Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość masdaw...

jak sie zabezpieczacie przed ciaza?

Polecane posty

Gość ekspert antykoncepcji PO
Witam, Jako oficjalny przedstawiciel firmy GedeonRichter, producenta leku Postinor oraz Escapelle chciałbym wyjaśnić nieporozumienia, które pojawiają się na wielu forach internetowych. Na rynku polskim zarejestrowane są dwa preparaty zawierające lewonorgestrel do stosowania w antykoncepcji PO (antykoncepcja po niezabezpieczonym stosunku lub gdy zastosowana metoda antykoncepcji zawiodła). Są to Postinor Duo oraz Escapelle, który został wprowadzony na rynek polski w 2006 roku. Początkowo oba preparaty były sprzedawane równolegle. Obecnie Postinor Duo nie jest dostępny w aptekach. Oba preparaty zawierają lewonorgestrel Postinor Duo dawka podzielona 2 tabletki po 750 mcg, Escapelle 1 tabletka - 1500 mcg i charakteryzują się wysoką skutecznością, jednak zmniejszenie ilości tabletek do jednej zwiększa pewność zastosowania i co za tym idzie efektywność terapii, dlatego Postinor Duo nie jest sprowadzany i dostępny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podobnie jak jedna dziewczyna stosuję metody naturalne. Mam komputer cyklu który interpretuje za mnie pomiary. Jest dzięki temu dużo prościej. A mój komputerek nazywa się cyclotest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
od pewnego czasu mam stalego partnera seksualnego i uzywamy prezerwatyw (zakladamy kiedy partner dochodzi) ostatnio nawet bez prezerwatywy ale stosunek przerywany (dni nieplodne) ale ciagle mam schiza czy cos "nie kaplo"czy wszystko poszlo ok no wiecie jak. Mega mnie to schizuje i stresuje. Umowilam sie wiec do gina i bede chciala brac tabletki bo oszaleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
faceci nie libia prezerwatyw bo "nie czuja"kobiecego ciepla. Zrobia wszystko zeby ich nie uzywac... taka prawda :-) mnie to mega schizuje bo sa wieczne wojny :-)wiec ide po tabsy bo oszaleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amandea
No ja tez wolę inaczej się zabezpieczać. Dla mnie najlepsze są plastry z małą ilością hormonów to czuję się ekstra i mam spokój na tydzień z naklejaniem lisvy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamayja
Jesli chodzi o lisvy to chyba jedyne plastry które dobrze trzymają się skóry. Moje stare ciągle się odklejały przez co miałam stresa a teraz mam spokój..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wpuszczam pracia do piz.y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo ważne przy stosowaniu plastrów jest ich prawidłowe naklejanie i przechowywanie – przytrzymanie 30 sekund ciepłą i suchą dłonią naprawdę dużo daje! Poza tym plastrów nie wolno przetrzymywać w lodówce ani zamrażać , żeby nie osłabić ich właściwości przylepnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabletki antykoncepcyjne, a dokładniej Vixpo. Zabezpieczają mnie przed ciążą i zmniejszają pms. Na chwilę obecną nie wyobrażam już sobie życia bez nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basienka_145
@kasiunia987, kak Ci się sprawdza ten komputerek? Faktycznie jest skuteczny? Czujesz się z nim bezpiecznie? Ja stosuję pigułki, ale coraz bardziej mnie wkurza ten reżim - trzeba codziennie pilnować łykania, stałej pory, jak mam problemy żołądkowe, albo zabaluję ;), to się od razu stresuję, że nie zadziałają. Myślę o tym, żeby się przesiąść na plastry - efekt podobny, a wygodniej się stosuje. Warto zmienić czy jednak zostać przy tabletkach? Doradźcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tabsy zmuszają do myslenia głową,a nie ci/pą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basienka_145, najlepiej umów się na wizytę u lekarza - on Cię zbada i zbierze wywiad. Na podstawie zebranych informacji doradzi Ci, jaka metoda będzie dla Ciebie najlepsza - nie zawsze metody, które chcemy, okazują się dla nas odpowiednie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O, nick i strona dla antyfanek sexu oralnego wyżej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co sądzicie o kapturku naszyjkowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja koleżanka ma femcap, poprosiłam ją o opinię. Jest zadowolona, mówi ze jest niewyczuwalny podczas stosunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze Zasada Podwójnego Holendra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja aktualnie biorę Vibin. Nie wyobrażam sobie nie brać tabletek antykoncepcyjnych... To byłaby straszna mordęga i ciągły strach :) Nie mam żadnych skutków ubocznych, więc nie będę póki co zmieniać metody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goha001
Ale od tabletek można przytyć, a od plastrów waga stoi w miejscu. Ja to nawet trochę schudłam bez specjalnego wysiłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście, nie musicie martwić się o wzrost masy ciała – nowoczesne plastry są jedynymi środkami antykoncepcyjnymi, które w ulotce dołączonej do opakowania nie mają zapisu o wzroście masy ciała jako działaniu niepożądanym Co to znaczy? Znaczy to dokładnie tyle, że podczas przeprowadzania badań klinicznych nie zaobserwowano takiego działania niepożądanego (czyli wzrostu masy ciała) u pacjentek stosujących innowacyjną antykoncepcję transdermalną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy plastrach trzeba się często bzykac aby tracić kalorie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, gość, nie trzeba się często "bzykać". Tacy ludzie jak Ty powinni mieć zakaz używania Internetu. Właśnie po to jest antykoncepcja, żeby się "bzykać" kiedy się chce i się nie martwić o "niespodzianki". Twoje "trzeba się bzykać" zabrzmiało tak, jakby trzeba było wyrobić miesięczny limit bzykania, ileśtam stosunków, bo przecież stosuje antykoncepcje. Bzdura i jeszcze raz bzdura. Gadasz takie głupoty, że ręce opadają, naprawdę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podczas bzykania tracisz nawet 1000kcal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się zabezpieczyłem raz, a porządnie - zrobiłem wazektomię. Teraz nie trzeba już myśleć o jakichkolwiek zabezpieczeniach, tylko o samej przyjemności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wibrator też wymaga napraw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli masz już dzieci to wazektomia jest bezkonkurencyjna. Jeśli nie masz, pytanie czy w ogóle chcesz je mieć? Jeśli nie, patrz pierwsza linijka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie - wazektomia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odradzam plastry i inny tego typu syf. Nie dość, że w przypadku dużego wysiłku pot może spowodować dostarczenie mniejszej dawki hormonów to co po niektóre plastry mają to tak ciekawie rozwiązane, że przy pełnym wchłonięciu wchłaniasz kilka razy więcej hormonów niż powinnaś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Stosuję obserwacje cyklu (śluz, temperatura, szyjka, ślina) przy użyciu świetnego programu do interpretacji objawów-NFP Sympto Plus.W dni, które są płodne, używamy prezerwatyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robiaka
Nie da się ukryć, że najlepszym sposobem będzie antykoncepcja hormonalna. Ja się jej obawiałam, ale lekarz przepisał mi Vibin mini, czyli te tabletki z mniejszą dawką hormonów. Polecane jako pierwsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×