Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

Agula0501 (Agusia0501) piorun kulisty Pytałąm lekarza o kawe. Ja jedna muszę wypic. Powiedział, że mogę pic jedną, ale raczej żeby to było mleko z kawą niż kawa z mlekiem. Poza tym powiedział,że nie powinnam jeśc: surowego mięsa, kiełbasy, salami, serów pleśniowych, wątróbki i pasztetów. Warzywa powinno się parzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny widzę, ze nie tylko mnie dopadło zapalenie :( mi lekarz przepisał nystatynę ale pozwolił brać dopiero od przyszłego tygodnia. Póki co leżę i modlę się, ze było dobrze...mierzyłam temperaturkę i jest 37,3, przy ostatnim poronieniu spadła mi na 36,8 więc staram się pozytywnie myśleć. Z drugiej strony nie wiem czy stan zapalny może mieć wpływ na wyższą tempkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej test na HIV robiłam w pierwszej ciąży, lekarz zalecił mi wtedy mnóstwo różnych badań i nawet mnie o nic nie pytał tylko zakreślił na liście HIV i to wszystko-w sumie bardzo dobrze i teraz tez zrobię. Tez mnie cos swędzi...ech...chciałabym uniknąć leków, a Lactovaginal można w e wczesnej ciąży? Mam w domu jeszcze Gynoflor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, mi lekarz powiedział, że najlepiej byłoby nic nie brać do końca I trymestru, jedynym środkiem jest ten wspomniany przeze mnie ale to chyba kwestia lekarza do którego się chodzi i to jemu należy zaufać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana:) Ja już po śniadanku. Nie wiem jak Wy ale ja mam ostatnio straszną fazę na jedzenie ciągle jestem głodna. Już się boję o wagę końcową:) piorun Co do kawy to jeśli wypijesz jedną dziennie tylko raczej słabszą niż dotąt piłaś to ok (ja bez tego to nie funkcjonuję:)). W poprzedniej ciąży tak piłam i nic się złego nie działo no i dodatkowo lekarz kazał brac magnez ale to już pewnie zależy od wyników badań. Z herbatą czarną czy zieloną jest podobnie bo zawierają teinę lepiej przestawic się na owocowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry dzień :) Ojej! Trzeba zrezygnować z pasztetów i salami? Nawet z kiełbachy kiedy jest sezon na grille? :( Niestety nie podoba mi się to. Ja śniadań przed pracą nie jadam. Dopiero przekąszę jakąś kanapeczkę około 10. A z rana kawa i ewentualnie jakiś owoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja zaraz będę jadła śniadanko i piła kawę. Kupiłam sobie tą kawę Ricore i piję taką słabiutką bez mleka (bo po mleku od razu biegnę do WC). Dziś rano miałam pierwsze spotkanie z WC. Nie mogłam w ogóle umyć zębów. Jakaś masakra ;( Trochę mnie pobolewa w dole brzuch. Takie jakby kłucie od czasu do czasu. Myślicie, że to normalne? Jutro USG ;) Nie mogę się doczekać. Mam nadzieję, że wszystko ok. Buźki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja bylam we wtorek u mojej lekarki i pytalam ja wlasnie o te bole w dole brzucha i o takie zaklucia i powiedziala mi ze to sa oznaki tego ze jestem napewno w ciazy,zreszta mnie dodatkowo mecza straszne mdlosci, o jedzeniu nawet nie chce myslec i strasznie mnie odrzuca od miesa nie wiem czemu ,bo nigdy tak nie mialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Pozwolicie, że się przyłączę ? przeczytałam już wszystkie wpisy :-) to moja druga ciąża, mam już cudownego 6-latka, i stwierdziliśmy, że czas na rodzeństwo dla niego z objawów u mnie to ból piersi, podbrzusza i czasami mdłości, ale jeszcze nie zaprzyjaźniam się z sedesem wizytę mam umowioną na 1 sierpnia zobaczymy co mi powie pani doktor, prowadziła moją pierwszą ciążę i byłam z niej bardzo zadowolona, więc idę w zaparte Powodzenia dla nas wszystkich test 23/07/2011 pierwsza wizyta 01/08/2011 TP wg kalkuatorów 13-23 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do szatynki84 Ja też przed ciążą byłam na diecie Dukana (-17kg), powiedz mi czy stosujesz sie jeszcze do zasad diety? Bo ja trochę poczytałam i generalnie dowiedziłam się że produkty typu light nie są zdrowe dla płodu, po za tym od kilku dni odrzuca mnie na myśl o twarożkach i bułkach z mikrofali - Jak to wygląda u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Mamusie:) Chciałabym do Was dołączyć termin 18 marzec. Mam już w domku 2 letnią córę też marcóweczka :) Z objawów to mam masakryczne mdłości blee... nic nie pomaga... Trzymam kciuki za brzuszki, żeby wszystko było okej Moja wizyta dopiero 3 sierpnia bo gin wypoczywa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj nesca11!! miejmy nadzieję że wszystko będzie w porządku, bo jak czytam to niestety nie wszystkim sie układa pomyślnie :-( damy radę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam ciaze zagrozona :( Przedwczoraj dostalam krwawienia i bolow brzucha. Najpierw tylko lekko pobolewało, potem doszlo brazowe plamienie, na koncu bole sie nasilily i dostalam krwawienia .. pojechalam na izbe przyjec, no i to ciaza zagrozona niestety .. mam duzo lezec, brac luteine i fenetol .. jak to nie pomoze to szpital + podtrzymanie kroplowkami do ustabilizowania, a w najgorszym wypadku bedzie zakonczenie ciazy,tzn. wywolanie poronienia niestety:(Tak mi przykro...Mam nadzieje ze sie ustabilizuje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maariczke trzymam kciuki żeby wszystko Ci się pomyślnie ułożyło, odpoczywaj, trzeba wierzyć że będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maariczke Trzymaj się dzielnie! na pewno będzie wszystko ok. Pierwszą ciąże też miałaś zagrożoną? Jakiego rodzaju miałaś te bóle przed plamieniem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basiolek jak Ty się czujesz? Odpoczywasz? Trzymaj się. Bolał cię brzuch zanim dostałaś krwawienia? Ja jutro lecę na USG. Mam nadzieję, że będzie wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak pierwsza tez byla zagrozona ale donosilam i urodzilam w planowanym dniu, 40 tc 4500 gram dziecko mam nadzieje ze sie ulozy. Te bole przed plamieniem byly bardzo podobne jak te przed miesiaczka, ale nie byly mocne, wiec nie przejmowalam sie tym, myslalam ze tak ma byc - kochane jak bedzie was bolal brzuch, i bol nie bedzie ustepowal to jedzcie na Izbe Przyjec, czy do ginekologa, bo mozecie pogorszyc sprawe!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maariczke Trzymaj się dzielnie i myśl pozytywnie-ściągaj pozytywne wibracje ze wszechświata:) Będzie dobrze. Dzis na placu zabawa rozmawiałam z mamą 17 miesięcznego Michasia, która w 6tym tc dostała takiego krwawienia że w życiu czegos takiego nie widziała, po prostu chlusnęło z niej,pojechała do szpitala dostała leki i reszta ciąży przebiegała ksiązkowo a teraz Michas jest chłop jak dąb, a ona juz niedługo znowu rodzi, druga ciąz mocna od poczatku czuje sie znakomicie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maariczke mnie pobolewa brzuch ale nie tak jak na miesiączkę. Kuje mnie tak w dole. od czasu do czasu od czuwam takie ukucia. Nie wiem czy to dobrze czy to źle.... Jutro mam USG a w sobotę wizytę u ginekolog więc się pewnie dowiem co i jak. Mam nadzieje, że wszystko będzie dobrze - i u Was i u mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maariczke doskonale Cię rozumiem...przeżywam teraz dokładnie to samo :( tak bym chciała żeby poniedziałkowa beta była wysoka. Ja przedwczoraj i wczoraj czułam mocne ciągnięcie dołem brzucha, przy lewym jajniku a wiem, ze w tym były dwie komórki jajowe, już sama nie wiem co myśleć. Dzisiaj już nie plamię, biorę duphaston i czekam. Staram się podchodzic do tego wszytskiego racjonalnie ale to nie takie łatwe...już niedługo okaże się co i jak. Trochę się boję ale z drugiej strony co ma być to i tak będzie, mam ogromne wsparcie męża i Rodziców i to daje mi dużo siły. Póki co czuję się dobrze. Trzymam za nas wszystkie kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Aniu_33 kojarzę Cię z forum o diecie Dukana :) Ja obecnie nie dam rady stosować zasad III fazy. Od razu jak się dowiedziałam o ciąży zakończyłam fazę II, a w zasadzie ostatni miesiąc przed tą wiadomoscią trochę "grzeszyłam" - wesela, grille, itd. Także praktycznie odkąd jestem w ciąży jakoś intuicyjnie nie stosuję diety Dukana. Nie dam rady patrzeć na drób, nabiał, słodzik, itd., czyli na to czego w ostatnim półroczu jadłam najwięcej. Niestety w moim przypadku odpadają także dania podgrzewane w mikrofali. Węch i smak mam mocno wyczulone. Ciężko u mnie z tym jedzeniem, zwłaszcza rano i w południe tak do 14. Zazwyczaj dam radę zjeść tylko kisiel lub chrupki kukurydziane. Mi lekarz powiedział, że warto stosować niektóre zasady, np. wypijać ponad 1,5 l wody. Jak zaparcia, to warto otręby jeść (aktualnie też nie dam rady). Mleka też nie... Warto zachować stałe posiłki (3-5). W zasadzie to zachowałam codzienne marsze i odpowiednią ilość wody, nie przejadam sie i staram się nie podjadać z nudów, a reszta to zależy od samopoczucia. A Ty Aniu stosujesz jeszcze Dukana? Serdecznie pozdrawiam i miło Cię tu widzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiolek i maariczke ja również trzymam kciuki żeby się ułożyło i brzuszki rosły zdrowo oraz bez komplikacji :) Ja już niewiem co na te nudności poradzić... Nie mam siły nawet sprzątać a jak otwieram lodówkę i kosz na śmieci to masakracja !!! Bałagan mam w domu od jakiś 6 tygodniu :) normalnie brak mi energii :( Teraz mam urlop ale jak tak dalej pójdzie to się skończy L4 W poprzedniej ciąży zwymiotowałam przespałam sie poł godziny i funkcjonowałam jak należy Człowiek się chyba starzeje, że taki słaby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie diet to mi na pewno będzie potrzebna od kwietnia. W poprzedniej ciązy przytyłam jakieś 17,5 kg zostało mi z 5, teraz myślę, że przytyję ze 20 kg więc na plusie będzie jakieś + 15 kg pytanie brzmi jak to zgubić ??? hm... Ale kto by się teraz przejmował zbędnymi kilogramami A swoją drogą ta dieta Dukana to skuteczna jest ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nesca11 mam podobnie jak Ty z tą lodówką i koszem... Jak mam lepszy dzień to sprzątam, ale to poszło na drugi plan. Środki czyszczące tak śmierdzą, że maskra! Jedynie ludwik balsam jakoś mnie nie drażni, to póki co czyszcze nim wszystko, a mąż w miarę wolnego czasu poprawia po mnie w weekendy właściwymi detergentami. Co do diety Dukana, to mi dużo pomogła. Schudłam na niej 32 kg w pół roku (I i II faza), niestety tak jak już pisałam III fazy nie dam rady trzymać ze względu na to że nie dam rady jeść większości podstawowych produktów (zwłaszcza drobiu i nabiału). Mimo, że nie jestem już na diecie utrzymuję wagę, którą miałam na zakończenie II fazy. Osobiście uważam ją za dobrą dietę, tylko trzeba z głową stosować i koniecznie przeczytać wnikliwie książki. Mi osobiście pomogło także pisanie z dziewczynami na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamuśki! szatynka84 dzięki za odpowiedź, ja też nie daję rady stosować III fazy, ale dodatkowo poczytałam że niektóre produkty nie są zdrowe w ciąży, więc tym bardziej się nie przejmuję choć Dukan podaje co i jak w ciąży to na sobie i moim Maleństwie nie będę tego testować. Kto by pomyślał, że się spotkamy ponownie, niewiele z dziewczyn zrzuciło na naszym forum ponad 30kg mam nadzieję że dobrze zgaduję i poiem że Cię kojarzę :-) Powodzenia Nesca11 co do diety, to ja jak już odstawię maluszka od cyca to wracam na łono Dukana dla mnie dieta rewelacyjna, tylko z głową, jak pisała szatynak84) ja co 3 miesiące robiłam sobie badania i za każdym razem było coraz lepiej. Także polecam :-) basiolek i Maariczke trzymam kciuki, żeby było dobrze Macie jakiś pomysł na bolące piersi? ja to chyba zaczne spać w staniku, bo jak sie nie ruszają to mniej bolą .... A co do mdłości w pierwszej ciąży, nic mi nie bylo oprócz tego, że mnie odrzuciło od ryb i strasznie miałam wyczulony węch, teraz muli mnie w każdej porze dnia, wczoraj jak kolega w pracy wparował do pokoju z gorącym kubkiem, to myślałam, że ...., ale okno poszło na oścież, że to niby wpuścić świeźego powietrza i przetrwałam. Jeszcze sie nie chwalę więc musze improwizować, po wizycie zobaczymy jak to załatwię, ale to dopiero w poniedziałek... Pozdrawiam dziewczynki i zdrówka dla nas i naszych Maluszków :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu_33 właśnie ja też nie zamierzam testować na dziecku diety, chociaż nawet gdybym chciała, to nie dam rady :). O produktach light i aspartamie też dużo złego czytałam i w zasadzie aspartamu unikałam. Też zamierzam wrócić do Dukana po ciąży i karmieniu :) Aniu mam takie pytanie czy już coś przytyłaś od zakończenia diety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od mojej minimalnej wagi to już 3 kg, niestety, ale większość przez niestosowanie się do reguł, od dwóch tygodni staram się jeść mądrze, ciemny chlem, makaron, warzywa, obowiązkowo owoce codziennie i nie lightowy nabiał mam ok 0,5 na plusie ale trudno, mam już na to sposób więc teraz najważniejsze jest moje Maleństwo :-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAAA ja wczoraj widziałam moje maleńkie serduszko :) 6 tydzień i 2 dni :) A więc doszłyśmy do kompromisu z moją gin ost @ 17 czerwca . Termin na cesarskie cięcie 25 marca :) O ile wcześniej sie coś nie będzie działo . I zobaczcie - nie zleciła mi badania krwi moczu bety ... hiv i w ogóle powiedziała mi że sie cieszy i gratuluje i że dozobaczenia za 3 tygodnie wtedy zleci badania ogólne . Niepotrzebnie sie martwie o wyniki krwi ... :) główka do góry :) Dzidziuś ma sie dobrze serduszko pięknie bije a tętno też dość widoczne :) Ma jakieś 7 mm :) niesamowicie sie ciesze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maariczke trzymaj sie ja też 1 ciąże leżała w szpitalu . To samo krwawienie ... silne ... na całe szczęście uratowano moją ciąże donosiłam urodziłam w 41 tygodniu ponad 4 kg Mikosia :) Twój Kuba też całkiem całkiem :) 4,5 kg :) :) trzymaj sie i wracaj do domku szybko !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×