Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

tez ostatni mi się zaparcia pojawiły, kupiłamw aptece taki specjalny syroppek dla kobiet w ciąży, może w polskich aptekach też coś takiego jest, zapytajcie :)\ Poza tym najadłam sięgruszek, kiwi , duuuużo wody mineralnej, kefir, herbatka rumiankowa i się udało :) Loarr rozumiem , że się boisz, ale strach nic tu nie pomoże!!! wię nie warto się zadręczać :) Jakoś urodzisz, najważniejsze, żeby dzidziuś był zdrowy iżebyś Ty nie miała komplikacji :) 76gosia ma rację pisząc o uczuciu podobnym do transu :) Jak już się zaczyna to to jest i się to przyjmuje "na klatę " ;) cały ból i tyle :) skurcze ból i odpoczynek , skurcze ból odpoczynek a na końcu mocno przeć :) Bólu związanego z ostatnią fazą porodu nie pamiętam, chyba nawet to nie bolało!!! :D Jedyny ból jaki zapamiętałam, to okropne bóle krzyżowe, ale to nie każda kobieta ma, więc może na Ciebie nie trafi, a to już dobrze!!!! Kochan, głowa do góry!!! kobiety rodzą od początku istnienia ludzkości i jakoś jest nas już 7 miliardów!!! bocian tego nie przyniósł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carmen wiem ze wszystkie rodza to i ja jakos urodze tylko to czekanie na ten moment...ehhh jakoś damy rade wszystkie:) miłej niedzieli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loarra, ostatnio nie czesto tu zagladam, wiec nie jestem specjalnie zorientowana w temacie, ale skoro tak bardzo boisz sie porodu, to moze umow sie po prostu na cesarke? Duzo dziewczyn tez szybko dochodzi do siebie po zabiegu, a jak masz sie tak stresowac do porodu to nie ma co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sie ciesze bo mam juz prawie cala wyprawke skompleowana za grosze(z allegro), no i zaczynam 6 miesiac a na liczniku tylko 6,5kg, biorac pod uwage ze w trzecim miesiacu mialam juz 5kg. Wg wczorajszej wizyty mala tez rozwija sie wspaniale a ja mam dobre wyniki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja się denerwuje jak nie wiem jutro pierwszy lot... tak mi smutno dziś cały dzień :( jak to będzie, tak daleko i w ogóle płakać cały czas mi się chce :(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was :) ja dziś cały dzień w łóżku leniuchuje :) wyprawkę tez kompletuje, już mam sporo tylko zastanawiam się jakie kosmetyki są potrzebne i te apteczne rzeczy, to będzie pierwsze dzieciątko więc kompletnie nie wiem co z kosmetyków kupować, maści, kremów itp Może ktoś pomóc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziu my zaczeliśmy od kosmetyków NIVEA i przy Adi i przy Olku spisały się doskonale nie kupowałam Oliatum i tych innych drogich wynalazków bo nie było takiej potrzeby po prostu,a teraz używamy kosmetyków z Rossmana żel do mycia ciałka i szampon Johsona i to by było na tyle,tylko podkreślam nie mieliśmy problemów ze skórką takze nie trzeba było stosować specjalistycznych kosmetyków. Maść na pupe bephantem możesz też ją zastosować na brodawki, oraz sudokrem używany od wielkiego dzwonu.Do noska sól morska też z NIVEA,do pępuszka spirytus 70%,a oczki przemywałam wodą przegotowaną.Jak byś jeszcze chciała o coś pytać to zapraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem szczerze że dobre na początek są próbki dla dziecka takie maleńkie sudocremu , bepanthenu , nawet pampersów nie ma co .. bo moje dziecko np na początku miało uczulenie na sudocrem a teraz jak sie odpaży choć ma 3 lata często posmaruje i już ... Tak samo było z oliwkami maściami i szmponami . Jak sie ma małe dziecko trzeba niestety testować na które skóra zareaguje najlepiej ... :) U mnie mini liste zrobiłam :) chemicznych dla mnie i dziecka : 1 mały sudocrem 1 maść bepanthen rewelacyjna na odparzenia ( dobra dla matki na pogryzione i bolące sutki ;) ) 1 Tormentiol ( u mnie musi być mieliśmy raz problem z mege mega odparzeniem i położna powiedziała że tylko tormentiol wysusza i ściąga jak już jest naprawde silne odparzenie ) 1 małą gruszkę tradycyjną do noska Kilka mydełek ( bambino dzidziuś kajtek nivea i johnsons ) Oliwko : Hipp , Johnsons , Puder zasypka 2 rodzaje Termometr Czopki p/w gorączce ( od urodzenia nigdy nie wiadomo co sie będzie działo ) Gaziki sterylne do przemywania pępka Krem nivea na każdą pogodę ( cena ok 15 zł ale wystarcza na długo ) Chusteczki nawilżające do przemywania oczywiście kilka rodzajów ! Sztuk ok. 6 paczek Pampersy 3 małe paczki jedne z pampersa , jedne huggies i jedne dada biedronkowe one są bardzo ładnie wykonane jak pampersy oryginalne :) Cążki bezpieczne do obcinania paznokci Szczoteczka z naturalnego włosia 30 pieluch tetrowych i flanelowych Płatki kosmetyczne takie większe do przemywania buzi 3 paczki Patyczki takie bezpieczne grube dla niemowląt Oczywiście wanienka i gąbka wkład którego nie miałam przy 1 dziecku ale wiem z doświadczenia że bardzo sie przyda przy 2 2 paczki paklanek ( na brudne pampersy ) 2-3 rodzaje smoczków ( na początek 0 z Nuka Avent i tommee ) Dużo jałowych gazików do przemywania pępka ! z 6 paczek sterylnych małych wielkości 3x3 wystarczą Ochornki na piersi z aventu Laktator avent Wkładki wielorazowe avent oraz kilka pudełek zwykłych wkładek laktacyjnych z Johnsona są fajne Sama będę po CC więc od razu 5 na zmiane plastrów pooperacyjnych Podkłady na łóżko do szpitala ( oraz jako podkłady do przewijania maluszka ) 15 sztuk . ( te największe ) Majtki niby wielorazowego użytku ale ja kupiłam 5 par i je wyrzucałam najlepsze bawełniane siateczkowe z allegro ( sąsiadka na sali miała te z folii .. i potem jej dałam 1 parę moich bo sie cała odpażyła ) Oczywiście te wielkie podpaski 3 opakowanie absorgyn ( białe z czerwonym napisem ) ( albo tzw pampersy dla dzieci :p ) Podpaski z 4 paczki bo potem po przyjeździe do domku z dzieckiem posyłać męża po podpaski w moim przypadku było ciężkie :P mówiłam always skrzydełka on kupował naturella bo baby takie kupowały :P Podgrzewacz mam z chicco ani raz nie użyty przy moim pierworodnym może przy 2 zaczne używać Mleko i butelka ! O czym dużo matek nie wie lub nie pamięta kupić małe opakowanie mleczka początkowego 1 np Humana albo Hipp i butelke i 2 rodzaje smoczków bo czasem pokarmu nie ma albo ja miałam tak pogryzione sutki że 2 dni nie karmiłam ;) ale później znów karmiłam ... w sumie krótki bo dziecko potrzebuje dużo jak sie urodzi ponad 4 kg :P Gorset poporodowy po CC wskazany aby uniknąć przepukliny poporodowej ( ja mam w rozmiarze S polecam dla osób które miały ok 78-80 cm w pasie ) uwaga dużo jest wciąganych przez góre albo przez biodra bardzo niemiły ... ja mam na piękny duży rzep . Jak coś jeszcze sobie przypomne oczywiście dopiszę do ''czarnej'' listy :P AHA ! I... nie chcę narzucać z doświadczenia napisałam z tej jakże praktycznej strony co mogę polecić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha g
ale tego dużo to ja jeszcze w lesie . A co do pieluch ile tego schodzi na tydzień u noworodka i czy te pieluchy wielorazowe to dobry pomysł ? Bo maż sie martwi że na na pieluchy nie zarobi przy takich cenach pieluch a tetrowe to chyba przemakają ? co do porodu ja też sie boje najbardziej chyba tego że zesłabnę z bólu że sił mi nie starczy no bo jak ja urodzę jak przy zaparciach zdarza mi się że mi słabo na wc. masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no przecież ja już pisałam nic nie mam............... wózka szukam ale używki ... ile sie używa głębokiego ? mało ... ot co wiem ... więc spokojnie ja narazie napisałam podpowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już mam dużo rzeczy ale ciągle myślę że za mało ubranek dość !!! ubranek mam już dużo jeszcze jakiąś czapeczke na marca bo mam cienkie, mam 2 kocyki ale cienkie brakuje cieplego, pare paczek chusteczek huggies paczke pampersów 1 zestaw butelek z aventu ze smoczkiem leżaczek laktator i nawet naklejki naścienne do pokoiku 3szt takie duże w promocji były hehe za 8zł mam Kubusia, miki i kaczora donalda zacznę kupować te rzeczy z listy chemicznej :) My mamy jeszcze remont a czas leci .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie cesarka na zawołanie raczej nie przejdzie tzn. mój lekarz raczej nie daje sie przekupic hehe...jest wielkim zwolennikiem porodów naturalnych no chyba ze sa wskazania. Odnosnie wyprawki to tez mam juz sporo. Ciuszki mam raczej wszystkie moze dokupie jeszcze ze 2 kaftaniki, lozeczko z cala posciela baldahimem zamowione czekam az mi przysla:) kocyki ,przewijak, laktator, butelki. no a w nastepnym m-cu czas na troche pieluch i kosmetyki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamiast gruszki do noska proponuję dziewczyny aspirator. Nie podraznia noska tak jak gruszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia.....
witajcie dziewczyny;). Ja mam termin na 25marca. Moge do was dołączyć? To moja druga ciąża. Mam już synka Patryka .urodził sie 16.08.2010 o 14.25-3940g ,59cm. Poród miałam wywoływany 3dni po terminie,bo nic sie nie działo. Rodziłam 1g25min,więc b.krótko. Teraz prawdopodobnie też urodzi sie chłopak. W 19tc miałam usg i lekarz nie był pewny,bo maleństwo miało pępowine miedzy nogami,ale pow,że na 90procent synek. Narazie przytyłam 2kg700g. Ruchy poczułam w 18tc. Póki co wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loarra, to rzeczywiscie masz kiepsko z tym lekarzem, bo to nawet juz ni o przekupstwo chodzi, sa szpitale co sobie po prostu zamawiasz cesarke wg oficjalnego cennika. Placisz i masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpadam z zapytaniem ... o kremy p/w rozstępom ... na ile starcza Mustela 150 ml ? i czy macie kremy czy żele... przy dziennym stosowaniu raz dziennie np wieczorkiem? mam doła porobiły mi sie rozstępy na udach ................... chciałam sie wypłakać mojemu a on '' podobają ci sie moje ramiona '' chopie a w dupie mam twoje ramiona ........ mi sie robią rozstępy ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki wpadam z zapytaniem..mega wazne dla mnie to jest..moze potraficie odpowiedziec lub bylyscie w takiej sytuacji chodzi o KONFLIKT SYROLOGICZNY jak sie rodzi dziecko to dostaje sie wtedy szepionke z ta krwia- immunoglobolina czy jakos, to jest tylko jednorazowy zastrzyk zaraz po porodzie, czy wczesniej tez sie jakis bierze?? bo jestem w uk, i w 28 tyg ciazy mam miec jakas szczepionke , podobno to ma zwiazek wlasnie z konfliktem, a wracam do polski, i niewiem czy tak samo w polsce jest...bo jak cos to zosatne do 16 grudnia bo wtedy mam ten zastrzyk, zeby nie placic w polsce czy cos...ale jak w pl nie robia takich zastrzykow to sobie zjade wczesniej wiecie moze jak to jest???zdarzyl sie wam konflikt?? bylabym wdzieczna za odpowiedz:)) buzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eudaimonia: ale listę zrobiłaś. Mogę coś napisać od siebie? Na pewno dobrze piszesz, że lepiej kupować małe ilości na początku. Nawet jeżeli chodzi o pieluchy bo zdarza się, że dziecko na jakieś jest uczulone i ciągle odparzone. Po za tym sporą ilość kosmetyków dostałam przy porodzie i od lekarza. Sudokremy takie małe wyrzuciłam w tym roku bo się przeterminowały. Nie używaliśmy nigdy. Nie mieliśmy problemów z odparzeniami a smarowałam maścią bephanten a potem linomagiem. Oliwka johnson podobno jest uczulająca. Tak mówiła mi położna i to się u różnych dzieci sprawdzało. Do mycia za to używałam w płynie johnsona i był super. Wydajny, wygodny. Napisze co z twojej listy nigdy nie użyłam: *termentiol (ale podobno przy mocnych odparzeniach super-tylko czy jest sens kupować jak nie wiadomo czy będzie potrzebny) *mydła (używałam tylko tego żelu) *puder *chusteczki ( używałam tylko moczonych wacików dużych- chusteczki potrafią uczulać, a ja nie umiałam myć nimi rzadkiej kupki. Dużo wygodniejsze waciki) *szczoteczkę miałam z naturalnego włosia ale ona dobra jest tylko przy łysych albo mało owłosionych główkach, A jak się nie chce mieć problemu z ciemieniuchą to lepsza ostrzejsza. *ochraniacze na pierwsi i laktator * wkładki laktacyjne. Nasłuchałam się że dużo schodzi i kupiłam 3 paczki mam je do tej pory. Nie były potrzebne *mleczko kupiłam takie jak mają w szpitalach czyli w szklanej buteleczce i nie użyłam ani razu Ja wiem, ze zakupy są fajne ale trzeba dobrze przemyśleć bo potem tylko leży coś albo się wyrzuca. Na pewno zainwestowałabym w termometr dobry. A o wkładzie do wanienki to piszesz takim plastikowym? Nie miałam takiego ale korciło mnie kupić. Gorsetu nie miałam a jestem po cc. Lekarz ci go zalecił Na pewno rozeszły mi się mięśnie a czy mam przepuklinę to muszę zapytać lekarza bo podejrzewam, że mam pępkową. Ile kobiet i ile dzieci tyle spostrzeżeń. Każde dziecko jest inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krisi - Po długich poszukiwaniach trafiłam do lekarza. Dzisiaj byłam u niego pierwszy raz. Zrobił bardzo dobre wrażenie i liczę, że tak będzie już do końca :) eudaiomonia - gratuluję prawka i wielkie dzięki za listę. loara - ja też się boję porodu. Problem polega na tym że nie możemy tego pominąć... Ale w końcu nie my pierwsze i nie my ostatnie. Damy radę :) Mam pytanie czy wszystkie bierzecie witaminy specjalne dla kobiet w ciąży? Bo ja nie mogę brać tabletek ze względu na to, że powodują wymioty. Piję sobie plussssssssz multiwitamina z magnezem. Wyniki mam bardzo dobre, dzidziuś się prawidłowo rozwija to chyba nie ma powodów do zmartwień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzec ja mam dobre wyniki więc biore tylko kw. foliowy eudaimonia, ja nie używam musteli więc nie poradzę używam Perfekta Mama do brzucha i piersi na razie jest ok, wieczorem smaruje się oliwską J&J dzięki dziewczynki za listy na pewno się przydadzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajaka nie wiem szczerze to pierwsze słysze że tak mozna:/ W grudniu wybieram sie do 2 szpitali obejrzec porodówki bo nadal nie zdecydowałam gdzie rodzić wiec wtedy sie wypytam dokładniej. J wieczorem smaruje sie oliwką bambino a rano mustella ale pare dni używałam balsam na rozstępy z ziajki...i tez jest fajny zastanawiam się czy nie zrezygnowac z mustelli bo porównując sklady to nie ma sporej róznicy a cena mustelli wiadomo wysoka:) Aha dzisiaj miałam fart byłam zapłacić rachunki i obok likwidowali sklep a w zasadzie hurtownie z artykułami dziecięcymi i sie nie żle obłowiłam za grosze. kupiłam laktator niestety reczny ale za 45zł aventa , kocyk taki ciepły za 20zł pare ciuszków w naprawde fajnych cenach..:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka z tym konfliktem to jest tak: Jeżeli Ty masz krew 0 RH- a Twój facet 0 RH+ to wtedy nazywa sie to zestawieniem syrologicznym. Przy pierwszej ciazy nie ma problemu,ale po porodzie muszą małemu zrobić grupe krwi i jeżeli okaże sie ,że odziedziczył krew po ojcu to Ty w ciągu 72h od porodu MUSISZ !!! mieć podaną immunoglobine,po poronieniu jest tak samo. Ja jestem tym przykładem,immunoglobuline miałąm już podawaną 3x ,2x po 2 poronieniach i 1x po porodzie,bo synek odziedziczyl krew po tatusiu:) Teraz w tej ciąży jak i w ciąży z synkiem w 2 i 3 trymestrze robiłam odczyn coombsa,to jest właśnie zwiazane z konfliktem.Teraz miałam wynik ujemny i mam nadzieję,że w 3 trymestrze też będzie ujemny.Miałam stracha i to bardzo. W szpitalu po porodzie położna mi mówiła,że z zestawienia konfliktowego przewaznie noworotki dostają żółtaczki,mój też dostał,ale na szczęście bardzo lekko to przeszedł. Jeżeli chcesz być spokojna to zrób sobie odczyn coombsa i jak będziesz mieć wynik ujemny to nie masz się co martwić. Za odczyn coombsa ja płaciłam 40zł i na wynik musiałam czekać tydzień. Nie zamartwiaj sie:) Pozdrawiam bardzo serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha g
aga to ten zastrzyk szczepionkę dają w uk każdej czy masz jakieś wskazania a jaka grupę krwi ma twój facet macie niezgodność może tam zapobiegawczo dają nie interesuje ich grupa krwi ojca ? eudaiomonia mi mustella na krótko starcza niecałe 2 mieś smaruje się też oliwką rano i czasem balsamem niwa bp świetnie nawilża a ta mustella nie .kasia.... Witaj gratuluje synka ale mało cie przybyło zazdroszczę Wszystko nowe kupujecie? ja odnośnie tej wyprawki dużo jest ślicznych zestawów na allegro firmówek i kusi mnie ale poczekam na bardziej wiosenne rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam ubranka nowe i używane, przecież i tak to się pierze a poza tym to taki maluch tego wogóle nie zniszczył więc na niektórych nawet nie widać czy nowe czy używane ja byłam u lekarza wszystko w porządku, muszę zrobić tradycyjnie morfologie mocz i ta nieszczęsną glukozę 75g po 2 godz :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja częściowo nowe ubranka i częściowo używane. przecież i tak za chwilę trzeba będzie większe kupować:) nowe to lożeczko, wózek, pościele bo to nie mam po kim przygarnąć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzec: i gdzie trafiłaś? Do jakiego lekarza? Wiesz już gdzie chcesz rodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam wlasnie o rh- a facet nie wiem bo nie badali mu krwi bo babka powiedziala ze jak mam minus to znaczy ze mam konflikt, tak jest w uk wlasnie;// i niewiem jak w pl jest jest, czy tez daja jakies zastrzyki w 28 tyg..chcialam dzwnic do ginekologa w pl ale chcialam was zapytac najpierw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszko,nie wiem o jakim zastrzyku piszesz, w tej chwili podanie Ci immunoglobiny nic nie da.Musisz mieć zrobiony odczyn coombsa,jeżeli Ci wyjdzie ujemny to nie ma się co martwić,a jak wyjdzie dodatni to musisz to nie jest ciekawie.Dziwi mnie to dlaczego coś wspominasz o 28tc? ja robilam 4 tyg. temu,to było coś około 16tc i zapewne będe jeszcze powtarzac w 3 trymestrze-tak też mialam robione w minionej ciązy. Poczytaj sobie o konflikcie serologicznym i odczynie coombsa na necie,to Cię troszkę może uspokoi. Nie masz możliwości zrobić sobie teraz odczyn coombsa? Może Twój facet też ma 0 RH- to by nie było problemu,ale jak ma 0RH+ to jest konflikt,co mie znaczy,że musi być!!! ja mam sąsiadke kobieta ma 75 lat,ma 4 dzieci i przy ostatniej ciaży dowiedziała sie,że mają z mężem zestawienie konfliktowe.Nigdy nie poronila,życie ją nie rozpieszczało,miałą męża alkoholika,w ciązy tyrała jak osioł a dzieci ma zdrowe i piękne jak dęby. Nie martw sie kochana na zapas,ale odczyn coombsa MUSISZ ZROBIĆ I TO SZYBKO!!!! Po co mają coś w Ciebie ładować w ciemno?po co obciążać dziecko bez potrzeby? Po porodzie jak dziecko odziedziczy RH ojca to pamiętaj ,abyś sobie dopilnowała ,aby Ci podali w ciagu 72h immunoglobuline-to jest bardzo ważne!!!Mnie tak właśnie olali:( sama zaczełam walczyć i w ostatnie chwili zdążyli mi podać.Nie wiem jak to jest u Was,ale w szpitalu gdzie ja rodziłam nie mieli immunoglobuliny na stanie i sprowadzali mi ją z Krakowa. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×