Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Witaj Martusia:) Dla mnie to jest dziwne, że tak dawno miałaś USG...i mimo tego połówkowego USG termin powinien być brany wg OM i na tej podstawie odbywać poród, a nie że miesiąc później.... To zbyt dużo... Ale życzę szczęśliwego rozwiązania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to zapraszam do mnie Dragoniki i Iwonaa19 serio:)))) Co tu się plączą jakieś pomarańczki?? Hej Martusia:)kurcze, wiesz co ja rodze po raz I i prawdę mówiąc nie za bardzo potrafię Ci pomóc..ale witamy w gronie:D Florentyna-->ale przystojniak z Twojego Oresta:)super chłopak!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Ja wciąż w dwupaku :) I tak już pewnie zostanie do świąt... Z OM mam datę porodu na 6.04 i zawsze data z usg się z nią pokrywała (do 31 tc). Natomiast jak teraz robiłam w 38t5d to data porodu w wymiarów wyszła 28.04 bo dziecko jest małe. W PL zwykle kierują się datą z OM nie wyobrażam sobie chodzenia w ciąży do maja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Trzymam kciuki za Sylwie,oby wszystko poszło gładko:) witaj Martusia :) myśle ze powinnaś zrobić jeszcze usg żeby lekarz ocenił jak teraz dzieciaczek sie ma wreszcie wszystko przeczytałam;), mam teraz spokój,mąż do pracy pojechał, miałam dziś na morfologie jechac ale nie umiałam sie z łóżka zwlec:( trudno jutro już musze pojechać co do szwagierek to moja tez zalicza sie do tych idiotek, ale może teraz już kontakt się zerwał w każdym razie ja się nie odezwe za to co zrobiła i powiedziała. Wózek mam już wybrany ale kupować bede po porodzie http://allegro.pl/wozek-dzieciecy-wielofunkcyjny-saturn-2-3w1-i2247171016.html Z pomarańczowymi lepiej dać sobie spokój, to chyba jakies rozżalone osoby sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj martusia ;) nie jestem doswiadczona w takich sprawach bo sama bede rodzic pierwszy raz ;) ale wydaje mi sie ze poród powinni ci wywoływac wedlug terminu OM bo 5 kwietnia a poczatek maja to praktycznie miesiac róznicy! to tak jakbys prawie miesiac ciaze przenosila.. tak na moj rozum a to chyba na korzyc dla Ciebie i dzidzi by nie wyszlo..takie jest moje zdanie - byc moze sie myle.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam podobnie i tez sie tego boje bo na poczatku byla mega roznica moja nawiedzona ginka obliczyla mi termin z om na 15 kwietnia a powinno byc 13 kwiecien :P ona liczyla przez jakies papierowe kóleczko z usg wychodzil jej 1 maj wiec tak mi wpisala w karcie i teraz gdyby co to u mnie w szpitalu trzymia sie tego usg pierwszego i bym miala wywolany w maju ;/ ja wiem ze moj szpital ma nawiedzonych lekarzy ale fajne polozne i opieke aha i u mnie nie patrza na tyg ciazy wedlog miesiaczki tylko rozwoju dziecka czyli 2 tyg do tylu wiec dla nich ja mam teraz 36tc i 4 dni a nie 38tc i 4 dni :/ wiec zaliczam sie do podtrzymywania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ciekzarowki :) tak jak martusia 82 czytam Wasze posty od czasu do czasu bo tez jestem kwietniowka... jest to moja pierwsza ciaza dlatego kazdy post od doswiadczonych albo od pierworodek jest bardzo przydatny :) Niestety nie mieszkam w Polsce, jestem od 2 lat w Niemczech i tez tu bede rodzic..opieka medyczn jest tu b.dobra, nie moge narzekac..dzis bylam u gin, wszystko ok..) martusia 82- tez mam taki problem z terminem... wg OM powinnam rodzic 11.04 a wg pierwszego usg 21.04 czyli 10 dni roznicy...tu jest tak ze jak nie urodze 11 to musze co dwa dni do lekarza na ktg ..i tak przed 10 dni...w tedy wywoluja okres, jakimis kroplami... Ja ogolnie nastawiam sie na termin z pierwszego usg, bo moje miesiaczki zawsze byly mega niererguralne... Wiecie ile waza wasze dzieci? wg dzisiejszego usg maly wazy ok.3200.. podzrawiam :) za Dominika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tutaj normalnie inna polityka przynajmniej w moich okolicach oni trzymaja sie swoich zasad.wiem że z malutką wszystko dobrze wierci sie naokrągło.tydzień temu byłam w szpitalu na ktg bo zaczeły mi sie skurcze co 5-3 minuty ale okazało się że to przepowiadające zostawili mnie na noc żeby sprawdzić czy coś się rozkręci ale rano wróciłam do domu bo wszystko ucichło. Przepraszam miałam właśnie tydzień temu robione usg ale tylko takie małe przywiezli na sale żeby sprawdzić czy jest główka w dół ułozona ale nie chcieli zrobic innych pomiarów.Serduszko też super bije i mała dobrze reaguje na skurcze.teraz mam wizyte u położnej w środe i sprubuje z nia zagadać a jak to nie pomoże to 6 kwietnia mam wizyte w szpitalu na ułozenie planu porodu to wtedy nie podaruje i wezme ich tam w obroty żeby wszystko pożądnie sprawdzili. Tutaj naprawde ciąża jest zupełnie inaczej prowadzona ginekologa widzałam tylko raz n początku ciąży ale była to tylko rozmowa ponieważ mam niedoczynność tarczycy i rozmawialiśmy na temar hormonów które przyjmuje.No i tydzień temu przy tych skurczach ale szyjka długa i zamknięta.Takto całą ciąże prowadzi położna.Mam nadzieje że wszystko się samo rozwikła i mała wyskoczy tak jak powinna.Cały czas tak jak wy mam stawianie brzucha ,skurcze ,bóle pleców ale przestałam się nakręcać bo to wszystko takie nie regularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No prosze ile mamy ''ukrytych czytelniczek'' he he ;) witaj qwarce .;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak patrze ze tylko ja mam taka ginke co mi nawet nie sprawdzi ile moja mala wazy ehh a tak bym chciala wiedziec...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brinka ja z nfz tez taka mialam ona w gabinecie nawet usg nie ma jedynie co to te prywatne mnie ratowaly i tez sie zadreczam co tam u dzidzi czy czasem sie nie przekrecila i nie jest zle ulozona czy z sercem ok ile wazy itp ale co zrobic trzeba czekac do porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tutaj też ta opieka jest bardzo dobra bo dla ludzi mieszkających tutaj to jest norma że w czasie ciąży są robione tylko dwa usg tylko my jesteśmy przyzwyczajeni do innej pieki.Na badania z krwi to wszystko miałam robione i to bardzo regularnie nawet wszystkie wymazy z szyjki macicy mi robili.Tylko ten termin mnie nie pokoi ale jak będe w szpitalu to juz nie popuszcze a jestem osobą bardzo upartą więc wołami mnie będą z tamtąd wyciągać jeżeli mi nie udzela wszystkich informacji. Florentynka Anna -ja też przy pierwszym synku miałam straszne nawały pokarmu w 4 dobie i właśnie te okłady z kapusty bardzo mi pomogły oraz masaż piersi pod ciepłym prysznice.Po takim masażu to mleko samo schodzilo bez laktatora i odrazu poczułam ulge.No ale jak masz piersi bardzo nabrzmiałe jak kamienie to musisz ściągać pokarm dla tego żeby ci się zatory nie porobiły co prowadzi do powstania serka w piersiach w najgorszym wypadku wtedy tylko zabieg potrzebny.Tak mnie postraszył satary ordynator w szpitalu bardzo mądry i wspaniał człowiek.Dzięki niemu własnie uniknełam tego zabiegu.Bo u mnie też napierw piersi stwardniały i nie sciągalam pokarmu bo mi znajoma poradziła że nie wolno bo więcej będzie nachodżć,potem dostałam gorączke i piersi jak kamień że dotknąć się nie mogłam.Co sie okazało zaczeły mi się robić już zatory i nic nie dało rady ściągnąć dopiero kapusta i masaże pomogłi i dostałam też jakiś zaszczyk do mnieńśniowy.Zdażyło sie to tylko raz i potem bez problemu do roku synka karmiłam.Podobnierz właśnie kobiety często po cesarkach mają takie nawały pokarmu między 3 a 5 dobą po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnie usg miałam robione w piątek, dzisiaj poszłam na badania krwi potrzebne do szpitala przed porodem i miałam ktg. Na następne ktg mam mieć 10.04. Moja lekarka na każdej wizycie słuchała bicia serduszka i badał mnie ginekologicznie i sprawdzała czy z szyjką ok. Natomiast wagę malutkiej mogłam poznać na usg bo ona miała kiepski sprzęt i nie miała możliwości sprawdzać. Ale zadowolona jestem z jej opieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja ma usg ale nie robi mi mimo ze sie upominam. ;/ A prywatnie niestety nie mam jak pójsc bo funduszy brak.. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dzieci nie mogą się juz doczekać siostrzyczki moja Julia ciągle chodzi całuje brzuszek i krzyczy na małą żeby wkońcu wychodziła bo juz za długo tam siedzi.Ostatnio nawet malowała mi dzidzie na brzuszku jak jest ułożona.No ja też juz wszystko gotowe mam tylko maleństwa brak .Wczoraj byliśmy na długim spacerze w lwsie lae nic nie ruszyło a 2 godziny chodziliśmy że dzieciaki zaczeły narzekać na ból nóg.Brzuszek mam juz nisko no ale co ma byc to będzie. Mam tylko problem z imieniem nie moge się zdecydowac czy mała nazwać Lenka czy Amelka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopiero weszlam na poczte Floretyna alez sliczny chlopczyk ;) tak mi sie wydaje patrzac po zdjeciach ze nosek ma po Tobie ;) chociaz moge sie mylic ;) ale ja lubie jak dzieci maja takie dlugie wloski :) ciekawe czy moja malutka bedzie miala taka czuprynke fajna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troche jak na początek się rozpisałam ale jak już zaczełam to zostane sobie z wami.Jak byłam w ciąży z córeczką to też pisałam tutaj tylko wiadomo na innym forum.Teraz zmykam posprzątać mieszkanko i zajrze potem ciesze się że wkońcu się do was odezwałam. no i oczywiście gratulacje dla nowych mam... Wyrazy spółczucia dl Beatki straszna tragedia qwarce-u mnie było by tak że w 41 tygodni będe miała wizyte u polożnej to będzie gdzieś 25 kwietnia a ona potem mnie umawia na wywołanie w szpitalu pewnie dostane hormony na przyśpieszenie no ale ja tak długo wiadomo nie zamiezam czekac tylko wczesniej na nich wymusze nawet jak będe musiała codziennie jezdzić do szpitala i nażekać że dzidzia mi się np. mało rusza.Ja już coś wymyśle . Kurcze dziewczyny ja sie tak tym przejmuje no a pewnie mała wyskoczy w termini i zrobi mi nie spodzianke hi hi No ale wiadomo każda ma stresa i by chciała mieć to za sobą.Dobra juz naprawde uciekam bo troche roboty mam i obiadek musze zrobić to narazie pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AsiaOliwka---> jaki wielki wózek a maleńkie dziecko :) Jedno i drugie śliczne :) Nic się nie martw, mój mąż to też daltonista, trzeba się jednak cieszyć, że się potrafią zaangażować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobra jeszcze na moment ja Brinka mieszkam na małej angielskiej wsi o nazwie Baston co ma trzy ulice na krzysz a obok mnie jakieś 10 mil jest większe miasto Peterborough.Super jestem zadowolona z ciszy i spokoju tutaj chociaż są małe minusy bo wszędzie daleko nawet na zakupy bez auta bym się nie ruszyła bo do najblizszego supermarketu mam jakieś 7 minut jazdy.no ale są zalety i minusy jak zawsze hi hi hi Dobra zmykam bo dzieciaką musze zrobić lunch a mam ich w domku bo tutaj od piątku dzieciaczki maja ferie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benitka149
Hej dziewczyny!od jakiegoś czasu czytam wasze wypowiedzi i postanowiłam się dołączyć!na wczoraj,czyli 1 kwietnia miałam termin i cisza!najśmieszniejsze jest to,że całą ciążę miałam zagrożoną,co chwilę szpital,podtrzymanie!od 33tc dzidzia jest ułożona jak do porodu,główką ma nisko w kanale rodnym,przez co doskwiera mi straszny ból miednicy i spojenia łonowego,no i ból przy chodzeniu!w 35tc leżałam w szpitalu,bo groził mi poród przedwczesny,przetrzymali mnie do 36tc i jak widać nadal nic moja gin dziwi się dlaczego jeszcze nie urodziłam,bo jak przy badaniu wkłada ledwo co palec,czuje główkę!pytałam się czy jest chociaż jakieś rozwarcie,ale niestety nie jest w stanie mi powiedzieć,gdyż główką zajmuje całą szyjkę i musiałaby pogrzebać żeby wyczuć,a to wiąże się z bólem..także czekam cierpliwie bo dzidzia zrobiła nam psikusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana w Bostonie jest pieknie i blisko do morza bylam tam w odwiedzinach u znajomych jak mieszkalam w uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja usg mam co wizyte..ale to pewnie ze wzgeldu na to, ze podczas ciazy mialam dwa razy zapalenie nerki...w 24 tc i 26 tc, musialam brac antybiotyki potem robili mi doppler (sprawdzali czy jest dobre ukrwienie pepowiny)... pozatym na jednym usg stwierdzila, ze glowka jest za mala...narobili mi strachu, nie moglam spac, jesc tylko myslalam o malym...wyslali mnie na specjalne badania do szpitala i nawet do genetyka i okazalo sie ze jest wszystko ok... dla mojej gin byly glowka za mala bo ona miala zla date porodu wpisana.teraz jest wszystko ok, wsyzstko w normie..w koncu kazde malenstwo rowzija sie w swoim tempie, tylko na poczatku jak sa jeszcze malymi pecherzykami :) rozwijaja sie tak samo...wiec czasami lepeij nie miec za duzo usg...bo lekarze potrafia niezle nastraszyc... ja poimimo ze jestem 38 tc.. moj brzuch jest jeszcze wysoko...tylko troche opadl..tez tak macie? troche mi sie nie podoba to..ze oni 10 dni po terminie wywoluja porod...moze moj maly potrzebuje wiecej czasu...mam nadzieje, ze przyjdzie wczesniej z wlasnej woli... buzka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nastusiaelo nie Boston bo to duże miasto tylko Baston bardzo duża różnica ale faktycznie dużo ludzi to muli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście mialo być myli. no dzieciaki właśnie jedzą a mi sie nie chce dzisiaj robić więc wracam do kmputerka może potem mnie natchnie sprzątanie chociaż za dużo dzisiaj nie mam.Własnie wcinam Tiramisu mój kochany mi wczoraj kupił normalnie jak przez całą ciąże na słodkie nie mogłam patrzeć to teraz tylko słodycze bym jadła.W czasie ciąży przytyłam tylko 8 kg ale to dobrze bo na starcie miałam sporą nadwage. brinka a ciebie pewnie interesowalo z kad z Polski jestem to z Wielkopolski z Kalisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ja po krótkiej drzemce :) i od razu lepiej sie czuję Witajcie nowe mamuśki A ta nowa pomarańczówka która lubi pomieszać i dodać swoje 2 grosze, to nie zdziwiła bym sie żeby to była nasza stara koleżanka która się tutaj już kiedyś udzielała a później na nas gdzieś indziej smarowała :) Mam racje pomarańczowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz swojego M odprawiłam do pracy zjadlam obiadek teraz sobie troche poleze i pózniej sprzatanie mnie czeka :) hmm u mnie im blizej porodu tym mniej jego objawów (oprocz bólu krocza dzisiaj) moze to naprawde ccisza przed burza :) az sie troszke boje heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekam dzis na kuriera i jakos się nie moge doczekać, zjadłam już zupe, jakoś dzis znudzona jestem. Mąż mi oznajmił że dziś przywlecze kolege ze sobą a mamy jeden pokój:/ pewnie do nocy będę gier słuchać:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×