Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

Agniesia najlepszy czas na glukoze jest między 25-28 tc. także Twój lekarz miał racje,powiedz mu o tych swędzeniach,na początek spróbuj napić się przez kilka dni wapna może przejdzie,a jesli swędzenia bedą się powtarzały to zrób sobie alaty i aspaty-próby wątrobowe,może używasz nowego proszku albo płynu do płukania,moze nowy balsam do ciała trzeba troche pokombinować może znajdziesz odpowiedz. Madzia witaj w klubie nałogowców allegro miałam to samo ale troszkę się wyleczyłam z tego,tzn.skutecznie wyleczył mnie z tego Mąż ale kota nie ma myszy harcują :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radiola z tym cukrem bez nerwów. A zwlaszcza ze nie jesz slodyczy, to po prostu wyeliminuj soki, winogrona, banany i biąle pieczywo. Ja w poprzedniej ciąży miałam wielokrotnie robiony test obciązenia i raz wychodził ideal a raz tragedia. Zresztą mój gin popiewdzial, że kazda kobieta w ciązy ma rozchwiany cukier, jedna mniej druga bardziej a wynik testu obciązenia jest dość przypadkowy. Ja jeszcze w tej ciąży nie mialam robione ale mam juz skierowanie i poprosiłam od razu o 75 ml czyli ten dokładniejszy. szkoda robic dwa razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radiola
Dziękuję za pocieszenie, ale wolę dmuchać na zimne i stosować dietę, na pewno nie zaszkodzi, a po porodzie szybciej wrócę do wagi mając już wyrobione nawyki w ciaży. Z co lekarz powie na wizycie. Jabykbym wiedziała, że taki wynik będę miała, to też poprosiłabym o 75, ale nawet mi do głowy nie przyszło że mogę mieć taki wynik:). Jeszcze raz dziękuję za uspokojenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja będę chyba tylko od czasu do czasu wpadać i coś doradzę. Agniesia zrób sobie próby wątrobowe. Podgrzewacz przydał mi się do ogrzewania jedzonka. Wstawiłam i szliśmy się bawić. Tylko zwróciłabym uwagę przy kupnie jak szeroki jest. Teraz co rac częściej robią butelki i słoiczki szersze i w te zwykłe podgrzewacze one nie wchodzą. Wodę na mleczko można też trzymać w termosie. Ja trzymałam tak wodę do mycia pupki. nie musiałam co chwilkę latać po ciepłą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha g
wszystkie już wyprawki szykujemy powolutku ja mam pytanie do was co myślicie o zakupie monitora oddechu ? czy któraś posiada i używa zastanawiamy się z mężem czy kupić i czy naprawdę to działa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam monitor oddechu Angel care. Jestem zachwycona. Ma funkcie niani elektronicznej i czujnik oddechu. Najlepsze są z dwoma sensorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniesia, ja miałam cholestazę w poprzedniej ciąży, ale już nie pamiętam kiedy mnie zaczęło swędzieć, bo na poczatku bagatelizowała ten problem, myślałam,że to właśnie przez suchą skórę ale w końcu poczytałam, przestraszyłam się tak w 39 tygdoniu sprawdziłam, zrobiłam badanioe i faktycznie miałam cholestazę. Jeśli więc masz swędzedzenie, które nasila się zwłaszcza wieczorem, radzę, przy najbliższej okazji powiedz o tym lekarzowi... Bo cholestaza, tak mi się wydaje, może wystąpić już na tym etapie ciązy na jakim jestesmy teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cukrzyca ciężarnych nie ma nic wspólnego z tym czy jemy słodycze czy nie. Po prostu hormony wytwarzane w tym czasie ciąży osłabiają wydzielanie insuliny. Obecnie robi się test tylko 75 g glukozy aby nie narażać 2 razy na takie badanie. Ja niestety od samego poczatku mierze cukier kilka razy dziennie i trzymam diete bo miałam cukrzyce ciężarnych w poprzedniej ciąży. Nie zawsze udaje mie się trzymać do 120 po 1 h bo od roku zmieniło się i jak wczesniej było 140 po posiłku teraz zaostrzyli i jest do 120. Dziewczyny czy spicie już na lewym boku i czy tak wam się udaje wytrzymac całą noc. Ja staram się nie spać na wznak ale na prawej stronie lepiej mi się śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nic jeszcze nie mam ... jeśli chodzi o wyprawke ... i jakoś niespecjalnie mam teraz to na głowie ... póki co mam mame w szpitalu ...dzidziol kopie jak talala ... jedynie co mnie martwi bardzo twardnieje mi brzuch ..................... :( plis jakieś mini porady ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spanie ? ja śpie na siedząco mam mega zgage jak zresztą przy 1 ciąży tak i teraz ... i ulewanie .. rannie malloxy i inne dziadostwa nic nie dają . Jedynie co przepłukuje sobie usta Listerine i to daje więc po tym jedynie zapsypiam :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo staram spać się na lewym boku, średnio mi się udaje, a już na pewno nie całą noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radiola
76gosia ale trzymasz się takiej ostrej diety czy po prostu wystrzegasz się niektórych produktów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) co do pozycji spania to ja wiercę się strasznie w nocy :) niby staram się spać na lewym boku ale średnio mi to narazie wychodzi :) dzisiaj pojechałam kupić buty, chciałam jakieś trekkingowe, takie na grubej podeszwie ale niestety nie było nic fajnego :( wróciłam wykończona jakbym przebiegła maraton :D masakra... mam pytanie, czy któraś z Was zażywa może jeszcze duphaston, znajoma ma do sprzedania 2 opakowania po 25 zł/szt, obiecałam że zapytam :) miłej nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eudomonia - no-spe najlepiej forte bierz 3 razy dziennie po 1 i magnez (aspargin)3x2.Mi jak bardzo twardniał brzuch i bardzo często to lekarz kazał 2 no-spy i jak nie przejdzie po 2 godzinach to lepiej jechać na wizytę albo do szpitala .Może rozwarcie się robi jak twardnieje brzuch i nie wolno głaskać brzucha bo od tego też są skurcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eudaimonia - mnie w poprzedniej ciazy tez twardial brzuch, lekarz zalecil magnez 2x dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, dziękuję za odpowiedzi. Poczekam jeszcze pare dni i jak nic nie będzie lepiej to zrobie sobie te próby wątrobowe. Eudemonia mi lekarz tez kazał brac magnez 2x1 i mówił, że tak do 4-5 razy na dobe może byc, jak częściej to trzeba mu to powiedzieć i wtedy nospa napewno. ja dodatkowo borykam się z infekcją dróg moczowych, wczoraj za 1 saszetke Monural zapłaciłam 39zł SZoooookk, normalnie skąd oni te ceny biorą. Ogólnie pierwsza ciążę przesłam bez rzadnych komplikacji a teraz ciągle coś.Ciśnienie za wysokie, bakterie w moczu i to swędzenie. No ale cóż dla bobaska warto się pomęczyć.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka to ja Cię jeszcze bardziej pociesze ja dwie ciąże przeszłam bezproblemowo,a teraz krew w moczu i rozwarcie na cm także jak widać reguły chyba na to nie ma. Aspargin zalecany i nospa też no i wiadomo spokojny tryb życia jak najwięcej odpoczynku i jak najmniej stresu-tylko jak to zrobić w dzisiejszych czasach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia twargnienie brzucha nie ma nic wspólnego z rozwarciem,rozwarcia nie czuć i nie ma żadnych oznak na to,można jest stwierdzić dopiero po badaniu-w poniedziałek wypytałam o wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIe wiem od czego to zalezy ale u mnie jak mam twardnienie brzucha to mi się rozwarcie powiększyło teraz nie mam twardnienia i jest ok.A za dużo skurczy powoduje rozwarcie i przedwczesny poród .I to wiem na pewno bo z powodu skurczów byłam w szpitalu jak by się od nic nic nie robiło to by mnie kroplówkami nie faszerowali i no-spą i nie trzymali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to prawda ze często rozwarcie robi się bez niczego znam takie przypadki ale dziewczyna z którą leżałam twierdziła ze nic jej nie było tylko brzuch jej twardniał ale myślała ze to dziecko się wypina wiec nie ma tak naprawdę zasady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia nie ma zasady ja idąc w poniedziałek na wizyte nawet nie pomyślałam,że moge mieć jakieś rozwarcie bo ani twardego brzucha nia skurczy nic,a tu niespodzianka rozwarcie po zewnętrznej stronie szyiki. Przy skurczach to automatycznie robi się rozwarcie ale to już raczej do porodu czym większe skurcze tym większe rozwarcie ale to jeszcze przed nami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam czasami twardnienie brzucha. W poniedziałek idę na wizytę i mam nadzieję, że będzie wszystko ok. Trochę mnie to martwi. Zamierzam w długi weekend odpocząć. Może będzie trochę mniej twardniał... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też w poniedziałek mam wizytę :) a dziś przyszedł kurier i przyniósł mi leżaczek jest śliczny bardziej różowy niż na zdjęciu :) i wogóle nie zniszczony :) teraz czekam na laktator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia0808 to porównamy w poniedziałek co nam powiedzieli o twardnieniu brzucha ;) Ja się trochę denerwuje ale jakoś może wytrzymam do poniedziałku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny na twardnienie brzucha bierzcie nospe forte nawet kilka razy dziennie. Też tak miałam :) Lekarz mnie zbadał i nie było żadnego rozwarcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mzebr przynajmniej jesteś spokojna, że nie masz rozwarcia bo Cię lekarz zbadał. Jak mnie zbada i powie, że z szyjką wszystko ok to też będę spokojna ;) Biorę codziennie nospę i magnez...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do pozycji spania to ja staram się spać na lewym boku. Czasami przekręcę się na plecy ale to rzadko. Zawsze zasypiałam na prawym ale jakoś teraz mi na prawym niewygodnie. Utrzymuję pozycję na lewym boku dzięki temu kojcowi do spania. Jest bardzo wygodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tez tak brzuch twardnieje czasem..i mam pytanko, bo ja biore witaminy i tam jest magnes, to chyba juz nie powinnam brac dodatkowo??? jak myslicie??? wystrczy ze nospe wezme jak bedzie twrady??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dostałam magnez i nospe jakby mi właśnie twardniał. Magnez brałam cały czas a nospe od czasu do czasu. Ale teraz już zapobiegawczo biorę nospę codziennie. Gdzieś wyczytałam, że nie zaszkodzi a może na prawdę sporo pomóc. Z niecierpliwością czekam na poniedziałkową wizytę. To moja pierwsza ciąża i może tak ma być a ja panikuje ;) Nie wiem jakiej "konsystencji" ma być ciążowy brzuch. Dziś robiłam badania krwi (morfologia i Toxoplazma) i moczu. Mam nadzieję, że będą prawidłowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A macie dziewczyny coś takiego, że w okolicach pępka robi wam się nagle takie stwardnienie i jakby gulka? Jak się zmieni pozycję to znika? Ma ktoś pomysł co to jest? Czytałam, że od 20 tygodnia macica jest na wysokości pępka i się rozciąga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×