Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

Dziękuje Dziewczynki za dobre słowa. Lila - ja juz Neli nie karmię piersią, a i jakkarmiłam mleka było jak na lekarstwo (po całej nocy max 20 ml z obu do ściągnięcia) i to podobno był problem bo laktacyjne była zbyt słaba żeby zblokować jajniki. Marcowe Szczęście - dziękujemy za głosy, widzę że Staś chce żyć w zgodzie z teściową :))))))))) Nela nim zauroczona od czasu gdy widziała go w okularach ;))))))) Ja Neli myje główkę wodą z wanienki z Oliatum Soft, a raz na jakiś czas ma z Musteli szampon i na ciemieniuche krem też z Musteli. Tylko smakuje, nie wyczesuje bo ten neonatlog u którego byliśmy zalecił tylko smarować. Powiedział że to dziecko swędzi i mam sobie wyobrazić co bym czuła gdyby mnie coś swędziało a ktoś by mnie tam drapał nawet bardzo miękką szczotką. Więc sobie wyobraziłam że chwilową ulgę a potem swędzi bardziej ;))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje Dziewczynki za dobre słowa. Lila - ja juz Neli nie karmię piersią, a i jakkarmiłam mleka było jak na lekarstwo (po całej nocy max 20 ml z obu do ściągnięcia) i to podobno był problem bo laktacyjne była zbyt słaba żeby zblokować jajniki. Marcowe Szczęście - dziękujemy za głosy, widzę że Staś chce żyć w zgodzie z teściową :))))))))) Nela nim zauroczona od czasu gdy widziała go w okularach ;))))))) Ja Neli myje główkę wodą z wanienki z Oliatum Soft, a raz na jakiś czas ma z Musteli szampon i na ciemieniuche krem też z Musteli. Tylko smakuje, nie wyczesuje bo ten neonatlog u którego byliśmy zalecił tylko smarować. Powiedział że to dziecko swędzi i mam sobie wyobrazić co bym czuła gdyby mnie coś swędziało a ktoś by mnie tam drapał nawet bardzo miękką szczotką. Więc sobie wyobraziłam że chwilową ulgę a potem swędzi bardziej ;))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcowe Szczęście - a którą szkołę wybraliście, bo my chodzimy do SwimmeRA bo przyjmują od 8 tygodnia życia, a jak skończy 3 miesiące to przepiszemy ją do Nemo - u nich szybko dzieciaki pływają i mają sesje podwodne :)))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam napisać że mata extra! Tylko Nela nie lubi leżeć na brzuszku i nie wiem co jej kupić :/ Może taka mata spowoduje że zachce ;)))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaczek-a ładne są po Nivea włosy dziewczynek? Agatka-ja Kochana w takiej sytuacji odstawiałam butlę czy pierś i podnosiłąm synka jak do odbijania..zdarzało się,że robiłam to nawet kilka razy w czasie karmienia-kiedy działo się to na butli-zmieniłam smoczek i podnosiłam-kiedy na piersi-kazano mi podnosić i zacząć eliminować rzeczy z mojego menu,które mogą uczulać-że to poczatki kolki MamoMałejGwiazdki-bo Staś Kochana chiał bardzo zaszpanować przed..narzeczoną :D Wiesz...,że taki z niego róniacha :D P.S.Nie wiem jak zniosą swoje purty nawzajem:P Wybraliśmy Arsport z Gliwic-niedaleko i kolezanka chwali pod niebiosa:) http://www.arsport.com.pl/ A co do maty to mąż twierdzi,że Staś nie będzie zainteresowany-nie lubi na dzień dzisiejszy grzechotek itd..ale ja mam nadzieję ;) Kochane...a łapią wasze pociechy świadomie zabawki lub wyciągają po nie łapki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcowe_szczęście odbija mu sie ladnie po kazdym jedzeniu. Ale w czasie tez staram sie go odbic. Znowu dzis zaczynam sie denerwowac i płakac:( Wiem ze dziecko to czuje ale nie potrafie zniesc tego jego płaczu... zebym chociaz znała powod... :( a jak on jest caly czas głodny a mi sie wydaje ze sie najada. jak mu podam butle to po czym poznam ze sie najadl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka - moja mała też ma histerię przy jedzeniu, okazało sie wczoraj że wystarczyło zmienić butle :/ Super pije z gomowej Nuby która imituje pierś - może pozycja dzidzi nie pasuje, albo jest głośno/cicho - Nela lubi spokój przy jedzeniu czasem nawet mój głos ją irytuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I skasowałam posta :/- wszystko przez małego terrorystę, który przegonił mnie ze smoczkiem w czasie zasypiania :) Agatka-nie miej wyrzutów sumienia Kochana,że się denerwujesz..każda z nas już albo płakała z bezradności albo będzie jeszcze płakała i to nieraz.. niestety..:/ Mnie pomogła zmiana smoczka z Avent na Lovi dynamiczny-taki sam jaki Staś ma uspokajający..-z Avent nie potrafił nauczyć się pić kiedy zmieniałam mu na kolejen apropo jego wieku a z Lovi poszło jak po maśle.. Kiedy Staś jest już najedzony wypluwa smoczek z butelki,odwraca potem głowkę i kiedy np.próbuję za chwilkę znowu go nakarmić(bo coś zostało w butelce)wypluwa smoczek-mówi wtedy-najadłem się :) Każda dzidzia jest inna-mój synek chyba 2,3 razy jadł co 4 h..je co 2, 2,5 czy 3 lub 3,5...w zależności od dnia :) MamoMałejGwiazdki-mimo,że nie pzowalam Stasiowi zerkac w stronę włączonego tv czy monitora "JĄ" musiał zobaczyć-Asiu..Stanisław się zakochał :D Jest przecudna :) Kolejny głosik oddany:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A po czym poznac ze dziecko ma kolke? Jak poznac ze sie najadł z piersi? Bo mój przewaznie zasypia i wtedy puszcza sutka... ten smoczek Lovi pomoze tez przy piersi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petittka
Blacxkberries postaram się dzisiaj wysłać maila, co do mycia głowy to ja myję małej szamponem z Hippa, włosy są po nim puszyste i bardzo ładnie pachnie. Matę mam bardzo podobną z FP i jestem zacgwycona, mam tylko jeszcze u góry takiego ptaszka, który "fruwa" i gra, mała jest zachwycona, potrafi leżeć i patrzeć na te wszystkie zabawki godzinę i to sama i przy tym się uśmiecha do nich:). Także ja polecam. Dziewczyny a możecie mi odpowiedzieć odnośnie czasu jaki spędzają Wasze dzieci w huśtawkach, jeśli macie? Moja właśnie zasnęła w tej huśtawce i śpi 2 h, bardzo ją lubi ale nie wiem jak długo mogę ją trzymać. Co do karmienia to ja pisałam właśnie Bitte że moja się tak kręci i pręży, wtedy biorę ją do góry i odbijamy, następnie dalej karmienie już bez kręcenia, czasami musimy 3-4 razy odbić. Moja je z butelki.Dziewczyny któraś z Was pisała o mocnym krwawieniu w 1 miesiączce po porodzie, ja miałam cc, nie karpię od miesiąca, 1 maja dostałam ( tak mi się wydawało okres), słabe upławy, dzisiaj znowu, ale tym razem leje się ze mnie strasznie, przepraszam że tak dokładnie, ale jestem trochę przestraszona, poza tym nic nie czuję, jakbym nie miała okresu, a zawsze bolał mnie brzuch. Nie byłam jeszcze u lekarz bo jakoś nie miałam głowy po tych wszystkich przejściach, ale już się umówiłam. Lilka moja ma 10 tygodni i wydaję mi się że już idą jej ząbki, ma bardzo rozpulchnione dziąsła na dole i też wkłąda całą pięść i tak jak pisałam wcześniej ślini się niemiłosiernie:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petittka
MamaMałj... trzymam kciuki!!!! Mam nadzieję że wszystko dobrze się skończy. My dzisiaj mamy wyniki czy mała dostała się do żłobka, jesczez nie byłam, ciekawe czy się dostała, z drugiej strony nie wyobrażam sobie jak ja ją oddam,pewnie miesiąc będę ryczeć. Ale niestety nie mam wyjścia, nie stać nas na opiekunke ( minimum 1500 zł )ani na moje siedzenie w domu, mamy drugie dziecko-kredyt hipoteczny, a Wy oddajecie swoje dzieci do żłobka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petittka
podajcie mi maila to też wyśle zdjęcia, a jak mogę obejrzeć Wasze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcowe Szczęście - :))))))))) jak tylko Nelka się zbudzi, przekaże jej nowinę - No nic, trzeba zbierać na wesele ;) Petitka - Nelka właśnie śpi w huśtawki. Ta która mamy przypomina nosidełko. Ile może w niej być dziedzina, nie wiem ale moja mała max godzinkę w niej śpi. Potem się przebudza i matrudzi żeby ją wyciągnąć - prostuje kostki, przeciąga się i chce poleżeć wyprostowana. Myśle że dzidzia może w niej spędzać więcej czasu, bo jak jedzie autem to też w takiej pozycji. A Nela to globtroterka - w weekend ciągłe w podróży. Jak wychodzimy rano to wracamy przed 20:00 na porę kąpania. Petitka - No niestety właśnie ja pisałam o tym krwawieniu... Też miałam cc, 5 tygodni krwawiłam/plamiłam ale słabo, odchodów nie było wiele. Dokładnie w dniu gdy Nelka skończyła 6 tygodni - pierwsza miesiączka, bardzo intensywna, trwała 5 dni, ostatnie dwa krwawienie było słabsze. Potem kilka dni przerwy i znowu straszne krwawienie, paczka nocnych najwiekszych podpasek wystarczała ledwo na dzień... I tak cały weekend no i w poniedziałek poszłam do lekarza, czyli prawie 2 tygodnie temu, więc w sumie od 3 tygodni mam problem z krwawieniem. Zmniejszyło się nieco po lekach zakrzepowych, w poniedziałek idę do kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My po szczepieniu-ja taka panikara,ze masakra...:/ dobrze,ze mąż trzyma pion. a pani dr bardzo mnie chwaliła za karminie piersia-myślalam ze mnie usciska z tego wszystkiego hehe dziwne troche przeciez mały dopiero skonczył 6tyg a nie 6 msc:D Petitka a jaka masz ta hustawke? sorki ze tak pisze bez znakow pl ale dziecko mam na rekach :D Agatka-ja zrobiłam test-po piersi dziecko chce mi jesc juz po 1.5 h no max juz po 2h a po mm jadł dopiero za 3h i wypił i tu i tu 90ml (bo ściagałam mleko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petittka
MamaMałej... nie strasz mnie z tym krwawieniem:/, będę żyć w stresie do wizyty:(, wiadomość wysłałam. Zdjęcie tej huśtawki i inne:). My szczepienie mamy 29, już się boję, też zabieram męża, ja pewnie wyjde bo nie będę mogła na to patrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petitka kochana ale mnie nie ma na poczcie-jak mozesz wyslij mi link do huśtawki Agatka-karmie jeszcze tylko piersia-czasem właśnie podaje mm-ostatnio dawałam w tamtym tyg. i dopiero wczoraj-bo robiłam ta próbe. I mimo ze jak sciagam mleko po np.6h w jednej piersi mam ok.150ml :D w drugiej tylko 60/80 ml to przez małego to przepływa jak woda-zastanawiam sie czy moze to tez zależy od diety? jak myślicie? bo ja mam taka rygorystyczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha ja tylko odciagam i karmie z butli-mialam na poczatku problemy z sutkami,a potem mały ssał 5 min i spał i wtedy juz sie nic nie najadał bo jadł by co chwilke. wiec juz zostalam na dobre przy odciaganiu-i tak sie doje 4/5 razy na dobe :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bitee Cappucina zawsze mu dajesz wszystko co odciagniesz? Ile czasu odciagasz? Napisz jak wygladała ta próba to moze i ja taka zrobie ;) Co dajecie za krople na kolki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka-zalezy ile mam mleka ale na 150ml to gdzieś ok.20min albo jak mam więcej pokarmu to do 40min.-tak się mi wydaje-nie mierze czasu bo wtedy albo ogladam tv albo siedze na kafe ;) Próba wyglądała tak że normalnie dałam małemu mleko po 2h przerwy zjadł 90ml tego mm i normalnie spokój do 3h -potem już moje mleczko poszło. petitka-dziękuje;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petitka - nie mart się, jeśli po 6 tyg. od cc byłaś u ginekologa i było ok, to pewnie poprostu miesiączkujesz. Moja ginekolog mówiła, ze pierwsza miesiączka może faktycznie przerazić i często jest bardzo intensywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petittka
MamaMałej.....problem w tym że ja nie byłam jeszcze u gina:/jestem dopiero umówiona na wizytę. Dziewczyny a napiszcie mi proszę jeszcze czy przestrzegacie tego co jest napisane na mleku jeśli chodzi o karmienie? Moja powinna jeść 150 ml co 5 h, ale czasami nie wytrzymuje i jej daję wcześniej jak się domaga. A jak jest u Was? Daję jej też wodę przegotowaną oraz herbatkę zaparzaną z majeranku. Sądzę że na dobę przynajmniej 120 ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petittka
MamoMałej dziękuję za maila:), cudne macie pociechy, a te zdjęcia z sesji rewelacja, tak szybko przejrzałam ale mam nadzieję że będę miała więcej czasu i dokładnie obejrzę:).Marcowe szcęście Stasio jest wagowo podobny do mojej małej i chyba w tym samym dniu miałyśmy cc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja stosuję cerazette, kończę pierwsze opakowanie, nie widzę na razie skutków ubocznych, chociaż waga idzie w dół wolniej niż wcześniej, ale może to wcale nie jest wina tabletek.... dziś już Jaś żuł gryzak, widać, że mu to ulgę przynosi. Ja miałam (podobno :) ) pierwszego zęba w wieku 3,5 miesiąca, więc może dlatego u synka też tak wcześnie... a może tak jak pisze Eulalia- po prostu poznaje świat :) dowiem się niebawem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×