Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SmileEveryday

Mamy dzieciaczków z LUTEGO 2011:)

Polecane posty

Ciemiączko powinno zarosnąć do 18 msc, jak zarośnie za szybko i do tego ob. główki nie będzie się powiększał to nie będzie miejsca dla rosnącego mózgu, coś takiego słyszałam. Mój też jak wkłada zabawki do buzi to napoczątku jest fajnie ale po chwili irytacja i płacz, myślałam że może dziąsła go bolą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas od początku wpisywali ciemieniączko 1x1, od ostatniego szczepienia 0,5x0,5. Ja na początku jak zaczęłam dawać mm to wcale nie dawałam mu vit d bo tak mi położna kazała. A lekarka jak to usłyszała to tak mnie opieprzyła, jak dawno nikt. Kazała dawać po 3krople dziennie bo bardzo szybko rosła mu główka, na ostatnim szczepieniu stwierdziła, że głowa spotkała się z wagą na siatce centylowej, więc teraz latem mam dawac po 1 kropli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to mnie pocieszyłyście,myślałam,że tylko mój sie tak wkurza na zabawki.Ja tez musze w koncu ochrzcic naszego szkraba,przekładamy to w nieskończoność,a czas leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też już po chrzcinach. W Wielkanoc chrzciliśmy- a razem z nami jeszcze 14 par chrzciło dzieciaczki :D Więc jak ksiądz nas ustawił w kręgu przed ołtarzem to goście w ławkach nawet księdza nie widzieli ;) Ale przynajmniej szybko mu to poszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie macie,ja tez chcialam,ale mąz sie ociaga.Dziewczyny czy znacie jakies fajne lozeczka turystyczne,ktore mozna wyprac w pralce.Chcialabym ,zeby choc wieksza czesc jego dało sie wyprac.Jak widze jakie brudne maja niektorzy ludzie to mysle,ze takie byłoby idealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, my chrzciliśmy 30 kwietnia, dobrze że juz po:) u nas noc w końcu w całości przespana, a wiecie co było przyczyną tego że Szymek budził się jak noworodek? OWADY. siedzimy sobie wieczorem z mężem jak synek już zasnął i oglądamy tv (bo Szymek ma swój kącik w pokoju gdzie jest tv) i nagle słyszymy bzzzz... patrzymy a to komar, znaleźliśmy jeszcze trzy i sie ich pozbyliśmy i cała noc przespana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój też nie bardzo chce spać w dzień, wcześniej to chociaż spał do 10-11 a teraz wstaje o 8. Od rana miał dwie drzemki po ok. pół godz, więc rewelacji nie ma. Dorcia ja łóżeczka tur. nie kupuję więc nie pomogę, szukam za to spacerówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te dzieci cos spac nie chca w dzien ,duzo sie slyszy,no coz.czy wy macie tez tyle prania?matko zastanawiam sie nad kupnem suszarki elektr,bo nic nie schnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łóżeczka turystycznego nie kupuję więc nie pomogę. Spacerówkę mam już upatrzoną, ale z zakupem wstrzymam się do wiosny, no chyba że nastąpi jakiś niespodziewany przypływ gotówki :) Poki co mamy wózek 3w1 i Daniel jeździ w spacerówce z zestawu, później "parasolka". A co do prania- ja mam dość dużo ciuszków dla Daniela, także pranie robię mniej więcej raz na na tydzień. Kiedyś rozważałam zakup pralko-suszarki, ale koleżanka ma i to wcale nie taka rewelacja- suszy jedynie ręczniki i jeansy- cała reszta się nie nadaje, no i ciuchy śmierdzą tak jakby je przypalił żelazkiem. nie wiem, może to tylko jej suszarka tak robi, ale mnie to powstrzymało przed kupnem. A kiedyś jeszcze całą rodzinę pozbawiła swetrów bo nie przetrwały suszenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też piorę raz w tyg. Muszę kupić spacerówkę bo wózek mam pożyczony od siostry a ona za ok. 2 tyg urodzi drugie dziecko i wózek będzie jej potrzebny. Chciałabym taką rozkładaną na płasko i na pompowanych kołach bo mam rodziców na wsi i taką wygodniej jeździć po wertepach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w dwóch miejscach ma ślad po ukąszeniu:( na szczęście już mu to nie dokucza, biedne są takie maleństwa bo same nie potrafią się obronic, ale dobrze że mają kochających rodziców:) ja jak patrze na mojego śpiącego synka to zawsze myślę że dobrze że ma nas bo jest taki malutki i bezbronny... a co do spacerówki to nic nie doradze bo też mam 3w1 ale narazie z niej nie korzystam bo Symek lubi gondole, jakis wyjątek nie? a łóżeczko turystyczne teśc mówił że kupi ale kiedy to nie wiem, jak dostaniemy to napisze jakie jest i jak sie sprawuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na owady mam sposob taki, ze powiesilam na okno siatke na owady i juz zadne dziadostwo mi nie wleci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola_89 to podobno te w pralkach suszarki sa do kitu,te osobne niby rewelka.ja tez mam mnostwo ubran i rzadko piore,ale glownie chodzi o nasze ubrania,ktore ciezko schna.Ja tez mam 3 w 1.Jezdzimy w zal od pogody,albo gondolą,albo spacerówka.Moj syn to juz niestety w niczym nie lubi jezdzic niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny .. Ja tez mam wozek 3w1 z ktorego syn sobie zrobil lozeczko .. Poza tym ma spacerowke Maclaren ale cos nie widzi mi sie ona ... Ja malemu wogole nie daje wit. D bo nie kazali .. Moze nie powinnam ich sluchac ? A piore srednio 4 razy w tygodniu ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka a karmisz mm? Jak tak to napewno wit. D jest w składzie i dlatego nie każą podawać, chociaż w Polsce się podaje, ale co kraj to obyczaj. Szymonek już wykąpany ale i tak zasypia ok 22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smile - my też mamy chrzciny w niedzielę. Jeszcze do spowiedzi musimy iść -:(. Dobrze, że pogoda ma być ładna, bo w tę niedzielę to masakra była. Dorcia - mój też na cycu, ale nie jest taki marudny. No czasami ma gorsze dni, ale ogólnie śmieszek z niego. Tylko nerwusek mały czasami, bo jak mu coś nie wychodzi to się złości. Ja mu daje po troszku zupek - tak z 50ml dziennie, a tak to pierś, ale coś mam wrażenie, że coraz więcej chce jeść. Waży już 8 kg i taki długawy jest. Wczoraj została z nim moja mama i właśnie dała mu taki rozcieńczony wodą deserek (ja bym na to nie wpadła) i wypił z 50ml. Byłam w szoku, bo jak mu daje coś innego do picia - wodę herbatkę nawet, to nie chce. A wczoraj i do tego kompociku i do zupki aż się trząsł - skok rozwojowy? Dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mój też lubi gondolę. W dzień to jedyny sposób, żeby usnął - najlepiej spacer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agbr moj urodzil sie 16 lutego wiec jest od twojego troszke mlodszy.jest tez bardzo pogodny,wystarczy na niego spojrzec to smieje sie cala buzka i w zasadzie do kazdego.tylko marudny jest,bo ciagle chce do cycka.mysle,ze jak bedzie jadl inne pokarmy bedzie lepiej,bo teraz zna tylko piers,wiec ciagle do niej chce.ale wiem,ze czesto dzieci karmione piersia tak maja.zamierzam wprowadzac mu inne pokarmy po 6 ms zycia.dziewczyny kiedy teraz szczepienie?zapomnialam spytac pielegniarke.bylismy w zeszlym tygodniu.w koncu pogoda sie robi,bo zgnije w tej chałupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny:) długo nie pisałam, u nas masakra po prostu Ola chce mnie wykonczyc! odstawia w nocy takie cyrki ze ledwo zyje:(:(:(:( jestem padnieta:(:(:( a do tego urosła mi mega afta w jamie ustnej i boli jak cholera:/:/:/ nic dadac nic ujac chyba sie pochlastam jak tak dalej pojdzie!!!!! Co do ciemiACZka Oli nie zarosło, 1x1 ma takze norma:) powinno zarosnac do 18 miesiaca, przynajmniej tak mi sie wydaje ale moge sie mylic! witaminke d daje małej codziennie rano, juz taki rytuał mamy;) podaje jej wita d w kapsułkach! wkurzanie sie na zabawki to u nas norma, pierwsze wielka radosc i gryzienie a potem wielka furia i ryczenie:) chrzciny mielismy baaaaaardzo dawno bo 6 marca!!!!!!! pranie raz na tydzien spokojnie wystarczy, ostatnio hehhehe ciuszki po moim praniu zmieniły kolor..... na lekko pomaranczowy:/:/:/ przescieradło zafarbowało!!!! a co do wozka to moja ksiezna wczoraj zbuntowała sie na spacerku , nawet wersja spacerowa wozka jej wczoraj nie odpowiadała!!!! maruda jedna!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agbr widze ze nie tylko mnie ta spowiedz przeraza;) tzn w sensie ze ja nie lubie sie kiedzom spowiadac..ale cóż zrobic..;) Duza imrezke planujecie? My tylko obiad i tort w restauracji..no i po lampce szampana. Maks jeszcze nie protestuje w gondoli.. Na zakupy do galerii jezdzi z nami w foteliku przypietym do stelaza..wszystko widzi i jest ok. Spacerówki jeszcze nie wyjmowałam ale chyba juz bedzie mozna..Ta od wozka 3w1 jest przeciez rozkładana na plasko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość happy mummy :)
witajcie mamusie, widze,ze nie tylko ja mam problem z moja mala ksiezniczka.;/ A wiecie moze z czego to u waszych maluszkow wynika? Bo ja obstawialam u mojej zabki (bo slini sie strasznie i wszystko do buzi bierze), ale to trwa juz z tydzien wiec nie wiem czy ona jakiegos skoku rozwojowego nie przechodzi teraz. Chwile sie pobawi zabawka, i zaraz jest marudzenie i irytacja, a pozniej to juz tylko ryk wiec trzeba jej cos nowego wymyslac. MASAKRA! Ciekawe ile to jeszcze potrwa,bo przyznam,ze juz opadam z sil. Do tego nocki sa tez coraz gorsze,bo mala by wisiala non stop przy cycu. Ktoras z was tez tak ma???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
happy mummy ja mam dokładnie tak samo, w nocy cyc, cyc i cyc najchetniej nie wypuszczała by go z buzki przez do rana!!!! mozliwe ze to skok bo teraz akurat przypada na 22-26 tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak karmicie dzieciaczki piersia to moze niech spia z Wami w lozku .. ?? Widze , ze dzieci zamiast spac coraz lepiej to coraz gorzej .. Moj maluch spal dzis do 8 jak aniolek . Tylko o 1 go nakarmilam , od razu zasnal i spokoj .. A krecenie sie , machanie nozkami i raczkami przez sen juz mu chyba przeszlo na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka spanie z mała jest baaardzo wygodne ale nie chce żeby sie do tego przyzwyczaiła!!! oduczyć ja potem to bedzie tragedia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj maly tez na poczatku spal ze mna , potem do lozeczka za nic w swiecie nie chcial . Teraz przyzwyczail sie do wozka i tez mam problem .. Jak go po karmieniu ostatnim wloze do lozeczka to spi tam gora pol godziny .. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Mój synek też częściej się budzi w nocy a w łóżeczku śpi do pierwszej pobudki, kiedyś to było ok 4 a teraz ok 1-2. Nie wiem czemu zaczą tak często się budzić, myślałam że przez zęby ale trwa to już ok 3 tyg. Swoją drogą mogłyby mu tak szybko nie wychodzić bo bierze żelazo a pobobno psują się po nim zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×