Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

usg miałam dopochwowe, trwało tak na prawdę krótko ok 2 minut, miałam je robione w szpitalu, w którym będę rodzić. Pierwsze usg robiłam prywatnie inny komfort miałam dla siebie monitor (tu musiałam się odkręcać), wtedy pani bardzo powoli wszystko mi pokazywała i tłumaczyła, a teraz lekarz sam wszystko oglądał. Na pewno po 20 tyg ciąży pójdę na prywatne usg wnikliwie pooglądać dzieciątko. Tak czy siak jestem strasznie szczęśliwa, a przed bardzo panikowałam. Niepokoił mnie duży spadek wagi i brak objawów, a jedyny jaki miałam tj. bolesność piersi szybko przemijał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale to bylo usg normalne czy prenatalne? bo ja sie zastanwaiam nad prenatalny, tylko juz sama sie gubie. bo to nie jest tak ze kazde usg po 12 tygodniu bada dokladnie maluszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to było usg genetyczne, na który bada się przezierność karkową, sprawdza prawidłowość struktur wewnątrzczaszkowych i tułowia czy ma wszystkie kończyny, długość kości nosowe, moje trwało krótko, ale "niby" wszystko zobaczył i pomierzył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi na zgage lekarz dal RENNIE można to bać w ciąży co do usg ja już miałam 3 a jestem w 11 tyg i badanie prenatalne Nesia mi też ten termin się przesuwa narazi na 6 marca i uważam ze do badań prenatalnych każda powinna mieć dostęp zawsze to jakiś wybór ja mam 28 lat i zrobiłam na NFZ bo mam dobrego gin i wystawił mi skierowanie chodzę prywatnie ale ale lekarz jest zastępca ordynatora więc się dało chciałam was zapytać czy któraś może ma zrobić takie banie PTALISS ? przeraza mnie przyrost wagi narazi mam mdłości i nie przytyłam choć pewnie mięśnie zamieniły się w tłuszczyk i temu waga stoi co do zdrowego odżywiania staram się jeść obiad i siadanie po 14 już nic nie dam rady bo wymiotuje no niestety z tym piciem mam problem bo nic mi nie podchodzi i trochę mało pije pepsi mi smakuje ale to takie dziadostwo więcej szkodzi niż nawadnia więc nie kupuje brzuszka już nie wciągnę lekko wystaje i biust o 1 rozmiar większy aidita ja brudziłam bo nie było czerwonej krwi tylko brązowe upławy poszłam do gin i sprawdził szyjkę macicy nie było żadnych krwiaków więc to przekrwienie szyjki i pochwy z dziąseł też mi się leje krew ale dostałam luteinę na wszelki wypadek do pochwowo było to 2 dni po stosunku i mąż nakazał celibat hi hi ale zdarza mi się o wysiłki fizycznym brodzić nie towarzyszy temu ostry ból ani skurcze wiec wszystko jest ok ale odwiedzić ginka nie zaszkodzi jeśli widzisz czerwona krew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahaa ostatnio podałam zły adres mail (zapomniałam że już go nie mam) podaje nowy: kasiado1@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie coś kiepsko z tym mailem, nikt nie reflektuje, nikt nie wysyła fotek- a napewno brzuszków robicie no i scany/zdjecia zdjęć z USG.. mail to marzec2012@o2.pl Piszcie ( w mailu podpisujac sie nickiem z kafe) a w odpowiedzi dostaniecie hasło do skrzynki :) Tylko dla czarnych oczywiscie ;) U mnie dzisiaj nieciekawy dzien :( Zmulam w wyrku ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angelowa, ja jakos osobiscie nie robie zdjec brzucha. to prawda ze nie dopinam sie juz w zadne spodnie wymagajace zapiecia:) ale jakos daleko jest mi do typowo ciazowego brzuszka.... A u Was jak to wyglada dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello ! U mnie tez spodnie juz trzeszczą w szwach. Co do brzuszka to u mnie po pierwszej ciaży zostało go troche wiec nie był plaski, dlatego cieżko ocenić czy to co wystaje to juz ciąża czyciagle to co było... A zdjecia brzuszkowe to najfajniejsze są pod koniec, kiedy juz jest naprawde duży :) Czy was ginekolog kierował na badania na HIV? Ponoc są teraz takie zalecenia. Mój mnie wysłał a okazało sie że w ciąży takie badanie najlepiej robić po 15 tygodniu :O Więc bede musiała fatygować sie jeszcze raz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eulalia:mnie tez wyslal, wszystkie badania mialam robione kolo 9 tygodnia... mam nadzieje ze nie debe nusiala ich powtarzac bo ta przyjemnosc kosztowala 400zl..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, ja po wczorajszej wizycie u fryzjera mam super samopoczucie. Włosy pomalowane i obcięte i od razu się człowiek inaczej czuje ;) Fryzjerka powiedziała, że można farbować włosy ale najlepiej tymi farbami bez amoniaku. I taką właśnie farbą miałam malowane ;) Włosy skróciłam na chłopaka (z takich do połowy szyi) i mój mąż wczoraj nie mógł się do mnie przyzwyczaić ;) mówił, że ma jakąś obcą babę w domu hihihihi A w pracy dziś też mnie ledwo poznali.... Zaskoczyłam wszystkich totalnie;) Jak mi brzuch wyskoczy to myślę, że zaskoczę jeszcze bardziej ;)))) Fajnie tak coś w sobie zmienić.... Od razu człowiek się inaczej czuje. Co do samopoczucia ciążowego to piersi powoli przestają boleć. Mam te żyłki na piersiach i po bokach brzucha i tyle. Nie zapinam ulubionych jeansów. Czasem mnie to martwi czy wszystko ok. Ale są tu dziewczyny, które też nie miały żadnych objawów i u nich wszystko ok na USG, więc staram się myśleć pozytywne. Nie mogę się doczekać tego mojego USG 17 września (będzie już ok. 12 tydzień). Normalnie odliczam dni żeby się dowiedzieć czy wszystko ok. życzę miłego dnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Ja z kolei zaczęłam cierpieć na bezsenność. Dziś całą noc coś mi się śniło i się przebudzałam, no i wstałam dużo wcześniej niż zwykle, bo około 6... Objawy drugiego semestru przybywają :) Ja też nie robię jeszcze zdjęć brzuszka, natomiast podczas ciąży byliśmy już na kilku wyprawach, więc mam zdjęcia z początku ciąży :) U mnie brzuszek rośnie, ale na razie tylko ja i mąż to widzimy :P Coraz bardziej zmienia się jego kształt. Mnie lekarz nie kierował na badania HIV, ale może dlatego że jestem honorowym dawcą i chyba to badają w krwiodawstwie. Hmmm chociaż jak robi się je po 15 tygodniu, to może jeszcze wszystko przede mną. Na razie mój lekarz wysyła mnie na niezbędne badania, więc mam nadzieję że i w dalszych tygodniach także mnie nie zawiedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko30 świetne samopoczucie w ciąży to coś bardzo potrzebnego :) Ja w przyszłym tygodniu wybieram się do fryzjera, ale tylko na podcięcie włosów. W ciąży raz pofarbowałam włosy na naturalny, także odrostów nie widać :) Mimo, że farbowałam pianką do włosów z loreala (sublime mousse), to i tak ten zapach bardzo mnie drażnił i cały dzień po tym źle się czułam. Na samą myśl jakoś mi nieprzyjemnie, także ja na razie farbowanie odkładam na dalej, chociaż znając życie pewnie w ciągu miesiąca też coś tam podfarbuję dla połysku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatynka84......27.....Białystok......24.05.11....03.03. 201 2..? Nesia.............35......Warszawa....26.05.11....04 .03.2012..? gosiaczek29....29......Lublin..........01.06.11....08.03 .12...?-blizniaki inez2108........31......Bydgoszcz....01.06.11....08. 03.2012 zielonytulipan...27.....Warszawa.................. 08.03.2012 gocha g ......... .........................................09.03.2012 scooby84........27.....Poznań ....... 02.06.11.....09.0 3.2012 agnieszk@@....25l.....anglia..........02.06.11 ....09.03.2012? Kasiulka!........28 l.....Wawa.........29.05.11 ....10.03.2012 Julka.................................................... . 11 .03.2012 Maariczke.....19..... Hajnówka.... 05.06.11....12.03.2012 .? - bliźniaki monika2712....27.....Szczecin.......08.06.11....12.03.201 2 Malamianu......24 ....Warszawa.....14.06.11.....13.03.2012...? eudaiomonia...25....Górny Śląsk.....17.06.11......13.03.2012 Ania_33.........33.....Górny Śląsk....08.06.11.....15.03.2012 kajaka31......31.....Gdynia...........27.05.11.....15.03 . 2012 Klinka31................................................. .17 .03.2012 amr2.................................................... .19.03.2012 Marzec19......26.....Kraków.........13.06.11......19.03. 2012 Lilka79.........31.... Warszawa......13.06.11..... 20. 03.2012 ada111..........23.....zachodz.......14.06.11.. ...21.03.2012 Agula0501.....25.... Warszawa...... 18.06.11......25.03.2012 Eulalia..........31.....Białystok........20.06.11.. ...25.03.2012 Basiolek........28.....Górny Śląsk.....19.06.11.... .25.03.2012 Angelowa......25.....Londyn...........20.06.11.... .26.03.2012 majakilato....29.....Września........26.06.11......29.03 .2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajaka płaciłaś za badania na HIV?? U mnie w Białymstoku sa bezpłatne, i anoniomowe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eulalia, ja nie wiem ile dokladnie zaplacilam za HIV, ale cala morfologia,mocz tokso, cyto,hiv,rozycka, grupa krwi. i kosztowalo mnie to 400zl Agatka: ja aktualnie zapuszczam wlosy bo mialam zupelnie na chlopaka:) lubie zmiany, a teraz wlosy mi rosna jak oszalale. Dziewczyny najlepsze jedt dobre samopoczucie w ciazy, trzeba o siebie dbac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatynka, ja tez farbowalam ta pianka, ale staram sie farbowac tez farbami loreala 10 minutowymi bez amoniaku. polecam, jezeli ktos nie chce radykalnie zmieniac koloru np. bardzo rozjasniac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajaka31, a lepsze są te farby 10-minutowe od pianki? Ja od kiedy odkryłam ta piankę, to farb już nie używałam, bo dla mnie ona jest idealna :) Ja chcę się trzymać naturalnego koloru, ale wiadomo, że jak się wcześniej farbowało na różne kolory, to teraz te włosy odrastajace są bardziej matowe od reszty - tak mi się wydaje przynajmniej. Ja mam z kolei bardzo długie włosy i zastanawiam się czy nie zacząć się przyzwyczajać do krótszych... Pewnie przy porodzie, a potem małym dziecku bedzie wygodniej mieć krótkie włosy. Sama nie wiem, bo jednak w długich czuję sie najlepiej :) Kiedys też miałam bardzo króciótkie, ale to było wieki temu. Eulalia dobrze wiedzieć, że jest coś darmowego w Białymstoku :) i w dodatku anonimowego ;) Zaraz wybieram sie na spacerek do biblioteki :) Na bezsenność dobra jest jakaś książka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatynka84 je też ostatni raz takie krótkie miałam wieki temu. Zdecydowałam się je obciąć dla wygody. Nie miałam już siły podkręcać tych włosów na szczotkę itd. (bo miałam taką długość, że musiałam modelować ;)) Jakaś leniwa się zrobiłam w tej ciąży ;) A i przy dziecku będzie łatwiej mi je ogarnąć, bo tylko szybko umyje i już nic nie muszę przy nich robić ;) Jakie plany na weekend? Ja jadę z mężulkiem do rodziców nad jeziorko ;) Już odliczam godziny do weekendu. wracając do tematu zwolnienia to postanowiłam na razie nie brać. Póki jest jeszcze ładnie i dobrze się czuję to chodzę do pracy. Jeszcze się w domu nasiedzę ;) Może jakoś od początku października zacznę sobie odpoczywać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do brzuszka ja fotografuje od 6 tygodnia co 2 tygodnie, na razie się nie zmienił. niestety ja miałam zawsze nadprogramowe kilogramy, więc brzuch i tak mi wystawał ;/. test na HIV miałam robiony kompleksowo z innymi badaniami (mnie wyszło 500 zł, ale w tym miałam parę dodatkowych badań: test obciążenia glukozą, hemoglobinę glikowaną) to było ok 6 tygodnia. Teraz jak już nie prowadzę ciąży prywatnie, a w szpitalu mam zlecone kolejne badania: znowu mocz, całą morfologię, oraz badania na układ krzepnięcia tym razem już za darmo. Jakiś czas temu, któraś z Was dawała linka do płaszczyków dla ciężarnych i zamówiłam sobie fioletowy. Trudno powiedzieć jak będzie się nosił, ale po przymierzeniu stwierdzam, że jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Marcówki :) Ja wczoraj poszłam prywatnie zrobić sobie USG bo nie wytrzymałabym do 22 tygodnia. Maleństwo ma 3,14 cm i cudownie rusza rączkami i nóżkami :) To chyba jeden z najpiękniejszych widoków w życiu :D Byłam tak szczęśliwa że już mi się nie chciało wczoraj na forum pisać. Siedziałam i gapiłam się na zdjęcie USG.Co do objawów to po 4 dniach przerwy wymioty znowu wracają... Właśnie zaczęłam 7 tydzień wymiotowania... Ale innych objawów brak. Piersi nie bolą. W sumie to czułam je tylko przez kilka dni około 5 tygodnia. Może dlatego że schudłam 5 kilo? Waga nie chce rosnąć i nie wiem czy to dobrze czy źle. Jeśli chodzi o badania to ja mam mało zleconych. Na razie miałam białko i glukozę. Mam zakaz jedzenia chleba, makaronów i słodyczy. Czyli rzeczy po których i tak wymiotowałam. Jakby organizm sam wiedział co jest szkodliwe a co powinien przyswoić :) Teraz zleciła mi HBsAg, TOXO IgG i TOXO IgM. Ponieważ jestem honorowym dawcą krwi to mam już oznaczoną grupę krwi. Przy każdym oddaniu robione są również badania na obecność wirusa HIV. Jeszcze wrócę do USG. Lekarz u którego byłam wyjaśnił mi na czym polega USG genetyczne. Tak na prawdę zależy to od sumienia kobiety. Jeśli to badanie wykaże prawdopodobieństwo choroby to matce dziecka pozostawia się decyzję czy chce urodzić czy usunąć. A ponieważ jest to tylko określenie prawdopodobieństwa to decyzję jest bardzo trudno podjąć. Nie jest to stwierdzenie ze stuprocentową pewnością że dziecko jest chore. A jeśli matka bez względu na zdrowie dziecka i tak chce urodzić to nie ma sensu robić takiego badania i przez resztę ciąży się stresować. Bo prawdopodobieństwo choroby może być duże a dziecko i tak może urodzić się zdrowe. Więc ja tego badania nie będę robić. Nie było chorób genetycznych w naszych rodzinach, oboje jesteśmy zdrowi i przed 30-tką więc w sumie dlaczego dziecko miałoby być chore? Najważniejsze to pozytywne nastawienie. A ja jestem szczęśliwa że noszę pod sercem maleńkie serduszko i kocham je nad życie! :D Życzę miłego dnia wszystkim szczęśliwym mamom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:) kajaka- ja po pierwszej ciąży miałam brzuch płaski jak deska i ani jednego rozstępu (na szczęście), teraz zaczyna już coś się zaokrąglać a jak coś zjem to w ogóle wywala mi brzuchol, że hej! umówiłam się też do fryzjera, bo już patrzeć na te odrosty nie mogę i zastanawiam się czy znowu ich nie ściąć jak przy poprzednej ciąży- miałam włosy do połowy pleców i jak się dowiedziałam o ciąży- postanowiłam je ściąć na króciutko (potrzeba zmiany jak u agatki:) fryzjerka z 5 razy mnie pytała czy ściąć-bo włosy długie,zdrowe, wtedy niefarbowane..:) teraz też mam włlosy prawie do połowy pleców (ciut krótsze niż poprzednio) ale farbowane i swoje lata mają;) ale wkurza mnie to rozczesywanie i bez odżywki ani rusz.. piękny dzień dziś mamy więc zmykam na plażę, muszę "odebrać" synka,który "wakacjuje" u babci; jestem córką kaszubskich rybaków z dziada pradziada- rodzinne "posiadłości" mamy 20 metrów od morza i plaży:) więc trzeba korzystać póki jest pogoda..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajaka30
Marzec19 po pierwsze super ze moglas sie nacieszyc swoja kruszynka. to prawda ze jest to widok niesamowity:) po drugie: to nie do konca jest tak jak Ci tlumaczyl lekarz z USG prenatalnym.Ja sie dowiadywalam juz z roznych zrodel. Na tym badaniu sprawdzaja dokladnie dzieciaczka i nie tylko pod wzgledem chorob genetycznych, sprawdzaja tez czy wszystko jest u niego ok,czy dziala dobrze serducho itd. Jest wiele komplikacji ktore mozna juz leczyc w wieku plodowym a jak juz wiesz ze urodzi sie z komplikacjami bedzie mozna poinformowac o tym szpital i np kardiolog bedzie bral rowniez udzial w porodzie aby od razu udzielic pomocy. Szatynka. podaje Ci nazwe farby ktora uzywam: to loreal excell 10 ja uzywam koloru jasny lodowy blad i wychodzi taki naturalny swietlisty blad. ja mialam jakis czas rozjasniene, lubilam siebie w tym kolorze ale juz mam dosc walki z odrostami, no normalnie co dwa tygodnie musialam robic( jestem z natury ciemna blondynka). moim zdaniem jest lepsze od pianki bo mniej ingeruje we wlosy, trzymasz tylko 10 minut, nie ma amoniaku. Ja tez nie moge spac, chyba spie gora 5 godzin na dobe.Tez usilowalam sztuczek z ksiazka ale to wyglada tak ze klade sie do lozka juz o 12ej z ksiazka, mega zmeczona, zaraz gasze swiatlo, nie moge zasnac, potem zasypiam, budzie sie kolo 2ej na okolo d godizny, budze sie ostatcznie o 6ej i nie moge spac wiec wstaje. Mam przez to zmula przez caly dzien. Agatka. Ja wlasnie z dluzszymi wlosami czuje sie dobrze: mam teraz takie do ucha: w niektorych mijscach dluzsze lub krotsze, ale moge je jus spiac, zrobic fajna fryzure w kilka sekund. do szalu mnie doprowadzla moja meska fryzurka ktora juz po 2 tygodniach sie nie ukladala i musialam non stop chodzic i przycinac:) Ja w weekend chyba wybiore sie pochodzic na plaze, ale pomys z tez jeziorem jest inspirujacy:) dzisiaj w Gdyni juz na liczniki 28stopni:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe odmlodzilam sie o rok piszac kajaka30:) i od razu mnie wznielo na pomaranczowo... kopjuje swojego posta aby nie bylo nieporozumien Marzec19 po pierwsze super ze moglas sie nacieszyc swoja kruszynka. to prawda ze jest to widok niesamowity po drugie: to nie do konca jest tak jak Ci tlumaczyl lekarz z USG prenatalnym.Ja sie dowiadywalam juz z roznych zrodel. Na tym badaniu sprawdzaja dokladnie dzieciaczka i nie tylko pod wzgledem chorob genetycznych, sprawdzaja tez czy wszystko jest u niego ok,czy dziala dobrze serducho itd. Jest wiele komplikacji ktore mozna juz leczyc w wieku plodowym a jak juz wiesz ze urodzi sie z komplikacjami bedzie mozna poinformowac o tym szpital i np kardiolog bedzie bral rowniez udzial w porodzie aby od razu udzielic pomocy. Szatynka. podaje Ci nazwe farby ktora uzywam: to loreal excell 10 ja uzywam koloru jasny lodowy blad i wychodzi taki naturalny swietlisty blad. ja mialam jakis czas rozjasniene, lubilam siebie w tym kolorze ale juz mam dosc walki z odrostami, no normalnie co dwa tygodnie musialam robic( jestem z natury ciemna blondynka). moim zdaniem jest lepsze od pianki bo mniej ingeruje we wlosy, trzymasz tylko 10 minut, nie ma amoniaku. Ja tez nie moge spac, chyba spie gora 5 godzin na dobe.Tez usilowalam sztuczek z ksiazka ale to wyglada tak ze klade sie do lozka juz o 12ej z ksiazka, mega zmeczona, zaraz gasze swiatlo, nie moge zasnac, potem zasypiam, budzie sie kolo 2ej na okolo d godizny, budze sie ostatcznie o 6ej i nie moge spac wiec wstaje. Mam przez to zmula przez caly dzien. Agatka. Ja wlasnie z dluzszymi wlosami czuje sie dobrze: mam teraz takie do ucha: w niektorych mijscach dluzsze lub krotsze, ale moge je jus spiac, zrobic fajna fryzure w kilka sekund. do szalu mnie doprowadzla moja meska fryzurka ktora juz po 2 tygodniach sie nie ukladala i musialam non stop chodzic i przycinac Ja w weekend chyba wybiore sie pochodzic na plaze, ale pomys z tez jeziorem jest inspirujacy dzisiaj w Gdyni juz na liczniki 28stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remolacha: to Ty jestes prawdziwa kaszubka z dzida pradziada:)) moja rodzina naplywowa, ale tata od dziecinstwa mieszkal juz w Gdyni. Ja mam w miare normalny brzuch tylko w dole mi wywala w sumie obwod sie zmienia tylko w dole, dlatego zsdnych spodni nie dopinam ale brzuch wyglada normalnie, jakbym troche przytyla po swietach:) Ja Ciebie rozumiem z wlosami, tez kiedys cielam z polowy plecoe na jezyka. fryzjerka nie chciala:) uparla sie ze mi na poczatek podetnie do polowy szyi, ale ja lubie radyklane zmiany w wygladzie. juz kazdy kolor wlosow przerabialam:) A wam dziewczyny zmienia sie tez obwod na dole brzucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy wam tez zwiększył sie apetyt?? Ja dosłownie co 2-3 godziny jestem głodna, a jak czegos nie zjem to mi slabo i mnie mdli... jak tak dalej pójdzie to bede wygladała w marcu jak morświn ;) Mi tez brzuch na dole sie powieksza, dlatego spodnie(w wiekszości biodrówki) zapinają sie juz pod brzuchem :) Ale właśnie odebrałam z poczty ciażowe zakupione na allegro :) I są takie luźne w pasie (bo mają " golf") że to aż dziwne kiedy chodzi sie w ciasnych na codzień ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eulalia, ja mam apeye za czworaki:) ale oszukuje: jem duzw warzyw i owocow. ruszam sie codziennie ale tez boje sie efektu morswina w marcu:) ja non stop kupuje na allero na razie chodze w moich legginsach ale na allegro kupilam sobie ostatnio swietne ponczo, niekoniecznie dla ciezarnej. ja tez mam wszystkie spodnie biodrowki i dlatego juz ich nie uzywam: usilowalam chodzi z brzuchem wywinietym nad zapieciem ale czuje sie jak 50letni amator piwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajaka- co do usg i badań zgadzam się z tobą całkowicie, wiem,że najważniejsze to dobre nastawienie (jak pisze marzec) ale jesli jest możliwość zrobienia badania, to czemu z tego nie skorzystać? z drugiej strony, wiem,że to wszystko jest też tylko wynikiem prawdopodobieństwa i kwalifikacji lekarza.. za dużo jednak znam historii z mojego najbliższego otoczenia, żeby się tym w ogóle nie przejmować- np. na forum mojej poprzedniej ciaży- też dziewczyna zdrowa,młoda, przed 30 tką i super wynikami urodziła chłopca z zd moja druga koleżanka urodziła chłopca z zd, zaszła ponownie w ciążę- wyniki badań prenatalnych były druzgocące- usunęła ciążę- a sekcja wykazała, że dzieciątko było zdrowe..;( dobra,nie ma się co spierać, straszyć, prorokować..każda kobieta sama musi zadecydować co zrobi, jak pisze marzec - zależy od jej sumienia.. Uśmiechy dla mam!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Remolacha i Marzec, ja co prawda nie wyobrazam sobie usunac, ale zawsze lepiej byc przygotowanym a zwlaszcza zeby szpital gdzie sie bedzie rodzilo byl przygotowany. jezeli ( odpukac) malec ma jakas wade wrodzona i przy porodzie potrzebne bedzie jakies dodatkowe dzialanie, szpital bedzie o tym wiedzial. jezeli okaze sie ze wszystko okej, po prostu mniej beda mieli pracy. straszna ta historia Twojej koleaznki Remolacha... :( ok uciekam juz stad. pozdrawiam dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja pisałam o tym USG genetycznym w około 12 tygodniu. I lekarz powiedział, że jeśli nie ma się zamiaru usuwać, to nie ma sensu tych badań robić i do końca ciąży się martwić. Zasugerował, żeby lepiej poczekać do około 22 tygodnia i wtedy dokładnie przebadać maluszka właśnie na wypadek choroby, którą można leczyć przed urodzeniem. Albo bezpośrednio po urodzeniu, żeby lekarze byli przygotowani. I to badanie jak najbardziej mam zamiar zrobić. Ale teraz jak jestem w 11 tygodniu to jeszcze na tyle jest to niepewne i mało widoczne, że nie da się aż tak dokładnie określić. Maleństwo dobrze rośnie, macha rączkami i nóżkami, serduszko bije miarowo, żadnych widocznych "cech patologii w zakresie budowy zarodka". Poza tym ja chyba bym nie umiała usunąć... Więc wolę myśleć, że jest wszystko dobrze skoro inne badania na to wskazują. Nie mam podstaw, żeby podejrzewać, że maleństwo jest chore. A urodzę je tak czy inaczej. Bo już je pokochałam... I nie wyobrażam sobie że mogłabym żyć bez tego maluszka... I mam pytanie do dziewczyn, które też nie wyobrażają sobie usunięcia - zrobicie te badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już na samym początku postanowiłam że nie będę robić tych badań:) na zwykłym usg w 12 tyg. ginka powiedziala że fajne maleństwo nożki rączki są widoczne, serducho ładnie bije więc mam nadzieję że będzie wszystko dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×