Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

lilka79 i to masz na NFZ czy prywatnie? fajny i fachowy ten lekarz? Ciężko się do niego dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka1986 - tak jak basiolek pisała nie ma się co przejmować. W sumie to powinnaś się cieszyć że nie ma objawów bo większość z nich nie jest przyjemna. A tak to możesz się cieszyć ciążą zamiast narzekać na niedogodności. kajaka31 - ja też się budzę po kilka razy w ciągu nocy. I to mi aż tak bardzo nie przeszkadza bo już się przyzwyczaiłam (mamy skrzypiącą podłogę i kota :P )ale te koszmary... Na przykład śniło mi się że mój narzeczony robi mi USG i widać 6 maluszków, ale tylko u jednego bije serduszko... ;( Popłakałam się jak już się obudziłam... I tak po kilka różnych snów, mniej lub bardziej strasznych... Agatka_30 - te żyłki to jeden z objawów ciążowych. Pojawiają się około 10 tygodnia. Najlepiej je widać u kobiet z jasną karnacją. Ja też je mam. Zaczęłam 11 tydzień. eudaiomonia - wyluzuj. Czasu nie cofniesz. A że nie brałaś tych tabletek garściami przez kilka miesięcy to nie masz się czym przejmować. Tym bardziej że to nie była Twoja decyzja. Zobaczysz że wszystko będzie dobrze. Co do tabletek przeciwbólowych to też słyszałam o apapie. Najlepiej oczywiście nie brać żadnych leków, ale z drugiej strony nie jesteśmy inkubatorami prawda? Tylko żywymi kobietami, które też odczuwają czasem ból. Jak mnie coś będzie tak koszmarnie bolało to z pewnością wezmę apap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, jestem dzisiaj jak nemo :) obudziła, się o 2.15 i do 5.30 nie spałam :( masakra jakaś...biedny mąż śpi osobno bo strasznie sie rozwalam na łóżku a poza tym nie chcę go budzić po nocach. Generalnie pogoda mnie dobija bo jest strasznie parno i boli mnie głowa :( zmykam odpoczywać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzec, straszny ten Twoj sen:( Basiolek:u nie 2 wnocy to pora magiczna non stop sie budze. wogole na dobre budze sie juz o 6ej i nie moge spac...efekt taki ze jestem ciagle zmeczona. A moze to przez pogode te koszmarki nocne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajaka- znamy w miarę całe wschodnie wybrzeże hiszpanii- zjechaliśmy je od andorry po gibraltar,kompletnie nie znamy zachodu;( jeśli chodzi o miasta, to cię zaskoczę- nie lubimy dużych ani turystycznych miast- w barcelonie byliśmy krótko i szybko uciekliśmy stamtąd, lubimy małe hiszpańskie miasteczka albo w ogóle jakieś takie zapadłe dziury, gdzie diabeł mówi dobranoc:); jakiś czas temu spędziliśmy ponad 3 tygodnie w murcji, którą znam teraz lepiej niż pomorze;) ale naszym marzeniem są wyspy kanaryjskie- którakolwiek i gdziekolwiek- ale właśnie tam czujemy się najlepiej:) a tak z ciekawości zapytam (jeśli nie chcesz, oczywiście nie odpowiadaj), - jak to jest w mieszanym polsko-hiszpańskim małżeństwie? :) jak się kulturowo dogadujecie?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remolacha: to musicie koniecznie pojechac na zachod nad ocean. santiago, corua... to zupelnie inny swiat niz andaluzja czy katalonia. zreszta hiszpania jet tak zroznicowana sama wiesz: male panstwa w panstwie. ja sie z moim dogaduje lepiej niz z niejednym polakiem:) w sumie to nie widze wiekszych roznic kulturowych:) chyba to wszystko zalezy od czlowieka a nie od kraju. chociaz tak patrzac na naszych znajomych to sa roznice ale bardziej dotyczy to krajow arabskich, turcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ciąży można brać paracetamol, czyli apap, panadol, paracetamol itd. Wszystko co ma w składzie paracetamol. Jednak też nie należy przesadzać, bo paracetamol też nie jest super bezpiecznym specyfikiem. Co do przyjmowania do szpitala. Nie trzeba się wcześniej meldować, dobrze jest mieć skierowanie od lekarza do szpitala. Nawet jak ma się zaplanowany termin, to po prostu trzeba się zameldować w planowanym dniu na izbie przyjęć i po sprawie. Ja miałam znajomego lekarza, ale on niewiele był przy porodzie, u mnie w szpitalu raczej się położnym nie dawało pieniędzy i tak super się opiekowały, przynajmniej te przy porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata powiem ci, że miałam niepowiklaną ciążę (poza małymi akcjami z cukrem) więc trudno mi powiedzieć na ile lekarz ten by się sprawdził gdyby coś tam się działo. Jest miły, kompetentny, ktos mi go kiedyś polecił. Ale podobno lekarza poznaje się dopiero jak są problemy. Iabyśmy nie poznały z tej strony naszych lekarzy:-) Niestety, nie jest to na NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lou Moon
Hej, Dziewczyny nie wiem czy wy tego nie zauważyłyście ale dziewczyna która z Wami pisze/pisała (bo dawno nie było jje wpisu) o nicku Maariczke to jakaś oszustka. W pierwszym swoim poście pisze, że ma 20 lat, syna Kubusia który ma 2 miesiące i męża MArcina (strona 6). Później że jest rocznik 1992, czyli ma 19 lat i tak zresztą pisze później. Któraś z Was pytała czy karmi piersią. Odpisała, że tak a później pisze że miesiączke dostała 2 tyg po porodzie bo nie karmiła piersią. Następna jej wpadka to to, że 1.08. (strona 24) pisze, że jej syn ma 4 miesiące prawie. Gdzie dokładnie pisała, że urodził się 6 maja. Więc chyba 3 a nie 4. Później kiedy okazało się niby, że to bliźniaki to napisała że gdyby byli to chłopcy to na imię będą mieć Piotr i Marcin (Marcin to imię jej męża przecież). Niewydaje wam się to dziwne?? A pisze to do Was bo wiecie jak już się zaprzyjaźnicie i urodzicie dzieciaczki to pewnie będziecie się wymieniać ich zdjęciami. A ta Maariczke to może być jakiś zbok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lou Moon
Proszę to jej wpis z innego tematu: 16:18 [zgłoś do usunięcia] Maariczke Wiesz,nic mnie to nie obchodzi co Ty sobie o takich kobietach myślisz. Powiem Ci tyle, ja w wieku 19 lat wyszłam za mąż, w wieku 20 lat urodziłam synka. I jestem szczęśliwa,g.ó.w.n.o obchodzi mnie Twoja opinia,szczerze. Ciesz sie tym co masz! Kuba Gubi się laska. Raz pisze, że ma 19 raz że 20 lat. No i napisała, że jest rocznik 1992.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny O widzę, że pomarańczowa kontrola działa :) hmmm Witam po długiej nieobecności - juz po urlopie, zawalona pracą, bo po miesiącu masa zaległości powstała. Strasznie dziś parno, okropnie się czuję. Tak sobie myślę, że to musi być dziewczynka w moim brzuchu, skoro tak mi daje w kość! W ciąży z Matim nic mi nie dolegało, no może oprócz opuchlizny, która pojawiła się w 6 miesiącu i zgagi pod sam koniec ciąży a tym razem masakra - jak nie mdłości to zgaga, zmęczenie, nogi w kostach już opuchnięte i czasami ciągnie mnie w macicy. Niby dzisiaj zamknęłam 3 miesiąc, ale mdłości nadal mam. Sprawdzam dziś stopkę. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale sie uśmiałam :) i co z tego ? pomarańczo ? ... może pisała w biegu i sie zmyliła ... 19 czy 20 ... co za różnica jak miesiące lecą ... oczko dzięki .. i tak nie biore . :P jak boli musi przestać . tak samo jak i maść na moje źle zrośnięte miejsce po cc ... miałam smarować naproxenem a na ulotce jak byk ... w 1 i 2 trymestrze zabrionione w 3 surowo wzbronione . Boli mnie rana masakra ... cierpie ... ale ważne zdrowie maluszka :) kurcze chodze na prawko :) wczoraj jeździłam autem :) dużo emocji jak na jeden dzień ... i ból główki sam zniknął :p Do szpitala też dostałam skierowanie od mojej gin i pojechałam i wpakowali mnie na oddział :) marzec 🌼 dzięks ;) za odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lou Moon
Nie no nic z tego. To Wasza sprawa. Ale przejrzyjcie sobie forum od początku. I przeczytajcie jej wpisy. Nie ma tego dużo. Pisze bez ładu i składu. Gubi się w tym co pisze. Żebyście tylko później nie żałowały. Znam to z autopsji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eudaiomonia a co Ci źle pokazuje? Chcesz stronkę do wypełnienia danych czy już wypełnioną otworzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakiś błąd popełniam ale nie wiem jaki . dodałam sobie do stopki wypełnioną już stronke ale nie wchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lou Moon
16:23 [zgłoś do usunięcia] Maariczke Tak karmie piersia. Ciesz sie tym co masz! Kuba 09:33 [zgłoś do usunięcia] Maariczke U mnie w rodzinie też są bliźniaki Mama, babcia, prababcia i praprababcia mieli bliźnięta Więc to sprawa genów. A czuję się nieźle oprócz tego że mam plamienia i bóle brzucha Ciąża jest zagrożona, byłam na obserwacji i zażywam leki, ale już jest lepiej A mdłości nie mam A jak mi się tak wcześnie udało, to nie wiem. Sama nie przypuszczałam że tak wcześnie to będzie, no ale cóż, cuda się zdarzają ;] Ja rodziłam naturalnie i miesiączkę dostałam 2 tygodnie po porodzie bo nie karmiłam piersią . Ciesz sie tym co masz! Kuba To jej wpisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lou Moon
Błąd masz między g lass (zlikwiduj odstęp) i między Ewa& ; (zlikwiduj odstęp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hahaha :) Nie genialna tylko informatyk z wykształcenia :P Ewcia zaczynasz 11. Ja wczoraj zaczęłam 11 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli korzystasz z mojego linku to skasuj tylko spację między g lass i będzie dobrze. A jeśli korzystasz ze swojego linku to skasuj tą spację, skasuj po Ewa& ;year musisz skasować i spację i średnik. Widzę że już dopisałaś na końcu =1 bo też brakowało. Dlatego dałam Ci link z jedną tylko spacją do skasowania. Chyba się nie uda tego obejść. Tak powinno to wyglądać: http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Ewa&year=2012&month=3&day=20&babycount=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:) co do postu lou moon: napiszę tak: kilka lat temu (gdy dostęp do internetu nie był tak powszechny) moja dobra koleżanka też uczestniczyła w takim ciążowym forum; po kilku miesiącach okazało się, że jedna z dziewczyn nie jest tą za którą się podaje- wydało się, bo przecież każda z nas mieszka w konkretnym miejscu, pracuje w konkretnym miejscu pracy, zna ludzi,miejsca itd a u niej to się kupy nie trzymało.. dziewczyna się przyznała, że bardzo pragnie mieć dzieci a póki co to nawet nie ma z kim ich mieć..taki świat.. ale za to moja koleżanka razem z resztą dziewczyn założyła prywatne forum- minęło chyba z 7 lat a one nadal się spotykają dwa razy do roku,pomagają sobie, nawet założyły wspólne konto w banku- gdzie wpłacają drobne składki, z których potem finansują prezenty urodzinowe i świąteczne dla forumowych dzieci; kiedy jednej z nich zachorowało dziecko i musiało leczyć się w centrum zdrowia matki i dziecka-kilkaset km od domu- dziewczyny opłaciły koleżance podróże, noclegi .. Prawda, że fajne? Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszlo (podobno):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktoś pytał o gina z trójmiasta? Ja znam bardzo dobrego z Gdyni. Jako jedyny rozpoznał mój problem, a mam wadę macicy. Nie mieszkam w Polsce od lat, ale zawsze do niego chodzę na wizyty jak jestem. Pierwszą ciążę prowadził po troszku bo do niego jeździłam. Za pierwszą wizytę ciążową bierze 130 a później 100. Polecam z czystym sumieniem. Jakby ktoś chciał dam namiary. Czy tylko ja mam takie problemy z jedzeniem? Nie czuję głodu. Zmuszam się do jedzenia. A jak zjem to mam bóle żołądka i piję miętę. Masakra. A jak nie zjem to mi słabo dla odmiany :D Na bóle zębów czy inne to tylko paracetamol. Ja póki co nie brałam jeszcze. Kawa mi smauje od niedawna więc piję rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzec śmieszne bo sama nie wiem kiedy miałam ost @ ... typ mój 15 czerwiec moja gin mówi że pasuje jej na 17 wg ost miesiączki i wielkośći usg ;) sama nie wiem ale najważniejsze że dzidziol rośnie :) i ja też :P już nie żygam :) a i mam też koszmary dzisiaj mi sie śniło że musiałam u kogoś zamastać piwnice i nie dali mi zapalić :p o dziwi nie pale :P a stopka ost próba do cholerki bo usuwam i usuwam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam jutro usg. Myślałam, że dzisiaj. Dobrze, że sprawdziłam bo już się szykowałam :D Wymioty też minęły, tzn od tygodnia cisza. Ale zobaczymy :o Mam 1kg na plusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×