Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Anitko, to wesołych świat :) U nas mały był chory ale już ok. Chciałam mu kupić jakaś zabawkę ale kurcze on już tyle ma ze nie wiem co. Ja staram się mojego małego przyzwyczajać do 2 drzemek tylko bo czytałam ze dzieci w tym wieku nie powinny spać wiecej. Pracowałam w piątek a zazwyczaj mam wolne i jakoś tak dziwnie, taki krótki weekend :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinko- tak ja świętuję , jutro mam wigilię , Mój Czarek jak był malutki spał jak zając, bardzo krótko po 20-30 minut a rano zawsze wstawał o 6 rano. więc dla mnie to teraz więcej śpi. Który w porównaniu do Hani o wiele mniej śpi, widocznie nie potrzebuje więcej snu. A jak w dzień pośpi dłużej to w nocy budzi się i gada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mój mały śpi już 2 godziny :) nigdy mu się tak jeszcze nie zdarzyło. Ja już wszystko porobilam i czekam aż się obudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, kupuje małemu ciuszki na 74-78cm bo on ma niby 74 ale widzę Ze spodenki jakby przykrotkie :( bez sensu są te rozmiary. A bluzy nosi spokojnie na 68-74. Wy tez macie takie rozbieżności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas są dwie drzemki przed południem około 30min do godziny i po południu koło 2, 3 i wtedy mała czasami potrafi spać 2 godziny, a chodzi spać koło 20 i budzi się o 8 rano. W nocy nie budzi się w ogóle. Karola-u nas też rozbieżności: np bluzka na 80 jedna jest dla Klary za duża druga akurat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola- u mnie tak samo z ubraniami, jedne 68 są jeszcze dobre np z H&M a inne są już przy małe 74 rozmiar. Ja już jak kupuje to na 80 cm- lepiej jak większe , A latem kupiłam dla czarka bluzę na 6-9 mieś a chodziła w niej 2 letnia Hania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My znowu Hankę przyzwyczajamy do jej dawnego - niedawnego rytmu, tzn ze starego roku, tzn. 2 drzemki w ciągu dnia, po ok. godzinie. Wstaje ok. 8 i spanie ok. 1030, a potem ok 17. Spanie ok. 21, bez pobudki w nocy. Zresztą nawet jak nie chciała nam spać do 2 to też jej jeść nie dawałam i potem nawet do 9.30 spała. Hanka waży powyżej 10kg, ważyłam ją w zimowym ubraniu, na szybko i było 10,5, a mierzy na nasze mierzenie 75cm. Bluzeczki to zakładam 86, z h&m 80 ledwo wchodzą. Ostatnio wzięłam piękną sukienkę, którą dostała jak się urodziła - rozmiar 86 i dałam do wszycia dłuższy zamek i rozcięcia z tyłu, bo ledwo jej założyłam. Inne sukienki podobnie, na Wigilię dostała też rozmiar 86 i może z 2 tygodnie jeszcze jej założę. Mamy kombinezon 80, ale już nie zakładam, bo nie dopina się:/ na szczęście od kuzynki mam 90/92 i jest większy na Hankę, przynajmniej pupki jej nie ściska:) jakiś czas temu kupiłam też śliczne lakierki granatowe, napisane rozmiar 20, no i teraz jest jej dobry, a miało być na wiosnę:/ zresztą wszystkie 20 są już z twardą podeszwą, a przecież takiej nie założę. Stópkę mierzyłam ostatnio i było 12 cm. Ach, no i najważniejsze, od wczoraj Haniula sama sobie siada bez podparcia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja sama siada juz od miesiaca ;) teraz wspina sie o wczystko czepia i staje a ja latam za nia cale dnie i tylko odliczam czs do nastepnej drzemki, bylismty dzisiaj na dworku ale tylko z 20 min bo zimno.... a ubranka z hm jej zakladam jeszcze na 68 pozdrowionka dla maluszkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was dziewczyny ja dzis rano mialam pierwsze mdlosci z pierwsza ciaza tak nie mialam. Moja Lenka tez juz sama siada i ostatnio posadzilam ja na nocniku i pierwsze siku juz bylo. Teraz coraz ciezej jest mi ja przebrac bo siada kreci sie i szaleje to jest taki maly szaleniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was dziewczyny ja dzis rano mialam pierwsze mdlosci z pierwsza ciaza tak nie mialam. Moja Lenka tez juz sama siada i ostatnio posadzilam ja na nocniku i pierwsze siku juz bylo. Teraz coraz ciezej jest mi ja przebrac bo siada kreci sie i szaleje to jest taki maly szaleniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To i ja pochwalę mojego małego urwisa. Chodzi od listopada przy meblach, to już pisałam, ale przed wczoraj sam stanął bez trzymanki i mało tego trzymał w obydwu rączkach po jednej zabawce :) wczoraj powtórzył ten wyczyn. Teraz jak chodzi to trzyma się kanapy np łokciem, albo wcale :) A i przed chwilą opędzlował pół kromeczki z masełkiem :) zdenerwował się, że ja mu daję i sam mi zabrał, pomiętolił troszkę w rączce i zaczął sam jeść :) Oczywiście bez skórki. Takie nasze jedno z pierwszych BLW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolina ja nie planowalam ani pierwszej ani drugiej ciazy ale niczego nie zaluje Lenka jest calym moim swiatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia123???
Dziewczyny potrzebuje pomocy bo jeszcze troche i oszaleje od 3 tyg kuba dostaje mleko bebilon pepti bo stwierdzili skaze bialkowa i ma diete je tylko marchewke , marchewke z ziemniakiem .kleik ryzowy na wodzie a i tak wieczorem na policzki jak cegla,dopoki bylna cycu to jadl wsztstk co mogl i nic mu niebylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do pomaranczy moja tez ma wieczortem czerwone policzki i po drzemce tez marchewka i ziemniaki tez potrafia uczulac i to bardzo -moja coreczka jest wlasnie na to uczulona -mleko pije nutramigen i je tylko deserki, kleik ryzowy, a i od paru dni mieso z krolika moze twoj maly jest uczuklony na marchew lub ziemniaka? wczesniej jadl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopoki karmiałam piersia to kuba jadl wszystkie i nigdy nic mu nie bylo dopiero jak chcialam przejsc na sztuczne to sie zaczelo najpierw dostawal mleko bebiko i to tylko na noc w dzien cyca doil i po tyg zaczal mi robil do 7 kupek na dobe wiec poszlismy do lekarza i dostal mleko bebilon pepti teraz robi do 2-3 kupek i sa gesciejsze ale nawet po herbatce rumioankowej na wieczor mial policzki czerwone i szorstkie jak tarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a spi dobrze w nocy? jesli tak to sie tym nie przejmuj, bo moze to jakis kontaktowy alergen go uczula skoro to nie od jedzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak byl na piersi to trzymalas diete bezbialkowa???? moja np po pepti strasznie ulewala a po nutramigenie jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki. dzięki za cieple słowa. mu już mamy 5 zabkow. maly był bardzo marudny ostatnio (dalej jest. myslalam ze idzie mu druga gorna jedynka. zresztą wyszla mu wlasnie ale oprócz tego szedł tez boczny gorny i wyszedł nawet szybciej niż ta 1-ka. wiec mamy 2 dolne jedynki oraz 2 gorne i jeden boczny gorny. drugi boczny tez już jest na wyjściu. na dole na razie nic się nie dzieje. maly strasznie zle w nocy spi... w dzień spi max 2 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak karmilam to jadlam prawie wszystko nabial sporadycznie ale cos mi sie wydaje ze bedziemy musieli przejsc na nutranigen bo dalej policzki sa czerwone popoludniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka Od kiedy wróciłam do pracy nie nadążam za wami :) Okazało sie że niepotrzebnie sie martwiłam, mąż się sprawnie zorganizował rano, bo ja wcześniej wychodzę, więc on wozi małą do niani. Lena uwielbia niankę :), ma tam więcej wrazeń niż w domu bo tam są dzieciaki :) Mąż się śmieje że siedzenie w domu nie jest w miom przypadku wskazane :) Fakt że teraz jest mniej konfliktów :) A Lenka ma 4 ząbki i jest wybitnym leniuszkiem :) Nadal nie raczkuje i pewnie już tak zostanie, jak postawię ją w łóżeczku to sobie skacze, ale sama wcale sie nie wysila do wstawania :) Waży teraz 9.5 i ubieramy 80cm. Robi papa ale tylko do dziadzia :) Trzeba mieć względy na takie atrakcje :) Uleczka przykro mi. Trzymaj się. Karolinkaa2 a jak tam Zosia z kaszlem, bo moja kaszle i furczy nadal, obeszliśmy już kilku lekarzy i każdy kończy diagnozą że nie ma się czym martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, OlaLenka26 GRATULUJE!!!! właśnie doczytałam, że jesteś w ciąży:) Ale szał:P Który to tydzień? jak sobie przypomnę jak to było być w ciąży, to oczekiwanie .... piękny czas:) ( mimo, że przez całą ciążę czułam się fatalnie). Dużo zdrowia życzę i pisz nam nowinki ciążowe:) My nadal walczymy żeby mały przestał jeść cyca, ale marnie nam to idzie. Od dwóch dni przed snem daje mu kaszę mannę zrobioną tak gęsto że łyżka w niej stoi:)( Moj mały nie pije butli wcale, bo nie chce wiec wszytko dajemy mu łyżeczka.) Mimo że przed snem je 130 ml takiej gęstej kaszy to i tak chce cyca i budzi sie tak samo często jak wtedy gdy nie było kaszy. ciekawa jestem kiedy uda mi się przespać całą noc, zazdroszczę tym które piszą, ze ich dzieci ładnie śpią. Życzę wam miłego dnia Kwietnióweczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, OlaLenka26 GRATULUJE!!!! właśnie doczytałam, że jesteś w ciąży:) Ale szał:P Który to tydzień? jak sobie przypomnę jak to było być w ciąży, to oczekiwanie .... piękny czas:) ( mimo, że przez całą ciążę czułam się fatalnie). Dużo zdrowia życzę i pisz nam nowinki ciążowe:) My nadal walczymy żeby mały przestał jeść cyca, ale marnie nam to idzie. Od dwóch dni przed snem daje mu kaszę mannę zrobioną tak gęsto że łyżka w niej stoi:)( Moj mały nie pije butli wcale, bo nie chce wiec wszytko dajemy mu łyżeczka.) Mimo że przed snem je 130 ml takiej gęstej kaszy to i tak chce cyca i budzi sie tak samo często jak wtedy gdy nie było kaszy. ciekawa jestem kiedy uda mi się przespać całą noc, zazdroszczę tym które piszą, ze ich dzieci ładnie śpią. Życzę wam miłego dnia Kwietnióweczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, OlaLenka26 GRATULUJE!!!! właśnie doczytałam, że jesteś w ciąży:) Ale szał:P Który to tydzień? jak sobie przypomnę jak to było być w ciąży, to oczekiwanie .... piękny czas:) ( mimo, że przez całą ciążę czułam się fatalnie). Dużo zdrowia życzę i pisz nam nowinki ciążowe:) My nadal walczymy żeby mały przestał jeść cyca, ale marnie nam to idzie. Od dwóch dni przed snem daje mu kaszę mannę zrobioną tak gęsto że łyżka w niej stoi:)( Moj mały nie pije butli wcale, bo nie chce wiec wszytko dajemy mu łyżeczka.) Mimo że przed snem je 130 ml takiej gęstej kaszy to i tak chce cyca i budzi sie tak samo często jak wtedy gdy nie było kaszy. ciekawa jestem kiedy uda mi się przespać całą noc, zazdroszczę tym które piszą, ze ich dzieci ładnie śpią. Życzę wam miłego dnia Kwietnióweczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
indianko ja dopoki nie przeszlam tylko na butle to jak nawet na noc dawalam malej 100 mm to i tak sie budzila a teraz je w nocy 2xpo150 razo ok 1 a raz o 4-5 podawaj mu butle tak czesto jak mozesz rob po trochu mleka i podawaj az zacznie ssac moja ssie nuka i smoczki i do butli tez iiwo mala juz nie ma kaszlu bo to byla alergiczny, podaje jej Ketotifen juz od prawie 2 msc i minelo juz dawno teraqz ida jej 4 gorne zabki, jeden juz sie przebil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indianka moja też nie toleruje butelki żadnej (wydałam na butelki majątek i nie mam co z nimi teraz zrobić). Smoczka też nigdy żadnego nie chciała. Myślę, że skoro już pije z kubka to sobie z nią jakoś poradzę. Czy Twój synek kubka też nie toleruje? A i uważaj na kaszki bo ja też wpadłam na taki pomysł jak Ty aby młodą nafaszerować kaszą przed snem i później miała straszne zatwardzenia. Teraz robię troszkę rzadszą ale też łyżeczka w niej stoi :D Pobudki niestety też mam ale właśnie z dwie góra trzy. Myślę, że dziecko nie zawsze budzi się na jedzenie w nocy. Niemowlę "cycowe" lubi się poprzytulać do mamy i cyca :) Ja pierwszą pobudkę córki zawsze staram się przeczekać. I sprawić aby ponownie zasnęła bez cyca. Jeśli mi to się uda to potrafi wtedy spać bardzo długo i bez jedzenia wytrzymuje wtedy łącznie nawet 7-8 godzin. A i żeby nie było też się czasami poddaję i dla świętego spokoju daję jej cyca nawet kilka razy w nocy jak ma gorsze dni (noce). Podobno jeśli dziecko budzi się często w nocy ale o różnych porach to może to być skok wzrostu i wtedy niemowlę może potrzebować więcej jedzenia. Natomiast jeśli budzi się noc w noc o tej samej porze to może to być budzenie nawykowe. Dziecko budzi się i co prawda głodne nie jest ale nie potrafi też same zasnąć spowrotem. Dlatego domaga się czegoś co je uspokaja np. ssania cyca czy smoka. A jeśli chodzi o kwestię przespania całej nocki to mój 3-letni synek dopiero od niedawna przesypia cale noce. Np zanim nie skończył 1,5 roku to może tylko jedna noc była przespana cała. Nadia natomiast jak miała 3-4 miesiące spała całe noce (to były piękne dwa miesiące). Więc nie ma złotego środka na przespane całe nocki. Jak zwykle namieszałam, naplątałam ale mam nadzieję, że mnie zrozumiecie. Ja mam straszny problem natomiast z pogryzionymi brodawkami :( Nadia ma osiem zębów i daje mi popalić. Niestety nie mam szans jej nakarmić w ciszy i spokoju. Tylko w nocy je spokojnie. Często się zastanawiam nad zaprzestaniem karmienia cycem właśnie przez to gryzienie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×