Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Uleczka- pewnie mały jeszcze nie gotowy na inne rzeczy oprócz mleka. Mój Czarek jest prawie dniami urodzony jak ty i ja nie podaję jeszcze nic ale za kilka dni będę próbowała wprowadzać jedzenia. Moja Hania też na początku nie chciała jeść a jak miała 5,5 mieś to już załapała i polubiła jedzenie .Poczekaj jakiś czas i spróbuj za jakiś czas. My jutro jedziemy do Centrum Zdrowia Dziecka z Czarkiem odnośnie serduszka i trochę się denerwuję co tam wyjdzie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odpowiedz :) anita mam nadzieje ze wszystko bedzie w porzadku :) z reszta .. na pewno bedzie :) nic sie nie martw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uleczka90->nie martw się..moja córcia również nie jest jakaś chętna na zmiany q żywieniu. Dzisiaj podałam jej jabłuszko ale szału bez..pomamlała a i tak większość wylądowała na śliniaczku;)myślę że z czasem nasze dzieicaczki polubią inne jedzenie. Anitka->trzymam kciuki!!będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja tak z innej beczki troche... czy wam tez wypadają teraz wlosy wiecej niz zwykle? slyszalam ze sie moze tak zdarzyc po ciazy ale zeby az tak bardzo... co poradzicie na ta przypadlosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaf->mi straszliwie wypadają:(((jem skrzyp i myję szamponem ze skrzypem ale nic nie pomaga a mój mąż co kilka dni musi przepychać kabinę bo moich włosów tam jest pełno!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam to samo,włosy wypadają mi jak oszalałe, niedługo chyba łysa bede ;/ duzo jajek trzeba jesc słyszałam, no i ten skrzyp .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi w aptece powiedzieli, że karmiąc skrzypu nie wolno. Włosy wypadały mi pasmami od porodu, teraz już się samo uspokoiło. Czupryna rzadsza, cale szczęście miałam dużo włosów :) To hormony i nic z tym się nie zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teżjestemmamą
Kaśka81 tu nikt nie napisze wprost ale pewnie większość matek zgodzi się ze mną, że kładzenie spać tak małego dziecka ( i w ogóle dzieci ) o tak późnej porze nie jest najlepszym pomysłem. Przede wszystkim dziecko (i człowiek dorosły też) jeśli zobaczy coś nowego, nauczy się czegoś itd to jego mózg w czasie snu musi to wszystko przeanalizować a w zasadzie odtworzyć, dziecko nie może z tymi wszystkim nowymi przeżyciami kłaść się spać przemęczone t.j jak samo padnie, sen jest nie do przeceniania, tworzą się wtedy połączenia neuronowe, poza tym dziecko przyzwyczai się i będzie problem ze wstawaniem jak np będzie szło do przedszkola. To że w tej chwili usypia o 22 to wynik przyzwyczajenia, wystarczyłoby codziennie zacząć szykować je do snu np 15 wcześniej,teraz robi się ciemno już przed 20,00 więc po jakimś czasie powinno udać się jeśli będziecie konsekwentni. Moje dziecko jak miało 2-3 miesiące też usypiało koło 21,teraz ma 5 miesięcy i przyzwyczaiłam je do usypiania między 19-20 jak jest po kąpieli a wierz mi, że to też okropna gaduła, zwłaszcza przed kąpielą dlatego proszę męża żeby nie wściekał się z nim przed snem i sama też się do tego stosuje, wieczorem przytulanie a niepodrzucanie i rechot. Ogólnie mało śpi ale to ja jestem matką i staram się pomóc mu tak żeby było lepiej, przede wszystkim regularność i nie zniechęcam się jeśli nie idzie według planu i są jakieś odchylenia bo nie jesteśmy robotami tylko ludźmi Jeśli dziecko ma problemy ze snem tu proszę są dwa artykuły, może pomogą: http://babyonline.pl/johnson_niemowle_artykul,5806.html http://babyonline.pl/wychowanie_klopoty_ze_spaniem_artykul,1440.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj usnęła nam o 23. Mimo, że już kolację zjadła o 21. Już niby spała a i tak się wybudziła. Może to też dlatego, że taty nie było a to on kąpie i układa do snu Hankę. Wczoraj byłyśmy się zważyć i ma 7680g:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My nie czytamy bajek na dobranoc, mała sama zasypia. Wydaje mi się, że trudno zmusić dziecko do spania. Zaśnie jak będzie chciała i tyle. Można jedynie próbować wcześniej układać do snu, ale nie oznacza to, że dziecko będzie chciało spać. Ależ wkurza mnie takie "krytykowanie" na pomarańczowo. Każdy niech robi jak uważa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie rowniez wypadaja wlosy ale jak byla w ciazy to mi fryzjerka mowila ze beda mi wypadac jak bede piersia karmic. bo to oslabia organizm i dlatego wypadaja. moj maly zasypia kolo 19 od zawsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi tez wypadaja wlosy garsciami mimo iz azzywam witamino caly czas ale karmienie piersia robi swoje... moja chodzi spac o 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na jesieni zawsze wypadaja dziewczyny czy jak zaczelyscie dokarmiec swoje dzieci mm to tez wiecej ulewaly? bo moja wlasnie tak mimo iz na wieczor jedynie wypija moze 60ml mm,czy to wlasnie taka reakcja i czy to ustanie czy jej nie dawac? bo juz nie wiem co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Mi też włosy wypadają garściami, a że mam długie to wszędzie ich pełno mimo, że czeszę się nad wanną i mam ciągle związane. To sprawa hormonalna, wiec żadne preparaty nie pomogą. Podobno przez całą ciążę włosy prawie nie wypadają ,choć nie zwróciłam na to uwagi, a teraz tracimy tą nadwyżkę :P My jeszcze nie czytamy małemu do snu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też jeszcze nie czytamy bajek na wieczór. Kiedyś próbowałam w dzień jej poczytać to mnie "wyśmiała". Blanka...a propos spania to nasza już spała o 21.30, ale jak tylko ją odłożyłam do łóżeczka to odwróciła się do mnie, smok wyleciał i uśmiech od ucha do ucha i gadanie jak nigdy w dzień. Przecież nie będę jej specjalnie zamykała w pokoju, żeby tylko spała, bo ja tak chcę. Jak kiedyś nie wiedziałam, że chce jej się spać i zabawialiśmy ją, to potem był taki ryk przez 40min jakby ktoś obdzierał ją ze skóry. Teraz wiemy, że to na spanie i w 5min usypia:D OOO właśnie mamy pobudkę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Karolinaaa2 U nas był problem z ogromnym ulewaniem po piersi, jak przeszliśmy na butlę to się zmniejszyło. Może masz zły rozmiar smoczka, ja bardzo długo miałam od 0-3, dopiero niedawno zmieniliśmy na 3-6, zależy jaką masz butlę, ja miałam Lovi, chodzi mi nie o wielkość smoka tylko dziurki, może masz zły rozmiar za szybko leci i dlatego ulewa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczeta, Nie jestem pewna czy ktos mnie pamieta. Dosc dlugo mnie tu nie bylo, bo wyszlo kilka spraw w zyciu. Z sentymentem wrocilam do kafeteri i wrocilywspomnienia jak bylysmy jeszcze wszystkie w ciazy :) Mam nadzieje, ze moge do Was wrocic, bo fajnie tak poczytacdoswiadczenia i opinie innych mamus. Pozdrowiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafka- oczywiście że pamiętamy. nawet jakiś czas temu myślałam o tych wszystkich mamusiach co pisały przed urodzeniem- SYLVIA, DRAGONKI, NUSTKA, ASIA OLIWKA, LOLA,FLORANTYNA, NASTUSIA, IWONKA, CZUPRYNA, INDIANKA i pewnie jeszcze ktoś jeszcze :) Ciekawe co u tych dziewczyn słychać, Jak czytacie nas to odezwijcie się .A co u Ciebie Kafka słuchać ? My po wczorajszych konsultacjach w Centrum Zdrowia Dziecka dostaliśmy skierowanie do szpitala za jakieś 3-4 mieś z celu dokładniejszego zbadania małego i wtedy będzie wiadomo co dalej robić A mi włosy nie wypadają tak strasznie , tak samo było jak urodziłam Hanię . A mój Czarek chodzi spać 20-21 a kąpiemy go koło 19,30 A co dziecko to inaczej, ja swoją Hanię przygotowywałam do spania o 19 a chodziła spać 22-24 , ale za to spała do 9 rano. Pomarańczowa mamo - każde dziecko jest inne i każde chodzi spać tak jak lubi. Ja jestem mamą 2 dzieci i każdy mój maluch lubi całkowicie inaczej spać. Hania jak była mała to spała bardzo dużo w porównaniu do Czarka , jak wczoraj mały pospał przez cały dzień 4 godziny( co jest normalne dla niemowlaka w tym wieku ) to w nocy nie spał z godzinkę leżał i popiszczał, a dzisiaj wstał o 5 rano. Oczywiście , zgadzam się z tobą że dziecko powinno się kłaść wcześniej ale dziecka nie położysz na siłę. Co nie dasz spać w dzień żeby wieczorem wcześniej zasnęło, czy będziesz budziła wcześniej dziecko a później przez pól dnia będzie płakało że sie nie wyspało. ja często czasu próbowałam Hanię kłaść wcześniej , ale nic z tego nie wychodziło i odpuściłam. I moja córka chodzi spać 21-22, i spi do 8 rano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo Wam! My narazie nie czytamy na dobranoc, ale czasami mu coś powymyślam z głowy :) kiedyś jak byłam maluchem, miałam ogromną wyobraźnie, mama opowiadała mi, że nawijałam takie bajki o krasnoludkach, że z ciotką prawie sikały ze śmiechu:) hehe Mam pytanie, czy wasze dzieci leżąc na brzuchu prostują rece poziomo i głowę wbijają w mate, wierzgają nogami jak najwyżej i jeszcze podciągają tak nogi i wypinaąj pupe, jakby chciało popełzać, mam niezły ubaw z tego, bo nie wiem co w ogóle mój młody świruje ;) A jak ząbki ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafka28->no pewnie że pamiętamy i pisz jak najczęściej:)Właśnie, ciekawe co u innych dziewczyn. Martusia_mała->u mnie Klara wierzga identycznie;) A ja się dzisiaj źle czuję..okres nadszedł i jest mega obfity, już z 3 podpaskę zmieniam od rana. A ząbków u małej na razie nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej martusia moj synek tez tak sie wypina ubaw jest z niego w tedy niesamowity:) a przy tym sie jeszcze chyba tak zlosci i tak smiesznie parska:) a ostatnie jego odkrycie to palce u stop, jak tylko sciagne mu pieluszke i poczuje sie troche luzniej to od razu wklada stopke do buzi:) ebooka nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj jeszcze nie wkłada stópek do buzi, ale to mysle kwestia tygodnia, max dwóch bo juz do nich gada i wyciaga rece :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja uwielbia wkładać stópki do ust, skarpetki jej nie przeszkadzają. Nadal nie umie przewrócić się z brzuszka na plecki, złości ją to strasznie. W nocy śpi z dużą maskotką psa - zabezpieczenie by się nie przewracała na brzuszek. Podajecie gluten? W jaką pogodę nie wychodzicie na spacer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×