Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

Furia, zapytaj swojego pediatry czy nie dawać czasem dziecku Dicofloru? Moja miała zielone kupki jak miała 1,5 mies przez 2 tyg. Zaczełam podawać jej codziennie 5kropelek i po tygodniu wszystko się unormowało :) Teraz teżpodaję jej,mimo, że ma normalne kupki. Poczytaj o tym preparacie,bo na pewno nie zaszkodzisz nim dziecku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) ależ tu cisza...my już po chrzcinach, chyba agatka pytała co dają chrzestni na prezent, nasza malutka dostała 500 zł i pamiątkę od chrzestnego a od chrzestnej złoty łańcuszek i medalik i też pamiątkę. Ogólnie chrzciny super, mała przespała całą mszę, nawet gdy ksiądz polewał jej główkę to się nie obudziła :) ksiądz się śmiał, że nic nie reaguje ;) podczas przyjęcia też była grzeczniutka, zniosła wszystko bardzo dzielnie :) Ogólnie to cieszę, się, że już jesteśmy po chrzcinach i że wszystko się udało :) mała kończy dzisiaj 10 tygodni :) szybko nam zleciał ten czas :) zdrowo się rozwija i daje nam pełno radości :) ps. gdyby ktoś był zainteresowany mam do sprzedania ubranko do chrztu:) rozmiar 62.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jak cichutko tutaj. Dziewczyny mogłybyście wyliczyć ile średnio wasze maluchy przybierają miesięcznie? Bo ja mam wrażenie, że moja córcia utrzymuje się w dolnej granicy. I pytanie czy rozszerzacie już dietę dzieciaczkom? U mnie najchętniej znika "Pierwsza marchewka" bo jest naturalnie słodka. Natomiast szpinakiem pluje :) Marchewkę z ryżem czy dynię z ziemniakiem zjada zdecydowanie chętniej. Jutro próbujemy "Pierwsze jabłuszko". No i soczki jej bardzo smakują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzec19 a ile Twoja ma? Mój ma 2,5 miesiaca i na samej piersi przybiera miesiecznie ponad kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka ma prawie 3 i pół miesiąca. Na samej piersi przybierała słabo. Zaczęłam dokarmiać modyfikowanym. Później ze względu na alergie musiałam całkowicie przejść na modyfikowane dla alergików. Urodziła się 4 marca z wagą 3650 a 31 maja ważyła 4805. Czyli mniej więcej 400 miesięcznie. Pediatra mówiła, żeby się tym nie przejmować, bo tatuś jest szczuplutki i genetyka może mieć duże znaczenie. Jednocześnie kazała zagęszczać mleko kleikiem i rozszerzyć już dietę. Nie wiem ile córcia przybrała od momentu wprowadzenia obiadków. W przyszłym tygodniu mamy szczepienia to się dowiem. A jak u innych maluszków z wagą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam chyba znowu mniej pokarmu. Moze ze zmęczenia? Widzę, że mały się nie najada... i może dlatego nie śpi mi w dzień i w nocy się tak często budzi? Po dwóch godzinach niekarmienia ściągnełam 70 ml. A po 5 godzinach ściągnęłam 160. To normalnie czy za mało? Dałam mu wczoraj o 19:30 troche piersi, a później Bebilon 90 ml. Usnął. Obudził się o 00:30, dałam mu piersi i znowu usnął. Obudził się jeszcze o 4:30 dałam mu 120 ml Bebilonu i spał do 7. A zawsze budził mi się w nocy co 1-2 h jak mu nie dawałam butli. Rano ściągnełam pokarm i teraz jak go karmiłam to dałam mu piersi, trochę possał i dałam mu 100 ml swojego mleka z butli i usnął. A w dzień przeważnie mało śpi. Zobaczę ile pośpi. Jak dziewczyny myślicie? Czy to wina tego, że mam mało pokarmu i się nie najada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzec19 mój ważył 2820, więc malutki i teraz nadrabia :) Dziwi mnie to że przybiera na wadze, ale widze ewidentnie, że się nie najada... Czy to możliwe? Znajomi którzy mają dzieci znają takie przypadki, że przybierało dziecko na wadze, uśmiechało się ale nie spało jak mój i okazało się, że trzeba dokarmiać... Nie wiem co mam robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzec19 mój ważył 2820, więc malutki i teraz nadrabia :) Dziwi mnie to że przybiera na wadze, ale widze ewidentnie, że się nie najada... Czy to możliwe? Znajomi którzy mają dzieci znają takie przypadki, że przybierało dziecko na wadze, uśmiechało się ale nie spało jak mój i okazało się, że trzeba dokarmiać... Nie wiem co mam robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzec19 mój ważył 2820, więc malutki i teraz nadrabia :) Dziwi mnie to że przybiera na wadze, ale widze ewidentnie, że się nie najada... Czy to możliwe? Znajomi którzy mają dzieci znają takie przypadki, że przybierało dziecko na wadze, uśmiechało się ale nie spało jak mój i okazało się, że trzeba dokarmiać... Nie wiem co mam robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzec19 mój ważył 2820, więc malutki i teraz nadrabia :) Dziwi mnie to że przybiera na wadze, ale widze ewidentnie, że się nie najada... Czy to możliwe? Znajomi którzy mają dzieci znają takie przypadki, że przybierało dziecko na wadze, uśmiechało się ale nie spało jak mój i okazało się, że trzeba dokarmiać... Nie wiem co mam robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka_30 - Nie wiem co Ci zasugerować bo w sumie wyznacznikiem najadania się jest około 5-8 mokrych pieluch na dobę i przybieranie na wadze. Skoro Twój maluszek tak ładnie przybiera to może się jednak najada? A może za często dostaje butlę i faktycznie nie chce mu się ssać piersi? Bo to jednak cięższa praca :P Moja z butli ładnie zjadała a z piersi tylko 10 minut i zasypiała. A za pół godziny, godzinę płacz. I znowu karmienie kilka minut. To wyglądało jakby się nie najadała, tym bardziej, że mało przybierała. Teraz po butli chce jeść dopiero po jakichś 3-4 godzinach. Po obiadku wcześniej jest głodna. Może dlatego że daję jej tylko pół słoiczka i popija soczkiem? Jak dużo zjada w dzień: 4x180 zagęszczonego modyfika plus obiadek to w nocy śpi od 22-23 do 7-8 rano. Jak zjada mniej to koło 5 już się na jedzenie budzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzec19: moja mała jak się urodziła to ważyła 2920, teraz ma 2,5 m-ca i waży 4700, tygodniowo przybiera około 200g, karmię ją mm i piersią, pierwsze pokarmy zamierzam wprowadzić za miesiąc. Kiedy zaczęłaś zageszczać mleko kaszką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jakie butelki i smoczki uzywacie do kaszek/ nie zatykaja się wam? Moja córka ma 3,5 m-ca tez jestesmy basiolku po chrzcinach w niedz były ale nie rozszerzyłam jeszcze diety bo wszedzie pise ze po 4 mieś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onlymeee92
U mnie córeczka również nie chciała spać i płakała, jak się okazało nie najadała się, ponieważ miałam niewystarczającą ilość pokarmu. Kiedy zaczęłam ją dokarmiać problemy się skończyły. Mała śpi i nie płacze. Skończyła 3 miesiące. Daje jej łyżeczką trochę jabłuszka, bananka. Kiedy widzi, że coś jem to aż się trzęsie żeby spróbować.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiu: ja chciałabym spróbować dać małej kaszkę właśnie gdzieś tak w okolicy 3,5 miesiąca, moja Mama to się zdziwiła bo ona mnie i mojemu rodzeństwu zagęszczała mleko już w 2 m-cu :) ale jak wiadomo standardy żywienia sie zmieniły :) co do smoczków i butelek to ja używam lovi ale muszę się zorientować w temacie bo póki co jestem zielona jeśli chodzi o smoczki :( mała je narazie 120 ml mleka, powoli przymierzam sie do zakupu większej butelki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onlymeee92
Większa butelka na pewno się przyda, szczególnie po nocy! Kiedy maluszek więcej śpi, a kiedy wstaje jest bardzo głodny :) Ja używam butelek AVENT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, czy mleka modyfikowane różnią się smakiem? bo postanowiłam raz dziennie dawać synkowi mleko modyfikowane, ponieważ niedługo powrót do pracy, więc jakoś trzeba go na to przygotować. Mam Nan PRO, ale Jaś absolutnie nie chce go pić! Nie chodzi wcale o to, że z butelki, bo jak podaję swoje mleczko z butelki, to chętnie je a mieszanki za nic w świecie nie chce... Dziś jest piąty dzień jak przygotowuje mu 30 ml, aby sprawdzić czy może dziś zje choć trochę, ale nic z tego.... już dziś szkoda mi było tego wylewać (bo oczywiście codziennie nowe robię) i zrobiłam mu na tym mleku kleik i zjadł aż mu się uszy trzęsły. to dziwne że mleka nie chce, a kleik na tym mleku bardzo chętnie. w sobotę kończy 4 miesiące, więc ten kleik (bezglutenowy na razie) chyba już mu włącze do jadłospisu, ale też chce znaleźć mieszankę, którą polubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basiolek - To ładnie Twoja córeczka przybiera. Dwa razy więcej niż moja... Zarówno zagęszczanie jak i obiadki wprowadziłam jak Maja skończyła 3 miesiące, kilka dni po wizycie u pediatry. 76gosia - Faktycznie większość kaszek i obiadków jest po 4 miesiącu, ale nam pediatra kazała już wprowadzać. Jeśli chodzi o smoczki i butelki to my używamy z canpol babies. Mleko lekko zagęszczone kleikiem przechodzi nam przez smoczek "slow" z canpola. Jeśli chcesz zrobić trochę bardziej gęstą kaszkę proponuję kupić smoczek o nacięciu krzyżykowym lub tak zwany "trójprzepływowy" z aventu. onlymeee92 - No to bardzo podobnie jak u nas. Też lepiej sypia odkąd dostaje butlę. Generalnie banany zaleca się wprowadzać po 9 miesiącu ze względu na właściwości alergizujące. A że nasza córcia jest alergiczką to muszę wszelkich alergenów unikać. A jak Twoja córeczka reaguje na ten owoc? zielonytulipan - Oczywiście, że mleka modyfikowane różnią się smakiem. Osobiście próbowałam NAN PRO i mi smakowało, słodkie. Próbowałam też ohydnego sojowego mleka Bebilon Pepti - smak gorzki. Teraz karmię córeczkę mlekiem dla alergików: Nutramigen i jest najgorsze ze wszystkich, śmierdzi i jest bardzo gorzkie. Ale przynajmniej Maja nie ma problemów z kolką, kupkami, wysypką. Na początku nie chciała go jeść, ale jak nie miała wyboru to musiała. A czy kleik był smakowy? Bo jeśli nie to znaczy, że Jaś woli inną konsystencję. Moja córeczka się krztusi jak podaję jej samo mleko bez kleiku, bo jest za rzadkie dla niej. Może spróbuj mu podawać w tej formie, bo szkoda mleka wyrzucać. A przecież nie kupisz nie wiadomo ilu opakowań różnych producentów, żeby sprawdzić które zaakceptuje :) Myślę że się przekona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzec, kleik był bezsmakowy, taki zwykły, więc może rzeczywiście chodzi o konsystencję, sama nie wiem. W każdym razie dobrze, że chociaż kleik wszedł :) a co do wagi to mój sporo przybierał na początku. urodzony z wagą 3300, 4 tż- 4600, 8 tż- 5960 14 tż- 7010. na początku lipca będzie ważony , będzie to 20 tż , ale nie wydaje mi się aby dużo przybrał, 8 kg na pewno nie waży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) nie pisałam bo czasu jakoś nie miałam ,ale widze ze do narobienia nie miałam duzo:) co do wagi moj mial 2840g jak sie urodził a jak mial 6tyg. 4600g a teraz nie mam pojecia-cos pewnie koło 5kg. maly sie mi tak wyprzestawiał ostatnio-w dzien nie spi wcale choc jest mega spacy to pośpi max 15min do 30 -a z tego zmeczenia zasypia o 16/17/18 i tak spi do 5 rano z przerwami na jedzienie..:/ jedynie na spacerku zasnie ale do póki jeżdże wózkiem jak stasne to oczy jakl 5zł:D po za tym ok. tak sie mi rozgugał ostatnio ze az miło :) jak go kłade na brzuszek to juz fajnie główke przekreca w obie strony:) (na poczatku patrzył tylko w lewo) pogoda do kitu-ciagle pada, masakra... Co do mnie-zostało mi jeszcze 4kg do zrzucenia ale tak sie zatrzymało przez moje jabłeczniki:P nadal karmie- teraz mam jakis nawał heh ostatnio po 8godz.sciasgnelam 420ml :D:D pozdrawiamy Mamusie i dzidziusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielonytulipan - To Jaś przybiera średnio 1200 miesięcznie. Może nie ma potrzeby go dokarmiać? Kurczę ja robię co mogę i mała w 3 miesiące nie przybrała tego co Twój Jaś w miesiąc. A różnica wagi urodzeniowej jakieś 320 tylko... Może ze względu na to, że tatuś szczupły i mała ma alergię to nie przybiera tak ładnie? Bo niby innych problemów nie ma. Ładnie się rozwija, przewraca się z brzuszka na plecy a z pleców na boczek, uśmiecha się, jak leży na brzuszku to potrafi długo trzymać główkę w górze i wędruje po całym łóżeczku, kręci się dookoła własnej osi, guga niesamowicie jak mnie widzi :) Tylko ta waga taka malutka :( Może powinnam zacząć ją w nocy wybudzać na dokarmianie? Bitee Cappucina - To Twój Maluszek też ładnie przybiera, ponad kilogram miesięcznie. Moja córeczka też w wózku często na spacerze śpi, tak samo w foteliku w czasie jazdy, a jak się zatrzymamy to się od razu budzi. Może ten rocznik ma wbudowany czujnik prędkości :P Jeśli o kilogramy chodzi to ja po porodzie ważyłam o 3 kilogramy mniej niż przed ciążą. Jak skończyłam karmić to przytyłam 4 i jestem od dłuższego czasu kilo na plusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzec daję butlę dlatego, że za miesiąc a najdalej za dwa wracam do pracy i chcę go już przestawiać powoli na "niecycowe" karmienie. A co do wagi- to dziewczynki trochę wolniej rosną niż chłopaki, a poza tym może jeszcze genetyka doszła do głosu i dlatego córa taka zgrabniutka rośnie :) jeśli pediatra to akceptuje, to widocznie tak może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielonytulipan - Dzięki za pocieszenie :). Lekarka wydaje się być osobą kompetentną i mam do niej zaufanie. Mała generalnie ładnie je (no może dzisiaj nie koniecznie). Nie jest strasznie chuda, ale też nie ma za dużo tłuszczyku. Zastanawiam się co ona będzie spalać jak już zacznie raczkować i chodzić? Bo już zaczęła się przemieszczać, pełzać. Poza tym jak tak dalej pójdzie to nie podwoi wagi urodzeniowej w ciągu pół roku. A jeśli chodzi o Jasia to trzymam kciuki, żeby polubił butlę, bo odciąganie przed pracą i w czasie pracy jest bardzo czasochłonne i nie zawsze do zrealizowania. A coś przecież jeść musi... Jestem pewna że sobie poradzicie. Jeśli u nas się udało ze śmierdzącym i gorzkim mlekiem to u was ze słodkim też się powinno udać :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że przyrosty wagowe na tapecie - my jesteśmy waga ciężka. Wika na samym cycusiu, urodziła się ważąc 3920 a mając 3 miesiące i 2 dni ważyła 7050, więc w tabelce centylowej ledwo się mieści. Podobnie ze wzrostem, wysoka :) W nocy śpi dobrze. My nie wprowadzamy nic jeszcze, zresztą Wika nie zdradza zainteresowania jedzeniem naszym na razie. Czy Wasze dzieciaczki miały albo mają ciemieniuszkę? Wika miała trochę, ale już przewalczyłyśmy przy pomocy oliwki Bambino.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onlymeee92
Moja mała bardzo lubi banany. Oczywiście nie są to ogromne ilości. Daję jej czubeczek łyżeczki, oblizuje się bardzo i smakują jej. Po posiłku nic się nie dzieje, żadnych krostek, wysypki nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pogoda ładna to i przed komputerem się siedzieć nie chce... My się schowaliśmy przed upałem. Koło 17 znowu wychodzimy, a co! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny które przeszły z piersi na butelkę. Napiszcie co zrobić żeby pokarmu było w piersiach mniej? Bo pokarm mam ale chyba jest bezwartościowy bo mały się nie najada i chcę już przejść na Bebilon. Patryk ma prawie 3 miesiące. Ile ml mm podajecie i co ile karmicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko, ja już powoli nie mam pokarmu, po tym jak mała poraniła mi brodawki musiałam zrobić przerwę a ona spryciula jedna po kilku dniach bez piersi już nie chciała jej chycić, zaczęłam więc odciągać mleko laktatorem ale wiadomo, że to nie to samo jak dziecko ssie, powoli wydłużałam czas między ściąganiami i teraz widzę, że mam już mało pokarmu, myślę, że jeszcze z tydzień i zakończę odciąganie, ja podaję małej Bebiko, je aż sie uszy trzęsą, co prawda chciałam pokarmić dłuzej ale cóż....natura obdarzyła mnie tak a nie inaczej i niestety nie jestem stworzona do karmienia piersią przez długi okres czasu, tak czy tak z pomocą osłonek i laktatora uda się pokarmić chociaż te 3 m-ce :) ps. noszę teraz troszkę obciślejszy biustonosz i ograniczyła spożywanie kefirów i jogurtów choc nie wiem czy ma to jakis wpływ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka_30 - Ja robiłam właściwie to samo co basiolek. Odciąganie żeby nie bolało, ale niewielkie ilości. Z czasem coraz mniej i rzadziej. A jeśli chodzi o karmienie mm to mi pediatra kazała karmić zgodnie z informacją na opakowaniu. Maja na początku zjadała dużo mniejsze porcje. Teraz je tyle, ile powinna, czasem trochę więcej. A jeśli wybierasz się do pediatry to możesz spytać, czy zaleca inne ilości. Ja karmiłam na żądanie. Wychodziło co 3-4 godziny. Z tym, że teraz noce przesypia mi już całe, nie budzi się na jedzenie. No i włączyłam do menu zupki i deserki. Czasem podaję kaszkę więc troszkę inaczej karmię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×