Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lalalaili

Dziewczyny! Ile przytyłyście w czasie ciąży? Kiedy zaczęłyście tyć??

Polecane posty

jagodka to nic złego, ze mamy dbaja o siebie... ja tez nie chce za duzo przytyc... na razie sie nie wypowiadam, bo to 8t.c. Przesunął mi sie tylko brzuszek do gory i czuje wzgrubienie na łonie.... Piersi,to od razu dostalam... A zaraz jak skoncze zupke robic, to lece po baterie do wagi, bo tez mam zamiar dbać o siebie i nie skonczyc z 30 kg nadwagi... Ale pocieszajace, ze jak czytam posty, to wiele mam, ktore tyle przytylo, to po prostu jadły, co chcialy i duzo fast foodow, chipsow i slodyczy.... U mnie chipsow nie ma, slodycze to czasem bułka z nutellą, jakieś kakao lub dzis rogalik z miodem... a z fast foodow to pizza raz na jakis czas... i to jak ja zjem, to nic juz nie wcisne ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JOANN 712
A JA ZACZELAM 40 TYDZIEN CIAZY A PRZYTYLAM TYLKO 6 I POL KILO.I CO W TYM TAKIEGO DZIWNEGO,CIAZA PRZEBIEGA PRAWIDLOWO,NIE OBZERALAM SIE,TROCHE RUCHU;WODY PLODOWE W NORMIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulinka555
Ja przed ciążą ważyłam 50 kg. W ciąży przytyłam 10 kg, moje dziecko ma teraz 8 miesięcy a ja teraz ważę 52 kg :) Także nie jest źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blalllllaaaaaaaaa
ja jestem w 36 tc a przytyłam tylko 3 kg. Wszystko jem i to dużo mam cukrzycę ciążową i np. białego pieczywa nie mogę, słodyczy nie mogę ale słodyczy i tak nie lubię. Lekarka mówi że to dobrze że tak mało przytyłam ale mi sie wydaje, że bez przesady. Przed ciążą byłam raczej normalna ani gruba ani chuda 175 cm i 67 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAla
Jestem w 18 tygodniu a przytylam juz 9 kg waga przed ciaza 60 kg wzrost 163cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przytylam 12kg, od razu po porodzie zeszło 10, juz wygladalam jak człowiek. Tyc zaczylam tak powazniej okolo 5-6 miesiaca, wtedy widac bylo brzuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przytylam 15kg. Do osmego miesiaca tylam kilogram-poltora na miesiac. Reszta posypala sie w ostatnim miesiacu. Nie wiem ile mi zeszlo przy porodzie,bo glupia sie nie zwazylam,ale po 10tygodniach juz jestem na minusie 2kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rozumiem osób które krytykują inne osoby bo więcej czy mniej przytyły. Każdy przechodzi to inaczej. Nie wiem jak można być tak ograniczonym żeby innych komentować autorka zapytała ile kto przytyl. Dla przykładu ja przytyłam 20 kg. Teraz jak i przed ciążą byłam osoba szczupłą. Dziecko zdrowe. Nie mam ani jednego rozstępu. To 20 kg zleciało do pół roku po porodzie. Nap ewne sprawy nie ma się wpływu np ilość wód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wody plodowe nie waza 20kg i nie schodza pol roku po porodzie... sama sobie zaprzeczasz. Ok kazda przechodzi to inaczej i inaczej tyje,ale blagam nie wmowisz mi,ze nie mialad wplywu na to,ze przytylas 20kg ;) Poza tym gratuluje,ze wszystko zrzucilas ;) Czesto dziewczynom nie udaje sie schudnac i kilka kg zostaje im po kazdej ciazy. Szacun.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety ale przytycie 20 kg w ciązy to spora ilość kilogramow. W koncowym etapie ciąży to jakieś 10 kg nadwagi. Jeżeli to pojawia się w ostatnim etapie ciązy jakieś 2- 5 kg można zrzucić na zatrzymanie wody w organizmie. Ta ilośc kilogramow moze byc zwyczajnie niebezpieczna. Może oznaczać cukrzyce ciazowa, problemy z gospodarka wodna, złą dietę itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja przytylam niecałe 8 kg. zaczęłąm przybierać w II trymestrze, bo w I schudlam (mdłości, wymioty). 6 kg zrzucilam tuż po porodzie. Teraz waze tyle ile przed ciążą niestety tyłek i biodra to jakiś rozmiar wiekszy teraz mam i rozciągnieta skora na brzuchu. wolalabym przytyc 15 ale wyglądac lepiej niz teraz:P u mnie moja mama i jej siostry tyły max do 9 kg w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama prawie dwójki
Ja w pierwszej ciąży przytyłam 26 kg. I się nie obzeralam. Po prostu cały rok przed ciążą walczyła z wrzody mi żołądka. Byłam niedożywienia, wymiotów alarm, ciągle biegunki. Ważyłam 48 kg. Zaraz po zakończeniu kuracji zaszłam w ciążę. Zaczęłam normalnie jeść. Podkreslam- NORMALNIE, ale organizm przyzwyczajony do ciągłych niedoborów zaczął magazynowa i nadrabiać braki. Dokładnie 7 dni po porodzie ważyłam 16 kg mniej. Te 10 kg tłuszczyku jednak się nazbierało. Ale ćwiczyłam zawzięcie z chodakowska i pół roku po porodzie ważyłam 53 kg (ale chodziłam w ubraniach sprzed ciąży! ,). zawsze dbałam o siebie, w ciąży musiałam ograniczyć ruch ze względu na ryzyko przedwczesnego porodu. Teraz jesteM w drugiej ciąży, w 36 tygodniu. Przytyłam 15 kg. dużo. Mimo że jem normalnie , czasem coś słodkiego , ale tylko czasem,m. Chipsów i fast foodów nigdy nie jadłam bo nie lubię. Cukrzycy nie mam. Jedyne co to bardzo szybko zaczęłam puchnać. Ruszać tez się nie mogę , bo ból krocza nie pozwala mi za bardzo chodzić. Mało tyjecie, super. Szczerze Wam zazdroszczę. Ale krytyka innych ze mało czy dużo utyly jest bezsensowna. Każda z nas jest inna. Każda ciąża jest inna. W ciąży trzeba być ROZSĄDNYM, bo nosimy pod sercem nasze skarby. dbajmy o siebie , natura sprawia że każda z nas zupełnie to wszystko inaczej przechodzi. A jeśli te kg się nazbierało to czas na zrzucenie będzie po porodzie. I pamiętajcie , każda z nas jest piękna ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja przytylam 22 kg ,przed ciaza wazylam 48.......po ciazy wrocilam do swojej wagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W 26tc przytyłam 14kg, przy czym zaczęłam tyć juz pół roku przed zajściem w ciąże- rzuciłam palenie. Wcześniej ważyłam 44-46kg + 4kg w okresie miedzy rzuceniem a ciąża +14kg obecnie. Mam 30 lat i dotychczas chodziłam ciagle niedożywiona, nie jako nastolatka, ale juz jako dziecko jadłam jeden posiłek dziennie. W pierwszym trymestrze za to wymiotowałam żółcią gdy miałam zbyt długie przerwy miedzy posiłkami, przy czym np. banan zaspokajał poczucie głodu na 20 minut. Od miesiąca pilnuje się i spozywam 2000-2500kcal dziennie, a i tak przybywa mi prawie kilogram tygodniowo. Młody wazy około 800gr, rozwija się prawidłowo, u mnie tez wszystkie wyniki w normie. Czy akceptuje swoje ciało w obecnym stanie? Nie. Nie czuje się w nim dobrze, ale do końca ciąży niech się dzieje co chce. Mogę wyglądać jak wieloryb i przytyć kolejnych 10 kilo, niech się dzieje. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok 28kg, tyłam od samego początku. Tzn puchłam, bo okazało się że to woda, w drugiej ciąży tak samo. Po wracałam w ciągu miesiąca, dwóch do wagi sprzed ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mussia20
ja przed ciaza wazylam 60 kg teraz waze 63.100 i jestem w 33 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22 kg i po porodzie spadło ledwo 4 kg byłam załamana. Po połogu wzięłam sie za siebie, mimo, ze mała wisiała na cycu co 45 min udalo mi sie w przerwach miedzy karmieniami ćwiczyć z chodakowska i mel B. Po miesiącu sopadlo 10 kg ale nie poprawiło mi to nastroju. Wręcz przeciwnie byłam przemęczona, niewyspana i przepracowana (mała miała biegunki i musiałam mieć ścisła dietę dla karmiących) wiec gotowałam co innego sobie i co innego mężowi. Moimi dietetycznymi sie nie najadal. Oczywiście musiały być dwa dania. Ostatecznie wróciłam po 5 msc do swojej wagi 55 kg ale okupilam to frustracją. Dlatego tez dziewczyny nie wszystko za wszelką cenę. Dziś juz bym tak z siebie flaków nie wyprówala. Lepiej być matka ciesząca sie macierzyństwem niz przemęczoną frustratką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej :) Ja jestem w 36 tygodniu i 13 na plusie :) nie uważam że to za dużo startowałam z wagą 60,5 przy wzroście 170 cm. Do końca troszkę zostało więc pewnie dobije do 15-16 kg. Zależy tylko i indywidualnie od organizmu kto ile łącznie potrzebuje przytyć. Nie ma reguły na wagę w ciąży. Jedyne wiadomo że trzeba przytyć i tyle :) Pozdrawiam wszystkie mamuśki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika
Dnia 6.07.2011 o 16:11, miki90 napisał:

lalalaali ja od poczatku ciązy miałam apetyt na słodycze i nie rezygnowałam z nich i jak narazie przytylam 9 kg wiec czemu odmawiać sobie przyjemności a jeśli chodzi o fastfood to raczej nie jem ale jeśli najdzie mnie ochota to czemu nie:)

To nie jest przyjemność- hodujesz dziecko cukrzyka które będzie miało zle nawyki żywieniowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja mam cukrzyce ciazowa I niestety musze  czesto jesc I do tego nawet przed snem. Wczesniej nie tylam as bardzo ale pani doktor stwierdzila ze nie jem wystarczjaco weglowodanow zlozonych I glodze dziecko. Teraz mam 6 posiklow dziennie, dolozylam wiecej sokow, owocow, ziemniakow i makronow ale tez szybciej tyje 😕 poki co w 22 tyg mam 5.7 kg na plusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×