zgodne z działaniem obecnego rządu). No ok... Ale wtedy mija się z celem istnienie państwa w ogóle, państwa któremu dobrowolnie zechcę płacić jakiekolwiek podatki. W praktyce ta policja JKM będzie służyć tylko do zmuszania obywateli do płacenia tych podatków (no bo urząd skarbowy chyba nie jest przewidziany).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×