Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

Gość onlymeee92
Ja karmię Michasie Bebiko. Podaje jej butelkę wtedy kiedy jest głodna, wychodzi że mniej więcej co 3-4 godziny. W nocy nie budzę jej na karmienie kiedy jest głodna sama się budzi, przeważnie o 3 w nocy i 5. W dzień zjada po 125 ml. mleka a w nocy o 3 zjada 150ml. Przepajam ją herbatką koperkową (podczas karmienia mm tak trzeba), można też zwykła wodą. Mała rośnie jak na drożdżach i dobrze przybiera na wadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja malutka jak zje około 20 godziny 120 mm to śpi do mniej więcej 4.30 :) a dla mnie to już jest super przespana noc :) ogólnie to odciągnięte mleko daję jej teraz 2 razy dziennie, za 2,5 tygodnia mamy kolejne szczepienie to zobaczymy ile będzie ważyć :) wykupiłam maść EMLA, którą poleciła mi pediatra i tutaj mam pytanie do dziewczyn, które mają już drugie szczepienie za sobą :) czy tez szczepionki są dawane w nóżkę? mam posmarować miejsce wkłucia 30 minut przed szczepieniem i tak się zastanawiam czy to będzie wkłucie też w nóżkę, pewnie tak bo w sumie jak to mówi mój M asza mała już ma takie mięskie udziska ;) zaraz uciekam na kolejny spacerek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nesia, nasza malutka miała jedynie na brewce lewej taką właśnie jak to określiła pediatra ciemieniuszkę jakby, ja ją od początku oliwkuje Bambino i skóra jest gładziutka, teraz już z brewką też jest ok, na główce nie ma ciemieniuchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a to co odciągniecie to podajecie dzieciom? Czy tylko mm? Jak karmicie mm to skąd wiecie, że się najadło? U mnie zawsze jest kwękanie jak zabieram butle. Czy to znak, że powinnam robić większe porcje? Robię Patrykowi 120 ml tak jak na opakowaniu. Pediatra mówił mi, że od 120-130 podawać. Może powinnam mu robić 130?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko, moja mała jak jest najedzona to zaczyna kręcić się na boki i widzę, ze już bardziej trzyma smoka w buzi dla zasady niż dla samego jedzenia, poza tym jak wezmę butelkę to tak fajnie mlaska ;) nie umiem Ci pospowiedzieć bo każdy maluszek jest inny, może faktycznie Twój synek potrzebuje te 10 ml więcej, moja mała czsami potrafiła zrobić niezły hałas właśnie o 10 ml :) ja robiłam np. 30 a ona pociągnęła 2 razy i pełna satysfakcja i zadowolenie :) tak to już jest z tymi naszymi skarbami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) widze ze temat mleka:) mam takie pytanko po porodzie jak dokarmialam podawałam malemu nan potem prszerwa i przeszlam na bebilon tak od razu -teraz cały czerwiec jest na moim mleku ale chce pomalu od lipca dokarmiac mm i zastanawiam sie czy moge przejsc na bebiko-bo nie ukrywam ze jest duza roznica cenowa? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bitee: ja od początku jak zaczęłam dawać mm to było to Bebiko i malutkiej z miejsca się przyjęło, wydaje mi się, ze możesz spokojnie podać Bebiko i zobaczysz jak maleństwo zareaguje, w smaku jest słodziutkie więc pewnie polubi :) ja teraz małej podaję wodę do picia między karmieniami bo na ten upał chce jej się pić co jest zresztą zupełnie naturalne, mała leży już w łóżeczku pewnie zaraz zaśnie, wczoraj jak zjadła o 17 to jak już zasnęła to obudziła się dopiero po 2 do jedzenia. Zmykam zjesć jakąś kolację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bitee: sama nie mam pojęcia ;) malutka od pierwszego dnia w domu śpi w swoim łóżeczku, od razu starałam się ustalić rytm dnia, szczególnie wieczorem: jedzenie, kąpiel, chwila zabawy i lądujemy w łóżeczku :) puszczam małej karuzelkę, chwilkę z nią pogadam ;), potem wracam po paru minutkach tak z 3 razy i zostawiam ją samą, na ogół porozgląda sie chwilkę i zasypia :) było mi łatwo bo mała nie miała żadnych problemów z brzuszkiem, nie wiem co to kolka, nie ulewa, więc nie musiałam nosić na rękach przez długi czas, mała szybko załapała co i jak i teraz już idzie nam to usypianie sprawnie...mała zasypia ze smoczkiem więc czasami jak smokuś ucieknie to zawoła ;) ogólnie naprawdę mamy luz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz po wakacjach. Nad morzem ylo cudnie. mala zaczęla przesypiac noce bez pobudki 22-8, wiec w efekcie budzi mnie moja starsza coreczka, ktora nie dosc ze sypia od 23 do 7 to czasem ma nocne koszmary:-) Zdziwilo mnie troche, ze juz dokarmiacie. Ja trzymam się reguł WHO ktore mowia ze dzieciom na mm rozszerza sie diete po 4 miesiacu zycia a dzieciom karmionym piersią po 6 mc. Co do kaszek w butli jestem osobiscie przerciwnikiem. Starszej coreczce zaczelam podawac kaszki normalnie lyzeczka jak skonczyla 6 miesiecy. A taka kasza w butli oblepia zeby i niestety dzieci sie przyzwyczajaja szybko i potem chodza takie 3-latki z butla kaszy co mnie osobiscie przeraza ze wzgledu na zeby, zgryz itd. Moja w wieku 2 tygodni wazyla 5 kg, w wieku 2 miesiace i tydzien 6,5 kg Corcia jest cudna, pogodna, nie placze, wszystkim rozdaje usmiechy. Guga sobie, bawi sie zabawkami. Obywa sie bez smoczka co mnie niezmiernie cieszy. Dzis skonczyla 3 miesiace i dostala w prezencie mate edukacyjna i po prostu byl szal. Czekamy na wizyte u neurologa za kilka dnbi, bo wciac wygina sie w luk. Troszke sie denerwuje co powie. Bylam dzis na kontroli mireny, wszystko OK. Plamilam 2 tygodnie po zalozeniu, teraz jest juz spokoj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka79 - Gdyby moja córeczka przybierała na wadze zgodnie z normami WHO i była zdrowa zgodnie z tymi normami to pewnie dietę też byśmy rozszerzyli tak jak jest to zalecone przez tę organizację :P Twoja Kinga miesięcznie przybiera około kilograma i nie ma alergii, natomiast Maja przez prawie 3 miesiące przybrała niespełna 1,2 kilograma. Zgodnie z zaleceniem pediatry zaczęłam podawać obiadki i deserki, kaszkę oraz zagęszczać mleko i widać efekty. Dzisiaj byliśmy na szczepieniu i w 3 tygodnie przybrała 800g, nie ma problemów z kupką czy wysypką. Nie musimy już stosować maści na sterydach ani uzależniającego syropu na alergię. Każde dziecko jest inne i czego innego potrzebuje. A normy są dla książkowych przypadków. Kaszkę póki co podawałam z butli bo zależało mi, żeby jadła, nie ważne w jaki sposób. Łyżeczką bardzo ładnie je to, co jej smakuje (jabłko, marchewka czy dynia z ziemniakiem). Natomiast jak czegoś nie lubi (szpinak :) ) to wypluwa i płacze. Tak właśnie robi z kaszką podawaną łyżeczką. Z butelki wypija bez problemu. Ponieważ zaczęła ładnie przybierać to mam zamiar z butli podawać tylko mleko, bo też jestem przeciwna 3-latkom z butelkami. Już się nie martwię wagą więc jeśli przez kilka dni nie zje tyle kaszki ile powinna, to nie będzie problemu, z czasem się nauczy :) Maja też jest pogodna. Po szczepieniu trochę płakała, ale wypiła soczek i usnęła. Nocki przesypia już od jakiegoś miesiąca, smoczek dostaje sporadycznie, też się uśmiecha do wszystkich, wędruje po całym łóżeczku, sama się sobą zajmuje. Właściwie to mogłabym do niej podchodzić tylko na karmienie i zmianę pieluchy, nie wymusza noszenia na rękach mimo, że bardzo to lubi. Mata edukacyjna jej specjalnie nie interesuje. Mam wrażenie, że jest jej obojętne czy leży na macie czy w łóżeczku. Może za jakiś czas to się zmieni. Neurologiem się nie przejmuj, na pewno będzie dobrze! Trzymam za to kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny o której kąpiecie maleństwa i o której idą spać, że tak Wam ładnie noce przesypiają? Ktora z dziewczyn ma synka w wieku 3 miesiecy i karmi go Bebilonem? Ile ml podajecie? Ja daję 120-130 ale to chyba za mało bo cały czas jest krzyk jak zabieram pusta butlę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bitee: wiadomo, że na samym mm dziecko rzadziej robi kupkę, nasza malutka nie ma zatwardzeń ale też dostaje jeszcze moje mleko które odciągam, w te upały pije też wodę więc kupki mimo mm są częściej :) marzec: zgadzam się z Tobą, wiadomo, że jak maluszek nie ma problemów to można spokojnie wprowadzać dziecku pokarmy zgodnie z normami, cieszę sie, że Twoja malutka tak ładnie przybiera :) lilka: zazdroszczę tego morza :) my planujemy wyjazd na kilka dni we wrześniu w góry, nie wiem jak się spakujemy ;) powiedz mi jak Ty to wszystko ogarnęłaś :) nasza mała też szaleje na punkcie maty, uwielbia na niej się bawić a jeszcze ma jedną taką, że jak leży to patrzy w lustereczko nad sobą to już w ogóle gada sobie i śmieje sie nieustannie :) ja dostałam maty od koleżanek i jedną mam u siebie a dwie pozostałe u Rodziców, akurat mam dużo koleżanek z dziećmi odrobinę starszymi od mojej małej więc dostaje wszystko w spadku :) właśnie kupowałam szafę jedynkę na jej rzeczy bo już się nie mieścimy :) miłego wieczoru dla Wszystkich, moja mała właśnie przed chwilą zasnęła, śpioch mały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko ja kąpię małą co drugi dzień, teraz ma lekki katarek więc dzisiaj obmyłam ją wacikami na szybko ok 18 (gdyby nie katar to bym ją wykąpała, w te upały kąpiemy codziennie), potem zabawa i właśnie zasnęła, ale nie spała w ogóle od 11 więc była padnięta, pewnie obudzi się około północy na jedzenie bo jadła o 16, normalnie jak zje około 20 to śpi ok 9 godzin w ciągu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka-mój mały za 2 tyg.kończy 3msc je ok.120ml ale to tak jak ma przerwe 3/4 godz. jeśli je co 2 /2.5 godz. to zjada 60/70ml mojego mleka-a to wiadomo rzadsze niż mm , Twój to taki mały głodomorek ja bym mu zrobiła na Twoim miejscu 150ml i zobaczysz co będzie:) Mniej więcej je ok.18/19 i śpi do 2 w nocy wtedy znowu je i śpi dalej do 5 i znów je:D i śpi do ok.7/8 rano;) -czasem jest różnica -+ godz. lub dwie Co do kapania-jak basiolek kąpie co 2 dni i po kąpieli usypia w sekunde:D A w dzień spi rano na spacerku koło 9/10 w upały (lub 11 jak ich nie ma:P ) i potem Zalezy ale zazwyczaj od 14 do 17 :) - ja w ciąży też non stop spałam:D:D Buziolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bitee Cappucina boję się przekarmić mojego głodomorka ;) Ale może rzeczywiście zapodam mu 150ml i zobaczymy co będzie ;) Mam nadzieję, że mu nie zaszkodzi. ja już prawie pokarmu mojego nie mam. Przez cały dzień nie karmię i w nocy mały trochę mi possie więc opróżni. Już jakoś się z tym pogodziłam... chociaż za każdym razem jak daję butlę to boli mnie serce...:( Dziś wróciliśmy ze Szczecina... 560 km ;) Zajęło nam to 5,5 godzin. Mały spał ciągiem 4 godziny. Jak wróciliśmy do domu to go nakarmiłam o 19 i usnął. Myślałam, że tylko zrobi sobie drzemkę i jak sie obudzi to go wykąpię. A on śpi do tej pory... Jak się przebudzi to chyba mu zapodam 150 ml i już nie będę go rozbudzać kąpielą. My kąpiemy przeważnie 18/19. Dostaje butle i śpi do 23/24. Później ok. 3 znowu je i budzi się 5/6. Może jak mu dam 150 ml to będzie spał dłużej... Te nieprzespane noce mnie wykańczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka nic sie nie bój - ja też dawałam tylko 80/90 ml i mały budził sie w nocy co 2 godz..:/ Aż w końcu raz dałam na spaniu dawke 120ml i nic mu nie było zasnął i pięknie spał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bitee Cappucina no to jak sie teraz obudzi to mu dam 150 ml. Ale tylko mu w nocy tyle bede dawac. W dzien standardowo 120 co 3-4 godziny. Co nie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IBG
KONKURS DLA MAM I BRZUCHATEK! "Mamo, pokaż jak o siebie dbasz!' zorganizowany przez WAMUSIE oraz Indiana Botanic Gardens i Brzuchatki. Do wygrania atrakcyjne nagrody: suplementy diety, kosmetyki, książki. Odwiedź nas na facebooku i podeślij swoją prace konkursową już dziś: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=387976754583911&set=a.245702948811293.51919.240023819379206&type=1&theater

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basiolek - Dzięki :) Bardzo się stresowałam tym małym przyrostem wagi jak czytałam, że większość maluchów w miesiąc przybiera tyle, ile moja córcia w 3 miesiące! Na szczęście już nadrabia dzięki rozszerzonej diecie :) Widzę że Lenka też nie ma problemów ze spaniem. Majka jak uśnie około 22 to najczęściej do 7 rano jej nie słychać. Jak się obudzi to też nie płacze tylko się kręci w łóżeczku. Na szczęście odkąd zaszłam w ciążę mam bardziej czujny sen i samym kręceniem się mnie budzi, bo wcześniej głośniejsze dźwięki na mnie nie działały :) Agatka_30 - Jeśli nie chcesz przekarmić Patryka to może spróbuj mu chociaż wody dać albo jakiejś herbatki? W takie upały może mu się chce pić, dlatego marudzi jak mu zabierasz butelkę. Ja powinnam dawać córci 5x180 mleka na dobę. Ale ponieważ podaję również obiadki to wychodzi inaczej. A mleka zawsze robię około 200 bo wolę, żeby nie dojadła 30 niż żeby płakała, bo dostała o 10 za mało :P Bitee Cappucina - A Ty karmisz Filipa w sposób mieszany i na żądanie tak? Bo pisałaś że je czasem co 2-2.5 godziny. Moja je co około 3, potrafi butelkę opróżniać nawet i 45 minut i mam wrażenie, że nic innego całymi dniami nie robię tylko karmię dziecko :) A co by było gdyby chciała jeść częściej? :) Wychodzicie z dziećmi na spacery po południu? Przez te upały nie bardzo się da wysiedzieć na świeżym powietrzu :( Chyba że wieczorem dopiero 19-21. Później kąpiel, butla i śpi do 7-8 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dawałam herbatkę koperkową HIPP, przygotowywałam 120 ml. Teraz podaję rozcieńczone soczki do obiadku, około 140ml. Powoli zaczynam wprowadzać wodę zamiast herbatki. Z reguły jednorazowo wypija 10-20 ml. Widocznie jej nie smakuje. W takie upały jednak to najlepsze rozwiązanie więc mimo wszystko będę ją przyzwyczajać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzec-hehe dokładnie też czaem sie mi wydaje ze karmie non stop:D Co do herbatek to ja wlewam tak ile się mi wleje do butelki wody :P i pare "ziarene" herbatki na trawienie z hippa i wypija też tak jak U poprzedniczki 10/20ml :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha marzec- jak swoje mleko odciągam i tak podaje w butli,nie na żądanie. A mm podaje bardzo rzadko w tym msc nie podawałam wcale bo miałam tyle pokarmu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bitee Cappucina - No to Cię podziwiam :) Nie dość że karmisz tak często, to jeszcze trzeba butelkę umyć, mleko podgrzać, nakarmić, butelkę umyć i tak dalej. A w międzyczasie odciągać mleko, żeby było co podgrzewać. Masz dla siebie chociaż chwilę dziennie? Czas na spacer? Niesamowite :) Na prawdę jestem pod wrażeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzec - jasna sprawa, już rozumiem, pediatra wie co mówi. Neurologa mamy 27.06. agatka - rany tyle kilometrow w 5,5 ha. My racalismy z Mielna do wawy (460 km) 9 h:-) ja roznie kapie, ale raczej rano albo popoludniu. Kapiel malą rozbudza, więc nie robię tego wieczorem a poza tym mam starszą do wykąpania wieczorem. Mi się wydaje, że to przesypianie nocy to sprawa indywidulna. niektore dzieci tak mają, ja w każdym razie nie widze w tym żadnej swojej zasługi, nie mam zadnego sposobu. Po prostu tak ma na tym etapie zycia co nie znaczy, że za chwile to się nie zmieni. wiem po starszej córce, która jako niemowlak pięknie spała a teraz sa kłopoty. basiolek - zapakowalismy wózki na dach, reszta weszła do bagażnika. Malutka wożę w gondoli (mamy taka specjalna z zaczepami i pasem) wiec w pozycji leżącej dobrze spi w aucie. Mleko ściągałam w drodze laktatorem i jej dawalam jak się obudziła. Poza tym zawsze wyruszamy z dziecmi o 4 rano - juz jest jasno a dzieci jeszcze chca spac. Zawsze biorę ze soba bujaczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzec- tak masz racje ,na początku było ciężko szczegolnie jak mały nie spał...wtedy nosiłam go na jednej rece a druga odciagałam :D teraz jest lepej-sciagam mleko 3x dziennie.Rano jest z nim maz,po południu jak sciagam to malego usypiam w kołysce i tak zasypia:) a wieczorem jak juz mały spi:) nie jest zle-chyba juz kwestiaw prawy i teraz jak mialam duzo mleka i np.nie sciagalam popołudniu to czegos mi wtedy w tym rytmie dnia brakowało:D Jednak fakt najgorsze to mycie tych butelek-wydaje sie mi jak bym to robiła non stop..:/ Na spacerki wychodzimy zaraz po karmieniu-takze tu nie ma problemu,bo mały spi jak długo z nim jezdze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×