Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Nadio -> ja też mam płaski brzuszek, także witaj w klubie ;) następnym razem pytaj o wszystko u lekarza, będziesz spokojniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazlam nasze dziewczyny na parentingu, ale tam jakos tak kolorowo i chaotycznie. Pewnie kwestia przyzwyczajenia.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja sie tam jakos nue umiem odnaleśc ciezko nadropbić a dużo kobitki pisza zreszta mam tam problem cos z logowaniem wiec sobie odpusciłam:( bede tu zagladac szkoda ze mało nas ale jak to sie mówi lepsze to niż nic takze pozdrawiam:) moze ktoś nowy dolaczy do nas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusia_mala
Kafka28 > mierzył od główki do stópek. No ale to chyba normalne mierzenie. A nie mówie, że dziecko dzieli sie na pół, ze bliźniaki tylko pisałam o swojej koleżance, która ma dzidzie mierzącą 6cm a ja ponad 12cm ! i to jest dziwne.. choć brzuszek już mam spory, i dzidzie normalnie czuje pod palcami, bo jestem bardzo szczupła, moja mama nawet widzi wybrzuszenie jak leze, w miejscu którym dzidzia jest. Ojciec mojego dziecka jak sie urodził mierzył ponad 63 cm wiec moze po tacie idzie dzidzia :) 27 ide na wizyte, wiec jak cos to spytam jeszcze lekarza. BUZIACZKI DLA MAM !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Normalnie, czyli naaajczęsciej mierzą od czubka głowy do pośladków i taki wymiar funkcjonuje wszędzie, ale jeśli Twój lekarz miał chęć to zmierzył do stópek... ale nie posługuj się tym wymiarem, bo koleżanka się wystraszy że ma coś nie tak...wg takich różnych pomiarów obie macie ok prawie to samo ;)) i kochana nie możesz czuć dziecka pod palcami jeszcze ;) to raczej macica twarda jest wybrzuszona, nie dziecko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusia_mala
Jakoś lekarz powiedział, że jest do możliwe, bo jestem drobnej budowy. Mierze 1,60 i waże 45 kg, więc jestem bardzo szczupła. I uwierz, że czuć dzidzię, moja mama nawet była w szoku jak dotykała :) Nie mów, że niemożliwe, skoro nie widziałaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm.. nie znam Twojego lekarza ale dziwne ma teorie ;) i nie unoś się tak ja nic złego nie piszę ;) wiem, że dziewczyny w ciązy potrafią mieć różne teorie. Skoro dobrze Ci ze swoją to ja tym bardziej się ciesze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki:) ja w 12/13 tyg też miałam mierzoną swoją dzidzię i miała również 6cm, teraz mam wizytę 27 października to się okaże ile urosło małe :) a mam takie pytanie, bo trochę mnie niepokoi pewien objaw - od 3-4 dni caly dzień bardzo boli mnie brzuch zaczynając od podbrzusza kończąc na okolicach pępka. Czy to normalny objaw? brzuszek rośnie i macica się powiększa czy jak? będę musiała zapytać lekarki czy to normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martusia: ja jestem bardzo podobnej postury, ale niestety nie moge jeszcze wyczuc dzieciaka. Szkoda., moze juz niedlugo :) Mika: mnie tez czasami boli podbrzusze, ale nie jestem pewna czy mowimy o tym samym. U mnie to pojawia sie niespodziewanie na krotka chwile i jest bardzo latwe do zignorowania. Po prostu leciutki bok podobny do tych miesiaczkowych o lzejszym natezeniu. Ale najlepiej pogadac z lekarzem, bo oni jednak moga wszystko sprawdzic na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bajua
No tak najlepiej zapytać lekarza,bo mnie też bolało podbrzusze i okazało sie że mam twardą macice i biore asmag i żurawit. Nie ma co może panikować,ale lepiej zawsze powiedzieć niż sie w domu stresować;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, dlugo nie zagladalam na forum, bo mialam mnostwo pracy, ale szybko nadrobilam zaległości. Ja sie na pranetingu nie odnajduje, więc zostaje tutaj. moja dzidzia w 12 t 3d mierzyla 6,8 cm. nastepna wizyte mam w srode, to juz bedzie 15/16 tydzien. bol brzucha tez mnie niepokoi. sa to takie klucia w podbrzuszu, ale nie jakies strasznie nasilone i trwaja dosyc krotko. zapytam lekarza na najblizszej wizycie. u mnie brzuch chyba zalezyod tego co jem. jedngo dnia jestjakby ciazowy, drugiego dnia prawie plaski. to chyba bardziej wzdecia. a do tego pojawila mi sie jakas wysypka na twarzy. nie wiem z czego moze z cytrusow- pojadlam ostatnio duzo pomaranczy. nie mog sie tego pozbyc. pije wapno i nic. czerwone to i ochydne jak diabli, ale nawet nie wiem czym moge sie posmarowac. 2 dni smarowalam mascia z witamina A apoznij przeczytalam ze w ciazyjestto kategorycznie zabronione. ciekawe ile zakazanych rzeczy robie, nie wiedzac o tym :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak rzeczywiście witamina A jest bardzo nie wskazana w ciąży.Ja nawet jak mi cos lekarz przepisze to najpierw czytam na necie czy nie ma dużych skutków ubocznych i czy można w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brenda ale myslisz, że mascia ochronna z wit. A mogłam zrobic mojemu maleństwu jakąs krzywde? smarowalam nia twarz przez 3 dni. po jakies 3x dziennie. nie cala twarz, ale duzykawalek. ja rozumiem ze wit. A nie jest wskazana, ale gdybym ja zazywała, lykala w tabletkach to co innego. przeciez mnostwo kosmetykow ma ta witamine w skladzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem pewna ale kosmetyków z ta witamina też nie powinno sie stosować.Ale wydaje mi sie , ze te trzy dni raczej nie powinny wyrządzić żadnej szkody dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bajua
Alesiasz-- Znowu masz wizyte?? To lekarz sam mi te wizyty zapisuje tak?? Fajnie,bo mnie kazuje przychodzić tylko raz w miesiącu:/ a widze,że niektóre z was chodzą częściej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam no ja tez jestem przed wizytą:) juz sie nie moge doczekać:P to jak kazda z nas:) zmykam sie polwoli pakować do wyrka bo rano pobudka do pracy ja biorę femibion (wcześniej feminatal)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi właśnie mówił ginekolog,by od 13 tygodnia ciąży brać femibion natal 2 ( wcześniej tylko kwas foliowy),tylko jak w aptece usłyszałam jego cenę- prawie 60 zł za opakowanie, które wystarcza na 1 miesiąc, wzięłam Prenatal Classic- duzo tańsze,bo 35 zł za 90 tabletek, a skład ma bardzo podobny...ciekawe czy któraś z Was też go teraz bierze? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No z tym brzuchem u mnie to właśnie dziwne, bo nie raz boli cały dzień, a nie raz w ogóle. Będzie się trzeba dowiedzieć co to. Ja też biorę Femibion Natal 2 - choć cena faktycznie jest kosmiczna,no ale co zrobić. Wizyta w czwartek, już się nie mogę doczekać :) Alexiasz - mnie też wyłażą jakieś krosty:/ a to skóra się przetłuszcza a to po jedzeniu i też po pomarańczach. Nie stosuje na to żadnych witamin czy kremów, tylko po prostu dokładnie peelenguje . Efekt niby jest ale mały. Anni00 - ja biorę Femibion Natal 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, ja biorę Prenatal Classic, ale lekarz nie kazał mi brać odrębnie kwasu foliowego, więc obstaje przy samych witaminkach :) co do bólu brzucha to ja mam tak od 3 dni ze mnie tak kuje od czasu do czasu lekko po lewej stronie, tak jakbym miała taką delikatną kolkę, też w sumie nie wiem co to jest, jak zakuje to nawet mnie ostro boli ale jakby zaraz to rozchodzę, dlatego nawet nie wiem czy jest to powód do niepokoju. Wizytę następną mam niestety dopiero 8.11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bajua
TA KOLKA ja też czasem mam ale to normalka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bajua teoretycznie wizyty tez mam raz w miesiacu, zawsze w ostatnia srode miesiaca. tylko ostatnio troche zamieszalam. bylam na badaniu 28 wrzesnia. a pozniej 5 pazdziernika - ta druga wizyta po to, zeby sprawdzic przeziernosc karkowa. kiedy bylam 28 wrzesnia, juz sie zarejestrowalam na 26 pazdziernika, wiec pozniej - kiedy poszlam na tą dodatkową by zbadac przeziernosc, juz nic nie zmienialam. i tym o to sposobem w tym miesiacu mam dwie wizyty :P swoja droga chyba dobrze, bo juz nie wytrzymuje. Wy tez jestescie takie niecierpliwe? do dwoch tygodni po wizycie ciesze sie ze widzialam moje dziecko ze wszystko jest dobrze, a pozniej ogarnia mnie lek bo wydaje mi sie ze juz dlugo nie wiem co sie dzieje. moglabym co tydzien chodzic dotego lekarza - ale to chyba tez niezdrowo. moje krostki z twarzynie schodza, zrobila sie drobna kaszka, ale strasznie czerwona i to sie robi okropnie suche. wyglada to tak jakby mialy sie z tego robic jakies liszaje. za cholere nie wiem czym sobie pomoc. A jesli chodzi o bóle brzuch, to ja własnie slyszalam, że klucie po bokach to znak ze rozciagaja sie wiazadla, wszystko nam sie rozszerza i jest ok. dobiero bol na srodku podbrzusza moze oznaczac cos zlego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki, nie ma co sie zamartwiac, tylko zadzwonic do lekarza i sie wypytac.Jeszcze lepiej zgloscic sie osobiscie i niech Was obejrzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja tez biorę Femibion Natal 2 i w ogole w 3 aptekach różne ceny 66 zł najwiecej potem 60zł z gr a ja dorwałam za 54 w 3 aptece porycie totalne z tymi cenami ale zastanawiam sie faktycznie nad zmianą jesli są podobne te na p..... classic to po jaką cholere przepłacać lekarze chyba narzucają troche te witaminy jhakie brac bo prezcież rozne kobitki biora i tez jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy przy tym bólu podbrzusza macie twardnięcie macicy? Jak tak to jak często? Jak nie to pewnie nic się nie dzieje. W takich sytuacjach można przyjmować magnez i no-spę ale tylko wtedy jak skurczy jest 5 na godzinę. Ja jestem w drugiej ciąży i mimo, że mam łożysko na przodzie to bardzo wyraźnie czuć ruchy. Czuć już nawet jak położę rękę. Chyba zbój rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też bolało podbrzusze w weekend ale jakoś przestało, a zaczynałam się juz tym martwić...nie mialam twardnięcia macicy przy tych pobolewaniach. krisii - też bym już chciała poczyć ruchy :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez czekam na pierwsze ruchy. Jak na razie to mam tylko takie pluskanie, ale nie wiem czy to dzieciak. Moze to bardziej ze stresu :) Ech.. Jesli chodzi o witaminy to ja nigdy sie nie pytam lekarza, bo wiadomo, ze on poleci te co ma z nich zysk. Po prostu idzcie do apteki i poproscie o serie witamin dla kobiet w ciazy i kupcie te ktore Wam odpowiadaja cenowo, bo w skladzie mniej wiecej zawsze jest to samo. Wiecie co, ostatnio zastanawialam sie jakie pieluszki chcialbym uzywac dla dzieciaczka. Czy zostac przy jednorazowych czy ekologicznych. Ja bym chciala mieszac, ale nawet nie wiem gdzie mozna je kupic i ktore sa najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×