Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

hej dziewczynki :) jak samopoczucie:) na polku sliczna pogoda ... mnie wziela ochota na deser lodowy... wiec zaraz lece do kawiarni z mezem :D udalo mi sie go wyciagnac :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uleczka... skąd pochodzisz? Pytam bo aż mi się uśmiech wkradł na buźkę jak przeczytałam "na polku" . Pochodzę spod Krakowa a mieszkam pod Warszawą a tu "dwór" jest więc poczułam się jak w domku. A tak swoją drogą to też Ula jestem... Buziak zatem :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia>piekne imie :) jesli nie pamietasz jakie to byly badania to moze lekarz wpisal na systemie. Zadzwon do recepcji i zaytaj sie czy moga to dla Ciebie sprawdzic. poza tym recepcjonistki moze bede wiedzialy o co chodzi lub dopytaja sie za Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadia- moze to badanie na toksoplazmoze IgM i IgG?? albo juz na glukoze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatu1
nadia, ja cie chyba normalnie... no nie wiem - cos chyba ci zrobie :D i napewno nie tylko ja ;) od zmyslow wszystkie odchodzilysmy, a ty sie ukrylas. ale dobrze, ze w koncu sie odezwalas :) jesli chodzi o badania, to napewno masz do zrobienia teraz krzywa cukrowa (wez ze soba cytryne, bo glukoza jest ohydna) i moze morfologie ogolna kazal ci zrobic, zeby zobaczyc, czy wszystko ok :) ja na kolejna wizyte ide 14.11 i pewnie tez dostane nakaz wypicia glukozy... bleee... a tak ogolnie, to czujemy sie fantastycznie, nic nie boli (oprocz kregoslupa), zadnych zoladkowych rewolucji nie mam, a i zeby juz moge normalnie myc :) oby tak dalej!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bajua
Uleczka--ja też mieszkam na południe od krk.tyle że aż ok.80km:) Mam tak samo jak Ty agatu1 14.11 :) i tak odliczam,że jeszcze tydzień,może tym razem dzidzia zdradzi swoją płeć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uleczka: Ja pochodzę spod Wieliczki, ale jak wspominałam od 5 lat mieszkam pod Warszawą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest ktos z Warszawy lub Poznania? Ja poruszam sie miedzy tymi dwoma miastami oraz Niemcami, ale stamtad chyba nie ma tutaj nikogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej! bardzo przepraszam jeśli się o mnie martwiłyście dziewczyny, nie miałam pojęcia... ale to miłe w taki razie jest bardzo :) generalnie mam takie urwanie głowy w pracy że nie mam szans na choćby zaglądnięcie, choć od czasu do czasu uda mi się troszkę Was poczytać :) ... ja te badania musze jutro z rana zrobic coby na wtorkową wizytę mieć, ktoś mi podpowiedział ze to może być tylko krew i mocz i chyba tak teraz mi się kojarzy, pójdę i takie zrobię.... miłej nocki Wam wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia_2012 mi lekarz kazał na następną wyzytę wykonać badanie ogólne moczu, tak więc pewno dobrze kojarzysz:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja zlapalam jakiegos wirusa albo cos dziecku nie podeszlo caly weekend wymioty :/ mam dosc zamiast tyc chudne w oczach jestem blada i przemeczona brzuszek jest tylko i wylacznie wieczorem az mi go brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka6 powiedz co smacznego gotujesz na obiadki jako wegetarianka? Ja ostatnio nie mam już pomysłów nic mi za bardzo nie smakuje, więc może Ty mi podrzucisz coś ciekawego :) A tak poza tym dziewczynki czy znacie już płeć swoich dzidziusiów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia4709
Cześć dziewczyny. Rzadko piszę ale z czytaniem jestem na bieżąco. Po szpitalu leżałam plackiem w domu ale mogę już powiedzieć, że z dnia na dzień jest coraz lepiej :) z czego się bardzo cieszę. Uleczka a gdzie masz zamiar rodzić? Na Wyspiańskiego czy w Wojewódzkim? Co do płci to bardzo chciałam dziewczynkę i jakieś miałam takie przeczucie, że tak będzie bo ta ciąża poza wymiotami jest zupełnie inna od pierwszej no ale na ostatniej wizycie dowiedziałam się, że będzie drugi chłopak :) Przyzwyczajam się do tej myśli ale jakbym miała być szczera to cały czas mam nadzieję, że jednak się lekarz pomylił i urodzi się dziewczynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze nie wiem plci dziecko, ale pocichu marze o chlopcu. Oczywiscie nie mam nic przeciwko dziewczynce, ale zawsze mi sie marzylo miec chlopca, ktory bedzie opiekowac sie swoja mlodsza siostra :P A co tam, byle zdrowe! Nadia>jak juz wczesniej wspomnialam, mam opis szpitali publicznych w Poznaniu. Tam jest szczegolowo opisane jakie sa mozliwosci porodu, co oferuja, jak wygladaja, co mozna wykupic dodatkowo itd. Jak bedziesz tym zainteresowana to daj znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiek: A to różnie bywa, dziś np makaron razowy ze szpinakiem w sosie serowym. Bardzo lubię zapiekanki takie z makaronu/ziemniaków z masą warzyw i roztopionym serem na wierzchu. Ogólnie zastępuję mięso soczewicą w daniach typu spegetti, lasagne czy krokietach/pierogach. Nawet smakują mojemu mięsożernemu mężowi. Jadam też ryby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. bralam pod uwage oba szpitale. czytalam fora i w ogole. mialam jeszcze do wyboru wadowice i oswiecim bo to ta sama droga dla mnie. jednak zdecydowalam sie na wojewodzki. tam tez wybiore sie do szkoly rodzenia. a ty sylwia jestes z okolic?? a wy dziewczynki myslicie o szkole rodzenia?? ja mialam isc... potem stwierdzilam ze nie... a teraz chyba jednak sie wybiore... co do plci to ja nie znam...ale od poczecie doslownie jestem przekonana ze bedzie chlopak mimo ze marze o dziewczynce. ale co bedzie to bedzie byle zdrowe. w srode mam wizyte i mam nadzieje sie dowiedziec a jak nie to w przyszly piatek prenatalne to moze wtedy;-);-);-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja najpierw myślałam o szkole rodzenia, teraz już myslę, że nie pójdę-koleżanki co nie chodziły mówią, że spokojnie dały radę urodzić bez korzystania z niej, tylko jadna z nich radzi poczytać w internecie o oddechach podczas porodu :-)a poza tym w necie można dowiedzieć się duzo o samym porodzie, potem o obchodzeniu się z maleństwem a o tym teź w szkole rodzenia podobno dużo sie mówi:-) a poród pewnie w praktyce to co innego jak na "wykładzie" czy "ćwiczeniach". A Wy jak uważacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anni00 masz rację co do szkoły rodzenia ja w pierwszej ciąży chodziłam do takiej wszystko pięknie mówią jak powinno być a jak jest to się te co jeszcze nie rodziły przekonają a te co już mają za sobą poród to wiedzą. Faktem jest, że oddychanie bardzo pomaga podczas bóli. Niestety ja rodziłam w szpitalu gdzie nie ma nawet odpłatnej opcji znieczulenia, poród rodzinny też nie wchodził w grę bo panowała wtedy świńska grypa i w szpitalu był jeden zarażony i nie było żadnych wizyt nawet. I jakoś tak cała ta teoria o opiece położnych i samym porodzie się nie sprawdziła niestety. Mam tylko nadzieję, że tym razem trafie na bardziej ludzkie położne a do szkoły rodzenia już się nie wybieram wolę dziecku kupić coś za tą kasę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja myslalam sie zdecydowac przede wszytskim dlatego ze maz chce ze mna rodzic i chcialam zeby cos o tym porodzie wiedzial. no a potem o obchodzeniu sie z dzieckiem. i mozna tez obejrzec szpital i sale na takiej szkole.. a nie wiem czy poza nia jest mozliwosc...hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnio zadecydowalam, ze bede rodzic w Niemczech. Nie wiem jak w Polsce, ale z tego co orientuje sie to szkola rodzenia w Niemczech jest wliczona w ubezpieczenie. Mysle, ze skoro nie trzeba za to placic dodatkowo to pewnie poswiece te kilka godzin. Zawsze to nowe doswiadczenie i mozna poznac nowych ludzi. Mam andzieje, ze moje plany nie beda musialy sie zmienic :) Tutaj znalazlam polecana strone internetowa dla tych, co nie moga uczestniczyc fizycznie w zajeciach: http://szkola-rodzenia.pieluszki.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny troszkę miałam postój w pisaniu na forum, mam nadzieje ze mogę wrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FENSTARSS jestes tu jeszcze? pisalas kiedys ze sotsujesz do twarzy cos na bazie antybiotykow, mozesz mi napisac co i podac sklad. ja w bardzimalych ilosciach ale nakladam duac gel - sklad klindamycyna i nadtlenek benzoilu. i o ile dermatolog wzruszyl ramionami i powiedzial z enie widzi przeciwskazan w ciazy, tak ja czytam i doczytuje sie znow najgorszego. klindamycyna ok - gr b, ale nadtlenek benzoilu to juz grupa C - lekow zakazanych w ciazy. powiedz mi rosze co Ty stosujesz i czy naprawde lekarz mowil ze stosowanie miejscowo takich masci czy zeli nie wplynie na dzidziusia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawno mnie tu nie było :) byłam pod nikiem Julia Gulia u mnie wszystko w porządku, dzidzia rośnie i jest zdrowa a ja szczęśliwa to już 19 tydzień. Wczoraj miałam usg będę miała dziewczynkę :) Jestem z Lubina :) pozdrawiam dziewczyny z moich okolic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×