Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Ja również lekko, sczególnie do południa:-) ale na wieczór robi się troszkę większy:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robiłam badanie tzw test podwójny , na który składało się szczegółowe badanie usg -przezierności karkowej oraz właśnie test z krwi -Pappa. W sumie nie chcialam robić tych badan, ale mój lekarz sie uparł i dał mi skierowanie na nie, normalnie kosztują ok 600 zł ale jak sie ma skonczone 35 lat to NFZ finansuje. Moja kolezanka z pracy własnie chciala robić te badania ( tez skonczyla 35 lat) ale nie dostała skierowania, mimo że kazdej kobiecie po 35 roku życia te badania przysługują ( tak mi powiedzieli podczas badania), wynik badaniai tak by nie wpłynąl na moja decyzje nawet jakby wyniki byly złe to bym i tak urodzila. Teraz po prostu jestem bardziej spokojna i tyle, ale jak to lekarz powiedzial, te badania nie daja 100 % pewnosci. Mozna miec wynik negatywny i urodzic zdrowe dziecko a takze pozytywny i można urodzic uposledzone. Co do imienia to mi sie podoba Dawid i takie mam przeczucie że będzie synio, w poprzedniej ciązy tez mialam przecucie że urodze córeczke i nawet nie myslałam o imieniu dla chlopca i sie sprawdziło:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już kiedyś pisałam ale teraz inne grono... Dla chłopca Adaś, dla dziewczynki Ada lub Hania. Brzuch mam już pokaźny, w miesiąc przytyłam 4 kg (całe szczęście wcześniej nie przybierałam na wadze). Do tego mam wilczy apetyt. Wy też? Co podjadacie zdrowego by nie tyć za bardzo? Jestem wegetarianką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja staram się jeść na wieczór tylko owoce, a słodycze to góra 2 batoniki w ciągu dnia:-) jak żaliłam się przedwczoraj lekarzowi,że juz 6 kilo przytyłam to powiedział,żeby ograniczyć słodycze...czy jakoś specjalnie więcej jem? Wydaje mi się,że nie... a i tak tyję:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mąż się śmieje, że jem non stop. Siedzę w domu na L4 więc mam dużo wolnego czasu. Słodycze mnie za bardzo nie kręcą (no poza pączkiem ostatnio), wolę rzeczy słone i pikantne. Żeby ograniczyć kalorie zaczęłam jeść surowe marchewki, jabłuszka itp albo gotuję sobie bardzo gęste zupy krem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, z jedzeniem to ja się jak mogę pilnuję(oczywiście nie zawsze mi się to udaje)bo nie mogę przytyć więcej niż 7kg. i tak mam sporą nadwagę więc dodatkowe kg nie wyszłyby mi na dobre. Na słodycze jakoś za specjalnie ochoty nie mam jak na razie, zobaczymy jak będzie później;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wlasnie zastanawiam sie, czy wszystko jest w porzadku ze mna, bo to ponad 4 miesiac, a przytylam niecale 3kg! Slodyczy nie jem, bo zle sie czuje po nich. W poniedzialek ide do lekarza, wiec sie dopytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJCIE, a ja mam dziś 18t2d i przytyłam 1 kg dopiero od tygodnia to się ruszyło i to całkiem normalne i całkiem dobrze ;) dziecko jeszcze nie tyje a co trzeba to ze mnie ciągnie i dlatego nie ma konieczności tycia od poczętku. Jesli chodzi o owoce to włśnie wieczorem nie powinno sie ich jeść bo można od nich tyć...przeciez maja cukier... poczytajcie o tym. Aktóras pisze że marchewki wcina...tez ok tylko pamiętaj że maja duzo witaminy A, a ona w ciązy nie wkazana...więc jak jesz duuuzo tej marchwi to ogranicz troszkę ;) wszystko można tylko z umiarem... i dlaczego te co nie tyją to się martwią...? nie rozumiem ;) to dobrze przecież narazie ;) jeszcze Wam waga skoczy do końca ciąży ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To muszę zrezygnować z wieczornych owoców...tylko co w zastępstwie? Najlepiej nic;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EEEtam nic ;) coś musisz, ja wieczorem tez jem jabłka pomarańcze...ale ja nie mam tendencji do tycia w ogóle, na szczęście ;) to sobie pozwalam... jedz na zdrowie ;) od samych owoców to nie przytyjesz przecież 10 kg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w poprzedniej ciązy przytyłam aż 23 kilo!!! Najwiecej w 8 miesiącu, do 6 wogole nie jadalm slodyczy a potem zaczelam i waga ostro leciala w góre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka6 Już kiedyś pisałam ale teraz inne grono... Dla chłopca Adaś, dla dziewczynki Ada lub Hania. Brzuch mam już pokaźny, w miesiąc przytyłam 4 kg (całe szczęście wcześniej nie przybierałam na wadze). Do tego mam wilczy apetyt. Wy też? Co podjadacie zdrowego by nie tyć za bardzo? Jestem wegetarianką... O super ja też jestem wegetarianką hehheeh brzuch mam już spory, ale w pierwszej ciąży przytyłam aż 22 kg bo cały czas jadłam przez nudności teraz niestety tez mam nieustanne nudności ale staram się mniej jeść zresztą nic mi nie smakuje. Jem dużo owoców i musli z jogurtami różnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bajua
O widze,że nasz topic ożywił się,super:) Ja dla chłopca-Filip a dla dziewczynki to jak narazie Lena Zuzanna(po babci),klaudia też się nam podoba ale raczej Lenka:) Ja przytyłam już 7kg..,a zaczęlam 19tc...Kurcze pamietam jak byłam pierwszy raz na wizycie i miałam 6tc a tu już 19 he he :) Jeszcze raz tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że nie jestem jedyna z tym tyciem:-) dziś kupiłam w końcu spodnie ciążowe-jedne czarne -są w sam raz, drugie jeansowe, trochę za duże,ale za miesiąc myślę,że będą już dobre;-) przynajmniej jeden problem z głowy, nie sądziłam że tak łatwo pójdzie:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja też mam termin na kwiecień...brzuszek duży, rośnie w miare jedzenia hehe:P bo apetytt mam niezmierny, szczegolnie na slodkie! a za niecale 2 tygtodnie poznam płeć malucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny niezałamujcie sie ja zaczne w poniedziałek 16 tydz i przytyłam juz 6.5kg ale niewymiotowałam wogole i do 13 tydz musiałam lezec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nic nie przytyłam :/ moze 1 kg. waze sie i raz jest do przodu raz do tylu 1. Ale na tycie mamy jeszcze czas. Chociaz brzuszek urósł. SW spodniach ciążowych chodze juz kilka tygodni. Mam jednak wrażenie że w pozostalych miejscach -tj posladki czy uda, chudnę. Chciałabym już poczuc ruchy mojego maluszka... Pojawiał sie juz temat witaminek na II trymestr. Wszystkie wybrałyscie? Ja uzywam vitaminer prenatal od samego początku. jestem w 17 tyg i jeszcze nie zmieniłam ale ostatnio w aptece pani wspominała o vitaminer prenatal +DHA właśnie na kolejne miesiące. Kosztowało to ok 20 zł za 30 tabletek. Za te zwykle które biore teraz placilam ok 20zl i wystarczały na 2 miesiące. No ale tam sa te kwasy, więc na pewno musi to być droższe. A jak samopoczucie? Ja jak dotad czuje sie dobrze, ale doskwiera mi ciągłe zmęczenie. Mogłabym spac i spać i spać ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny kika robiła dodatkowe badania ze względu na wiek ja ze względu na podwyższone nt. Oprócz tego robiłam amniopunkcję. Ja się nic nie dzieje to nie ma sensu robić i się stresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do witaminek to ja cały czas biorę zwykły Falvit (brałam również przed ciążą) ale to ze względu na to, że nie ma on w składzie jodu. Jestem po operacji tarczycy więc muszę z nim uważać, w ciąży dostałam Jodid 200 więc za dużo by tego już było. Niestety moje wyniki hemoglobiny i hematokrytu się pogarszają więc pewnie dostanę jakieś dodatkowe żelazo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pierwsze badania krwi robilam ok 10, 11 tygodnia. wszystko bylo w normie. teraz czeka mnie kolejna morfologia i do tego glukoza.... blleeeee. ale czuje sie dobrze, więc mysle, że i wyniki bedą dobre. A co do badań, to rzeczywiście nie ma potrzeb dorobienia tych wszystkich testów Pappa itp. To robia tylko osoby z grupy podwyższonego ryzyka.mi np na specjalna prośbę, ale o tym juz kiedys pisałam, gin zrobił badanie przezierności karkowej, nt w normie więc teraz zakładam ze dzidzius jest zdrowy. Wy pewnie też miałyście badana przezierność, jesli wyszło ok, to już sie nie zamartwiamy :) krisii a jak po amnipunkcji? wszystko w porzadku prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenstars-w ciazy chodzi o wit A pochodzenia zwierzecego,zeby z nia nie przesadzic,jest ona w pasztetach,watrobkach itp.marchewki mozna jest,ja narazie przytylam 2kg ale to przez ciagle spacery z moim szkrabem,nie da mi sie lobuz nudzic a co do prenatalnych to robie mimo ze mam 33 lata,dla spokojnosci bo skoro mamy 21 wiek i takie mozliwosci to dlaczego nie,w pierwszej ciazy tez bylam,niesamowite przezycie,ale kazdy robi jak uwaza wieczorem tez podjadam owoce,ale wlasciwie narazie to tylko mam wieki brzuch pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja się zastanawiam cały czas nad braniem tych witamin w pierwszej ciąży cały czas je jadłam i dziecko ważyło 3950 i przy porodzie położne powiedziały, że to po witaminach takie duże dzieci się teraz rodzą. W zasadzie biorę tylko kwas foliowy i jem owoce warzywa. Ale z drugiej strony cały czas się zastanawiam czy dzidzia dostaje wszystko co należy, więc chyba się w końcu zdecyduję na witaminki syntetyczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez myslalam o jedzeniu tylko naturaknych witamin. Jadlam duzo warzyw, owocow, naturalnych jogurtow i dodatkowo kwas foliowy. Pilam tez domowe soki. Jednak pod koniec trzeciego miesiaca cialo dalo mi odczuc, ze mam brak wapnia i magnezu. Musialam niestety siegnac po Falvit pomimo mojejdiety bogatej w witaminy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dawnooo mnie tu nie było fajnie że ktoś tu jeszcze urzeduje teraz napewno postaram sie jak najczesciej zagldac:) Ogfólnie czuję się dobrze dzisiaj nawet za umycie okien sie wziełam ufff a jutro pewnie bede leniuchowac za to caly dzien bo tak zazwyczaj mam :P ja juz wydaje mi sie ze czuje czasem ruchy ale hmm nieiwem lekarz mi ostatnio powiedzial ze to za wczesnie ale ja mam inne przeczucie a tym bardziej ze to 2 ciaza wiec wiem juz jak sie czuje ruchu no ale jeszcze troche i napewno bedzie aktywniej i waga moja 1kg jak narazie ale pewnie pojdzie do góry:) tym sie bede martwic juz po ciazy a przy 2 szkrabach napewno zleci w 1 ciazy 24kg na plusie mialam i jakos przezyłam:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Feminantal czy jakoś tak. Nawet ich teraz nie widziałam w aptece więc nie wiem czy jeszcze są. Wyniki musze sobie zrobić i wtedy się przekonam czy to nie jedzenie witamin to dobry pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! długo, bardzo długo się nie odzywałam z uwagi na ciągłą prace, a po pracy to już nawet mi się nie chce otwierać komputera bo za dużo go na co dzień... może teraz uda mi się regularnie zaglądać, bo super się Was czyta :) ja we wtorek mam kolejną wizytę (już nie mogę się doczekać) jutro też odbieram wyniki testu podwójnego więc nie musze pisać co czuję... mam pytanko: na ten moment lekarz kazał zrobić mi badania, wiem że były dwa, coś z krwią ale nie mam pojęcia co bo napisał mi na małej karteczce i ja zgubiłam, czy wiecie jakie to teraz powinno być badanie? ok 10 tc miałam pełen kompleks badań a teraz powiedział że juz tylko te dwa na ten moment, tylko nie wiem jakie?! podpowiedzcie proszę. pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×