Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

witaj w gronie marcowek Migotka! dziewczyny sluz w ciazy to raczej normalne ale takze czesto ma sie rozne zapalenia, ja tez mialam wiecej sluzu bialego i bralam 3 dni globulki dopochwowe ( nie pamietam jak sie nazywaly) dzisiaj poczulam pierwsze ruchy ( chyba!) tak kolo pepka delikatne pukanie, jak lezalam na wznak. czy to mozliwe? w pon zaczynam 16 tydzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja w pierwszej ciazy mialam i teraz tez mam uplawy.Biale,geste. Lekarz najpierw myslal,ze to moze jakas infekcja,dostalam globulki dopochwowe,ale uplawy jak byly tak sa.Nic sie nie zmienilo.taka moja "uroda" Ja w pierwszej ciazy poczulam pierwsze ruchy w 17tyg.Nikt mi nie wierzyl,ale z czasem sie nasilaly,wiec wiedzialam na pewno,ze to maluszek sie kreci. Teraz czuje cos od czasu do czasu,a to 15tydzien :) Co do wozkow,to ja bym nie polacala brac takich z wbudowana spacerowka..Ja mialam taki 3 w1.Fajne bylo tylko to,ze mialam do niego fotelik maxi cosi,ale samej spacerowki uzywalam moze miesiac,bo byla okropnie ciezka...Mam spora gorke do domu,wiec jak poszlam po zakupy,to potem ledwo wdrapywalam sie na gore. Zmienilam na leciutka spacerowke z Haucka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciemnooka ja na Twoim miejscu na pewno nie brałabym tej luteiny, gdyby lekarze w UK stwierdzili, że powinnaś coś brać, na pewno by Ci to przepisali. Za dużo ryzykujesz, nie wiesz jak na Ciebie będzie działał ten lek, zwłaszcza że nie masz wskazań od lekarza. Mam wrażenie, że jak leże na wznak też mam wzmożone bulgotanie w brzuchu, zastanawiam się czy to pierwsze ruchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaisulka jak mialam robione usg w prywatnej klinice to lekarz przepisal mi progesteron w zelu z tym ze koszt tego zelu to bagatela 70 funtow...sama nie wiem bo wiele osob mowi ze luteina pomaga nie szkodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a poza tym dla lekarzy w uk ja jeszcze nie jestem w ciazy to raz bo nie ukonczylam 12tygodnia a dwa to oni tu zadnego progesteronu nie praktykuja dlatego tez nie zostal mi przepisany...nie mam jak skonsultowac tego z lekarzem bo przez cala ciaze nawet go nie zobacze co najwyzej ppolozna co i tak jest ograniczone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinamoonka moze lepiej by bylo jakbys poleciala do Pl i skonsultowala to z lekarzem co? Ja bym nie brala nic co nie wiem jak na mnie zadziala..To zawsze ryzyko..Chociaz zadzwon do jakiegos lekarza w Pl i z nim porozmawiaj.Jak nie masz swojego gina w Pl,to moze niech ktos z rodziny pojdzie na wizyte,wtedy da tel lekarzowi i bedziesz mogla z nim porozmawiac..Moj M czesto tak robil jak mial chory zoladek. Jego mama normalnie umawiala sie na wizyte,placila,a w gabinecie puszczala do nas sygnal,a M oddzwanial i rozmawial z lekarzem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinamoonka, a skad z uk jestes? Moze pojdz do polskiego lekarza w uk i sie skonsultuj? Ogolnie ja bym sie luteiny nie bala, w polsce bardzo czesto daja ja na wyrost troche bo nie szkodzi. No ale na pewno powinnas skonsultowac z lekarzem dawke, ile czasu masz brac itd. Pozatym pamietaj ze tego tupu lekow nie odstawia sie z dnia na dzien tylko powoli zmniejszajac dawke. Ja po zakupach ciazowych, kupilam 2 sukienki, ale z jeansami nie bedzie chyba latwo, nie bylo w ogole moich rozmiarow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciemnooka, ja slyszlama ze w ciazy nawet nie mozna sobie samemu witamin przepisywac, czy innych ziolowych nieszkodliwych mieszanek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Pisze ktoraś z Was o luteinie..... nie chcę się robić mądrą!!!,ale wydaje mi się,że luteina nie zaszkodzi,luteina a duphaston to w zasadzie to samo.Ja w pierwszej ciaży brałam duphaston do 30tc!!! brałam,ale to było dmuchanie na zimne ze względu na moje wcześniejsze poronienia.W tej ciąży też dostałam tak o na wszelki wypadek 2x1 a jak szłam na wesele to gin mi powiedziała abym sobie kilka dni przed weselem wzieła 2x2 tak na wszelki wypadek/pozwoliła mi tańczyć ,ale z umiarem:)wg.mnie ta podwojona dawka była gdybym coś przecholowała,a jak nam wiadomo to progesteron w ciąży odgrywa ogromą rolę.Teraz kazala mi go odstawić,ale!!! gdybym zaczeła plamić,mam go zacząć brać ponownie.Znam dziewczynę która do 30tc brala luteine też tylko ze względu na wcześniejsze poronienie. Powiem Wam jeszcze,że w minionej ciąży robiłam poziom progesteronu i miałam go w normie ,ale bardziej w dolnej jak w górnej granicy.W pierwszych 2 ciążach nie brałam ani duphastonu ani luteiny a w kolejnych 2 tak.Nie wiem,ale wydaje mi się,że kto wie,czy to własnie duphaston nie uratował moich dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinamoonka bierz tą luteinę- napewno nie zaszkodzi. Ja też biore tyle ze duphaston 2x1. W Polsce lekarze bardzo często przepisuja progesteron. Tyle że jak zaczniesz brać to co najmniej do 18 -20 tyg musisz brać. Najlepiej jakbyś zadzwoniła do lekarza w Polsce i zapytała go o to. Bedziesz spokojniejsza i powie ci ile i jak długo masz brać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do12tc głównie za utrzymanie ciąży odpowiada progestron i jeżeli go mało wytwarza organizm to niestety ale może dojść do poronienia,a po 12 tc prace przejmuje łożysko,co nie znaczy,że progesteron już idzie na ''urlop''.Przy wszelkich problemach związanych z plamieniami,adklejaniem się łożyska lekarze podają progesteron luteine lub duphaston,jeżeli jest to coś nie bardzo poważnego to podają progesteron w tabletkach i pacjentka musi leżeć,a jeżeli jest to coś poważnego to kładą na oddział i ładują progesteron dożylnie. W razie nie pewności lepiej wziac jak nie wziąc progesteron.Ja np.luteiny nie brałam ,chcieli mi ją podawać w szpitalu bo nie mieli dziady duphastonu,ale ja powiedzialam ,że będe brać swój.Położna mi mówiła,że dobrze jest się trzymać jednego leku luteiny lub duphastonu.Słyszałam,że niektóre osoby zle znoszą luteine,mają bóle głowy,nudności,słabości,coś w tym rodzaju. Ja obecnie boję się odstawić duphaston po mimo to z e gin . mi kazała.Biore 1x1,ale czy się odwaze nie brac wogóle obecnie to nie wiem,kurde boje się:( Piszecie o wózkach......nawet fajne wybieracie:) ja mam starą gondole po synku i chyba przy niej dostanę,a na pózniej kupię sobie jakąś fajną spacerówkę,ale to już póżniej,gdzieś w lecie.Co do gondol to mnie bardzo podobają sie te w stylu retro,no jak dla mnie są cudne,tylko ,że bardzo drogie. U mnie w domu zą zkłady,kto mówi,że będze mieć syna a kto że córke:)ja twierdze,że chyba będe mieć synka,drugiego synka.Jest mi to zupełnie obojętne,ważne ,aby było tylko całe i zdrowe,ale gdyby był synek to wcale nie będzie mi przykro:)ciuszki mi podejdą,mam tyle fajnych co mi siostra poprzywoziła z Anglii,zabawek traktorów ,koparek,ciężarówek ipt cały pokój i pół piwnicy:)a dla dziewczynki nic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
76gosia Piszesz,ze co najmniej do 18 ,20tc trzeba brać.Ja właśnie sie troche boje i nie wiem co zrobić,bo do tej pory brslam 2x1 a teraz w miniony czwartek gin. mi kazała pobrać przez tydzien 1x1 i odstawić,a ja się boje odstawiać zupełnie.Biore od piątku 1x1 i jak narazie jest ok,tylko,że na jakieś objawy to jeszcze jest za wsześnie,bede widziec co się bedzie działo,ale chyba całkiem to teraz nie odstawie duphastonu.CO Ty byś zrobiła na moim miejscu.Co prawda mam jeszcze w domu 2,5 opakowania duphastonu,następną wizyte mam zaplanowaną na 20pazdziernika-tabletek mi wystarczy i raczej bede brac chociaz po jednej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, jak mija niedziela? U mnie ok. Leniuchuje sobie. W piątek byłam na kontroli. Z posiewu wyszło, że mam jakąś bakterię i mam przepisane globulki dopochwowe. Mam je brać prze 12 dni. Ja duphaston będę brała od 20 tygodnia bo mam macicę jednorożną i mogę mieć przedwczesny poród. Na podtrzymanie będę brała właśnie te tabletki. Trochę mnie martwi ta moja wada macicy ale mam nadzieję, że będzie wszystko ok i donoszę ciąże jak najdłużej. Buźki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ufffff dziewczyny jestem przeziebiona,mam katar,boli mnie głowa,nie wiem czym się ratować:( wczoraj wieczór jadłam czosnek z chlebiem,zione jak smok nim do teraz,robie sobie obecnie barszcz kiszony z buraków/następne świństwo/ale boję się anemii i już go piję za wczasu.W minionej ciąży miałąm straszne problemy z anemią/leżałam 3 tyg. w szpitalu w 2-wóch etapach/ Ostatnio gin.mi kszała zrobić badfania:HCV ,HBS ,WR ,Odczyn Coombsa ,mocz i morfologia.Wspomniała mi także o HIFIE,podobno teraz też to badanie zalecają,ale ja się nigdzie nie szlajam i powiedziałam ze nie bede tego robić.Gin. się uśmiechneła i mi go nie zlecila.Chyba ,że się mój chłop gdzieś szlaja jak jezdzie w delegacje.To co ostatnio mie mąż denerwuje i gra mi na nerwach to nie jestem tego w stanie opisać słowami.Strasznie się zmienił po ślubie,zawsze mi się marzyło takie fajne kochające,przykładne małżeństwo a nie taka h....a. UFFFFFFFFF sorki,ale dzisiaj humor nie idzie ze mną w parze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marghi, nie przejmuj sie hormony szaleja. zrob sobie morfologie koniecznie. ja okazalo sie mam za niskie zelazo i teraz biore w tabletkach, ale dawke minimalna bo boje sie zatwardzen, bede tez pila kiszone swinstwo z burakow, bo dziala cuda:) mi lekarz co miesiac zleca morfologie i mocz. Wam tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajka31 Teraz w czwartek gin.mi kazała zrobić badfania:HCV ,HBS ,WR ,Odczyn Coombsa ,mocz i morfologia,a że mam dopiero planowaną wizyte na 20pazdziernika to badania zrobię coś około 15 pazdziernika. Wiesz ja tez nie tyle,że się boje zatwardzeń,ale się trochę z nimi wzmagam i plus do tego wyszły mi już małe hemoroidy:(szlag mnie zaraz chyba trafi!!! Co do buraków ,to one są rewelacyjne,to one mnie wyciągły z anemii bardziej jak lekarstwa,a jak dobrze pamiętam to brałam hemofer.Robie sobie także sałatke z :2 jabłek,2 jajek ugotowanych,1 cebuli ,trochę chrzanu i troche majonezu albo jogurtu.To wszystko drobno kroje. Natomiast sposobu na poprawe humoru nie znam😡ale to zasługa mojego meża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marghi- spokojnie, a w którym już tyg jesteś? Wydaje mi sie ze to dobrze zmniejszać dawke zanim sie odstawi zupelnie. Ja też bralam w 1 -szej ciąży jak dlugo wszystko bylo dobrze to nie pamiętam ale ok 16-18 tyg lekarz kazał mi odstawic duphaston- wczesniej przez 2 tyg bralam zmniejszona dawkę. Na dodatek ja też jestem przeziebiona i boje sie zeby nic gorszego sie nie przypałętało tylko ten katar, no żeby nie trzeba bylo brać antybiotyku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_ania
Cześć dziewczyny Niedawno pisałam o moim problemie ze zwolnieniem. Oczywiście lekarz z NFZ nie dał. Poszłam prywatnie - świetny lekarz :) Zapytał czy chcę troszkę odpocząć i dostałam 2 tygodnie zwolnienia. Ogólnie bardzo rzeczowa wizyta :) Niestety mam za wysokie ciśnienie i dzisiaj tak mnie głowa bolała, że wymiotowałam z bólu :( Pierwszy raz od początku ciąży.Masakra.Mam nadzieję,że u was lepiej minął ten dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla wszystkich chorych dziewczyn: zeby czosnek lepiej wchodzil robilam sobie taki ala twarozek (ser bialy i smietana), wyciskalam zabek czosnku, i do tego drobno wkrajalam albo scieralam na grubej tarce swiezy ogorek. Ogorek jakos tak troche lagodzil smak czosnku i przyjemnie sie jadlo a na drugi dzien w praiwe nie bylo czuc. Druga opcja to salatka z pietruszki i drobno pokrojonego pomidora, plus sok z cytryny i oliwa z oliwek. Wazne zeby pietruszki bylo bardzo duzo. Na drugi dzien prawie nie czuc czosnku i w sumie jest nawet smaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Lasica! ja slyszalam zeby zniwelowac zapach czosnku, trzeba po zjedzeniu jesc wlasnie pietruszke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, nie pisałam bo cały weekend świętowaliśmy. Na piątkowej wizycie mały pokazał swe klejnoty w całej okazałości. więc będzie chłopak. Małyu ma 14 cm i waży 130 gram. Wszystko przebiega wzorowo, Ok 20.10mam usg połówkowe. A 17.11 kolejna wizyta przed ktrórą mam zrobić badania mrofologie, mocz, INR, APTT oraz test na obciążenie ( na cukrzycę ciążową)-ponoć to jest ohydne bo trzeba wypić glukozę na czczo a jest to strasznie słodkie i mdli czy to prawda??? A od 1.10 idę na L4 :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scooby to gratulacje! chlopak tak jak chcieliscie:) co do glukozy to podobno straszne swinstwo, ale slyszalam ze mozna dodac sok z cytryny czy cos w tym stylu aby uprzyjemnic sobie picie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roztwór glukozy nie jest najpyszniejszy, ale spokojnie do zniesienia ja polecam cały ten kubeczek wypić na raz jak wódeczke, niektóre panie długo to sączą dla mnie byłaby to męczarnia ;) teoretycznie na wypicie tego kubka są 3 min. Niektóre dziewczyny mają ze sobą cytrynę, ale nie wiem czy można dodać do glukozy czy zagryzają smak. Nie można tego zwymiotować przez 2 h. bo badanie będzie nieważne. Generalnie pierwszy raz klują na czczo, później po 1h i 2 h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny. My mielismy ciezka noc..Malemu cos zaszkodzilo i bolal go brzuszek,potem wymiotowal..Przykleil sie do mnie i nie bylo opcji,zeby spal sam,wiec wzielam go do siebie,a M poszedl spac do drugiego pokoju. Obudzilam sie dzis ze strasznym bolem glowy...Pozniej zawioze mlodego do przedszkola to sie przespie. Ciesze sie,ze jak w Irl siedze..Tutaj nie kaza pic gluzkozy,tylko napoj-lucozade,ale musi byc ta oryginalna. Ma w sobie tyle glukozy,ze na jedno wychodzi,a zdecydowanie lepiej sie to pije. No moze nie liczac babelkow..bo trzeba jej wypic prawie litr i to dosc szybko..Jak mi sie po tym odbilo to gaz uderzyl mi w nos,az sie lezki zakrecily hehe Odpukac,w tej ciazy jeszcze nie bylam chora,ale w poprzedniej co chwile mnie cos lapalo..Ratowalam sie wit C,herbata z cytryna i goracym mlekiem z miodem.No i jak tylko cos czulam to nie wychodzilam z domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scooby super gratuluję!!!!ja niestety nadal nic nie wiem:(...a wizyta dopiero 14.10...co do glukozy to tez slyszalam ze jest tragiczna wyglada jak lukier z paczka trzeba wypic kubek tego trunku mozna sobie pol cytryny wdusic to ponoc jakos lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wklejam tabelkę:) loarra.............24......Inowrocław..22.05.11...01.03. 2012..? nieszka2000.....35......Szczecin.....30.05.11...02.03. 2012..? szatynka84......27.....Białystok......24.05.11....03.03. 201 2..? Nesia.............35......Warszawa....26.05.11....04 .03.2012..? gosiaczek29....29......Lublin..........01.06.11....08.03 .12...?-blizniaki inez2108........31......Bydgoszcz....01.06.11....08. 03.2012 zielonytulipan...27.....Warszawa.................. 08.03.2012 gocha g ....... .28....Sucha.Beskidzka...... ..09.03.2012 scooby84........27.....Poznań ....... 02.06.11.....09.0 3.2012 agnieszk@@....25l.....anglia..........02.06.11 ....09.03.2012? myszka151984..27....anglia...........27.05.11.....09.03.2 012 Kasiulka!........28 l.....Wawa.........29.05.11 ....10.03.2012 Julka.................................................... . 11 .03.2012 Maariczke.....19..... Hajnówka.... 05.06.11....12.03.2012 .? - bliźniaki monika2712....27.....Szczecin.......08.06.11....12.03.201 2 Malamianu......24 ....Warszawa.....14.06.11.....13.03.2012...? eudaiomonia...25....Górny Śląsk.....17.06.11......13.03.2012 Ania_33.........33.....Górny Śląsk....08.06.11.....15.03.2012 kajaka31......31.....Gdynia...........27.05.11.....15.03 . 2012 Klinka31................................................. .17 .03.2012 amr2...........28.....Kraków/Gdańsk..12.06.11....19.03. 2012 Marzec19......26.....Kraków.........13.06.11......19.03. 2012 Lilka79.........31.... Warszawa......13.06.11..... 20. 03.2012 ada111..........23.....zachodz.......14.06.11.. ...21.03.2012 Agula0501.....25.... Warszawa...... 18.06.11......25.03.2012 Eulalia..........31.....Białystok........20.06.11.. ...25.03.2012 Basiolek........28.....Górny Śląsk.....19.06.11.... .25.03.2012 Angelowa......25.....Londyn...........20.06.11.... .26.03.2012 majakilato....29.....Września........26.06.11......29.03 .2012 Marghi........36......N.Sącz..........29.06.11.......29.03.2012 carmen37.....27.....Dublin...........04.06.11......09.04. 2012 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 Gosia76❤️ Pytasz który to mój tc?,a więc,licząc od ostatniej@ to 13 a z USG wychodzi,ze jestem w 14tc.Co do duphastonu to biorę go teraz 1 dziennie po 1 tab.boję się go tak całkiem zaprzestać brać,zobaczę co się będzie działo. Co do przeziębienia to katar mnie bardzo męczy,mam dreszcze.Tak jak doradzacie Wy stosuję metody domowe czosnek,cebula,miód,sok malinowy z cytryną.Co do smrodu czosnku cebuli to mam tak nos zatkany,że nic nie czuję:)ale za to synek mi mówi;mama ale śmierdzisz:( Mówicie,że natka pietruszki trochę zabija zapach czosnku?będe ją jesc,ale tak czy inaczej to ja zniosę wszystko,byleby tylko nie rozchorowac się bardziej,boję się o dziecko. Scooby 🌼GRATULUJĘ🌼Synunia pod❤️ Fajnie jest znać płeć dziecka.Ja w 17tc wiedzialam,że będe mieć syna,a teraz liczę,że jak pójdę na wizyte 20pazdziernika,że też będzie już widać czy to chłopczyk czy dziewczynka:) Ja mówię,że będzie syn a mąż twierdzi,że będzie córka:) Pozdrawiam Was bardzo serdecznie🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marghi -- no to razem sie męczymy z tym przeziębieniem ja mam to samo- w całym mieszkaniu śmierdzi czosnkiem i syropem z ceboli a ponieważ moja córka też chora wiec siedzimy w tym smrodzie, chociaz ja też nic nie czuje:-) Na szczeście nie mam gorączki (jeszcze) ale jest mi zimno i glowa boli... Oj no to z tym duphastonem to ja bym troche jeszcze pobrała 13-14 tydz to troche za szybko. chociaż do 16-tyg. Ja cały czas biore 2x1 i tak pewnie bede brac przez 3 tyg a jestem w 14 tyg. Trzymaj sie zdrowo:-) Migotka a w Irlandii jakie są normy cukru po wypiciu tej glukozy? No i w ktorym tyg to się tam robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ! jestem chorra :o i mam pytanie któraś z was pisała o tych granulkach oscillococcinum - można wiedzieć ile dozowała tzn ile granulków lekarz zalecił moja mi nie odbiera telefonu ! :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×