Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

no wlasnie Szatynka, maz wyjechal wiec trzeba wejsc w laski sasiadom:) ja tez jakos nie moge sie zmobilizowac do kupna pilki ale podobno jest rewelacyjna. Jak moj pracowal w koropracji to duzo osob siedzialo wlasnie na takich pilkach przy komputerze bo to bardzo odciaza kregoslup. ja od 2 tygodni znowu oprocz spacerow wrocilam na silownie, ale bardzo uwazam i tylko rowerek stacjonarny troche stepera i rownowazni. co do basenu to mialam zamiar pojsc, moze w ostatnich miesiacach jak juz nie bede dawala rady na fitnesie to sie zapisze, bo basen jest zbawienny. jest tylko jeden problem, wlasnie wirusy, bardzo latwo cos pdlapac na basenie, no i duzo dzieci ( nie zawsze zdrowych) a dzieci sa wlasnie roznosza wirus cytomegalii tak grozny dla kobiet w ciazy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale wy energii macie ja to na rower patrzeć nie mogę spacer czasem nie mam siły na nic nawet na zrobienie sobie jedzenia i miało być lepiej a tu dalej brak energii . Mam pytanie czy badał wam ginekolog piersi bo mi M coś wymacał podczas masażu ale nie guz tylko takie twarda grudki nie miałam wcześniej takich grudek wizytę mam za 2 tygodnie no i nie boli mnie więc może tak am być? Co do tych wózków to M też ogląda na internecie niestety nie mam gdzie ich na żywo pogadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki,nie zamartwiajcie się ''guzkami'' w piersiach,bo to zapewne gruczoły mleczne,ja też mam twardo,ale tak dobrze to jest mi ciężko''macać'' moje piersi poniewaz mnie strasznie bolą.W minionej ciąży nie bolały mnie nic,mogłam,ściskać,dotykać,a teraz bolą i to bardzo. Co do naszych bolących kręgosłupów to mnie się wydaje,że to jest wręcz nie możliwe,abyśmy wszystkie miały wadę kręgosłupów i już odczuwały ból;)myślę,że na to też ma wpływ nasza ciaża.Zresztą dzisiaj przypomnialo mi się jak moja szwagierka była w ciąży/to był trzeci,czwarty miesiacciązy / i jojczała,że ją bolą krzyze. Ja wiem,i jestem tego świadoma,że nie mam idealnego kręgosłupa,ale dzięki Bogu nie odczuwałam przed ciażą bólu,w minionej ciąży po mimo to,że przytyłam 20kg kręgosłup mnie wogóle nie bolał,a w tej ciaży pierwsze oznaki ciązy to właśnie były okropne bóle krzyży i to jeszcze przed planowaną datą@ Ciężko jest mi zapamiętaźć Wasze nicki,ale któraś z Was pisała,że dobrze jest mieć dużo ruchu,tak !to prawda! wskazane jest nam dużo ruchu,ale nie przez siłę i na siłę,na ile możemy i dajemy radę,schylanie się na ugiętych nogach,bez jakiegoś tam wyciągania i naciągania się po za granice zdrowego rozsądku. Mi powiedziała gin.że mogę jak narazie funkcjonować normalnie/logiczne,że nie kopać w ogródku i nie myć okien:)/ ale jak się poczuję zmęczoną czy jakiś ból ,dyskonfort to mam się na chwilę położyć. Któras chyba Gonia pisała,że jak siępołóży na wznak to jest się jej potem ciężko obrócić na bok,mam to samo,strasznie wtedy boli mnie ni to kość ogonowa ni to krzyże/na samym dole przy samym tyłku/bolą mnie też wtedy obydwa boki z przodu,troszkę wyzej nad pachwinami. Była mowa o ''guzach '' w okolicy pępka,mnie gin.mówiła,że to może jelita przez zaparcia,może skurcze mięśni,a dzisiaj rano poczułam jajo nad wzgórkiem łonowym,tam nie ma jelit! Nie wiem co jest grane,ale w minoinej ciąży nie odczuwałam nic,nawet głupich mdłości,które tym razem dały mi w kośc przez 2,5miesiaca.Miałam troszkę spokój a teraz od kilku dni tez mnie momentami nawiedzają. Coś mi się wydaje,że skoro ta ciąża tak dratycznie różni się od minionej to chyba będe mieć córkę:) A! w tej chwili mam też trochę zgage,ale nie wiem czy to od ciaży,czy przez plack ziemniaczane/zjadłam6/ czy to przez nerwy/ostatnio mąż jest mi bardzo podejrzanym..../ Zawsze marzyło mi się małżeństwo,takie przykładne,kochające się małżeństwo,ale niestety moje marzenia nie idą chyba ze mną w parze.... Mam zleconych teraz sporo badań ,trochę się ich boję,ale jak mi wyjdą dobrze to będę szczęśliwą:) Pozdrawiam Was Kochane i życże dobrej nocki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam za błędy,ale mój laptop to wielka ruina. Muszę sobie chyba sama zakupić nowy jako prezent na Mikołaja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej diewczyny, kiedy dokladnie sie robi badanie polowkowe, to znaczy od jakiego tygodnia? bo powinnam zapisac sie z wyprzedzniem i zastanawiam sie czy mozna od 20tc marghi co do ruchu ja juz pisalam ze tak mi zalecal moj rehabilitant, ale ja mialam kompresyjne zlamanie kregoslupa i w swietle medycyny nie jestem zdrowa mimo ze odpukac mi nic nie dolega. przzed ciaza chodzilam na fintess 5-6 razy w tygodniu,gdybym sie teraz polozyla to chyba bym zwariowala:) ale to swieta prawda ze jak ktos nie uprawial sportu przed ciaza to musi bardzo uwazac i napewno nie zaczynac zadnej aktywnosci w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakie wskazania na połówkowe ? kajaka ? u mnie pytałam z ciekawości ... 350 zł plus nagranie 50 zł 400! za 400 zł mam połowe wyprawki do dziecka.... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajaka31 w poradnikach jest napisane 18(20)-22 tc. Ja mam przyjść na USG połówkowe w 21-23 tygodniu ciąży. Marghi to miej oko na męża. A co do marzeń o idealnym małżeństwie, to chyba każda kobieta takie ma. Niestety przed ślubem często mamy klepki na oczach i pewnych wad nie dostrzegamy albo myślimy, że to się zmieni po ślubie. Pamiętam jak byliśmy na kursie przedmałżeńskim i ksiądz powiedział: "przejrzyjcie na oczy teraz, jak jest coś źle i tego nie wyjaśnicie/ustalicie teraz, to po ślubie nawet jak coś się zmieni - to na gorsze". I coś w tym jest. Pomimo, że ja generalnie nie mogę narzekać na swojego męża, to wspomniany już pracoholizm przejawiał się już przed ślubem. Baaa mój mąż na pierwszą randkę, którą sam mi zaproponował - spóźnił się chyba 2-3 godziny (był w tym czasie w pracy). Na jego szczęście byliśmy umówieni, że po mnie zajedzie pod dom, bo pomimo jego ciągłych telefonów, że musi dłużej zostać w pracy, to w lokalu na pewno bym na niego nie czekała aż tyle czasu ;) A jakby mnie tak wystawił, to drugi raz też bym się nei dała zaprosić :) Dodam tylko, że jestem megapunktualna, nigdy się nie spóźniłam na spotkanie z kimkolwiek i gdziekolwiek, nawet na lekcje byłam zawsze na czas. Natomiast teraz, gdy gdzieś razem wychodzimy jesteśmy często spóźnieni. Oczywiście jestem tym sfustrowana i staram się, np. mówić że jesteśmy umówieni godzinę wcześniej niż jesteśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w polowkowym mozna wykryc wady, ktore mozna leczyc juz w wieku plodowym, co innego prenatalne ktore sa wlasciwie wykonywane dla legalnej aborcji. jezeli mozna juz leczyc dzieciaczka to suma mnie nie obchodzi. wlasciwie zadnych wskazan nie ma. lekarz na ostatnim usg powiedzial ze wszystko super. ja tam filmiku nie chce, napatrze sie jak sie urodzi, ale 3 stowy, jeju wcale sie nie dziwie ze ludzi nie stac na dziecko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eudaiomonia to chyba troszkę drogo. Co prawda ja nawet nie spytałam ile to kosztuje, ale nikt mnie nie uprzedzał, że będzie jakoś drastycznie drożej. Ja tam w sumie nagrań chyba nie potrzebuję (no chyba że sami zaproponują/dadzą, to ok), ale poproszę żeby mąż mógł wejść - bo bardzo chce. Do tej pory miałam tylko 2 USG - na pierwszej wizycie i w 13 tygodniu, także nawet nie prosiłam lekarza o to, ale teraz poproszę - może się uda. Hehe mężowi powiedziałam, że są dwa uda - albo się uda albo sie nie uda. No jak się nie uda, to może zastanowię się nad tym nagraniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatynka ja na ktoryms usg bylam razem z mezem , lekarz nie mial nic przeciwko i para ktora byla przed nami tez weszla razem. spytaj sie wydaje mi sie ze nie bedzie problemu. mam nadzieje ze to polowkowe juz bede miala przez brzuch nie dopochwowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akurat w tej kwestii zgadzam się całkowicie z kajaka31. Mój lekarz nie jest zwolennikiem robienia USG na każdej wizycie. U mnie harmonogram USG wygląda tak: 1) na początku (6-8 tc), 2) 12-14 tc, 3) 20-24 tc 4) po 30 tc, najlepiej w 32 tc. Oczywiscie mogą być też dodatkowe USG w razie potrzeby, jakby coś się działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajaka31 też tak myślę, ze lekarz pozwoli. W sumie to na drugim USG nie zapytałam zanim zaczął robić (bo nie wiedziałam czy będzie już przez brzuch) i w trakcie jakos głupio mi było pytać. Myślę, ze spokojnie będziesz juz miała przez brzuch. U mnie już w 13 tygodniu było przez brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jacyś dziwni ci wasi lekarze. U nas na każdej wizycie był ze mną mąż. NA każdym badaniu usg ( bez względu jakie ono było czy dopochwowowe czy po brzuszku). Wkońcu to również jego dziecko. Jeśli chodzi o płytkę i nagrania to od badania genetycnzego w 12 tyg za kazdym razem mamy dogrywany fim=lm przez gin bez żadnych dodatkowych opłat. Co do kosztu badania połówkowego no to niestety takie stawki są, ja też będe musiała zapłącić 300 zł. Ale czego się nie robi dla dobra dziecka, wolę sobie czegoś odmówić niż później żałować że nie wykonałam tego badania a pomogło by.... Ja wiem że sytuacja finansowa rodzin w Polsce pozostawia wiele do życzenia, ceny wszystkiego tylko rosną tylko nie pensje :(( Ale uważam z M że zdrowei i życie naszego DŁugo Wyczekiwanego Dzieciątaka jest najważniejesze. Także nie oszczędzajcie na tym badaniu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja połówkowe ma w 21 tc również mam nadzieje ze wpuszczą mojego faceta bo on sie juz doczekac nie moze:) a co kosztuje te 400zł??ja wyjątkowo ide prywatnie bo mojego lekarza nie bedzie i płace 110zł za wizyte i usg razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie też w programie są 3 usg, ok 12. tyg, połówkowe:20-22 tc i ok 32 tc. Ja czekam niecierpliwie na 25 października wtedy mam połówkowe usg, będę wtedy w 22 tc. Choć nie wiem, czy nie wybiorę się niedługo gdzieś prywatnie, też mój mąż bardzo chce zobaczyć dzieciątko, a tak jak ja chodzę do szpitala na usg to nie ma szans, badania są w godzinach przedpołudniowych kiedy on jest pracy. Wczoraj na allegro wylicytowałam płaszcz zimowy, ciekawe czy będzie wystarczająco ciepły. Dzisiaj dzień chłopaka, szykujecie coś dla Waszych mężów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie kazde usg kosztuje tyle samo bez wzgledu czy nazywa się polówkowe czy inne-150 zł( oczywiscie bez nagrań) Mój lekarz powiedzial ze dopóki nie czuc ruchow to na kazdej wizycie robimy usg. Potem zobaczymy ale pewnie też bedzie kilka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Jejku dziewczyny takie ceny za polowkowe?az mi szczeka opadla..Ja place tyle co zawsze za wizyte,gin robi usg,ktore trwa ok 30min i przy okazji nagrywa plytke. W poprzedniej ciazy dostalam 2 plytki.Jedna na polowkowym,a druga chyba w 34tyg. Moj M jest na usg zawsze jesli tylko chce. Nie wyobrazam sobie,zeby gin mu zabronil.Wrecz przeciwnie-zawsze pyta czy M jest ze mna jesli wchodze sama... A z tym krzyzem to ja mam to samo.W poprzedniej ciazy pod koniec bolalo juz tak,ze spalam po 3-4godz na dobe...O spaniu na plecach nie bylo mowy,a na boku wytrzymywalam moze z 15min..Ja sie dowiedzialam od poloznej w szpitalu,ze to niby kosci miednicy sie rozchodza i dlatego boli..Nie wiem ile w tym prawdy,ale watpie,zebysmy wszystkie mialy problemy z kregoslupem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie ja tez sie zdziwilam ze niektrore z was taka kase płaca za usg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak dla sprostowania. Ja chodzę prywatnie i mam taki harmonogram obowiązkowych USG, a reszta zależy od tego jak bedę się czuła i jak coś będzie nie tak, to bedzie dodatkowe. Co do męża to akurat lekarz sam się nie zapytał, ale też mój mąż sam powiedział, że chce wejść na badanie USG, gdy będzie przez brzuch ;) Ja byłam trochę zaaferowana i roztargniona całą tą wizytą i nie zapytałam przed położeniem się czy mogę zawołaćmęża i dlatego tak wyszło. Z tego co się zdążyłam zorientować u mnie raczej też bedzie koszt jak za każde inne USG, czyli 70 zł + 70 zł wizyta. Co do nagrania to nie wiem jak z tym jest. Jaka cena by nie była, to i tak zdecydowałabym się na to badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, ja dzwonie w ponedzialek aby sie zapisac, wiec zapytam sie o cene, ale z tego co mowicie nie sadze zeby kosztowalo 3 stowy, moze to takie specjalne 3D, z jakims filmikiem itd. u mnie badania prenatalne te pierwszego stopnia ( krew i usg) nawet nie kosztowaly 3 stow tylko 250. Ja nic nie szykuje mojemu bo wyjechal:( wogole tesknie za nim i strasznie plaksiwa jestem, dzis rano sie poryczalam o bzdure, to chyba ciaza bo naprawde nigdy tak nie mialam,denerwuje mnie to. jeju jaka piekna pogoda, u nas w trojmiescie po prostu upal, ludzie chodza w krotkich rekawkach... ide gotowac obiad. caluje was wszystkie mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja już taka stara, że mam takie badania za free :\ Połówkowe mam na 20 października. Jak to potem wygląda? Są jeszcze jakieś ważne badania do zrobienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
później jest jeszcze USG w 3 trymestrze. Wg. wzorowamama.pl Badanie USG III trymestr Podczas wykonywania USG w III trymestrze, czyli około 36 tygodnia. Stosowane jest do oceny rozwoju Twojego dziecka. Oceni również czy Twoje dziecko rośnie. Dodatkowo będzie oceniać łożysko, przez które dostarczana jest od Ciebie krew do Twojego dziecka. Łożysko to „owalny płaski twór, od którego wychodzi pępowina. Ważna jest też lokalizacja łożyska w macicy. Są łożyska tzw. przodujące. Prawdopodobnie wtedy będziesz musiała przed terminem porodu zgłosić się do szpitala. To jest dobre rozwiązanie. Pobyt w szpitalu kojarzy nam się źle. Ale tak naprawdę będąc tam jesteś pod dobrą opieką. Jakby coś się działo jest natychmiastowa reakcja ze strony personelu medycznego. Oprócz położenia łożyska, ważna jest jego dojrzałość. Dlaczego? Ponieważ im starsze łożysko tym krwi utlenowanej może przechodzić mniej do Twojego dziecka. Czasami nie jest „pierwszej klasy, ale nie jest też bardzo stare to uważamy, że nic się złego nie dzieje. Ocenia się również masę dziecka oraz jego położenie. Oczywiście do porodu jest jeszcze trochę czasu, więc swoje ułożenie dziecko może zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a czy macie wrażenie że wam sie troche brzuch napina, troche jakby wzdecie stalo w jednym miejscu. Tak mam od jakiegos czasu i ciągle z prawej strony. Poza tym glównie tez z prawej strony tak mnie kłuje,czasem w nocy że musze podciągnać noge. Jakby jajnik ale czy to mozliwe a moze to juz wiązadla czy jeszcze wczesnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajaka podziel sie troche ta pogoda,co? W Irl juz czwarty dzien pada bez przerwy...Juz mam dosc..Nawet wyjsc nie mozna na spacer..szaro,buro i leje...Patrzylam na prognoze na 10 dni i w przyszlym tyg ma 1 suchy dzien..chociaz w tym tygodniu tez zapowiadali slonce,ale jakos go nie zauwazylam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Migotka, mieszkalam kiedys w Irlandi na poluniu niedaleco Cork (Killarney) i wiem jak tam jest z pogoda:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×