Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Nie, u mnie to raczej nie sa wzdecia ani gazy. Przypomnialo mi sie, ze ktoras z Was wspominala o nadbiernej potliwosci. Moje kolezanki kupowaly jakis deodorant w kulce kupowany w aptece. Podobno bardzo skuteczy. O ile nie myle sie to jest on przeznaczony dla mezczyz, ale jest bezzapachowy i bezbarwyny, wiec kobietki moga smialo uzywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Wam, że ja też mam wzdęcia, że twardy brzuch tylko wieczorami, ale wydaje mi się, że jest to sprawa najedzenia się :) Ale w takich sytuacjach radze zjeść jabłko, albo napić się herbatki z kopru włoskiego :) Spytam się we wtorek lekarza na wizycie co z tymi wzdęciami :) BUZIACZKI PRZESYŁAM I TRZYMAJCIE SIĘ CIEPLUTKO! Kafka_28 > nie musisz nawet się dowiadywać, bo to już po ptakach, mój wraca w czwartek i będzie tutaj coś kombinował, bo już nie chce mnie zostawiać samą. Coś będzie trzeba pokombinować w Polsce, chociaż tutaj to kicha na maxa, ale cóż... Ważne, że będę z nim, bo się nie widzieliśmy przez ponad 2 miechy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja znowu mam pytanie o......wyproznianie... czy ktoras z was ma problemy? nie tyle mowie o zaparciach co o strasznym bolu towarzyszacym.. ja mam takie uklucia ze az nieraz krzykne z bolu:( takie uklucia w podbrzuszu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a powiedzcie czy miałyście coś takiego, że Was piecze cewka moczowa?? ;/ ale nie przy oddawaniu moczu, tylko ogólnie, jak dotykacie jej ... Jutro ide do lekarza to sie dowiem, cholera wie co to jest ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może jakie zapalenie się wdaje? Powiem Wam dziewczyny że ciąża cieszy i to bardzo ale mamy przerąbane z tymi bolościami-bo jak nie z tej to z tej nas bierze..;/ Mój Okruszek jakoś się tak poprzekręcał że mi prawa noga promieniuje jak chodze..ehh:/ Trzymajcie się mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny:)byłam dzisiaj na pierwszych zajęciach w szkole rodzenia:)ćwiczyłysmy oddychanie przy relaksującej muzyce,a raczej przy szumie oceanu z płyty. Co do zaparć-nie mam ich w ogóle Niestety od wczoraj męczy mnie zgaga i nie wiem co mam z nią zrobić bo zgagi nigdy nie miałam. Ja na nadmierną potliwość używam etiaxil (dostępny w aptece). Stosuje się go raz na dwa tyg. na noc, tylko nie polecam na ogoloną skórę bo piecze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć:-) Mnie też jakoś od tygodnia dopada zgaga, bardzo to jest męczące... Czy słyszałyście coś żeby przed badaniem glukozy nie jeść słodyczy 2 dni wczesniej, bo może byc sztucznie zawyżony wynik? Dziś mi jedna koleżanka tak powiedziała no i pierwszy raz o czymś takim słyszę, lekarz tez nic na ten temat nie mówil no i nie wiem, czy to prada czy bzdura? A wybieram się na te badanie po świetach, a ciężko przetrwać świeta bez słodkości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O!ja tez po świętach będe na teście obciążenia glukozą i mój lekarz mówił że przed testem mam normalnie jeść tzn wiadomo nie opychać się słodyczami ale jak mi najdzie ochota to mam zjeść i słodkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze wiedzieć, bo opinia koleżanki jest mało ważną w porównaniu z opinią lekarza;-) dzięki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita1978
Hej.Ja zgagę to mam od miesiąca codziennie wieczorem :( pije mleko to trochę przechodzi.Na zgagę to można jeść też migdały.Dla mnie kiedyś proponowano leki dla kobiet w ciąży ale wolałam nie łykać i się trochę przemęczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też idę po świętach na ten test brrrry I o ile wiem to tylko naczczo trzeba być, ale o nie jedzeniu słodyczy to nawet nie chce myśleć bo przecież jak to na święta nie zjeść ciasta? Jeśli chodzi o zgagę to mnie na szczęście nie dopada a w poprzedniej ciąży też nie miałam. A podobno jak jest zgaga to dzidzi włoski rosną :), pewnie mała też będzie łysa jak jej braciszek :D Podobno nie wolno się zanadto najadać i zaraz po jedzeniu nie kłaść się i w ogóle nawet spać tak aby głowa była wyżej nawet pozycja lekko siedząca jest zalecana. Tak słyszałam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita1978
kasiek- z tymi włoskami to chyba prawda :) ja w pierwszej miałam straszną zgagę i Hania urodziła się z burzą loków na główce.koleżanka tez to samo miała.Zobaczę jak będzie u mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. ja tez jestem kwietniowka, kilka razy pisalam na tym forum ale to dawno bylo. obecnie jestem w 23 tc i tez mnie czeka krzywa cukrowa. moja ginka umowila mi wizyte na 27,12 ale stwierdzila ze po swietach robic glukoze to samobojswo:-)) i da mi skierowanie na nastepnej wizycie w styczniu. powiedziala ze mam 3 dni wczesniej ograniczyc (tzn nie obzerac sie) slodkie, w dniu badania na czczo, wypicie tego ulepku i po 1 h ponowne wklucie. wazne zeby nigdzie nie chodzic przez ta godzine. najgorsze nie jest wypicie tego ale ten posmak w ustach pozniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już kiedyś piłam to świństwo. Miałam obciążenie glukozą ale z innego powodu niż ciąża. Nie zemdliło mnie ale nie wiem jak teraz zareaguje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka. wlasnie wrocilam od urologa... kazal cala ciaze brac urosept zuravit i przepisal na 20 dni Trimesan. mowil ze jest to jedyne vco mi moze w ciazy przepisac. spytalam czy moge to faktycznie brac bez konsultacji z ginem i powiedzial ze tak. ale oczywiscie musialam sprawdzic ulotke i pisze ze w ciazy nie powinno sie tego stosowac wrrrr.... i sie teraz nakrecam...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio czytalam, ze owoc pamelo jest dobry m.in. na zgage, a takze bardzo odzywczy. Jest on dostepny w kazdym wiekszym supersamie. To taki wiekszy grepfrutek, mniej soczysty o slodszym posmaku. Ja osobiscie polecam. P.S. Miewalam zgagi na poczatku ciazy. Czy jak nie mam zgagi teraz to oznacza, ze moje dziecko bedzie lyse ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie zgaga... do tej pory nie wiedziałam co to jest, a dziś mnie cały dzień męczy :( To już 6 miesiąc... Czytałam, że migdały też pomagają. Na złość nie mam ich w domu a do sklepu mi się nie chce iść. Mam nadzieję, że mała będzie mieć za to burzę włosów bo już mi się marzą spineczki, opaseczki itd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie zgaga łapie wieczorem, w czasie dnia jej nie odczuwam. Owoc pomelo jest pyszny!nie wiedziałam że działa na zgagę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita1978
karolinaaa- zestaw jest fajny :) tylko zastanów sie czy chcesz ten mieć różowy dodatek.Lepiej może by było mieć jeden kolor na meblach :) może ci się np ten kolor zbrzydnąć po pół roku i nie będziesz mogła na niego patrzeć ,może twoje dziecko jak podrośnie będzie lubiło inny kolor i tego koloru nie polubi ,bo przecież ma to posłużyć da dobrych kilka lat ,.Może lepiej kup taki zestaw tylko w samym kol białym a dodatki porób na różowo,ściany pomaluj na różowo a jak sie znudzi ten kolor to przemalujesz ściany na inny. Moja znajoma ma podobny zestaw mebli.Wcześniej jak dzidzia była mała to pokój był różowy a teraz jak ma 4 lat to ma pokó w jej ulubionym kolorze fioletowym a te same meble co . A oczywiście zrobisz jak uważasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaaaaaaaaa
ja tez czasami miewam zgage a pomelo u mnie to podstawa, nawet nie wiedzialam ze pomaga ale ja go bardzo lubie a co do pokoju zamierzam jesli bedzie dziewczynka pomalowac na rozowo sciany, kupic jasna wykladzine dywanową o wlasnie myslalam tez o takich mebelkach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomelo... pyszne, aż sobie dzisiaj kupiłam :) Ten owoc odkryłam dopiero w tym roku :) Wcześniej chyba nawet o nim nie słyszałam. Dziewczyny piszę na szybko, bo jutro mam egzamin i musze sie wyspać, dzisiaj byłam na tej krzywej cukrowej (wyniki w porządku) i dało sie to wypić. Pani w laboratorium dolała mi troche soku(?) cytrynowego, czy kwasku, nie wiem, ale dało się przeżyć. Co prawda sporo tego wyszło, bo taki kufelek jak do piwa, ale w niecałe 10 minut wypiłam, przez chwle tylko zrobiło mi się niedobrze, jak już wypiłam do dna, ale potem mi przeszło. To badanie robi się na czczo, pobierają krew, później sie wypija ten roztwór, i za godzine (jeżeli 50 ml glukozy) albo za dwie godziny jeżeli 75 ml glukozy trzeba przyjść na drugie pobranie krwi, albo na miejscu wziąć sobie książek i odsiedzieć tą godzine czy dwie. Ja sobie podjechałam samochodem do mamy na te dwie godziny, nie słyszałam, żeby nie wolno było chodzić w tym czasie , czy jeść słodyczy dzien wcześniej. Wiadomo, że zjedzenie 3 czekolad dzień wcześniej na wieczór przed badaniem to zły pomysł. Ja wyniki miałam odrazu po tym drugim pobraniu krwi. Wizyte mam dopiero 30., ale tą glukoze wolałam zrobić przed świętami, bo zgadzam sie z ml0dą19, ze robienie glukozy zaraz po świętach to średni pomysł, chyba ze tydzien po :P (a i ja jeszcze nie wiem co to jest zgada, nigdy nie miałam i póki co niech tak zostanie;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, wy w którym robicie tygodni ten test obciążenia glukozą ? Bo ja czytałam, że to się robi w 24 tygodni ciąży. Za godzinkę idę na wizytę do ginekologa,to się spytam o tą sprawę z poceniem, itp. Pozdrawiam cieplutko !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martusia... powinno się robić między 24 a 28tc, wcześniej też można jeśli lekarz ma podejrzenie cukrzycy ciążowej. Ja robiłam w 23t1d bo tylko wtedy mąż mógł pójść ze mną (oj przydał się).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×