Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

monia ja uzywam nuka butelek first choice a nie zageszczam juz dawno, zageszczalam tylko na poczatku zanim przyzwyczaila sie do tego ze butli szybcxiej mleczko wyplywa niz z piersi a teraz juz nie dodaje a moja mala własnie konczy TRZYDNIOWKE troszke mi sie dziecko "popsulo" przez chorobe bo teraz spi w lozeczku a juz bylam u niej 3 razy oczywiscie w chorobie spala ze mna i teraz jest znow problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Nie odzywałam się kilka miesięcy bo prawdę mówiąc nie miałam za bardzo czasu żeby pisać codziennie i zdarzały mi się takie miesiące, że całymi dniami nawet nie włączałam laptopa. Zrobiły mi się takie zaległości, że nawet nie byłabym w stanie tego nadrobić i jakoś w ogóle przestałam pisać. Czasami coś tam was podczytywałam ale nigdy nie napisałam no i chciałam żebyście wiedziały że o was nie zapomniałam. Tak sobie dzisiaj siedziałam i pomyślałam o Beacie (czy się jeszcze odzywa i co u niej słychać) no i o Anitce (jak sobie daje radę z małym) no i w ogóle co u was słychać bo przecież już tyle czasu minęło a dzieciaczki są coraz fajniejsze. U mnie tak czas leci że ledwo zaczyna się poniedziałek a już jest sobota. O Świętach wole nie pamiętać bo miałam Jasia w szpitalu a niewiele brakowało żeby Michałek też do niego dołączył no i ogólnie cała moja rodzina i rodzina męża chorowała. Jakaś masakra. Michaś jest coraz fajniejszy i wygląda jak pierwszoklasista bo wyszły mu na dole dwie jedyni a na górze ma dwie dwójki a jedynek do tej pory nie widać :) więc wygląda jak dzieci z pierwszych klas podstawówki którym wypadają ząbki :D Do tej pory chodzę z nim na rehabilitacje ze względu na to obniżone napięcie mięśniowe ale Bogu Dzięki już prawie wszystko się unormowało, w przeciwieństwie do Jasia :( A jeśli chodzi o Jasia to chodzi do przedszkola, coraz bardziej dorośleje no i jest cały czas zakochany w braciszku :) Przesyłam Wam dziewczyny i Waszym maluszkom mnóstwo buziaków, mocnych uścisków. Pa pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Sylvia super, że się odezwałaś :) Co do Beaty to do nas nie zagląda a ja nawet to nie udziela się tutaj co w zasadzie mnie nie dziwi [bidulka :( ] Tu u nas wiele maluszków też się pochorowało chyba taki okres. Tak się ostatnio zastanawiałam co słychać u dziewczyn, które dużo pisały jak byłyśmy w ciąży a teraz się nie udzielają no i tak jakbyś mnie usłyszała bo piszesz :) fajnie :D Może jeszcze, któraś z dziewczyn podczytuje nas od czasu do czasu i jak znajdzie chwilkę to też się odezwie do czego zachęcam :) Fajnie by było dowiedzieć się co u was słychać i jak tam rosną wasze maluszki. Dragoniki, Florentyna, Alexiasz , SURI, Nastusiaelo i reszta napiszcie co u was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak..a ja właśnie dzisiaj o Florentynie myślałam co u niej. Sylvia, hej:)fajnie że piszesz! U nas tfu tfu na razie cisza z chorobami i oby tak zostało jak najdłużej. Ale dzisiejsza nocka była nie za specjalna, mała budzi się z płaczem i nie wiem dlaczego, może zęby??No i zimmnooo nad morzem, jeszcze lodowaty wiatr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny pomocy! Zosi nie chce jesc nic z butelki, z ni mleka wody nic, je tylko pokarmy stale lyzeczka od 2 dni mleko tytlko na spiocha wypije inaczej nie ma mowy co sie stalo? czy to przez zabki? wyszly je na gorze juz 3 ale jeszcze jedynka lewa zostala do wyrzniecia sie.... moze ja boli jak nasiska smoczkiem martwie sie bo ona malo co moze jesc wiec caly dzien je tytlko kleik i owoce i kurczaczka na obiadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczynki :) karolinka ja myśle że to przez zabki daj jej coś przeciw bólowego , ja jak za bardzo Grzesiowi dokuczają dziąsełka daje syropek ibum malinowy pomaga lepiej niż smarowanie pozdrawiam wszystkie dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinka->moja ostatnio mleka też nie chce, tak jakby jej przestało smakować, bierze w rączki butelkę i ją wyrzuca. W sumie zje mleko tylko rano, ale też nie dużo może ze 150ml. Poza tym je wszystko więc na razie obserwuję ją, bo już raz też miała tak że mleko jej nie smakowało ale jej przeszło. Ale może faktycznie u Ciebie to ząbki. Jak moja ząbkowała to z butli nie chciała jeść albo po każdym łyku płakała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basiu ja tez czasami daje ibum albo nurofen ale to musialbym jej caly czas dawac... mam nadzieje ze jej to przejdzie i znow zacznie wcinac 5 razy na dobe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylvia super że się odezwałaś Też myślałam ostatnio o Beatce, Florentynie i o Dragoniki. Karolinka moja ostatnio mleko też pije tylko wtedy jak jest śpiąca, a tak to stałe pokarmy, ale przybiera na wadze prawidłowo to się tym nie martwie. Za tydzień skończy 9 miesięcy a już potroiła swoją wagę urodzeniową ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albo mi się popsuła kafeteria, albo nikt nic nie pisał od 4 dni ;] Dzisiaj drugi dzień okresu :/ Używałyście tamponów podczas pierwszego okresu po porodzie? Mogą 'wypływać" jakieś skrzepy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie ile posilkow dziennie jedza wasze dzieciaczki ? Bo moj kuba jest strasznym glodomorem bo poniedzialku jadl 7 posilkow na dobe ale ulewal szczegolenie po nitramigenie zjadal 160ml bo pil 5 razy na dobe mleko,teraz zabralam mu jeden posilek i juz jest lepiej nieulewa po jedzemiu.Teraz rano jak wstanie kaszka kolo 8 ,o 12 zupka albo obiadek ,o 15 deserek.o 18 moje mleko bo mam jeszcze zapasy mrozonego i na noc kolo 21 nutramigen z kaszka ryzowa no i w nocy kolo 3 jeszzcze sie budzi na butle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie jakoś tu cicho. Czupryna-ja na początku nie używałam tamponów tak w zasadzie to nie wiem dlaczego bo @ była jak przed porodem ale jak stosuje się tampony to ciężko cokolwiek ocenić, więc myślę, że podpaski są na początek lepsze. Monia-mój też ma ostatnio apetyt bo zjada 4 posiłki + 4-5 razy pierś i ok 100ml picia na dobę i zastanawiam się czy nie za dużo. Możecie ocenić Na śniadanie jogurt+banan,13:00 musli na mm z musem owocowym, 16:30 obiadek i 20:00 kasza na mm wszystkie posiłki po ok 180g każdy mleka nie wiem ile wpija bo pierś i ok 100ml soczku albo herbatki dziennie. Tak to mniej więcej u nas wygląda dodam, że go nie zmuszam do jedzenia jak nie chce to nie je ale przeważnie zjada wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dla mojego Czarka pilnuje dietki żeby za dużo nie jadł. on zjada 5 posiłków 8-kaszka; 12 obiadek;16deserek;20-mleko z kleikiem ; a w nocy jak wstanie to mleko. Ja kilka dni temu odstawiłam całe inne jedzenie jak mleko bo miał na cos uczulenie, i teraz je tylko mleko i powoli wprowadzam coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponad tydzień mnie nie bylo, a tutaj rzeczywiście cisza. Wczasowaliśmy się nad morzem i wdychaliśmy jod mimo wiatru jak na Antarktydzie;)) Hanka nadal wcina pięknie:) tak w ogóle to zastanawiam się czy za dużo nie je, ale przecież nie będę jej glodziła. Jemy tak: ok. 8.30 mleko z dodatkiem kaszki manny - ok. 180ml ok.10 jeżeli ma chęć soczek lub herbatka z kopru (60-90ml) ok. 12.30 deserek mleczny z owocem lub kaszka z owocem - pól na pół - ok. 180ml ok. 16 obiadek - ok. 180ml ok. 19 mleczko z kleikiem - ok. 130ml ok. 21.30 mleczko - 200ml Czasami po obiadku po godzinie dostanie pić, zależy jaka była konsystencja obiadku. W nocy nie karmimy w ogóle, nawet jak się obudzi to i tak do rana potem wytrzymuje. Czasami też na 2 śniadanie dostaje jogurcik z owocami. Zastanawiam się czy nie za wcześnie, ale reakcji ze strony układu pokarmowego nie zauważyłam. Ostatnio dostała też słoiczek z owocami, gdzie były pomarańcza, też zero reakcji. No i powinna dostawać pomału biszkopty, ale nie wiem czy specjalne dla maluszków kupować czy takie zwykłe, bo te zwykłe to sporo cukru pewnie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaska wg mnie Hania je za duzo, ale to twoja sprawa jak dziecko karmisz , czym i ile. moja zjada 4 razy na dobe ok 120ml papki, na snakidania sinlac i owoc, ponzije obiad, poznij znow owoc i na kolacje kaszke wlewam wode do miseczki z kleikiem ryzowym i do tego jakis owoc i daje ok 1/3 sloiczka i do tego 2x150 mleko i na noc 180 mleka i 2x w nocy po 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze i je 9 razy... w dzien 3-4 razy jakas papka 1-2 razy mleko 150 do snu( raczej nie wypija calej butli) np dzisiaj jadla tylko raz mleko jak narazie na noc mleko i 2x w nocy to za duzo??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinka, sprawdź w tych tabelach co wkleilam. No chyba troszkę za dużo. W tabelach niby mleko jest jako posiłek. Mój mały je 5x na dobę bo odczuwam go jeść w nocy. Czasem się budzi ale nie daje już mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak napisane ze 9msc to 3xmleko 200ml i jakas kaszka i 200ml zupy to razem 800 ml na dobe +2x jakios deserek owoc nie wiecej niz 150g a moja ja w nocy 3x150=450 + 2x150 w dzien =300 i 3razy wl;asnie jakas papka nie wiecej niz 150g to mysle ze nie jest za duzo bo w zyciu niezje mi kaszki na mleku 200ml raczej zjada 120-150 zreszta nie wiem juz sama , moze w nocy zaczne dawac mniej troszke po 90ml a nie po 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dziecko nigdy nie zje zgodnie ze schematami (no może są jakieś wyjątki). Myślę, że jeśli zjada więcej niż obowiązująca norma ale nie jest za grube to jest ok. A zresztą nawet jeśli jest za grube to trzeba się będzie martwić jak takie grube zostanie pomimo iż zacznie już biegać na nóżkach. Moje dzieci zjadają więcej posiłków ale mniejszych i grube nie są. Karmienia nocne są najgorsze ale niektóre mamy nie mogą odzwyczaić swoich trzylatków od nocnego jedzenia i jakoś żyją. Też bym chciała całą noc przespać ale Nadia w dzień cyca mało je bo wszystko jest takie interesujące a mama nie pozwala się wiercić przy cycu. Nadia nadrabia w nocy. I tak też uważam, że mleko to jest posiłek. Nadal powinien być podstawą w żywieniu 9-miesięcznych niemowląt. Moja Nadia je 6-7 rano cycek, 11- jogurcik, 15-owoce, 17-obiadek, 20 - kaszka i tak w nocy jeszcze raz czy dwa razy cycuś. Do każdego dania stałego około 100 ml picia czasami woda czasami herbatka czasami soczek. Też wychodzi więcej niż 5 posiłków. Nadia jadła już od dwóch miesięcy Danonki i kaszkę manną na mleku krowim. Na śniadanie zjada też czasami całe żółtko z jajka na miękko i chlebek z masełkiem. Dzisiaj na obiad jadła makaron ze szpinakiem (oczywiście domowej roboty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanka zawsze jadła dużo, kiedyś ją wyliczałam bardzo i oszukiwalam wodą i wyszlo z tego tyle, że wody teraz nie chce w ogóle ruszyć, wywala smoka i zaraz jest ryk i przybierala więcej niż jak przestałam liczyć. Kaszki zjadłaby 200ml z chęcią,ale gdybym tak codziennie podawała to musialaby dostawać między wszystkimi posilkami herbatkę ulatwiającą trawienie, bo potem ma problemy z kupką. Dlatego łączę jej z owocami i dostaje mleczko. Dzisiaj po obiadku rozsmakowala się w dyni i jadla ją samą, bez niczego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiek ja ja was czytam co jedza wasze maluszki to az jestem zla i zazdroszcze bo chlebek, kasza manna na mleku krowim i danonek to u nas odlegla przyszlosc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinka, tak się nie przejmuj, bo ja też nie daję ani mleka krowiego, ani chlebka z masłem, dostaje tylko jogurcik 1-2razy w tygodniu, a tak to deserek mleczny albo kaszka. Też tak myślalam, że może powinna dostawać, ale artykuły w gazetach o dzieciach, gdzie piszą o żywieniu wyprowadziły mnie z błędu. Na takie inne rzeczy dziecko ma czas. Zresztą wiem, że mimo że karmilam ją tylko do konca 2 miesiąca to jeszcze nie była chora, nawet katarku nie miała, czyli karmię dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja tak dmuchalam chuchalam na synka i jadł wszystko zgodnie se schematem ale za bardzo się spinalam gdy będąc w pracy ktoś dał mu coś zakazanego więc teraz postanowiłam wyluzowac jak widzę że młodej nic się nie dzieje to jej daje takie jedzenie jak za często ale tak dla urozmaicenia od czasu do czasu . Ale alergii chyba nie mamy a bóle brzuszka u córki czasami są ale nawet jak je to. co jej wolno więc nie panikuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas wychodzi duzo posillow. Rano 7-9 cycek 10-11 kaszka (pol kromki chlebka z maselkien) 12-13 obiadek(picie przez caly dzien ze 120) 15-deserek/owoc (ew . Kolo 16 cos z mojego obiadu, jakies ziemniaczki, zupa ryzowka, krupniczek...) 16-17 cycek/jogurt (ze 2-3 chrupki (przez caly dzien ) kukurydziane te dlugie, Leos preferuje Tygryski) 19-20 kaszka 21-22-cycek W nocy ze dwa razy cycek. Ale np tak jak dzisiaj nie zjadl rano kaszki, wiec musial wystarczyc chlebek z mas + żółtko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×